Декемврийската дружина вече при родените премина!

  • 24 877
  • 727
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 444
Честити месечинки на бебоците ни!  Hug
Селфче, благодаря за информацията! ЩЕ видя къде мога да запиша час...
Аз едва гледам, тази нощ беше кошмарна- така не е плакала до сега. И до момента спа само половин час. Много се изнервих. Изтощена съм още от петък с тези гости. А днес и свекъра ще идва три дни, та на него трябва да му шетам и да се съобразявам. Само не знам като се разплаче Лили къде ще я успокоявам, че той ще е в другата стая. Тъкмо си мислех, че поне уикенда ще си почиваме, а тов неделя трябвало да идем до Пловдив, че мъж ми имал там обект, а дядо му дава зор от сума време да се видим. Абе много ми писна вече...
Сега се сещам още нещо. Когато е запушен слъзния канал на окото, секретът бистър ли е?! Знам, че имахме бебчета с такива проблеми....

# 661
  • Мнения: 925
Въпрос към ЛЛЛ
Малко съм болна, пробвах да се лекувам с бабешки методи но без резултат. Вчера вдигнах температура. Пробвах с оцет да я сваля но продължи да се повишава и се наложи да пия Колдрекс към 7 часа. След това не съм кърмила. Бебо е на АМ но не го харесва. Иска кърма. Вече съм добре, нямам темп. само хрема кихам кашлям. Нося маска, надявам се да не го заразя. Кога ще се разгради лекарството и кога мога да започна да кърмя, може ли настинката ми да се предаде чрез кърмата. Много благодаря

Здравей, titkaa86!

Съжалявам за неразположението ти!  Hug

Консултацията с личния лекар е препоръчителна, преди приемането и самоизписването на каквито и да било лекарства, добавки и препарати. Той най-добре може да те насочи кои лекарства са подходящи за теб, а ние след това можем да проверим в съответните доказани и съвременни бази данни и литература, които ползваме, дали те са съвместими с кърменето.

Разбирам, че вече си приела Колдрекс. Той е с активна съставка парацетамол, а парацетамолът се счита за съвместим с кърменето. Т.е. не би трябвало да има пречка да не прекъсваш изобщо кърменето, а в твоя случай - да го подновиш веднага. Все пак бих те насърчила да се чуеш поне по телефона с личния лекар и да обсъдиш с него възможните стъпки за лечение, като подчертаеш, че кърмиш Кико, за да има предвид това при препоръката на лекарства.

Кърмата съдържа антителата, които твоят организъм вече произвежда, за да се бори с болестта, така че чрез кърменето Кико само би приел допълнителни защитни фактори, които да подсилят имунната му система и да я подготвят за най-адекватния отговор на вируса (ако е вирус). Приела си много адекватни мерки, като това да носиш маска, за да не предадеш заболяването по въздушно-капков път на детето.

Добре би било също да се проветрява честичко въздухът в стаята/ите, където стоите с Кико, както и да приемаш повечко плодове и зеленчуци и течности, за да се пребориш по-лесно и бързо с неразположението.

Успех!   bouquet

# 662
  • Мнения: 300
Честити месечинки на бебоците ни!  Hug
Селфче, благодаря за информацията! ЩЕ видя къде мога да запиша час...
Аз едва гледам, тази нощ беше кошмарна- така не е плакала до сега. И до момента спа само половин час. Много се изнервих. Изтощена съм още от петък с тези гости. А днес и свекъра ще идва три дни, та на него трябва да му шетам и да се съобразявам. Само не знам като се разплаче Лили къде ще я успокоявам, че той ще е в другата стая. Тъкмо си мислех, че поне уикенда ще си почиваме, а тов неделя трябвало да идем до Пловдив, че мъж ми имал там обект, а дядо му дава зор от сума време да се видим. Абе много ми писна вече...
Сега се сещам още нещо. Когато е запушен слъзния канал на окото, секретът бистър ли е?! Знам, че имахме бебчета с такива проблеми....
Нашите каналчета са запушени, но секрета не е бистър. Беше жълтеникав, сега е мътно бяло. Но ми е доста трудно да правя масаж, дърпа се и реве.

# 663
  • Мнения: 444
Аз четох за този масаж и започнах да го правя днес, докато кърмя. Искам обаче да я види вече офталмолог. И се надявам да ми препоръчате някой за София, който работи събота и неделя.

# 664
  • Мнения: 35
Евридик@  Hug Hug Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet Много много благодаря за информацията и съветите

# 665
  • София
  • Мнения: 10

Здравей, ooups!

Поздравления за чудесното наддаване на Стенли! Много хубаво, че и лекарят се е изказал за повръщането му е отхвърлил диагнози като рефлукс или други притеснителни неща.
Действително повръщането е много често срещано при много малки бебета и, както пише в един кърмачески сайт, това е по-скоро "проблем на прането, а не медицински проблем".

За съжаление все пак някои бебета изпитват дискомфорт и това е нормално - храната се връща обратно по хранопровода, причинявайки известно дразнение. Чудесен съвет от лекаря да намалиш интервала на храненията - когато Стенли поема кърма по-често, той най-вероятно ще се храни с по-малки количества, стомахчето няма да се препълва и може би няма да повръща. Ако заспива между храненията, може да му предлагаш гърда в спящо или сънено състояние. Много бебета засукват учудващо добре така.

Мислиш ли, че имаш силен рефлекс на потичане? Забелязала ли си силата на струята, с която млякото излиза от гърдата? Ако е твърде силна струята, може и това да притеснява и да дави Стенли. В такъв случай дали е вариант за теб при по-силна струя на млякото да оставиш малко кърма да изтече в стерилна чашка или контейнер (ако искаш да съхраниш тази кърма) или просто в хавлиена кърпа или в мивката и когато силата на струята понамалее, тогава да предложиш на Стенли гърдата?

При повръщане се препоръчва също детето да се кърми в по-изправена поза, такава, при която главичката се пада леко по-високо от телцето, както и да се правят паузи по време на кърмене, така че детето да не гълта твърде бързо и лакомо. По време на тези паузи и след приключване на храненето може детето да се поноси изправено и да се изчака да се оригне. Честото оригване помага на бебчетата да изкарат въздуха от стомахчето си и така ги облекчава.

В тази статия може да намериш още идеи, които да ти се сторят ценни. Успех!   bouquet


Евридик@,
благодаря за бързия отговор. Не съм се изразила добре, доктора не е отхвърлил никакви диагнози, тъй като не е ставало на въпрос за тях, поне не е говорил за това. Съветите ти се опитвам да спазвам, най-вече това за оригването, защото отначало не искаше да се оригва. А за позата биологичната достатъчно ли е изправена или да търся друга поза. Ще пробвам и това да изцеждам малко количество преди да дам зърното да яде. Извинявам се предварително за тъпите въпроси. Като зачестят храненията пак ли на всяко да сменям памперс, защото така ще се събуди, и през какъв интервал от време да го храня- един, два часа. Мерси!

# 666
  • Мнения: 183
MuJIuHka-аз ходя на кола-маска от 12 г и съм свикнала-през цялото време клюкарстваме с козметичката! LaughingА сега бях с едно на ум защото съм нормално раждане и епизиотомия,но изобщо нямаше разлика от преди-не усетих нищо там където са ме шили!
А за кърменето навън-аз съм с обикновен памучен сутиен-много еластичен,тениска и суитчър с цип отпред-отварям ципа,вдигам тениската и готово-хапваме на бързо и продължаваме!

# 667
  • Мнения: 4 780
Момичета към кого се обръщате/посещавате когато имате здравословен проблем, който засяга кърменето? Към личния лекар или педиатъра?

veronika.e
Много иска да опитам и така ... ама пусти срам  Tired Мен при гинеколога ме е срам, пък какво остава за другаде  Blush Сама не знам дали ще се справя.
За разходките, то и аз предпочитам по- спортно облекло, то не че другите ми дрехи в момента ми стават. Пуст гъзец не отслабва  hahaha

# 668
  • Мнения: 22
Здравейте!
Дайте съвет, Макс прави 6-часова пауза вечер, но не ме устройва особено, че е от 22ч. до 4, решава че трябва да бодърства, та и аз с него, сладък ми е много, ама към 5 вече така ми се спи, че направо не мога да гледам, някакви идеи как да го изместя от 12 до 6
За кърменето вън,да кажа че каката ми е лятно бебе,ползвах блузки с дълбоко диколте,премятах едно леко шалче отгоре й - да не гледат любопитковците,а и тя не се разсейваше
Към педито,личния е мъж и го ползвам за направления

# 669
  • Мнения: 103
me4koni, благодаря ти! Да са ни живи и здрави месечинките -  Praynig!
Люлката я взех за 150 лв от продавалника. Идеална е!
Сега да почерпя за здравето на моята ДИВНА!




MuJIuHka, белегът винаги ми е бил безчуствен-имам три операции.
veronika.e, виж предните ми постове. Кръв и слуз в изпражненията не е добре. Аз давам Биогая. Трябва докторът да види изпражненията на бебето, както и наблюдавай колко пъти се изхожда. На кърма или на АМ сте?
stefito_8986, на първи преглед ни мериха гърди, глава, коремче, тегло и ръст. Също фонтанелиа и провери рефлексите на беба. Дупето и цоцката също. И родилното й петънце. Поставиха ваксина и на дадоха направление за ортопед.
Гърдите ми са средни на големина, но сега вече като не кърмя и цедя все по-рядко, намаляваааат. Нямам стрии. Но са поувиснали. Peace
Аз също вече си ходя на коламаска и няма проблем.
Аспираторчетата за нос са нож с две остриета. Когато ги ползваш често, се стимулира повече секрет в носа. Най-добре е след баня да се впръска физиологичен разтвор и бебето само да изкиха секретите.  Peace

# 670
  • Мнения: 103
http://sempopovi.multiply.com/photos/album/25/25#photo=22
Тук, на снимката кърмим и трите майки. Много лесно и безпроблемно беше за нас. Идеално се покрива бебето с един шал, слинг или пончо. Сутиени - може и обикновен, но аз съм махала банелите-тези железните неща и така не обиват на гърдата и не причиняват дискомфрорт.  Peace
Кърмила съм навън, освен когато има силен вятър или вали.
За мен няма по-лесно и естествено от това, но явно с Дивна няма да се случи.Но пък така ще може и другите й близки - баби, дядовци и тате да я хранят и се радва на близостта с тях.

# 671
  • София
  • Мнения: 255
Здравейте
Ние тези дни сме малко по-неспокойни.
Вече гука, смее се като й се правиш на маймуна и говориш. Маха си бибата и упорито се опитва да пъхне и двете си ръце в устата.
Здравейте!
Дайте съвет, Макс прави 6-часова пауза вечер, но не ме устройва особено, че е от 22ч. до 4, решава че трябва да бодърства, та и аз с него, сладък ми е много, ама към 5 вече така ми се спи, че направо не мога да гледам, някакви идеи как да го изместя от 12 до 6
И Али прави почивка по това време горе - долу. Аз се опитах да я храня в 12, за да спи до по-късно сутринта, а не до 4:30-5, но нямаше ефект. Тя си се буди по едно и също време всяка сутрин. Независимо дали е подкарала нощния сън от 9 или 11-12
Мен все ме е страхосрам да отида на обезкосмяване там.., но сигурно ще се престраша в скоро време.
Self_control преглед ти се полага по здравна каза до 40тия ден след раждането при лекаря, който те е следил, ако не се лъжа. Аз се консултирах с моята лекарка и тя каза, че ако нямам оплаквания може да не ходя сега. Аз съм с нормално раждане и без шевове.
За гърдите моите при първата бременност станаха със стрии, но сега нямам такъв проблем.

Честито на днешните месечинковци!

# 672
  • Мнения: 723
Чипче, много се радвам, че Дивна харесва люлката и се успокоява в нея!  Hug

MuJIuHka имаме тайна група във ФБ на темичката и там се обсъждат доста въпроси също. Ако още не си добавена пиши на marina mihailova и тя ще те добави. Иначе за кърменето аз действам със сутиени за кърмене и отгоре някоя блуза с широко деколте или разни ризи с копчета  Peace

# 673
  • София
  • Мнения: 217
Селфче, благодаря за информацията! ЩЕ видя къде мога да запиша час...

Само в ІІІ-та градска имат необходимата апаратура. Сега извадих епикризата. Пише, че се запазва час предварително на тел. 92 17 160, 161, 180, 174 с медицинско направление 3А от специалист кардиолог или педиатър за ЕхоКГ и медицинско направление 3 от личен лекар за преглед, насочени към детски кардиолог код специалност 35. Преписах го дословно, педиатъра би трябвало да знае какви са тези направления. Аз лично бих искала да запиша час при Велковски, вече от много места ми го препоръчват, че бил най-добрият. Иначе нас ни е преглеждала Анна Дашева. Пожелавам ви всичко да е наред и шумът да е отшумял.

# 674
  • Мнения: 444
Селфче  Hug
Аз измислих какво ще правя- когато успея да си запиша час за 3-та градска, тогава ще преценя кога да взема направлението. Иначе днес звънях няколко пъти на тези телефони, но не вдигат...

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 17:03 от Lyubi

Общи условия

Активация на акаунт