Декемврийската дружина вече при родените премина!

  • 24 933
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 838
Пробвах 2 вида купешки чай - на Хип и един английски в пакетчета - по 3 пъти на ден със слаб ефект. Сега си купих български, насипен лактогонен чай от билков аптека - наистина е силничък.

*Teddy*, хубава снимка  Peace

Първата ваксина - лекарят ме предупреди, че няма такива ефекти като температура и т.н. от нея, но е доста болезена при поставяне.

# 76
  • Русе
  • Мнения: 2 613
Беборана,гранулките хамамелис ли са?Или нещо подобно се чете Embarassed

# 77
  • Мнения: 11
Аз пия чайчетата на Babylove от ДМ. Купила съм си за  майки и за бебета. Само аз си ги пия. На бебето не давам. Смятам , че през кърмата стига и до него. Не знам дали от тези чайове се засилва лактацията, но са ми вкусни и си ги пийвам:)
Снощи да ви кажа спахме по-добре а и вечерта мина по-кротко. Редувах биогая и лефакс преди всяко хранене - може и това да е подействало. Довечера пак ще действам така. Дано сме намерили лека за коликите.

# 78
  • Мнения: 4 851
Снощи говорих с моя позната и като и казах колко е наддал малкия /1600 гр./ тя ми каза, че е много.  newsm78

Днес моя Йоан е много одряман. Събуди се цукне за 10-15 мин. и след още 5 мин. е заспал  Thinking
От снощи не е акал, дали може да е от това? Само се напъва, пръцне и толкова.  Crossing Arms Явно вече намаля броя на аканията.  newsm78

И как да разбера дали ми се е регулирала кърмата? Сутрин се събуждам подгизнала от кърма, чаршафа също е мокър. Два три часа като минат от последното кърмене отново протичам. Виждам как тече кърмата през блузата и от където мина следи оставям  ooooh! Имам чувството, че докато подсуша и облека малкия кърмата ще изтече от гърдите ми  Crazy

# 79
  • Мнения: 1 172
Мерси! Grinning

Първата ваксина - лекарят ме предупреди, че няма такива ефекти като температура и т.н. от нея, но е доста болезена при поставяне.
Значи малката е герой - плака само 10-ина секунди. Hug

# 80
  • Мнения: 334
Беборана,гранулките хамамелис ли са?Или нещо подобно се чете Embarassed

colocynthis Peace

а моите за увеличаване на кърмата са ricinus communis  Peace

# 81
  • Мнения: 334
Снощи говорих с моя позната и като и казах колко е наддал малкия /1600 гр./ тя ми каза, че е много.  newsm78

Днес моя Йоан е много одряман. Събуди се цукне за 10-15 мин. и след още 5 мин. е заспал  Thinking
От снощи не е акал, дали може да е от това? Само се напъва, пръцне и толкова.  Crossing Arms Явно вече намаля броя на аканията.  newsm78

И как да разбера дали ми се е регулирала кърмата? Сутрин се събуждам подгизнала от кърма, чаршафа също е мокър. Два три часа като минат от последното кърмене отново протичам. Виждам как тече кърмата през блузата и от където мина следи оставям  ooooh! Имам чувството, че докато подсуша и облека малкия кърмата ще изтече от гърдите ми  Crazy

и моята бебка не беше акала от вчера сутринта и я оправих преди малко с термометър  Grinning и беше страшно много  Shocked може би колкото за 3 ходения  Shocked

# 82
  • Русе
  • Мнения: 2 613
Беборана,тези са вторите дето ми ги препоръчаха редом с хамамелиса.Специализирана аптека ли трябва?С това глупаво село дето живея вече съм загубила представа откъде се купуват такива неща Twisted Evil
 

# 83
  • Мнения: 334
Беборана,тези са вторите дето ми ги препоръчаха редом с хамамелиса.Специализирана аптека ли трябва?С това глупаво село дето живея вече съм загубила представа откъде се купуват такива неща Twisted Evil
 

ами не, отиди в по-голяма аптека, ако ги няма помоли да ти ги поръчат  Peace

# 84
  • Мнения: 0
Здравейте!

Да се запишем и ние при родените вече!  Hug

Хубаво денонощие на всички  hahaha
На мен ми се сливат все още деня и нощта! hahaha  Joy

# 85
  • София
  • Мнения: 5 308
Привет от нас. Наистина върлува някакъв проклет вирус, явно при някое посещение при лекарката баткото го е закачил и сега е оле-майко. За по-весело в петък вечер направи алергична реакция към едно лекарство, въобще, тежка седмица  Confused

veni_kris, betta-kubetta, честита радост   bouquet

MuJIuHka, Защо нашите майки са ни давали сок... (и защо няма нужда да дава … ите деца от рано)
Становище на Американската академия по педиатрия относно соковете

Моя бебчо се роди 3560 гр., изписаха го 3300 гр., на първата консултация беше 4900 гр. Колко точно е наддал?

Наддаването се отчита от най-ниското тегло. Ако допуснем, че то е при изписването, значи е наддал 4900-3300=1600 грама за периода от изписването до първата консултация.


dima_dari
, в Хасково се провеждат събития с подкрепата на Ла Лече Лига, където може да се запознаеш с други майки  Peace Ето тук може да следиш за събитията по градове, също така във форума и във Фейсбук - има линкове в първия пост Peace

gadamer
, и моята мома е с пъпчици по лицето - като пубертет  Mr. Green Не-нарочно ги третирам с кърма - просто редовно я "окъпвам", ама съм чела, че имало добър ефект за кожата, та не я пазя много отривисто  Mr. Green

беборана....., ето за храненето Хранене по време на кърмене. А като е гладна, опитвала ли си да предложих гърда вместо изкуствено мляко?

Мами,здравейте!Аз съм Любомира и нахълтвам тук с огромна молба за помощ-аз съм с януарско бебенце. На 6 дни сме и много ви моля д ами кажете какво да правя,ако знаете-бебето ми днес не е акало цял ден.Помогнете!Педиатърът е с изключен телефон цял ден!!!!

Здравей, Любомира. Има ли промяна в ситуацията при вас? При толкова малко бебе липсата на изхождания може да е индикатор за недостатъчен прием на мляко. Редовното изхождане с помощта на механични средства, вкл. термометър, обикновено не се препоръчва. Ако искаш, би могла да оформиш въпроса си като питане към Ла Лече Лига в нашата или в твоята тем. Лесно е, просто
пишеш с ярък цвят Към ЛЛЛ и това е   Peace

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 13:48 от зелено човече (.)(.)

# 86
  • Мнения: 18
зелено човече (.)(.) Моята е Ая  Joy

беборана... Как точно й помагаш с термометъра? Моля те опиши ,че някой път ако ми се наложи да знам.   bouquet

# 87
  • Мнения: 334
зелено човече,ако става въпрос за мен, предлагам гърда и вече от 3 дена само вечер преди да заспи дохранвам с мляко  Mr. Green спрях да ям жито и сега на обедното хранене повърна по-малко.Но бебка няма сензори за наяждане  Mr. Green ще изяде толкова много колкото й дадеш  Mr. Green

зелено човече (.)(.) Моята е Ая  Joy

беборана... Как точно й помагаш с термометъра? Моля те опиши ,че някой път ако ми се наложи да знам.   bouquet

намазвам термометъра с крем бочко и го слагам в дупето и чакам така, бебка се напъва и излиза и така няколко пъти, накрая натискам леко крачетата към коремчето и пак изчаквам и така се иззака.Страшно много беше.Да уточня, че ми е първо дете, никога до сега не съм гледала бебета и направих тази процедура без никой да ми е обяснявал, просто следвах инстинктите си и това,че бебка се мъчи и е неспокойна цял ден

# 88
  • София
  • Мнения: 695
Момичета,

погачата точно на 40тия ден ли трябва да се направи или може + някои друг ден?
 newsm78

# 89
  • Мнения: 334
Момичета,

погачата точно на 40тия ден ли трябва да се направи или може + някои друг ден?
 newsm78


погачата не, но ходенето в църквата,да четат молитва-да Peace

Общи условия

Активация на акаунт