Декемврийската дружина вече при родените премина!

  • 24 904
  • 727
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 172
На бебка й провериха кръвната група заради моят отрицателен и на таткото положителния резус фактор (май по-скоро заради мен го направиха, защото и майка ми и баща ми са отрицателни, но и на мен и на двамата ми братя са ни проверявали кръвната група, за да сложат на майка ми при нужда анти д гамаглобулин). Аз съм 0-, тя е В-. Жълтеницата е налице все още. Дано скоро отмине! Praynig
Сега пък цитрусите били алерген. ooooh! Ми защо никой до сега не ми е обърнал внимание за това... За млякото ми се каза. Шоколад рядко ми се случва да ям, ама хапвам бисквитки. Дали мога да направя беля така с бебка?! Confused

# 481
  • Мнения: 22
Теди, няма защо да се ограничаваш, явно на Никито нищо й няма, щом не са й излезли пъпчици всичко е ок, и Макс и Ева са с много бяла кожа, и от шоколади цитруси им излизат пъпки, така че при нас гена е виновен  Mr. Green затова съм по-внимателна, ограничавам се, а и кърменето не ми е стихията  Blush така че няма да е за дълго
Попитах за изследванията за кръвна, че ми стана интересно, явно е трябвало да си поисками аз в болницата, ама кой да се сети  Crazy

# 482
  • София
  • Мнения: 865
Аз съм 0+ , а децата ми А+. Карахме жълтеница много време - около 25 дена. Но ние бяхме недоносени, а те карат жълтеница по - дълго от нормалните деца.

# 483
  • Мнения: 31
Днес каката става на 6.Почерпете се за нейно здраве

# 484
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 788
Доро утро,

Честито на месечинките!

Жълтеницата може да бъде по-силна, ако родителите са с различен резус фактор. Кръвната група е без значение. Но пак наблягам на МОЖЕ. Аз съм -, малката е + резус фактор и няма жълтеница, а баткото имаше съвсем слаба.

Аз си хапвам всичко и шоколад и плодове, мляко с кафе сутрин.

Ще взема да я пробвам и аз тази Биогая.  newsm78

# 485
  • Мнения: 0
Айде и аз на отчет. Вчера Вики направи един месец и я водихме на консултация - качила е 1.240 кг и цели 7 см. Малко се притеснявах, защото суче по 10-12 мин.

Тази нощ, да се похваля, направи пауза от ядене от 12 до 8 часа, та малко успяхме да се понаспим, въпреки зверските колики.

Иначе днес смятах да я изкарвам с количката вече, че досега я държах само на терасата (стигнахме до 40 мин.), и като станах ... егати снега  Shocked - май ще е следващата седмица първата разходка.

За хапването - всичко си хапвам умерено и като гледам, нямаме проблем  Peace

Абе, я да ви питам, как сте с коремите? Моят се е поприбрал малко, обаче още е голям, мек и гаден.  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 10:18 от ZiZi83

# 486
  • Мнения: 11
. . .
Чудесно си се сетила да поставиш Донислав на гърдите си, когато си усетила напрежение през ноща. Това е едно добро решение, защото често бебчетата продължават да спят, дори и сучейки и това не им пречи, а мама получава нужното ѝ облекчение. Вариант би било и леко изцеждане, до облекчение, в случай че майката не иска да слага спящото бебе на гърдата. Все пак това означава, че тя ще трябва да стане и да  се разбуди повече, което вероятно ще попречи малко или много на възможността да се наспи.
Много благодаря за бързия отговор, който абсолютно отговаря на моето вътрешно усещане. Но понякога докторите ни карат да размисляме и да се съмняваме във вътрешния си глас. Тази нощ Дони сам се събуди в 3ч през нощта и нямах проблем с гърдите а и имах щастливо нахранено бебе:)

# 487
  • Мнения: 13




Хайде и ние вече сме на 1 месец, хапнете и пийнете за здравето на Борко  Hug

Щях да ви питам за 3в1 дали е позволено при кърмене но от прочетеното по горе май всички си пиивате кефенце и няма да има проблем,а колкото до цитрусите от както съм родила по 2 портокала минимум изяждам всеки ден или мандарини,какво да се прави като ги обичам и мляко си пия,абе не се лишавам от нищо ...е внимавам естествено  Peace

Корема ми се прибра много бързо може да се каже още в болницата,но тая тъпа линия какво ли не я правих...а пъпа ми е ужасен разпънат и черен Sick
Вчера даже успях да се начукам в старите си дънки съвсем малко ми стягат в ханша,но може би е от раждането а не от дебелина Embarassed (колко съм скромна) Joy Joy

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 10:41 от stefito_8986

# 488
  • Мнения: 6
Честито на месечинките!!!

Аз съм А- и бебето е А-, жълтеницата я изкара за 2-3 дни

# 489
  • Мнения: 300
Добро утро и честито на всички празнуващи по-малки и по-големи Simple Smile
Ние ходихме на бебешки офталмолог, хубавото е, че не е конюктивит, а запушен слъзен канал, едниния се е отпушил, остава дясното оченце, сега пак масажи и други капки - Флоксал. Дано се оправи детенцето. Жената ми обясни да не почиствам с лайка а само с натриев хлорид, защото лайката често алергизира, а аз незнаех и ги редувах.
За корема моя си е в 5-ти месец, мек, разплут и неприятен/Нося ластични гащи и отгоре колан за след операция та поне визуално да е по-добре.
Аз не ям цитруси, не пия мляко, кафе не пия по други причини, за да не пропуша, за сега удържам фронта де, въпреки че вчера бях на косъм. Отидох в една банка да открия детски влог на детето и ме съсипаха от нерви, 1 час мотаене, такава некомпетентност, за една бройка да си пропусна часа за кърмене.
Хайде чао и лек ден, че пак много се разписах.
п.с. едно предложение за заглавие на следващата тема: "Маха със ръчички, рита със крачета, веселата декемврийска чета" - дано да ви хареса  Hug

# 490
  • Мнения: 4 804
Честити месечинки  Hug


Не забравяйте, че има и бял шоколад. И той е решение. Другия, кафявият шоколад предполагам се отбягва заради какаото.
Моя корем се прибра, но е мек, а все още не мога да правя кормени преси, чак след 4ри месеца.

# 491
  • София
  • Мнения: 217
И в белия шоколад има какао, прави се от какаово масло.

И моят корем е голям и мек. Като чувал с вода е  Sad

mimetopl дано скоро се отпуши каналчето и да забравяте за проблемите.

На мен постоянно ми се яде нещо, през бременноста не беше така. Особено шоколад как ми се хапва ... и си го позволявам  Laughing

# 492
  • Мнения: 2
Здравейте на всички Simple Smile напоследък нямам много време да чета и не знам дали сте коментирали този въпрос,но какво мислите за хвърлянето на пъпчето на детето Thinking дали трябва да се хвърля някъде на специално място или не,абе и аз не знам пазя го и се чудя как да постъпя newsm78 това по принцип е индивидуален избор за всеки но ми се искаше да се допитам и до вас,пък и може да получа някоя добра идея къде да го хвърля Peace

# 493
  • Мнения: 0
Здравейте на всички Simple Smile напоследък нямам много време да чета и не знам дали сте коментирали този въпрос,но какво мислите за хвърлянето на пъпчето на детето Thinking дали трябва да се хвърля някъде на специално място или не,абе и аз не знам пазя го и се чудя как да постъпя newsm78 това по принцип е индивидуален избор за всеки но ми се искаше да се допитам и до вас,пък и може да получа някоя добра идея къде да го хвърля Peace

Аз мисля да си го пазя пъпчето ... заедно с гривничките от родилно и къдричка от първата коса  Hug

# 494
  • София
  • Мнения: 104
И аз си пазя гривничките от родилното Simple Smile.Много хубав спомен си ми е това.А пъпчето се хвърля на място,което би искала детето да е свързано с него.Докато учех в университета,една колежка си остави пъпчето на детето в стаята на един професор,явно с надеждата детето и да стане учен човек.

Общи условия

Активация на акаунт