Трети триместър привет, идваме с бебоци безчет!

  • 34 861
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
Привет, момичета.
Честито на мама Мариела, много да ги радва малката принцеса   bouquet
Относно лекцията във Варна мисля да присъствам, ако времето позволи.
Стискам палци на всички малко ни остана до финала  Hug

# 676
  • Мнения: 3
Здравейте,
Не ви пиша често, но продължавам  да следя темата с интерес.
Аз съм в 36та седмица и реших, че ще раждам в Токуда, с помощта на д-р Попова, която следеше бременността ми досега.
Екипът в болницата е наистина много внимателен и всеотдаен, а лекциите им за бъдещи родители са чудесни.
Честито за първата бебка на темата. Да са живи и здрави и мама и бебка!  Hug

Относно хомеопатията и арниката мисля, че трябва да прочетете това: http://www.9m-bg.com/?p=news_inner&sub=357

Поздрави на всички, много късмет, усмивки и хубава вечер! Simple Smile

# 677
  • Мнения: 38
Cleona кога ходиш там, и аз ще раждам там. Аз ходя всеки петък рано рано....за запис на тонове.

# 678
  • Стара Загора
  • Мнения: 33
parusheva  ти от Стара Загора ли си ???


Честито и тук на мама Мариела! Да е жива и здрава малката Ивайла и скоро да се прибират вкъщи! Мариелка бързо възстановяване!

# 679
  • Мнения: 13
ЧЕСТИТО И ТУК НА МАМА МАРИЕЛКА!ДА И Е МНОГО ЗДРАВИЧКА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА И БЪРЗИЧКО ДА НАДДАВА!!!

fufi_7 - аз мисля да присъствам на лекцията независимо от времето, но не разбрах къде ще е - Capela Play в МОЛ-а ли?

# 680
  • София
  • Мнения: 234
Арлина, багодаря за отговора и подкрепата  Hug
Пак въпрос към ЛЛЛ - Вярно ли е следното твърдение: Сутиен за кърмене – освен всички други удобства, с него по-лесно ще кърмите и ще се изцеждате, защото повдига гърдите и така изправя млечните канали.
Възможно ли е неносенето на сутиен да повлияе негативно на кърменето?

sivanova, аз също съм с много изтънена стена и това ми го казват от 20 седмица. Леко се стреснах при идеята за възможно разшиване - да не се случва на никого. Но аз нямам много контракции. Дано и твоите намалеят и спокойно да дочакаш най-важната дата!

И тук ЧЕСТИТО на mariela1985!

# 681
  • Europe
  • Мнения: 548
jsmarino, много ти благодаря! Изключително ни помагате вие момичетата от ЛЛЛ. Поклон!

Sugar Kate, благодаря за вниманието. Надявам се го казваш в добрия смисъл, не като някаква критика.

Аз продължавам в борбата с моето седалищно бебе. Останаха ми броени дни, много вярвам, че ще се обърне всеки момент, така както и предното ми бебе го направи в последния ден на 36-та седмица.  Praynig

# 682
  • Мнения: 14
Честита рожба и на мама Мирела! Да расте здрава и щастлива малката Ивайла!   bouquet

aleina, силно се съмнявам коментарът на Sugar Kate за твоите постове да е критика  Peace. Защото и аз ги чета с интерес - винаги спретнати и много полезни! Имаш едно благодаря за тях и от мен!  Hug

sivanovaa, силно стискам палци всичко да е наред!  Praynig

За мамите от Варна - дано не стегне прекален студ пак, много ми се ще да се включа.
rali_velikova, да - Capella Play в МОЛ Варна, ето програмата: http://9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 00:15 от ddco

# 683
  • Мнения: 14
Честито на мама Мариела,да е жива и здрава бебка и много да ги радва    bouquet

# 684
  • UK
  • Мнения: 600
Честито и от мен на мама Мариела! Да и е жива и здрава малката принцеса Ивайла! Да е радост за цялото семейство![/size]

Привет, мамчета!

Cleona, благодаря за статията за хомеопатията и арниката! Беше ми много полезна Wink

И на мен ми е интересен отговора на въпроса, който зададе didita4u за сутиените, така че чакам с нетърпение какво ще кажат ЛЛЛ newsm10

# 685
  • Europe
  • Мнения: 548
ddco, Sugar Kate  Hug благодаря ви!

Олелеее още едно бебе си имаме !!!!!! Браво на мама Мариелка!!! Да и е жива и здрава принцеската!

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 13:29 от aleina

# 686
  • Europe
  • Мнения: 548
Пак въпрос към ЛЛЛ - Вярно ли е следното твърдение: Сутиен за кърмене – освен всички други удобства, с него по-лесно ще кърмите и ще се изцеждате, защото повдига гърдите и така изправя млечните канали.
Възможно ли е неносенето на сутиен да повлияе негативно на кърменето?

Без да съм от ЛЛЛ си позволявам да изкажа моето мнение. Намесвам се по темата, защото смятам, че това изречение пак е напомпано с реклама от някой он-лайн магазин и много се дразня. Все едно ако не ти е от 90 лв. сутиена - Край. Ами то с един сутиен само не може, трябват си поне 2-3 броя и какво .... ние сме бременни жени, а не златни мини.
 
Не, неможе да повлияе зле на кърменето, това е уникален естествен процес, който все още не сме унищожили, слава богу!!! Смятам, че природата ни е създала да можем да кърмим успешно без никакви допълнителни атрибути. Отделен въпрос е, че всеки вид сутиен помага на тежките гърди да не разтягат прекалено кожата, което си е естетически плюс, а кърмаческия обикновено е по-удобен, като материя и презрамки и с това че чашката му пада, което си е улеснение. Но при изцеждане аз го махах или го вдигах нагоре, защото млякото тече и той си се цапа и мокри. А то така или иначе лекичко със самата помпа си повдигаш гърдата, и като натискам гледам силите да вървят в хоризонтална посока, перпендикулярно на тялото, а не надолу да ги мачкаш.

Всеки сутиен, които е памучен, мекичък и със стабилни презрамки (ако си имате такъв отпреди) ще ви свърши работа. Дантелените са суперски за други цели -  luvbed, те също си имат място в ежедневието ни, все пак си оставаме жени. Но те дразнят зърната, презрамките им те прежулват, след няколко часа, разтягат се, обезформят се и се съсипват от млякото. А с кърмаческите сутиени даже се спи през ноща. Сега може да ви се види странно, но после ще го установите сами, особено дамите с много голям, неочакван контраст в размера на гърдите преди и след раждане. Изведнъж напръщелите гърди, в началото са много неудобно нещо и направо си пречат, камо ли да спите по корем.  

Извинете, че така "напушено" се включвам, но вчера обиколих - Вис Виталис, Комсед, Бейби Нова, Премама, Хиполенд и още 3-4 знайни и незнайни магазини, да търся комплект за изписване и памучно порт-бебе или одеалце за изписване. Еми направо ми скъсват нервите с тоя плюш, дето го налагали в момента. Защо? Защото им е най-евтин като себестойност и печалбата ще е най-голяма. Ама бил памучен. Дрън-дрън. Що не се обличат те в плюш?!!!! Безумни кройки за зимни новородени - блузки за през главата, без копчета отдолу. Безумни комплекти за зимно изписване - с тениски за през главата, даже по 2 бр., но без копчета отдолу!!!!, с блузки с дълъг ръкав, за през главата, пак по 2 бр., но без копчета отдолу!!!!, с гащеризончета с презрамки!!!, и къде без 2-та лигавника?!!!  За да се брои, че е от повече части!!! Всичко това за Зимно Бебе !!! И всичко това от плюш. Гащеризончета предимно от плюш. Одеалца и порт бебета от плюш или от някакви подобни на китеници космати материи. Дето нито са за бебета, само събират прах, а как се пере и съхне зимата .... Тъкмо харесахме едно олекотено памучно отвсякъде топло одеалце. То пък било заедно с обиколници за кошара и чаршаф - на промоционалните 200 лв!!! Ние цял матрак можем да си купим за тези пари. Shocked А пък като видя памучно хубаво гащеризонче за 50 см. бебе за 60 лв., дето ще го носи точно 3-4 седмици, ама било марка ХХХХХ разбираш ли, или възглавница за кърмене от 104 лв. лудите ме хващат. На мен тази есен ми ушиха по поръчка 12 декоративни възглавници от сатен, с ватата, вътрешния плат и труда всичко за 64-65 лева.
Абе хора!!!! (обръщам се към производители и вносители) ние не сме златни мини, просто сме бременни.

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 15:27 от aleina

# 687
  • Варна
  • Мнения: 35
ЧЕСТИТО И ТУК НА МАМА МАРИЕЛКА!ДА И Е МНОГО ЗДРАВИЧКА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА И БЪРЗИЧКО ДА НАДДАВА!!!

fufi_7 - аз мисля да присъствам на лекцията независимо от времето, но не разбрах къде ще е - Capela Play в МОЛ-а ли?

Да, там - да видим колко момичета ще кажат че ще присъстват и ще се разберем кой ще пази места и колко Simple Smile

# 688
  • Мнения: 5
Още един смръдлив и дъждовен ден Hug
най интерсното е че ми се спи две не виждам - а съм станала в 10.30...как ще я караме така не знам...вчера на работа - се скъсах да обикалям по града - и накрая болки - кръст,гъз,корем ,и отдолу ама не е за разправяне...то ходене ходене - ма аз като невидяла... Mr. Green - глупава глава - пих едно но-шпа...долу горе мина - днес съм добре....но снощи имах чувство че детето ще ми се покаже всеки момент...между краката ... hahaha hahaha

# 689
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте,

Преди всичко да честитя новото бебе на Мариела, да ти е жива и здрава, красива и умна, малката госпожица. И бързо възстановяване.  bouquet

При нас пък е приятно. Бяхме почти до два часа навън с малката да правим снежен човек. Изобщо не усетих как минава времето. Обаче се забавихме с обяда и лягането, та чак сега успявам да седна да си почивам малко.

Сутиените - май вече си казах, че за мен е супер важно и с първата беременност и кърмене не съм ги сваляла. Само гледайте да са удобни и да не притискат никъде гърдата, защото запушвания на каналчетата могат да станат и от натиск.

алейна, и аз не мога да схвана логиката на плюшките, децата ни да не са мечета. Laughing Днес, утре мисля да поръчвам дрешки от разни сайтове, че след последната обиколка съм леко отчаяна. Но предимно за разни красоти става дума, че основното си го имам. Ще ми трябва и едно по-дебело гащеризонче, в което да напъхам бебето при изписването, но определено няма да е плюшено. Crazy
Силве, ще се справиш. Hug

Аз пък тези дни се сетих за следродилната тъга. Не мога да кометирам депресията, защото през такова нещо не съм минала, а то си е сериозно състояние. Но мога да ви кажа, че се чувствах ужасно нещастна, че не ни изписват с каката първите дни след раждането. Като по часовник всеки следобед към 16 ч. ме избиваше на рев. После си се чудих да акъла, вместо да се радвам на бебето и да си почивам в болницата, аз рев. Та, ако ви обхванат подобни чувства - нормално е, намерете си някакви забавления, занимавки с бебето, радвайте му се.

Общи условия

Активация на акаунт