Трети триместър привет, идваме с бебоци безчет!

  • 34 854
  • 740
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
 ooooh! ХММММ ДА наближава !!!!  ooooh! Laughing Laughing

# 706
  • UK
  • Мнения: 600
ooooh! ХММММ ДА наближава !!!!  ooooh! Laughing Laughing

 #Crazy #Crazy #Crazy Ей сега след 10 дена си започват и плановите секцио и ще си валят бебета Two Hearts  ylinfant  ylinfant  ylinfant Two Hearts

Само като си помисля и пеперудите в корема ми пърхат ли пърхат... а бебчо рита ли рита smile3521 preggo

# 707
  • Мнения: 192
Здравейте , момичета. Времето за мен направо си дойде. и започва да ме обзема паника. Още не ми е готова стаята за бебетата, а до края на седмицата трябва всичко стерилизирано, изпрано и изгадено и да чака. Сестра ми ми даде 4 чувала с дрехи, които трябва да сортирам. Кое ще използвам и кое не. Да преценя от какво имам нужда и да напазарувам. smile3511

# 708
  • Мнения: 0
дааа, скоро ще има бебевалеж  newsm30  Grinning На мен ми е тоооолкова спокойно още...сигурно защото знам, че ще раждам със секцио и знам как протича всичко стъпка по стъпка (въпреки че ми е за пръв път)...нооо като наближи пък сто процента ще ме обземат мисли за това че ще ме режат, ще се възстановя ли бързо за да мога да обгърна час по скоро с любов бебочко ... Two Hearts

# 709
  • Мнения: 5
Здравейте,

Бъдещи мамчета!!! Надявам се всички се чувствате добре, ако има такива с някакви притеснения, бъдете спокойно всичко ще е наред!!! От вчера съм в майчинство и съм много щастлива, че трябва да бъда само в университета! Утре съм на презентация (подготовка за появата на бебчо) и ще има емоции!!!

Ох, милички, ако трябва да бъда чесна аз много се притеснявам за раждането, тъй като ще раждам нормално и ми е първо раждане, живея в чужбина и изобщо не знам!!! Приятелят ми ме успокоява, че след като толкова много жени са родили и аз ще родя, но не е толкова лесно да свикна с тази мисъл, все ме е страх нещо да не се обърка!!! Не се страхувам за себе си, болката ще се изтърпи, искам само моето слънчице да си дойде по живо по-здраво!

На всички желая успешна седмица и да не се преуморявате много, ей! Целувки и се пазете!!! Simple Smile

# 710
  • Варна
  • Мнения: 35
Добро утро, момичета Simple Smile

Днес пак обещава да е подходящо времето за разходки - поне във Варна, така че да се възползваме преди да са се появили малките палавници.

За лекцията утре, аз ще запазя места на диванчетата в дясно на залата - засега преброих около 6 мами, ако греша моля поправете ме. С някой от вас се познаваме, така че ще се открием Simple Smile
А някой знае ли какво става с Адикт? Не е писала отдавна тук  newsm78

# 711
  • Мнения: 1 183
Здравейте, мамчета!
fufi, аз мисля че ще те позная. Адикт, вчера се чух със нея е болничка и няма да идва утре на лекцията.
Абе днес времето си е доста студено ама дано до обяд поне се постопли да излезем с малкия.

# 712
  • Мнения: 80
Здравейте мамета, как сте днес? Simple Smile
Аз играчки мисля да не купувам поне първите 2 месеца. Детето вижда през първия месец на около 2 сантиметра и не може да следи все още с поглед движещи се предмети. Въртележката над леглото ще я чува, но няма да я вижда добре, така че според мен нищо не е нужно. Като станем на 2,5-3 месеца ще купуваме играчки, дрънкалки, чесалки и пр. Simple Smile

# 713
  • Мнения: 40
Приветче и от мен мили мамчета. Аз бях малко в дървена ваканция. Шефа даде малко почивка в мразовитото време.

Честита девойка на мама Малиелка, да е жива и здрава малката гостожица, много бързо възстановяване и скорошно прибиране вкъщи пожелавам!   bouquet

very77, не знам дали в крайна сметка си се спряла на количка, но имам приятелка с близнаци и тя има количка на Хаук, мисля че такава http://www.hauck.bg/esprit/e-be-9.html и казва че е страшно доволна. Супер маневрена е и много удобно, имайки се предвид че е за две бебета.  Wink

Силве, малко ти остана и на теб и да знаеш, че силно стискаме палчета да удържите фронта с малката госпожица още мъничко.  Praynig

В събота ходихме с мъжа ми при неговата леля, която работи като сестра в ТК и която най-вероятно ще обезпокоим отново и за това раждане да ни придружи. Та ... въпреки че съм минала по този път, аз отново си имам въпросчета. Питах я за свещичките с които може да се направи клизма вкъщи, мисля че Eva Q се казваха или нещо такова. Тя е категорично против. Обясни какво точно се случва при клизмата и как това е тясно с вързано със самото раждане и как усещанията са много подобни и как е добре клизмата да се направи в болницата защото могат да възникнат усложнения, как тръгвало бебето, как се движи в канала, какво може да се случи с пъпната връв и с две думи казано - кофти не кофти по-добре клизмата да ни я правят в болницата отколкото ние вкъщи, особено за майките които ще раждат второ като мен.
С Пламен доста ми бяха зачестили контракциите вече когато решихме да й се обадим все пак и тя веднага ни изстреля към болницата. Предупреди ме този път да не чакам толкова. Най-много на 10-15мин ако станат контракциите направо да тръгваме към ТК, защото с второ бебе и то със сравнително малка разлика от първото раждане нещата протичат два пъти по-бързо и е добре да сме в болницата.
Започвам и аз лека полека да купувам неща за болницата които ми липсват. Купих вече нощница за кърмачки. Горещо препоръчвам тези които смятат да си вземат превръзки за болницата да са памучни. Аз обикновенно пролзвам копринени, но след ражданено нищо друго не можех да понасям освен памучните!
Мисля тази или другата седмица да събера дрешките от Пламен дето съм раздавала и да извадя най-бебешорските да ги пера и подготвям.
Играчки също няма да купувам. Бебо и без това няма да ги вижда, а като наближат погачи разни и други такива, все ще се чудят кой какво да подари, и тъй като много от нещата ги има от Пламен ще се възползвам да поръчам нещо такова като въртелешка за леглото например.  Rolling Eyes

Наближава заветния финал момичета. Дано всички го прекосим леко и безпроблемно!!!  Hug

# 714
  • UK
  • Мнения: 600
Привет, мамчета! Hug
Пристигнал ни е колета от Америка (подаръци от едната баба)! Нямам търпение да видя какво ни е пратила, само че няма да стане тези дни, защото не съм в София. Чак като се прибера - тогава, но таткото ще ме изчака и няма да го отваря без мен. Със сигурност знам, че ни е пратила играчка за над леглото, играчка за количката. Така че на мен няма да ми се налага да купувам, но бебо ще си има Mr. Green

Надявам се днес да си купя чехли за болницата, и скоро да стягам багажа, имам почти всичко Wink

# 715
  • Мнения: 52
Здравейте момичета  Hug
Днес бях на консултация с кардиолог и анестезиолог и всичко е подготвено. Казаха ми нова дата 16-ти  и ако ми я променят още веднъж ще се гръмна #2gunfire
Бебето си е все така малко, а аз все така притеснена...не спирам да ям а и двете не качваме нищо, направо не знам какво да правя newsm78


Мариелка-•● milkinis ●•, какво стана със застъпеното майчинство и къде реши да раждаш? (ако си до нас в ТК ще дойдем да те видим Simple Smile )

# 716
  • Мнения: 7

sivanovaa на мен една позната ми каза за да качи малко повече бебето е добре майката да яде повече белтъчини - например по 2 сварени яйца, кисело, прясно мляко, извара и т.н. Това и го е казал нейният гинеколог и в действителност до датата на секциото и бебето е било наддало.

# 717
  • Мнения: 40
Силве, ти само гледай да си спокойна, пък щом са казали 16-ти, нека е 16-ти. Ние няма да спираме да стискаме палчета още 10-на дни.  Hug Praynig

Иначе аз от самото начало съм си решила да раждам отново в Тина Киркова, с тази разлика че може би този път ще се възползвам от VIP стаята /по възможност такава в която да има поне още една мама да не лудна сама/. Не че не съм доволна от престоя си миналия път в общото отделение, паднаха ми се много готини мацки за съквартиранти, но единственото което не ми хареса че свиждането е в точно определен час, и ако в тоя момент бебо е при мен и не спи и няма готина съквартирантка като първия път дето да го наглежда, за да мога да изляза до вратата, свиждането ще е тегава работа. Докато във VIP стаята до колкото разбрах може да се влиза почти по всяко време, и като се има предвид ташия татко колко е организиран, а и сега за разлика от първия път трябва да се съобразява и с още едно дете, по-добре да няма конкретен час за свиждане, който той най-вероятно ще изпуска.  Laughing
Така че всички са добре дошли.  Hug

# 718
  • Мнения: 24
Привет момичета,кокичета!  bouquet
Минаха 13 тежки дни в болницата,остават ми още два. WhistlingНе издържам вече,много ми е мъчно за детенцето в къщи,не съм го виждала 10 дена,че беше милия болен от грип. Всичко вече ме боли от лежане,но се радвам,че до сега удържах поне. PraynigВ сряда влизам в 9 и ми е доста по-спокойно.Утре ще ме прегледат да проверят дали разкритието се е увеличило,за да се нагласям психически. Апропо, днес на визитация ми казаха,че без тапа и с разкритие (моя случай) можело и да се преноси #CrazyКато цяло от болницата (Тина Киркова) съм доволна и като отношение и като условия.
Sivanovaa,важно е бебето да е достатъчно зряло,когато се роди,независимо от килограмите.Ти ще си в 38-39 седмица,така че всичко ще е наред,не се притеснявай, само задръж до 16ти. Peace
Искам да се прибера и да започна и аз да се подготвям за бебка.Нищо не съм купувала,нищо не съм приготвила.
Milkins , и аз ще си взема ВИП стая като родя поради същата причина,ако има свободни.Сега нямаше налични и една мама не можаха да я настанят във ВИП.Явно са малко като бройка тези стаи и недостигат.За съжаление при нормално раждане няма как да знаеш кога ще родиш и не можеш да си заявиш предварително стая,както го правят момичетата с планирано секцио.

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 15:09 от poulin

# 719
  • София
  • Мнения: 932
Здравейте!

sivanovaa, стискам палци всичко да е наред и да устискаш до 16-ти. Виждам, че си 37 седмица, аз в тази седмица родих дъщеря ми. Сега се надявам да устискам повече, имам предувствие че и това бебе ще тръгне по-рано. Вече не го усещам горе,а много ниско долу и когато се движи направо си ме пробожда неприятно, все едно си проправя път по канала да излиза и всеки момент ще се подаде  Laughing, не знам как да го опиша иначе Simple Smile.  На 14-ти съм на преглед отново и направо имам съмнения ще устискам ли до тогава.  
Поне стерилната ми урина е чиста без бактериален растеж, защото другата показа масово левкоцити и бактерии. Слагам глобули полижинакс, по предписание на гинеколожката.
Гледам, че доста майки се нареждаме за ТК, аз също ще раждам там , защото ми е на две крачки. С тази разлика, че аз няма да си плащам за екип и се надявам да попадна на свестни лекари и сестри.
За кърменето не се притеснявам особено, просто мисля да си слагам бебка на гърда , колкото се може от по-рано и няма да спазвам часове. Иначе казано фен съм на кърменето на поискване.
Първата ми дъщеря ми я дадоха, два дена след като я родих, беше в интензивното,преливаха й кръв, не се беше адаптирала добре, но в момента в който ми я дадоха аз се успокоих,  и въпреки трудностите и липсата на информация, как да я кърмя аз си я сложих на гърда и го подкарах на инстинкт. Слагах си я често да суче, не спазвах часове и не давах добавка - резултата беше кърмене 2г. и 3м. , като до 5 месец беше само и единствено на кърма, а до годинка предимно на кърма, храната я опитваше по-скоро, но предпочиташе да суче. Изписаха ни с анемичен синдром , а на 6 месеца, на контролните изследвания  имаше 130 хемоглобин и то само от кърмата, без добавки, желязо, сокове и т.н..
Ще съм си с обикновен сутиен за кърмачки от 7 лв. и първия път бях такъв и гърдите ми не увиснаха Simple Smile въпреки дългото кърмене.

 

Общи условия

Активация на акаунт