Трети триместър привет, идваме с бебоци безчет!

  • 34 819
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 932
Poulin, сега видях че с теб вървим заедно според лентичките.  Peace.
Стискам ти силно палци, всичко да е наред и да задържиш още някоя и друга седмица Simple Smile и скоро да си гушнеш и нацелуваш първото детенце у дома Hug .

# 721
  • Мнения: 52

sivanovaa на мен една позната ми каза за да качи малко повече бебето е добре майката да яде повече белтъчини - например по 2 сварени яйца, кисело, прясно мляко, извара и т.н. Това и го е казал нейният гинеколог и в действителност до датата на секциото и бебето е било наддало.
и аз това чета сега, мерси Hug
Благодаря ви момичета за  огромната подкрепа Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 722
  • Мнения: 24
Poulin, сега видях че с теб вървим заедно според лентичките.  Peace.
Стискам ти силно палци, всичко да е наред и да задържиш още някоя и друга седмица
Мерси,подобно мила,не остана. Peace

# 723
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте и от мен,

Днес пропуснах разходката с детето и се чудя дали не направих грешка. От друга страна, нещо взе да ме придърпва единия яйчник и май е по-добре да се поизлежавам малко, докато спи.

sivanovaa, ще се справиш чудесно, само след 10 дни ще се видите с новото бебе, а сама знаеш, че мерките в този период са само за ориентир. Може и по-голямо да излезе детенце. Hug
милкинис, когато бях предишния път във ВИП-а на ТК (2009) свиждането по стаите беше разрешено само от 16-18 ч., иначе нямаше никакъв проблем ти да излезеш във фоайето, за да си вземеш нещо в другото време. Не знам сега как е. Аз също ще искам двоен ВИП, само и само да имам повече въздух в помещението. Надявам се да има свободни, че като гледам тук всички на там сме се засилили. Laughing

# 724
  • Мнения: 38
sivanovaa стискай, млако остана..съвсем на финала сме...на нас ни насрочиха дата  за секцио на 15-ти, така,че намя страшно бебевалежа започва с пълна сила. Всичко ще е наред, само спокойствие. Въпреки,че ми е толкова напрегнато и нервно,че не знам....а дните си летят като волна птичка през пролетта.Останаха ми само 8 дена до постъпване в болницата....сърцчицето ми се е свило на камъче.
отностно играчките не мисля да купувам още нищо, може би към 2-3 месец, за да може бебо да и обърне внимание. Дотогава не виждат кой знае колко добре, камоли да различава или да се забавлява с нея.

Общо взето на Св. валентин ще съм в подготовка за срещата с малкото дългоочаквано съкровище.

# 725
  • Мнения: 52

sivanovaa, ще се справиш чудесно, само след 10 дни ще се видите с новото бебе, а сама знаеш, че мерките в този период са само за ориентир. Може и по-голямо да излезе детенце. Hug
Мири се роди 4100, а това едва 2300, разликата е огромна и изпитвам вина, че не съм се хранила добре. Дано да си права Hug

Неви, ще те чакам да повлечеш крак с едно прекрасно бебче и на другия ден аз след теб Heart Eyes

# 726
  • Мнения: 38
sivanovaa Сигурна съм,че бебчо ще се роди много по-голям от колкото казват....винаги има разминаване на грамовете. Стискам ти палчета и всичко ще е наред вярвай в това и ще вдиди. И на Креми и бяха казали ,че малкия е 2300, а се роди цели 2900 грама, така,че няма място за притеснение.

# 727
  • Мнения: 38
Ето едно поздравече от мен, малко да се разведрите....моя бебо много я харесва тази песен и си танцуваме на нея и той подритва в съгласие.
http://www.youtube.com/watch?v=73noUWDDpWw&ob=av2e

# 728
  • Мнения: 17
Арлина, багодаря за отговора и подкрепата  Hug
Пак въпрос към ЛЛЛ - Вярно ли е следното твърдение: Сутиен за кърмене – освен всички други удобства, с него по-лесно ще кърмите и ще се изцеждате, защото повдига гърдите и така изправя млечните канали.
Възможно ли е неносенето на сутиен да повлияе негативно на кърменето?
...

Здравей didita4u,

Както и aleina ти е писала природата ни е създала да можем да кърмим успешно без никакви допълнителни атрибути  Simple Smile. Всяка жена може сама да си прецени дали ще носи или не сутиен според това как се чувства най-удобно. Едни предпочитат да не носят изобщо, други ползват еластични потници, трети ползват кърмачески сутиен, четвърти ползват обикновен сутиен без банели. Важното е ако се носи то той да е удобен, без банели и да обхваща добре гърдата, но НЕ да стяга, така че да не притиска каналчетата. При по-тежки гърди понякога се препоръчва те да се повдигнат леко от основата, за по-лесно потичане на млякото, като това обикновено се прави с ръка.
Гърдите нарастват по време на бременността и при едно естественото продължение с кърмене на бебето и след това плавното му отбиване, то те обикновено придобиват близка до предишната си форма.

# 729
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Здравейте мамчета,простете,че нахълтвам така,но от доста време се мъча и все не мога да ви догоня с писането,бегло съм чела от тук от там и долу горе съм в течение на обсъжданите теми Heart Eyes
Първо ЧЕСТИТО на всички мами с вече появили се малки слънчица,да са ви живи и здрави дечицата,бързо да наддават,и на вас бързо възстановяване...надявам се че всички сте добре  bouquet Hug  bouquet Hug  bouquet
аз имах малки притеснения около баткото и днес цял ден тичахме по доктори,но всичко ще е наред,все има нещо за което да се миски и ни притеснява това е да си родител.Надявам се мамите с проблеми да удържате фронта,Силве как си мила тебе все те мисля с Мири Hug Hug Hug
Ние вече почти поприклщчихме с покупките около бебко,останаха малки неща,днес взех едно комплектче още с плътна пеленка която става на порт бебе,иначе си имам компл. за изписване вече,хавлийки,одеалце,боденца,чорапки,взех и един пак.памперси премиум 1,взех си едно ново легенче елипса и ще си го ползвам за коритце в началото,а после с батковото ....абе остана ми повивалник,2 комп.тензух и бархетни пелени,козметика,компл. за маникюр ,биберони и шишета но тях може и тати да ги купи за него нищо не остана.....а взех си и многократни подпл. за кърмачки на авент,миналият път течах  чудо беше и изхабих много еднократни,сега мисля,че ще е по-удобно с тези защото се перат 6 бр са 18лв.Стига съм се хвалила вече извинете ме не съм писала толкова отдавна,да каца че и на прегледи ходя все по-често,на 1.02 бях сега ме вика на 10.02 пак  иска пезултати от изследвания,но сега сме в грипна епидемия и не правят,така ,че не знам до петък ще я отменят ли,после ме вика на 22.02пак и вече тогава ще ми даде направление за болница и ще се гледаме за разкритие....Стига толкова от мен лека вечер на всички ви Hug Hug Hug

# 730
  • Мнения: 5
Мушмуронки днес беше един много странен ден....напрегнат и ...не мога да кажа и аз - първо при нас е код червено както знаете а аз се юрнах на работа..както и да е...нощес не можах да спя добре че свекърва ми ми звънна - племенницата на мъжа ми с боли в корема я откараха в болницата с бърза помощ -съмнения за апандисит възпален....   Sad..детето е на 10 колкото моята Аля ..израснаха заедно като дете ми е... освен това майка му почина при раждането..голяма трагедия...както и да е...пристигам аз на работа ...звъня им ...те подготовка за операция - наистина апандисит,,,айде бягай по магазини за кърпа, минерална вода, кърпички сухи и мокри вестник за свекито....и после беж към болницата..че о жената и се ревеше..пихме по нещо баламосвах я докато траеше операцията...добре че мина всичко наред - детенце е добре - и е герой - не реве , не мрънка... Praynig Praynig Praynig Слава на Бог...
ПОсле качвам се аз да пътувам в рейса ..разваля му се вратата...пътуваме със забавяне и с отворена врата завинтела с тел newsm78 #Crazy smile3511 просто да полудееш
И сега надвечер мъжа ми ми звъни и ме хвърля в другата крайност на луда радост - защото се прибира да почива няколко дни - ненадейно са го пуснали Two Hearts luvbed luvbed luvbed smile3504 preggo sohappy кажете кое чувство да изпитам по напред...
.

# 731
  • Мнения: 52
zakira30, естествено , че само хубавите емоциии Hug

delqna, и аз си купих подплънки, но мисля, че няма да ми трябват. Често с втората бременност лактацията се регулира бързо. Пък и аз нали имам само 4 месеца прекъсване на кърмаческият ми стаж.
Благодаря за загрижеността Heart Eyes Hug

# 732
  • Мнения: 0
Аз съм най- накрая на март по термин и ви разбирам за страха, вече и мен много ме е обзел  Embarassed А и не знам какво да си мисля- по термин съм за 31 март, а по ехограф за 14 март. Днес се мерих и останах много неприятно изненадана - качила съм 10кг. само за 1 месец и така общо стават около 25 кг. Спрях цигарите още от началото и не мога да спра храната. Предпочитам да съм дебела, но да не вредя на бебето Simple Smile А и това време много предразполага да се седи вкъщи и да се унищожава всичко в хладилника. Дано само и с това ядене не вредя на бебо, че е 2.500кг. (както ви казах вече). Доколкото знам няма общо количеството ядене и размера на бебето, по- скоро си е ген, но знам ли...

Това от мен засега, лека вечер Simple Smile

# 733
  • Мнения: 0
angel4eto5, апетит и на мен не ми липсва...все се навъртам около хладилника, ровичкам за гризки и какво ли още не и добре че вървим към финалната права че иначеее не ми се мисли....с това обездвижване, а аз съм така още от септември...пазя леглото а съм доста активен човек Thinking
Днес се поразвихрих в кухнята и разбира се налице веднага болки, чудесии...утре трябва да съм ок, че сме на консултация при най-прекрасната акушерка за мен  newsm76 и после се каним най-сетне да пообиколим за кошара и други джунджурийки за бебко та да видим.
Момичета някой има ли впечатления от бебефони...ровя се в интернет и се чудя кой да избера  smile3506

# 734
  • Мнения: 7
Да си дам отчета - днес бях на консултация, запис на тонове, взех си и документите за раждането  Peace Понапазарихме за бебчо, останаха нещата за мен.
Ох с хапването и аз съм така, все за нещо се ровя, много сладко ми се яде, за последните 2 седмици съм качила 2 кг  Crossing Arms и общо стават 22кг  smile3506, но няма начин

Общи условия

Активация на акаунт