относно диагноза ГЕНЕРАЛИЗИРАНО РАЗСТРОЙСТВО НА РАЗВИТИЕТО

  • 32 775
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Ефект има, но не знам от какво точно. Тъй като прилагаме няколко неща едновременно, не мога да кажа, от кое точно се е повлиял положително. Но тази безглутенова диета е доста мъчителна. Ние започнахме без да направим тези изследванията, за които сега научавам –
“Най- разумният подход преди започване на без- казеин и без- глутенова диета, е на децата Ви да се направят някои тестове, чрез които да се определят нивата на казеинови и глутенови антитела в кръвта (това е възможно да се извърши в Клиниката по детска гастроентерология- София ), както и на морфин- подобните продукти в урината. Последното изследване може да се направи в Норвегия от Dr. K.L. Reichelt”
Предполагам, че сега вече е късно. Пропуснах да кажа, че от 8.12.2005 г. прилагаме ударни дози магнезий+В 6.  Така че още по-трудно става разграничаването от кое точно е подобрението на детето. Резултатите като цяло са – стана по-спокоен; произнася отделни думи по собствено желание ; заиграва се с децата в групата.
От сърце желая успех и търпение на всички, които прилагат някакво лечение!

# 16
  • Мнения: 3 743
...
Интересуват се сега от добър детски невролог в София, с когото допълнително да се косултират, вие кой бихте препоръчали, ако имате лични впечатления?
...

Здравей!
 Препоръчвам ти доц.Божинова от Детска неврологична клиника, от всички детски невролози, при които сме ходили, от нея съм най-доволна.

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Моето дете няма поставена диагноза аутизъм, но притежава много голяма част от признаците. Тъй като храните, които яде са ограничени, а и тях понякога ми отказва и винаги имам поне 2 резервни варианта, много се чудя ако реша да я подложа на такава диета как изобщо ще я накарам да яде.
temenuga вие как се справяте?

# 18
  • Мнения: 14
Много ни е трудно! И преди диетата не ни беше лесно, но сега е още по-зле. На закуска му давам безглутенова бебешка каша; на обяд редувам пържени картофи, салам или кремвирш, зелени маслини; слетобед някакъв плод – банан, ябълка, круша; вечеря две яйца /два белтъка и един жълтък/ и пак някакъв колбас. Хапва с удоволствие чипс и шоколад. До скоро обичаше и риба с лимон. Но тъй като всички тези храни се повтарят постоянно и непрекъснато, той все по-трудно ги приема. Вече се чудя има ли смисъл да го подлагам на това мъчение! Едно детенце в детската градина е ядяло бисквита и моят син със завидна ловкост му я изтръгнало от ръката. Да не говорим, че на тържеството за Нова година всички около него са хапвали вафли, кроасани, солети и т.н., а той ги е гледал жално! Много е жестоко! Вече не издържам! Наистина трябва много воля! Дори не знам дали си струва! Моля, ако още някой е прилагал тази диета, нека да сподели опита си! Благодаря!
Ljuboznatelna вашето детенце на колко години е и какво му е?

# 19
  • Мнения: 249
Може би е грешка от моя страна,но аз не съм подлагала моята дъщеря на каквито и да е било диети.Единствено и ограничавам до колкото е възможно шоколодовите неща. newsm78

# 20
Здравейте ,
Бих искала да отговоря на qneka с лично съобщение, както  ме помолир но кутията "входящи " е пълна и не приема повече съобщения. Това ми се случва често и с други потребители. Затова  публикувам отговора във форума :
Здравей qneka,
Изобщо не си ме притеснила,бих се радвала ако мога да ти помогна. Както писах, в Пловдив ми помогнаха главно за говора, но и това не е малко. Все още не може да преразказва добре и да води разговор като другите, но иначе си говори, но по-пестеливо. Телефонът в Пловдив е 032/650872 или 032/650871 ул. Филип Македонски 37, е-майл : intermed@netvisio.net  казва се Интермед прима и го рекламират отвреме - навреме в Жълт Труд. Иначе дъщеря ми има проблеми с комуникациите и общуването най-вече с деца. Също така, често не желае да изпълнява заръки, също и да учи. Изобщо не се поддава лесно на чужди изисквания. Прави си каквото иска и понякога е много трудно.Има и периоди, в които е непровокирано агресивна и това често е голям проблем.
Това е в общи линии. Дано съм ти помогнала. Ако има нещо - пиши ми пак, също, ако и ти се сещаш нещо да ме посъветваш. Чао!!

# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Zinche, това което пишеш тук е полезно за всички. Аз също знам за този център, но лечението е много скъпо, това са 500лв за един курс, а доколкото ми е известно се правят поне 2 а рез2лтата не е гарантиран. Аз се интересувах заради диагнозата ни ДЦП, майка от форума е провела такова лечение безрезултатно, което ме спря да търся парите.Напълно е възможно за говора да има ефект, опиши ни ако може как и какво говореше детето преди това и как след лечението, кога дойдоха резултатите, работихте ли успоредно с това с логопед?
temenuga, отговорих ти на лични

# 22
Здравей Любознателна,
 В Пловдив наистина е доста скъпо, но ние решихме да опитаме въпреки противоречивите мнения. Още след първия курс говора на детето ми рязко се подобри, така че моето мнение е , че може да се опита и ако още в началото няма ефект - няма смисъл да се продължава. Те твърдят, че ефекта идва с натрупване и може наистина да е така, но аз направих 3 курса и нещата бяха все същите, а нямах възможност да продължа. Така че всеки трябва да реши за себе си. Още не съм напълно сигурна, че постъпих правилно като прекъснах, защото може би с времето щеше да има нов резултат.
  Това е , което мога да кажа . Успех !  Чао !

# 23
Здравейте на всички, Simple Smile
които имат нашия проблем, или знаят нещо по справянето с него!

Аз съм баба-леля на току-що диагностицирано дете с Генерализирано разстройство на развитието от аутистичен тип  Cry. Момченцето ни е на 3г. и 9м. Благодарение на вашите мнения и най-вече на посочените линкове, аз се образовах няколко дни в Интернет по същината на проблема и възможните методи на терапия.

Традиционната медицина не ни предложи нищо, освен успокоителни при агресивно поведение  Shocked. Ние не сме склонни на това, а искаме да помогнем на детето да се развие. Харесва ни американския метод на био-медицинска и обучителна терапия - DAN! Autism Research Institute. Знае ли някой дали в България има такива специалисти?

Разбирам, че поне Теменуга вече провежда такава терапия  Grinning. Сама ли се ориентира в подходите или има съветник специалист?

Къде може да се направят многобройните изследвания за алергии към храни, натрупвания на тежки метали, гъбични инфекции?

Имам нужда от конкретни съвети и препоръки от тези от вас, които вече са на без-глутеинова и без-казеинова диета, защото и ние решихме да я започнем. Вече 4 дни се борим малкият да яде нещо, което не е вредно за него (тези от вас, които имат опит знаят, колко е трудна всяка промяна с такива деца, особено злоядите  Sick). Откъде купувате продукти и какви? Как преценявате по съдържанието, че не съдържат глутен и казеин? Имате ли опит с правенето на хлебчета, имате ли добри рецепти и за други хранички   chef? Как и с какво провеждате хелирането (очистването от тежки метали)? Какви хранителни добавки вземате и откъде?

Напълно сме неориентирани и в обучението. Има ли специални домове/детски градини за обучението на аутистични деца в София? Има ли  лични асистенти/учители (частни или държавни, не знам как се наричат)? Провежда ли се някакво обучение за родителите някъде? Има ли някъде някакви помощни материали за обучението? Има ли книги, които можем да прочетем (на български или английски)?

Как стоят нещата със законите? Има ли някакво подпомагане на семействата с такъв проблем?

Въпросите ми са наистина много. Те са резултат на тревожното ни състояние  Cry и желанието да се опитаме да спасяваме нашето детенце, с всичко добро което е по силите ни.

Благодаря безкрайно и от сърце на всички, които биха откликнали със съвет, предложение, подкрепа.

Да са ви живи и здрави дечицата  Heart Eyes, и вие с тях!

баба-леля Олимпия

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз не съм провеждала безглутенова и безказеинова диета, но пък моето дете само почти си я налага, особено безглутеновата. Хляба го яде 2-3 пъти в месеца, освен ако аз умишлено не и го предложа по достатъчно подходящ начин, за да я заситя, защото при нас храненето е свързано по някакъв начин с поведението и. Не съм забелязала някакво подобрение от факта, че 2 седмици да речем не е хапнала нещо хлебно. Но пък в изпражненията откривам понякога несмляни остатъци храна, което ме навежда на мисълта, че някакви продукти или елементи не се усвояват.
Може би е рано да пиша за новите неща, които не изписаха, защото дето се казва рибата още е в морето, но ще е добре ако някой е чувал или провел лечение с тях. Става въпрос за хранителни добавки - секретин-хомеопатични капки и ортотаурин-аминокиселини. Ще се опитаме да си ги набавим от Щатите или Англия евентуално, тъй като се продават само в тяхната лекарствена мрежа. Секретина по принцип е хормон, който инжектиран венозно в повечето случаи дава много добри и бързи резултати при лечение на аутизъм. Влияе на преработката на храната от организма. Аминокиселината е с подобно действие.

# 25
Благодаря ти/Ви, Любознателна,  Grinning
Ще очаквам търпеливо да споделите мнение за действието на тези продукти, които са ви изписали. Дано да помагат! Ние току-що включихме добавки от витамини и минерали с продукта за деца на "Вижън". Но и при нас е рано да преценим въздействието.

Нашето момченце не е искало мляко и млечни продукти, с изключение на малкото парченце сирене в чийзбургера, който е бил една от малкото ядени от него храни. Ние вероятно нямаме проблем с казеина, но това ще покажат окончателно изследванията, които ще направим.

Сега, разбира се, никакъв чийзбургер не яде. Той е маниак по пшеничните продукти - хляб, спагети, макарони, бисквитки, месото го иска само панирано и т.н.  Откакто е започнал диетата го ограничават максимално поне от тези храни, в които очевидно има житни брашна. Той нищо не иска да яде, и е останал само на пържени картофи, кюфтенце, сок и черен шоколад (за награда). Зеленчуци и плодове по принцип отказва да яде  Sad.

Но малък резултат вече има. Започнал е редовно да казва по собствена инициатива "Бай-бай!", ако някой излиза, включително и на майка си, ако той самият излиза. Също казва (лека) "Нощ" на всеки поотделно, преди да си легне. Веднъж взе телефонната слушалка от майка си и ми каза "ало". За нас това е голям напредък, като се има пред вид, че е казвал само "бай" понякога, без да сме сигурни дали е влагал смисъл в това или е папагалствал.

Много се е изнервил от липсата на любимите си храни, но пък е изострил малко повече вниманието си, по-кратко време прекарва в неконтактно състояние.


Дано това подобрение да продължи! Желая същото и на вашите дечица!

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Първо да споделя впечатленията си при използването на таурина. Тъй като ни изпратиха Таурин, а не Орто-таурин, не знам доколко може да ес очаква същия ефект, но в крайна сметка Орто таурна е само таурин с добавка на витамини и минерали.http://www.201.ru/orto-taurin.htm Секретина още не сме си го набавили, но за него информация има в линковете, които по-надолу ще дам, за съжаление ефективност се наблюдава само при 25% от случаите.
 За Таурина - една седмица давахме четвъртинка, разлика не видях,тогава увеличихме на половинка. Много се засилиха аутистичните прояви, съвсем се загуби контакта очи в очи, детето се изолира напълно и почти невъзможно ми беше да отвлека вниманието от тема, с която се занимаваше, при нас това е непрестанно пеене. Стана изключително раздразнителна. След спирането на добавката промяната беше коренна. Детето стана по-спокойно и съсредоточено, отколкото преди приема. Забелязах обаче пълна загуба на апетита, което с този препарат се получава само при непрекъснат и чест (на 6ч) прием. Това засега. Ще опитаме отново по-нататък. Малко като опитни зайчета сме, ама като не ни предлага официалната медицина решение, ще опитваме до положителен резултат.
Преди известно време една майка, която чете тук, но няма време да пише, ми изпрати интересни линкове, които помолих тя да пусне, но тъй като досега не го напрви, ще го направя аз.
 Става въпрос за изследвания, които се правят в САЩ и с тях се търи евентуална причина за проблема ни. http://www.greatplainslaboratory.com/russian/testkits.html Въпросната майка е изпратила материал и чака резултати.
ПРочетете и това, което пише в този сайт http://www.elinahealthandbeauty.com/index.html
Статиите са на руски, защото са предназначени за Русия и Украйна, предполагам че ги има и в английски вариант някъде, дано се справите с превода.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Здравейте!
За първи път участвам във форума на Мама. Дъщеря ми е почти на 5 години, а все още не може да говори. Във темите за ГРР, късно проговаряне, аутизъм и т.н. прочетох доста неща, като някои от симптомите откривам и в моята дъщеря.
За сега сме ходили при психолог / но не детски, защото в Стара Загора няма такъв / - според нея става въпрос за Хиперкинетичен синдром. След това направихме и ЕЕГ - нищо обезпокояващо. От няколко места ми препоръчват да направя консултация в София и по-точно в Детско-юношеска психиатрична клиника "Свети Никола" към Александровска. Там ме насочиха към двама лекари за които не зная нищо, включително каква специалност имат - тава са доц. Пулнарева и д-р Терзиев.
Моля, ако някои има повече информация за тази клиника да я сподели. Как се отива на преглед там, изисква ли се направление или се заплаща, как става самата диагностика на дете като моето???
Предварително благодаря на всички мами, които ще се отзоват на моето писмо. Надявам се чрез Вас да намеря помощ и да споделя огромните си притеснения. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 212
Здравей Рени!
Много малко вероятно е детето да е с диагноза - хиперкинетичен синдром и да не говори. Може би е нещо друго, а се проявява поведенчески като хиперактивност. Добре е да уточниш това, защото детето вече е доста пораснало и липсата на реч е притеснителна.
 Клиниката, за  която питаш е по детска психиатрия и там могат да диагностицират какъв е проблема. Детето се наблюдава известен период от време от екип: психолог, психиатър, логопед и се прави оценка и заключение. Обикновено в продължение на няколко срещи.

# 29
  • Мнения: 249
Здравей Рени!                                                                                                                                                Незнам дали ще съм ти от помощ,но аз съм водила дъщеря си при тях.Тогава доц.Полнарева беше началник клиника. Първият ни преглед беше при д-р Терзиев. Епикризата ни е от там. Това беше 2003г., дъщеря ми е на 7 год. и е Аутист. По времето,когато ходехме се записваше предварително час. Отива се с направление за хоспитализация №7 с два печата на личният лекар, като единият е кръгал той е задължителен. По времето, когато ние ходехме Здравната каса позволяваше само един месец като не ходиш всеки ден, а веднъж в седмицата например. Това вече го преценяват те. Да ти кажа аз съм им благодарна, защото само те помогнаха на моето дете. Чувала съм и не толкова добри отзиви за тях, но аз знам че те ми дадоха надежда и помогнаха на детето ми. Ако съм ти помогнала ще се радвам. Hug

Последна редакция: сб, 13 май 2006, 11:00 от tanq_ludoto

Общи условия

Активация на акаунт