"Януарски бебета 2012", Тема №19

  • 36 372
  • 745
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 239
Честито на Шоки и Мартисъншайн! Да са ви живи и здрави слънчицата и много да ви радват!
Gabbi_, горе главата! Аз бях така, а през нощта ми изтекоха водите и след няколко часа бебка се роди. Когато ме приеха в болницата бях с 50% скъсена шийка, разкритие 1 см, без болезнени контракции и главата на бебка високо.
Каролка, силно стиснати палчета и от мен! Иска ми се съвсем скоро да ни зарадваш с хубава новина!

# 586
  • Варна
  • Мнения: 117
Честито бебче на Шоки и тук Simple Smile Честито и на Марти! Да са здравички и послушни бебоците!

Ние сме от полу послушните бебета, чува ни се гласа само при смяна на памперс и баня... явно не обича човека да го събличат и настава втора световна война. Днес преди баня направо посиня от рев.... незнам какво да го направя, слагах му топла пеленка отгоре, говоря му, но той само като усети че свалям гащите и почва да се нацупва и да надува гайдата...

И много заспиваме на гърдата - едва дочакваме 10тата минута и сме заспали, после и да щипя и да галя няма отваряне на тази уста. Чудя се дали се храни достатъчно. Иначе имаме наакани памперси при почти всяка смяна, и на 3-4 часа спим, ама де да знам.... дали е нормално толкова да ми е мързелив бебока?

# 587
  • София
  • Мнения: 364
Шоколадче, честито ти момченце Лъчезар! Вие с Nevva уж лежахте за задържане, а си ги  износихте докрай- браво!
Ашли, мила, честит Михаил - голям юнак -какво да ти кажа- като не става - не става.  Знаеш колко исках и аз да родя естествено, нооооо не било писано. Важното   е, че нямам забрана  за трето. В този ред на мисли  - силно стискам палци на paloma negra да успее с нейния ВБАК - аз и янажар не можахме....
Много държа да  честитя и на ИВето - с нетърпение очаквам разказът й - тя беше мамата заедно с Григ, за които си мислех, че раждането ще е бързо и леко.
Разбира се да не пропусна да честитя и на МАрти - много хубаво име -почти като на големия ми син- Андриан!
За всички, на които предстои - да е леко и бързо!
Аз днес бях на контролен преглед - раната  е зараснала чудесно и съм
повече от доволна - скоро ще забравя секциото!
Момичета, които ползвате електрически помпи - не съм експерт, но по мои наблюдения те не са така ефективни като механичните и не могат да изцедят гърдите докрай, а това води до намаляване на кърмата и до постепенното й спиране. Вариант да се поддържа лактацията е често цедене - на всеки час например.

# 588
  • Мнения: 40
Gabbi, споко. Вечерта преди да родя и аз бях сдухана и с висок корем, на сутринта пък бях с бебе. Контракциите ми започнаха в три през нощта, в пет започнаха да текат водите, в седем вече бях в болницата с 4-5 см. разкритие и 60% скъсена шийка. В 10.15 родих. А, във Втора градска раждах, там ме закара мъжът ми. Той не разбрал, че имам драма в коя болница да ходя, хихи.
Краси, как се справяш с кърменето? Аз като кърмя дребния, Никола ми носи чашка да изцеждам от другата гърда и няма търпение милия - едва събрала се глътка, дърпа и пие. Зор виждам, когато съм сама с двамата, но няма как иначе.
Лазар пък не ще да оригва. Притеснително ми е да го оставям така, особено нощем, но успеваемостта, колкото и да го държа изправен и галя по гръбчето, е около 30 процента. Рядко връща кърма, но все пак връща. Кажете някакъв трик за оригване, може пък да му намеря цаката с малко помощ.
Бяхте коментирали акитата по-рано - ето една статия на български за тях. Е, верно, че има бисери от типа "Когато бебето ви е на 2 до 4 дни, неговото ако ще е по-светло на цвят - нещо като зеленото в армията - и по-малко лепкаво. ", но като цяло е много полезна. Поне за мен е.
Честити бебоци на Марти, на Шоки и на Ашли!

# 589
  • Мнения: 343
Честито на Шоколадчето, Марти и Ашли! Да са ви живи и здрави малките бонбони. Бързо възстановяване на вас  bouquet

Габи, не е нужно да имаш признаци, за да тръгне раждането. Порадвай се на коремчето още малко, на ритничетата, ще ти липсват после, ще видиш Wink

Красидика, може в третото да ти е късметът Hug На мен акушерката ми каза, че ако искаме още едно дете, най-добре ще е да ми предизвикат следващото раждане, за да не стане някъде по пътя. Добре, че засега не планираме такова Wink

Маита, стискам палци утре всичко да мине по мед и масло Hug

Сега и аз с въпрос към ЛЛЛ: На едното зърно имам блистер (май така се казваше), една бяла точка. И с предишните бебета ми се е случвало, но по-скоро беше като балонче, което при кърмене се спукваше. Това не мърда и ме боли много при засукване, после вече не толкова, но определено има напрежение. Засега други проблеми не ми създава, в смисъл, не пречи на гърдата да се изпразва цялата. И въпросът ми е как да го махна?

# 590
  • Мнения: 5
lovelybird, Марету, Григ Hug Благодаря за окуражителните думи, имаше малко  newsm45 тази вечер, но вече почти ми мина. От няколко часа се чекна на надуваемата топка за йога, сега малко на кростренажора ще повъртя и лягам....Знам - когато тогава - но последните дни чакането е изключително изнервящо, поне за мен....

# 591
  • Мнения: 639
Сега и аз с въпрос към ЛЛЛ: На едното зърно имам блистер (май така се казваше), една бяла точка. И с предишните бебета ми се е случвало, но по-скоро беше като балонче, което при кърмене се спукваше. Това не мърда и ме боли много при засукване, после вече не толкова, но определено има напрежение. Засега други проблеми не ми създава, в смисъл, не пречи на гърдата да се изпразва цялата. И въпросът ми е как да го махна?

Григ, правилно си забелязала, че блистерът може сам да се спука при кърмене. Понякога може и да е по-упорит и да е необходимо да му се помогне малко.

Блистерите биха могли да се появят на различен етап от кърменето; понякога преминават сами, друг път може да е нужно да им се обърне внимание и обичайно не са притеснителни, но биха могли да са доста неприятни, ако са често повтарящи се и/или съпроводени с болка. Няма еднозначен отговор какво точно ги причинява. Тъй като представляват един вид „тапичка” от сгъстено мляко в зърното и на повърхността му, над която може да има или да няма ципичка кожа и по този начин се възпрепятства изтичането на мляко от там, то и някои от признаците, съпътстващи появата на блистери, са като за запушен канал – твърдост и болезненост в гърдата. В тази връзка, възможно е появата на блистерите да е предизвикана от „обичайните заподозрени”, причиняващи запушени канали – препълване на гърдите, притискане или удряне на засегнатия участък, недобро засукване, проблеми с езичето на бебето и т.н. Като друга възможна причина за образуване на блистери някои специалисти посочват млечницата или друга бактериална или гъбична инфекция. При наличието на подобна инфекция, майките споделят, че изпитват остра, пареща болка след кърмене/цедене, докато при запушен канал, обичайно след кърмене/цедене болката се поуспокоява.

Компресите, цеденето, честото кърмене и отпушването обичайно помагат за справяне с блистерите.

Освен това, при някои майки помагат и други мерки:
-   „смаляване” на блистера - памуче, напоено с оцет се поставя в сутиена върху зърното (тъй като млякото съдържа много калций, а оцетът разтваря натрупания калций, се счита, че оцетът би смалил блистера);
-   „омекотяване” на блистера – след накисване на гърдите във вана или в съд с топла вода, в сутиена се поставя памуче, напоено в зехтин или олио от рапица (фъстъчено или царевично не се препоръчват поради възможност от алергична реакция). Може да помогне и поставянето на нещо топло върху памучето (например – чорап с ориз, затоплен в микровълновата печка). Друг вариант за омекотяване е да се направи „солено киснене” – 2 чаени лъжици английска сол (10гр) се разтварят в чаша с топла вода и гърдата се потопява в този разтвор за няколко минути преди кърмене (счита се, че за да има добър ефект, е желателно да се прави поне по 4 пъти на ден);
Разтриване на областта около блистера с влажна кърпа преди кърмене (ако блистерът е „смален”и омекотен преди това, това обтриване и/или сукането после биха могли да го отпушат и да разрешат проблема). Въпросното обтриване може и да не е необходимо, ако другите методи вече са помогнали и е желателно да се прави внимателно, за да не се нарани нежната кожа;
-   За лечението на повтарящи се блистери някои специалисти считат, че помага масаж на гърдата, на ареолата и зърното с екстракт от семена на грейпфрут (не се нанася в чист вид, а в зехтин се капват няколко капки от екстракта; преди кърмене се отмива, защото доста горчи);
-   Пестеливо намазване с крем от витамин Е (трябва да се отмие преди кърмене) също би могло да помогне;
-   Нагревките повлияват благотворно според много майки (могат да се изпишат от гинеколога);
-   При повтарящи се блистери е възможно да има серия тапички в канала и те през известно време да достигат до повърхността на зърното. За да се избегне това, може да се опита с плавно цедене да се освободи млякото по цялата дължина на каналчето. По-добър ефект има, ако се направи след кърмене (за да има минимално количество мляко/ съответно – по-малко напрежение) и в топла вана (или поне в съд с топла вода) – позволява се на топлината да разшири каналчетата. Започва да се масажира зърното, за да може да се изцеди колкото може повече сгъстено мляко, след това – ареолата, след това – 1-2см назад и така се масажира сантиметър по сантиметър в кръг по цялата гърда, в посока от зърното към гръдния кош – изцежда се цялото количество мляко, което може да се изцеди (ако се започне обратно – от гръдния кош към зърното, млякото се придвижва в посока към блокираното каналче и увеличава напрежението);
-   При много майки помага и профилактичния прием на Лецитин (хранителна добавка, която действа като емулгатор - пречи на мастните частици в кърмата да се слепват и да запушват каналчета).
-   Положително влияние оказва ограничаването от „лоши” мазнини и много сладко.
-   Ако не помогнат горните мерки, би могъл да се опита и един малко по-инвазивен метод – със стерилна игла (от аптеката) лекичко да се отлепи повдигнатата бяла кожичка, като се внимава да не се убоде или нарани зърното. Тъй като е възможен риск от нараняване или възпаление при тази процедура, все пак е  добре тя да бъде направена от лекар.

Надявам се да успееш да го махнеш безпроблемно, ще се радвам да споделиш какво е помогнало при теб. Hug

# 592
  • Мнения: 2 483
Честит Лъчезар на Шокито   bouquet
Това именце бях намислила и аз за момченце  Hug

Въпроси към ЛЛЛ
1. При необходимост от дохранване, не е ли по-добър вариант дохранване с кърма от донорка, отколкото използване на АМ?

2. Кои млечни произведения и в какви количества е удачно да се приемат? Ако е вярно, защо трябва да се избягва прясното мляко, а кисело може?

# 593
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ, ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ВИЕ, ВАШИТЕ БЕБОЦИ И СЕМЕЙСТВА!!!

Спокойно изчакване на всички мами в очакване, леко и максимално бързо и безболезнено раждане, не се страхувайте, това е момент, дойто е уникален и трябва да се изживее!

Липсва ми времето, когато се будех и първата ми работа беше да вляза в темата, а сега дори нямам време да включа компютъра, нали се гледаме самички, добре, че тати успя да си вземе малко отпуска и много ми помага.

Момичета, преди по-малко от 9 месеца тръгнахме по този вълшебен път и съм безкрайно щастлива, че ви намерих и го споделих с вас!!! Успех на всички ни и по-нататък!!!

# 594
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 298
здравейте, ние вече сме си в къщи, и хоп големи проблеми, направо с въпрос към ЛЛЛ

В болницата с бебо си спретнахме супер режим - само се кърмехме и спахме, но прибрахме се и хоп проблеми - в деня в който ме изписаха сутринта хапнах една закуска от миналия ден  хоп - след час във ВС, стомаха ме скъса и разтройство, а снощи и повърнах яката, та ми олекна. Измерих си и температурата - около 38 и спрях да кърмя бебо. давам му АМ, а аз се цедя - какво да правя. За него е ад - кърмата му е много по добре, но редно ли е да кърмя с тази т и тя от какво ли е? Гърдите са ми супер спокойни, напрежение само като се препълнят.

Ааааа и още еедин проблем - при едно от ставанията ми изтече нещо от мене - воднисто като урина, това лохиите ли са и нормално ли е и те така да текат. Стече се по крачолите та чак до чехлите стигна.

# 595
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Добро утро!
Влизам с един бърз въпрос мамите все още чакащи колко често усещате бебчетата сега ?
Аз ли почвам да се панирам или нз мърда бебчо, ама аз като че ли искам само да мърда за да ми е спокойно...

Миличка, аз усещам бебето да мърда, но главно вечер - като хапна и полегна. Често и нощем, също и сутрин се поразмърдва или хълца. Иначе през деня доста кротува, независимо дали лежа, седя или ходя.

Каролка - стискам ти палци скоро да се похвалиш. Не го мисли, нали знаеш - ще стане в най-неочаквания момент Wink

Шоколадче, честито ти момченце Лъчезар! Вие с Nevva уж лежахте за задържане, а си ги  износихте докрай- браво!

аха - да благодарим на Бог, като знам как на моменти се отчайвах и съм ревала от страх... Молех се всеки ден да издържа и следващия, после следващия и така... Сега само на финала да се отчета с едно здравичко бебенце и всичко ще  е наред Praynig

smarfietka_ - кое те притеснява мила, температурата или стомашното неразположение? То мина ли??? От ЛЛЛ съм сигурна ще отговоят, но лично аз с Т съм кърмила без проблем, единственото което би ме притеснило е стомашното неразположение. Но извън твоите притеснения, много се зарадвах на твоя бебок - знае той къде е истината, ще го лъжете с някакви си адаптета Wink Сладурче!!

# 596
  • Мнения: 0
Здравейте,

аз не пиша много тези дни, но нещо настроението ми не е много на ниво, та затова. От вчера започвам 41 седмица и ми е малко изнервено..

Влизам с един бърз въпрос мамите все още чакащи колко често усещате бебчетата сега ?
Аз ли почвам да се панирам или нз мърда бебчо, ама аз като че ли искам само да мърда за да ми е спокойно...

За да отговоря на въпроса ти, моята бебка мърда като за световно!! Тя никога и не се е спирала, но дори и сега липсата на място не я смущава. Просто движенията са по различни. Преди риташе, подскачаше, а сега само се намества все едно че си прави масаж, бута силно с крак, до толкова че направо ми повдига ребрата!!! Понякога се шегувам че дори ме хапе!! Дори се шегувам че с  много солиден материал явно съм я обвила, щом до 41 седмица не успя да го разкъса.

Хайде, ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ!!! Благородно ви завиждам!

# 597
  • София
  • Мнения: 9
Здравейте бъдещи и настоящи мамита  Grinning аз съм от февруарките  Hug
Искам да ви съобщя една щъркелова новина  Hug за една мами от януарките...
cecko05  си има  момиченце 3.450кг  51см. днес сутринта  в 5 без 10  с име Габриела, нормално раждане.
 Да са живи и здрави и много щастливи   bouquet

# 598
  • Мнения: 8

Лазар пък не ще да оригва. Притеснително ми е да го оставям така, особено нощем, но успеваемостта, колкото и да го държа изправен и галя по гръбчето, е около 30 процента. Рядко връща кърма, но все пак връща. Кажете някакъв трик за оригване, може пък да му намеря цаката с малко помощ.


Ох, и аз съм така. Тази сутрин направо на силна струя върна. А предната вечер се оригваше всеки път. Така се мъчи, като започне да му се гади, да се пъне, да се свива. И после така тъжно гледа. Cry

# 599
  • Мнения: 4 864
maya_4ekelova, сега виждам,че децата ти имат иманата, които аз много харесах за нашето дете. Но тъй  като мъжо ми има проблем с казването на Р отпаднаха Simple Smile

Здрави да са ти и много да те радват  Hug

Общи условия

Активация на акаунт