"Януарски бебета 2012", Тема №19

  • 36 339
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 293
момичета, да дам отчет и от нас, че нещо още се напасваме и не мога да смогна с нищо. Дибре сме за сега, но нали ми е първо всяко ново нещо ме притеснява или съмнява. Кърмим се, след което аз се изцеждам, че нали бях вдигнала Т. Когато Ивайла засучи и такива газове изкарва, че имам чувството че ще пробие памперса - вашите така ли пръцкат.  Вече  усещаме и коликите, но довечера ще идва педиатърката и ще видим какво ще правим.

Ами това е за сега от нас.

# 736
  • София
  • Мнения: 48
Момичета, от около половин час изпитвам усещане, което не мога да определя дали е ритник или контракция високо в корема над пъпа, не изпитвам болка, не е регулярно, мести ми се целия корем. Няколко пъти усетих и присвиване ниско долу. Сутринта при меренето на тоновете, доктора каза, че няма никакви признаци за раждане, дори обсъждахме евентуалното пренасяне (термина ми е в понеделник) newsm78 Мисля да поизчакам още малко преди да му звъня. Изпитвала ли е някоя мама подобна дилема - ритник или контракция?

# 737
  • Мнения: 8
Здравейте!
Ние се борим с коликите с Инфакол и Биогая. Засега съм запазила тежкия арсенал, значи не е много зле положението. Сешоарът и Колийф капки.
Питката не съм решила как да правя, че много народ има за канене и много биха се обидили.
Вит. Д ще даваме след 25-ия ден по една капка, помня директно в устата.
Още не съм извеждала бебето, нещо много се помотах с това бебе, ама времето е отврат.

# 738
  • Мнения: 5 401
Привет, момичета!

При нас имаше малко драми тази седмица и затова се поизолирах от светския живот в Бг-маммата. Големите сополанковци заразиха Късметчето в неделя. Два дни той не можеше да суче въобще, само близваше зърната и толкоз. Въпреки промивките на носа, не успяваше да направи вакуум и да поеме гърдата. Та през тези две денонощия се цедях и го хранех с лъжичка. Докато той спеше, аз работех с помпата и... притеснявах други Лидери от ЛЛЛ с въпроси за кърмене и цедене.  Mr. Green Самообявих се за пишман лидер - да не можеш да си помогнеш в ключов момент, мамма миа!

Слава Богу, сЕмката вече суче активно. Благодарение на Бейби Вак излязоха такива страшни количества секрети, не разбирам къде ги съхранява. Сега и каката сме я почнали с другия накрайник на помпата. Дано до края на тази седмица да приключим с тая сополива серия...  ooooh!

Днес бяхме на контролно теглене след вируса. сЕмката е качи 355 г за 12 дни.  Simple Smile

Ми, това май при нас... Със здраве и до скоро!  Hug

# 739
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
little angel - много се радвам за теб и Екатерина!!! Hug Скоро да се гушкате ви желая!!!

ivap - твоето раждане звучи като по учебник!!! Ей такова си пожелавам, дай Боже!!!

Момичета, от около половин час изпитвам усещане, което не мога да определя дали е ритник или контракция високо в корема над пъпа, не изпитвам болка, не е регулярно, мести ми се целия корем. Няколко пъти усетих и присвиване ниско долу. Сутринта при меренето на тоновете, доктора каза, че няма никакви признаци за раждане, дори обсъждахме евентуалното пренасяне (термина ми е в понеделник) newsm78 Мисля да поизчакам още малко преди да му звъня. Изпитвала ли е някоя мама подобна дилема - ритник или контракция?

На мен това местене не корема си ми изглежда като мърдане на бебето Rolling Eyes- моето бебе така се намества, обаче присвиването ниско долу по-скоро контракция - ако болката е като при цикъл де. Не знам, ако много се притесняваш - чуй се с док, но пък нали те е гледал днес  newsm78

# 740
  • Мнения: X
Ехооо, привет!

Честити рожби на p24, Диткинс и Джейн Доу (що така се изгуби тя  newsm78). Здрави и спокойни бебоци им желая. Hug Hug

ИваП, благодаря за разказа, страхотен е, да му се приражда пак на човек. Hug Hug
Нали ще качиш снимки на малкото Игличе да го видим?

Ева Д, и ти си се справила чудесно.  Hug Това, че си казала на бебка "лельо" е смях... Joy , но е нормално донякъде... Аз първите дни виках на Филип - "На мама малката принцеса"... то нали все с принцесата се занимавам, тя в момента е на вълна принцеси, рокли, корони и..... Embarassed hahaha
Ама вече се коригирах и почнах обратно - на Иглика викам "На мама мечока, чушко, дундьо" и така..... Тя свикна, милата ми.

Аз още не давам Вит. Д. Педката каза след първия месец, защото дребчо още има запаси от мама.

За колики и аз взех Инфакол, но не забелязвам някакъв потресаващ ефект, както беше и при Иглика. Единственото, което действаше и преди, и сега, е топличко на коремчето (аз гладя памучна кърпа) и разнасяне на бебчо на ръката ми по корем. Тази поза много успокоява, главата е към лакътя, а крачетата висят от двете страни на дланта. Така ходим насам-натам, той се унася и заспива почти веднага, дори и да го боли, само леко измяуква....мяу и толкова.
Възглавничката от костилки е идейна, май ще пращам ММ до ДМ да пазарува.

Бръмби, и Фифо е със сополи, подарък от кака. Слагам физ. разтвор и има ефект при нас. Милия сЕмчо, добре, че сте отпушили нослето.  Hug

На малката Екатерина - много прегръдки, тя  е бебе - геройче, което скоро ще гушка мама.

 Ей, мацки колко останахте - Паломка, Нева, Габи, Пустинната роза, Биби 85. Изпускам някой сигурно?

За нова тема някой-нещо? И къде ще сме  - тук или в "Родени?

# 741
  • Мнения: 7
здравейте! честито на новите мами!

аз вече съм без конци днес ми ги махнаха. Simple Smile сега се чувствам по-добре
моя дребосък диша тежко с нолето но не ми позволява да изкарам каквото има нито с клечка... дайте съвет  newsm78  появиха се и едни пъпчици по телцето дали са от олиото , дали не го претопляме незнам.  

лека вечер   bouquet
 

# 742
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ето ме пак с щъркелова новина, този път  Grinning: Днес, Babyto87 e родила сина си Александър 3.820 кг, 52 см, вагинално раждане. Мама има доста шевове, но се чувства добре, а бебо е прекрасен  Grinning.

Честито и на нея   bouquet.  

И да се отчета как са нещата около нас с бебето. Жъленицата я нагази и я прави доста поспалива. Мъчим се да се кърмим, но тя ми разрани лявата гърда. Сега не я ползвам  Confused. Иначе уж суче добре от другата, но нямам още много кърма и се наложи да я дохраня на два пъти, че се дереше от глад.
Най-голямото ми притеснение е около почистването на дупето. Много ме е страх да не замърся влагалището й.

Имам въпрос към консултантите по кърмене: Докато ми заздравеее разранената гърда, какво да я правя? Да я цедя ли или да я оставя да почива?  

Невва, пожелавам ти искрено раждане като моето. На всички очакващи момичета също желая леко раждане и късмет.

Венушче, ей сега качвам в януарския албум Wink.

А, сетих се и друго да питам ... днес идва педиатърът и ми препоръча да дам на бебето ампула витамин Ц, разтворен във вода за по-бързо справяне с жълтеницата. Вие правили ли сте го този номер?

# 743
  • Мнения: X
Ако никой не прави тема, ще я пусна аз, но ще е след час-два. Оф, липсва ми Диткинс, тя я правеше последно.   bouquet
Пускам я тук, докато мине януари и родят всички мацки. Все ще я изпишем за 5-6 дни.

# 744
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Amorevole, сърдечно благоадаря за подробния отговор и всички съвети   bouquet
Започнах да давам вече и двете гърди, компресирам  Mr. Green, ръчкам бебчо да не спи, а да яде, махнах сутиени и подплънки и мажа с кърма. За цедене не остана време днес, понеже с по-продължителното хранене направо ми се разкисват зърната и докато поотшумят бодежите и вече пак станало време за хранене.. А при цедене пак са болезнени, особено в началото. Наистина не остава време за друго май, но докато позакрепнат мъниците така ще е. След седмица сме отново на контролно теглене, да видим ще задоволим ли изискванията на педиатърката. Днес Ники на няколко пъти връща мляко, и то след или по време на уригване - явно коремчето е пълно все пак (правилно ли тълкувам?)  baby_neutral Ще докладвам какво се случва  Peace


Момичета, как сте, оредяват ли тумбачетата за сметка на бебоците  Wink Без да съм чела (отново) да честитя на всички мамчета и кураж на чакащите  Hug Хайде не остана, то като нищо новата тема ще е в съседния подфорум. Пълните ли албумчето, поне там да поглеждаме като нямаме време за четене? Поздрави и целувки от нас и до скоро, надявам се   bouquet

# 745
  • Мнения: 0
Пуснах новата тема, не съм нанасяла актуални данни, сега нямам време. Оформлението също трябва да се направи, помагайте, който има възможност.

юбилейна - 20 тема

Общи условия

Активация на акаунт