СЕПТЕМВРИЙЧЕТА-есенно-зимна тема:-))

  • 76 120
  • 613
  •   1
Отговори
# 90
# 91
  • София
  • Мнения: 1 378
Здравейте.
Чета Ви ,но няма какво да пиша.
Пуснахме Васко не детска и веднага е научил песничка за" сиви зайчета кажете ,болни ли сте и не лъжте ,подскочете,подскочете-много е сладък-пее и подскача.То горкото нали има по 5-6 дена присъствие на месец. ooooh!
Сега поръчах от американски сайт ихерб коластра и сироп от бъз-Самбуксус/имо го и тука,но значително по-скъп/.Ха ,дано се заздравим с него Praynig.Въпреки,че майка ми вика-от къде пък я взимат тази коластра,като всяка майка поне първите 3 дена си кърми бебето,коя ли пък си я дава newsm78
Понеже няма какво да напиша още,ще си пусна последната детска тортичка,в която вложих много труд и си я харесвам доста ,така за цвят на темата.

# 92
  • София/Русе
  • Мнения: 83
Стефина, не мисля, че коластрата е човешка  Hug Виж тук, друга марка е, но предполагам важи за всички:
КолАктив™ (ColActive™) на АкваСорс (AquaSource) е пълноценна и напълно естествена супер-храна - изсушена коластра, добита от новозеландски пасбищни крави, което е гаранция за високо качество. Нова Зеландия има най-чистия климат и храната, консумирана от кравите, не съдържа пестициди или антибиотици. При това КолАктив™ не е извлечен само от една крава - хранителните фактори и антителата, съдържащи се в него, са събрани от коластрата на стотици крави. Това го прави много по-полезен за здравето ни.

Коластрата от крави съдържа между 10 и 21 пъти повече растежни фактори от човешката и затова е много по-силна. Доказано е, че тя е безопасна и биологически поносима храна за хората - дори и за тези, които са на диета, изключваща млечни продукти, тъй като съдържанието на лактоза и други обикновени млечни съставки са минимални (2 капсули КолАктив™ съдържат толкова лактоза, колкото 5 ml мляко).

Тортата ти е супер!

# 93
  • София
  • Мнения: 3 532
Доказано е, че тя е безопасна и биологически поносима храна за хората - дори и за тези, които са на диета, изключваща млечни продукти, тъй като съдържанието на лактоза и други обикновени млечни съставки са минимални (2 капсули КолАктив™ съдържат толкова лактоза, колкото 5 ml мляко).
МММ да, ама при нас не се оказа точно така.
Преди време купих за големия точно колактив на аквасорс. Дадох му, повърна. Разтворих му в млякото, пак повърна. От тогава си седи шишето вкъщи и ми е жал да го изхвърля, че сума пари дадох. А големият не е бил алергичен към краве мляко и беше навършил 5 години.

# 94
  • Мнения: 1 336
Колко струва тази Коластра, откъде я поръчвате?
Аз давам сироп Имуномикс и Осцилококцинум. Но е здрав, когато е вкъщи, тръгне ли на детска веднага се разболява каквото и да му давам. Според мен докато не станат поне на 5 години все така ще си се разболяват. Дано само да протичат без усложнения  Praynig

# 95
  • Мнения: 4 615
От кога пък антитела от друг генетичен вид са полезни за имунитета на човека. Аз нещо не успявам да повярвам, че изобщо носи полза някаква въпросната коластра... Освен това, точно завишения хормонен фактор допълнително ме отблъсква.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 378
Елена-мерси за разясненията.
Яни кат-тези коластри ги има в аптеките,но аз ги купих от американският сайт производител,защото е по-евтино-eherb.com

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 115
От кога пък антитела от друг генетичен вид са полезни за имунитета на човека. Аз нещо не успявам да повярвам, че изобщо носи полза някаква въпросната коластра... Освен това, точно завишения хормонен фактор допълнително ме отблъсква.
И аз мисля така,изобщо съм много резервирана към всякакви добавки.Аз досега не съм давала дори и витамини допълнително.За щастие децата са ми относително здрави и се разминаваме с две три настинки за годината,което е в нормалните стойности.Пълноценното хранене и разумното закаляване са част от нещата,които заместват добавките като цяло.За радост в къщи плодове и зеленчуци се приемат с удоволствие.Важен фактор за здравето е и гена  Peace
И да,до 5 години детето изгражда имунитета си и честото разболяване е факт.
Моника сега е добре-мина хремата,но тази седмица ще си я държа в къщи.

# 98
  • Мнения: 166
И аз не разбирам защо в БГ тезо добавки са толкова тачени. Тук ако кажеш, че даваш разни добавки имуностимулиращи ще те гледат супер страно. Даже последно време все по-често по медиите излизат матеряли, че са повече вредни от колкото полезни. Според мен консумацията на плодове, зеленчуци и много чист въздух покрива доставянето на необходимите витамини и закрепване на имуната система.
Интерсно, че тези лекарства имунокинд и подобни, дето уж са от немската хомеопатична компания тук никъде не съм им видяла реклами. Не твърдя, че не ги продават защото не съм ги търсила, ама не съм видяла ни посписпания, ни по аптеки да ги рекламират.

# 99
  • Мнения: 1 336
Е, хайде сега, веднага го изкарахте, че са вредни. Сиропът Имуномикс, който аз давам е билков - смес от ехинацея и прополис. За коластрата, и аз не съм сигурна. Витамини през зимния сезон защо да не се дават, сега няма толкова плодове и зеленчуци. И въобще в днешно време понятията пресни плодове и зеленчуци (които също са пълни с какви ли не химикали) и чист въздух (къде го намирате в града) са малко по-различни в сравнение с преди 20 - 30 години. Нормалните граници за боледувания за 3 годишно дете са до 10 пъти годишно.

Последна редакция: вт, 14 фев 2012, 10:30 от yani_cat

# 100
  • Мнения: 0
Zdraveite momicheta,
izviniavam se che pisha na latinitsa no nesto ot dnes mi se e precakala kirlitsata i ne moje da zaraboti.

Tino trugna na gradina no strashno lesno se razboliava - izkarava edna sedmica i e bolen. Ot esenta do sega e hodil obsto ne poveche ot 3 sedmici. Pokrai praznicite go zakaliavahme i go vodihme vseki den na Vitosha, pie i imunostimulanti, no go vurnahme i na tretia den se razbolia jestoko. Iavno ot sustia grip za koito govorite. Posle zarazi i men, daje se naloji da vliaza v bolnica za sedmica i posle i basta si.
Dosta se biah pritesnila i zaradi fakta che chakame novo bebe - pak momche v kraia na July.
Inache e izpil dva imunomixa no bez rezultat, sega pie Lidokaid for kids. Ako sme dovolni tozi put ste vi kaja.
Kato cialo sum ZA gradinata, no v nashata decata hodiat bolni i nikoi nisto ne im kazva na roditeite, koeto men lichno me vbesiava. Tolkova usilia da si zakrepia deteto , za da trugne pak i kato go zaveda oste ot vrata se chuva kashlica, a uchitelkata im burshe zelenite sopoli.
Vkusti zabavlenieto e trudna rabota a i za nas beshe goliam ekshunda go ostavm po-dulgo da se izlekuva vkusti, zastoto vsichki rabotim i skurpvahme polojenieto s otpuski, koeto kraia na godinata hich ne e lesno.
Tino igrae s mnogo s Lego , risuva, ocvetiava kartinki, pravi se na Ben Ten, i tochno kakto Ston kazva mi se kara che ne e momche, a e Ben Ten ili Gormit.
Sweetie, chestito vi "R"! Nie sme dalech ot tova suvurshenstvo.
Irinka, sigurna li si che Radi e za logoped. Tino vmesto "kapitan" kazva pikitan, no az vse oste mu se zabavliavam. Nadiavam se che veche ste dobre i gripa e zad gurba vi.  Hug

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 115
В никакъв случай не казвам ,че са вредни добавките,а просто на мен ми е съмнителен ефекта им.Колкото и да са "химизирани" плодовете ми се струват в пъти по-добре отколкото химии със съмнителен ефект,създадени за печалба.Фармацефтиката е машина за парии...То всичко е мръсно и "химизирано"-нали билките от които се правят стимулантите и те са същите.
Честит Свети Валентин и честит Трифон Зарезан!!!Наздраве!

# 102
  • Мнения: 4 615
Честит Трифон Зарезан на всички влюбени.  Drunk

И аз не съм казвала, че вредят. Просто не мога да повярвам в достойнствата им. И да, посочват за нормално боледуване 12 пъти годишно и 6 пъти прием на АБ дори. Мен също ме е яд като водят болни деца при здравите, но явно само ние реагираме така. Наскоро прочетох тема във  форума, в която 'чужбинските" майки разказват, че  болничните им там са в порядъка на няколко дни годишно, децата си ходят болни на градина и дори с АБ. В някои градини не били склонни да се занимават с Аб и  изисквали приема да е през 8-12 часа за да може да се дава у дома, в други искат листче с часовете за прием и дават. Редно, нередно май само тук спираме децата с първия сопол.
Lucicitу, лека и безгрижна до края, а бебо да се роди здрав и лесно. Simple Smile

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

# 103
  • Мнения: 2 658
Съгласна съм с Петка - без да искам да казвам нещо на никой, но истината е такава. Тук се отучих да давам какво ли не на децата си, и да "чукам на дърво" Wink смятам, че това е правилното решение. Попаданахме случайно съвсем на детски доктор - натуралист  Mr. Green (не е хомеопат, просто повече работи с естествени неща), който тотално ми промени представите за това как трябва да се гледа/лекува едно дете. Както и при кои случаи и колко може да се чака, изобщо... абе не смея да кажа колко съм доволна (пу-пу), не съм вярвала... И така, и иначе съм била... До шестгодишен големият си беше в БГ и е изпил.. какво ли не - то витамини, имуностимулатори, антибиотици вреоятно и доста пъти без нужда (не че съм против тях нещо)...

И да не смятам, че всяквите там добавки са точно вредни... да кажем, че и полезни не съм убедена, че са. Поне повечето.
Малката до сега само веднъж е пила малко Саностол. Друго нищо. Реших, че ще правя нещо преди да тръгне на градина, предполагам само за мое успокоение някакво и си го купих ей така  Laughing
Само Ехинацея малко, когато ми се стори, че отива на разболяване. Големият също е така, само че през вторите 6 години от живота му Wink.
Но всеки си знае разбира се, просто... написах си мнението в тона на разговора.

Да, съвсем нормална гледка е подкашлящо/с течащ нос дете и тук. Като в БГ. Честно казано.. приемам го за съвсем нормално вече, след две деца ходили на градина... Simple Smile Не знам, то аз май и никога не съм го приемала различно, де. Но ако нон-стоп бяха болни, със сигурност и на мен нямаше да ми е весело. Искам да кажа, че ви разбирам напълно.

П.П. агнешко - в нашата градина още в началото предупредиха - не дават лекарства, но ще върнат/звъннат да вземеш детето си само, ако е наистина недобре. С Т°, разстройство или повръщане, примерно... И "Редно, нередно май само тук спираме децата с първия сопол." - има нещо вярно в твърдението ти, може би.

Последна редакция: вт, 14 фев 2012, 19:51 от Сова

# 104
  • Мнения: 0

Neznam kolko im e seriozna kashlicata i sopolite po tehnite kriterii, no znam che kogato otide na gradina za edna sedmica zapochva kashliane v kraia na sedmicata i kato go zaveda v ponedelnik na lekar veche dva puti e pred pnevmonia. Ot esenta dosega ima izpiti pone 6 antibiotika, a osven tova se okazva che redovno v nosa i gurloto mu otkrivat streptokoki, i razni podobni gadosti (do momenta sa tri vida, no niama da gi izrejdam), koito bez antibiotik, kogato sa v masovo kolichestvo prosto ne se mahat.
Inache Tino za kratkoto vreme koeto imashe da svikne s gradinata se spravi uchudvasto dobre i daje poslednia put (onezi 3 dni) trugna s jelanie. Posle kato se razbolia daje pitashe koga ste hodi pak na gradina.
Tam opredeleno se razviva po-burzo otkolkoto ako si sedi vkusti. Uchat gi na dosta nesta i stava po-samostoiatelen.

Общи условия

Активация на акаунт