Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 119

  • 105 744
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 445
Здравейте, девойки!

Благодаря на всички за озивите по Спайдърчето!

marvina, Крикът е те това:
http://main.cricut.com/shopping/detail-Cricut-Cake-Cricut-Cakere … ine-212-1034.aspx
и е практически нещо като принтер за торти  и се сдобих с него благодарение на Рая  Hug, ама още не съм го ползвала. Райче, ти с гъмпейст ли го употребяваш или с фондан?
iskrone, аз съм в Аризона - и разлистени кактуси има, (как са цъфнали само, а колибритата пърхат наоколо), и ски писти, ама трябва да покараш няколко часа, и истински каубои, и още повече говеда, а най-вече мексиканци...  Mr. Green Ей, страхотна идея за торта ми даде, шъ знаеш!

# 721
  • Мнения: 1 965
Ванче Ленин и Ко как така си ги пропуснала , с тази торта Нелка спечели конкурса на threadcakes http://www.threadcakes.com/winners
Не съм! Затова казах че вече подразбрах някои неща за него. Аз Нелка си я наблюдавам в Мултито. В нейния албум влизам по-често от нея самата.  Laughing
metchopooh - Много са красиви любовните ти сладки. Егати разреза! Мразя те.
iskrone  - Имаш право да се гордееш с тортата си. Страхотна е!
fotka - страхотно красиви сладки!  Heart Eyes

# 722
  • София
  • Мнения: 1 464
Здравейте, аз съм абсолютен новак в тортоправенето и бих искала  просто да съм част от темата.  Ако може и ако премате такива новаци като мен. За сега само ще чета, може да постна някоя снимка от моите торти, които са съвсем аматьорски в сравнение с тези, които показвате тук.
Хубав ден на всички!
 Simple Smile

# 723
  • Мнения: 148
Foti,аз набързо и то си личи.Все има нещо не както трябва.А на теб се възхищавам на търпението,да изпипаш всичко до съвършенство.Ей тия нерви ми липсват.Сладките са фантастични.
Искроне,страхотно изпипано и опънато сърце,Невероятно е!Е такова никога няма да мога да направя,
Мечо Пух,страхотни сладки,и много апетитна шоколадова тортичка,
А за тортите на Нелка просто оставам безмълвна и поднасям поклон newsm20

# 724
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета!

Първо искам да се извиня, че така нахлувам след месеци не писане и не вясване тук Embarassed Нещо много ми станаха задълженията и дори не смогвам да си снимам тортичките пък камо ли да пиша и да коментирам тук   Crazy Иначе понадниква тук и виждам страхотни неща и много полезни съвети!

И сега влизам за съвет! Днес трябва да си поръчам шоколад с надежда да дойде пристигне утре. Досега съм ползвала този на ПикКо на калети, белгийския като съм взимала основно натурален и веднъж с карамелен вкус.
Иска ми се да пробвам и друг шоколад, ако може с по-високо съдържание на какао от този на ПикКо-то. Бихте ли ми препоръчали натурален шоколад? Ще го ползвам основно за ганаш.
Също така искам да попитам дали някой е пробвал да прави ганаш с оцветен шоколад (розов)?
Благодаря ви предварително за съветите!  Hug

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Пламна ми задника, не ушите, ужасни сте, какво ви навлезнах в полезрението сега!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Сега ще ви проследя по именно, за да видя кой е виновника за това.  Laughing
Много ми са странни тези промени тука дето настанаха, нещо не мога да се оправя като хората, вече не ми излизат прозорци за личните, никакви шансове няма да видя в срок ако някой ми е писал.
Марина, жено, дракона е жесток просто, моите адмирации имаш, справяш се повече от блестящо!
С нетърпение очаквам проект Жар птица, той за кой ли ще е , като те гледам как ги нарочваш на хората.  Laughing
Много е як този период в тортоправенето всъщност, на теб ти се прави дадена тема, обаче пък рожденика хал хабер си няма какво ще получи и в крайна сметка остава много ама много изненадан от избора ти.
Много сърца, много нещо сте изтипосали за празника, аз не знам дали ви споменах преди, но на Коледа правих курабийки, но на Валентинска тематика понеже коледните все още ми държаха влага от предната година, казах си, че за Св. Валентин ще направя коледни сладки, да ама нещо време не остана, но обещавам за деня на труда да изскоча с една коледна линия.  Mr. Green
Патри, какво ти е на ръцете? Щади се малко, почивай повече!
Тази що пере с Веро, няма ли си прах жената?  Laughing
Много ми харесва пералнята.
Бетина, носиш викаш на критика за подложките  Laughing за сега поне имаш лъскавко по тях, не са в натурален вид и виж как тактично те пропускам, сега тази лилавата можеше да е черна и цветовете на тортата ти щяха да грейнат.
ANI BANI, идейно си използвала ефекта на чинията за слънцето ама вземи си купи и подложки да си имаш!  Laughing
ditsan, изобщо не разбрах с какво си измазала, но стои все едно с ММ си покрила и как боята не ти попи в крема?
Марая, много хубаво си я нарисувала, браво!
galmir, фигурките ги видяхме, сега и тортата ако покажеш може и да се изкажем.  Laughing
На фигурките на мен ми липсва цвят, можеше малко да дъстваш тук-там, да създадеш някакъв обем.
tunata, ти сега като видя че така го осираш лицето на Спайдърмен, защо продължи да мацаш отгоре му?
Купи си тънки четки с които да рисуваш, купи си и хранителни маркери с които да минаваш преди боята, за да си сигурна че няма да стават грешки.
Браво за подлложката!
Лени К, ти си виновника явно  hahaha изтупала си от прахта старите теми, изобщо не помня какви са тези идеи дето съм давала.  Laughing
Райче, не се хаби за гъбите, аз нещо не се справих с нея, омазах всичко тук и не ми се получи, за "измиване" на цвета както обичам да правя също не става добре така че не взимай торбата, пази мястото за нещо друго по-ценно.  Laughing
Искре, хубава ти е подложката душицо, ама да я и беше по покрила малко!  Laughing
Мечо пух, ти си виновна сега на цялата ми лудница днес ще пека бисквити, намерих рецептата само уточни моля 3 или 4 чаши брашно, аз така около хич не обичам.
Криси, аз взимам на Алимко натурален 70,4%, много е хубав, ти до сега от този 50% ли си ползвала?

Сега, за да спрете да гадаете тука да си кажа, тортата с таралежа която споменава Ани наистина ми е първата аз с нея се явих тук, беше за 9-тия РД на голямата, като също за деня бях поръчала и готова торта, че да не се излагам пред гостите.  Mr. Green
Бях изяла библиотеката и бях изгледала всички клипчета на Ванчето, още тогава казах, че я чувствам много близка тази жена, като роднина.  Mr. Green
После последваха няколко торти в тава  hahaha, после дойде лятото, а аз тогава съм на море и нямах никакви мераци да се занимавам с глупости и след морето се захванах с кексчетата, това беше един дълъг период в който тормозех всички в темата.

# 726
  • София
  • Мнения: 122
Валерия - сложих 3 чаши брашно, оставих в хладилника. Като размесих след това ми се стори малко меко и сложих още малко брашно/не повече от 1/2 чаша/. Разточвах, изрязвах и държах изрязаните в хладилника. Първите за около 15 мин, а после докато се изпече поредната част, за да не се деформират много при печенето/така четох тук http://mka900.blogspot.com/2008/12/blog-post_17.html/ У нас много се харесаха  Mr. Green

# 727
  • варна
  • Мнения: 7
Момичета ,като по вещи в занаята дайте съвет .Имам 200гр бадемов марципан на др. йоткер ще ми стигне ли да покрия торта 26см. и с пудра захар ли се работи пак и колко пудра захар ,няма описание на етикета  newsm78 ?

# 728
  • в семейството
  • Мнения: 404
aksiniq , няма да ти стигне. По пронцип винаги ти трябва повече, за да можеш да разточиш достатъчно голям "чаршаф", за покриване. Освен това имаш и височина на тортата.
metchopooh , голяма играчка е паднала с тези сладки! Много ми харесаха рибката и гъбката  Peace особено, като знам какво търпение трябва  Laughing
iskrone, много изчистено и изпипано сърце!
ani_d, аз "френска селска" правя по рецептата на "Канея",която бяха публикували в темата за самата торта и после в техния сайт. Много съм доволна от нея. Но по други рецепти не съм и правила де!
Вал, аз моите сладки ги правих по рецептата на Milen@

# 729
  • Мнения: 154
С огромно удоволствие донасям страхотната новина, че Мариана с ник Maninka , днес в 12.10 ч е родила момиченце 3.150 кг и ръст 48 см. Да е жива и здрава малката госпожица!!! Честито на цялото семейство и много щастливи мигове им желая!

Последна редакция: чт, 16 фев 2012, 15:49 от r.i.angelova

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ох, Манинка роди, да ни е живо и здраво първото семинарско бебче!!!  Laughing


Марианка, да ви е жива и здрава малката госпожица!
Да расте здрава, умна и красива!!!
Много целувки и бързо възстановяване ти пожелавам!!!  Heart Eyes

# 731
  • Мнения: 1 491
Мариянче, слънце, казах ли вчера по тИлефона, че днес е денят???  Hug Heart Eyes Hug Heart Eyes   Еййй, ще се прекръстя от Фиолетка на Фанга  hahaha
Да расте здрава, неревлива и прекрасна!!! А на теб мила, бързо възстановяване  Hug Hug Hug

# 732
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Честита принцеса на Манинка! Да е здраво, спокойно и пуФкаво бебе!
Мариянче, мила, бързо възстановяване, малко безсънни нощи и много спокойствие и гушкане ви желая!


Тази сутрин я мислех и се сещах как я ЧУВАХ на последната среща  hahaha

# 733
  • София
  • Мнения: 2 658
Мариянка, да ти е жива и здрава малката госпожица и много да ви радва!

# 734
  • в семейството
  • Мнения: 404
Мариянче, честита принцеска   bouquet
Бъдете живи и здрави и бързо възстановяване ! Hug
Тази сутрин си мислех за нея и имало защо  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт