Да живеем природосъобразно

  • 1 709
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Не може да живеем природосъобразно, но ще ни се наложи, ако не на нас, то на нашите дечица, защото ако не започнем да живеем СКОРО в унисон с природата ще трябва да се местим на друга планета.

# 16
  • Мнения: 135
Не може да живеем природосъобразно, но ще ни се наложи, ако не на нас, то на нашите дечица, защото ако не започнем да живеем СКОРО в унисон с природата ще трябва да се местим на друга планета.

За съжаление, не всички мислят така.. алчността и идиотията ни отдалечават все повече от природата..

http://forthenature.org/gallery/92

Малко извън пределите на темата.. но си заслужава..

http://neverojatno.wordpress.com/2012/01/12/eko/

За още по огромно мое съжаление, природосъобразен начин на живот .. някак си остава неосъществима мечта.. при народ който само иска, без да дава нищо от себе си.. мисия невъзможна.
Личните ми наблюдения от похожденията ми по реките.. от ден на ден положението е страшно.
Що за безумие е да си хвърлиш стария телевизор, хладилник или умрялото животно.. точно в коритото на реката????  Shocked
Тези хора възпитават деца, които утре с чиста съвест ще последват историята на тате и мама, щото така му е по лесно.. но пък няма да забрави да псува пред тв-то, че цялата държава му е виновна за бунището.

# 17
  • Мнения: 85
Не всичко зависи само от нас, но трябва да правим възможното според силите си и  да си създаваме радости.
Повечето хора имат нужда от 4 основни неща, за да са емоционално стабилни и да живеят съобразно природата си.
1.Добро здраве - нашето и на близките ни.
2.Достатъчно пари - според разбиранията.
3.Пълноценна любов (което за мъжът вероятно е добър секс, за жената ухажване и обгрижване).
4.Лична реализация и усещане за уважение от околните.
Надали е възможно всичко това и винаги да е наред, но ако поне две от нещата(от които едното е задължително здравето) са изпълнени, т.е. ако има най-малко здраве и пари, здраве и любов или здраве и добра реализация, човек трябва да се чувства добре и да се опитва да запълва с разум и чувства останалите липси в живота си.
Всичко над този минимум са екстри, които могат да ни накарат да се чувстваме по-добре.

# 18
  • Мнения: 1 127

  newsm10

Соте, кажи нещо за риболова? Как зарежда? newsm12

# 19
  • Мнения: 6 365
Първо българинът трябва да се научи да ходи. Всички ходят като патрави, жените на криви токове, мъжете с изхвръкнали шкембаци и плоски задници. Паркира се на невероятни места, само и само да не се повърви 50 метра повече.

Каква природа, какви пет лева, като дори нямаш правилна походка?

# 20
  • Мнения: 135

Соте, кажи нещо за риболова? Как зарежда? newsm12

Понеже си готина Сурела.. та ще споделя своето виждане.  Wink
Риболова лично мен ме изпълва с живот и енергия.. чувствам се на седмото небе след като ми остане време да ида.
Но риболова който практикувам е повече спортен.. с мухарката на едно място не може да се лови.. обикалям с километри по реките.. самия допир с рибите вдига адреналина ... още по доволен съм откакто осъзнах че не си заслужава да се мъкне риба вкъщи..та я пускам да си иде.
Срещите с познати по реките са незабравими.. стига да не прелеем с алкохол!!!  Laughing
Изобщо не се имам за голям рибар.. радвам се и едно рибе да хвана.. но заряда който получавам, държи с месеци.
Подчертавам че има гадове които съсипват всичко с опитите си да разрушат и унищожат всичко дето мърда във водата.. то не са мрежи и серкмета.. та с хлорна вар ли не щеш.. бомби се мятат..ми напоследък се навъдиха и електричари.. таквоз нещо по света няма.. цари пълно беззаконие.. малкото съвестни рибари са безсилни да се справят, то затова се правят протести и петиции до съответните органи и министерства.. но си е глас в пустиня.
Знаете ли още нещо дето ме зарежда на макс по реките.. доста от местните деца засичам с въдичетата накацали по брега.. остават във възторг като ме видят как ловя.. та правя си уговорка с тях че ще им покажа но при условие че върнат рибата обратно.. представа си нямате как засияват  Laughing .. едно поне да се научи да пази.. ще съм още по щастлив!!!  Wink

Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 16:48 от sote-full

# 21
  • Мнения: 1 127

Благодаря! Hug

От разказаното, направо `мислено` се пренесох там.   Animal Tropical Fish  Grinning

Сигурно е невероятно, срещата с природата винаги действа зареждащо, стига ние хората да съумеем да я опазим чиста!
Навярно е  изкушаващо и да поплува човек, освен риболова?  Peace

Общи условия

Активация на акаунт