Хоби или красота от хартия?

  • 17 217
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Привет.   newsm51 newsm51

От известно време се занимавам с нещо, което самата аз , а и моите приятели намират за красиво.
Бих се радвала, ако намеря хора, които имат желание да обменим идеи , предложения и опит в това изкуство.
Става дума за изкуството - Оригама или по-конкретно 3D оригами.   newsm10

# 1
  • Мнения: 0


Красавици  newsm03

# 2
  • Мнения: 145
Все се каня да пробвам, но се чудя колко ли време ще ми отнеме да завърша някаква такава фигурка. Иначе много ми харесват  ;]

# 3
  • Мнения: 0
Ами истината е там, че сгъването на модулите е бавната част в цялото занятие. Самото сглобяване става по-бързо.
Лично аз, сгъвам цяла седмица   Sad , защото го правя вечер след работа и след семейните задължения.
И през уйкенда сглобявам.
 Но при добро желание, дори след дългото "производство", удоволствието да видиш нещо завършено е неописуемо.

# 4
  • Мнения: 0
Това са моите "творби", ще се радвам ако се намери някой, който да ми предложи нови идеи или обменим опит относно закупуване на материали.

http://www.nice-paper.hostoi.com/

# 5
  • Мнения: 565
Ииииии най - после такава темичка.  От 10 дни и аз правя опити да направя нещо с тия 3д оригами и търся и аз някаква информация за схеми, защото доста неща не са ми ясни, а идеи много има.
OX TEDIUM не знам дали си гледала тук:  http://3dorigamiart.com/album/  Има доста интересни неща.
а това са моите първи опити: http://katusha.snimka.bg/hobby/my-origami.649844.26202159
Сега съм замислила една кошница, но за дъното се чудя как да го направя.

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 10:13 от katalina

# 6
  • Мнения: 565
а твоите неща са страхотни наистина Simple Smile newsm10.
дано и още някой се присъедини Simple Smile

# 7
  • Мнения: 101
Здравейте,като видях какво сте сътворили направо онемях от тази красота.Имате златни ръце и завидно търпение,защото сигурно трудно се правят тези красоти. Hug

# 8
  • Мнения: 565
дърпам темата напред, защото все още се надявам че ще се включи още някой, на който му интересно това, което правим. Има какво да се научим една от друга. Съжалявам че дори и авторката не е влизала тук .

# 9
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Страхотни красоти. А има ли някъде уроци за съвсем начинаещи и от кои магазини купувате материали?

# 10
  • Мнения: 565
Аз лично започнах с клипчета от youtube.com, пишеш 3d origamи  и има много ръководства;
3dorigamiart.com също има ръководства и много идеи. Преди няколко дни си свалих едни книжки в пдф със схеми. Мога да публикувам някои при интерес.
А за материали за сега си купувам цветна хартия А4, но става и с гланцирана цветна  и с подаръчна вероятно.

Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 13:41 от katalina

# 11
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Преди два дни случайно попаднах на 3Д оригамите в нета и много се зарибих. Радвам се, че има и такава тема и ще се включа с интерес. За сега съм само на етап сгъване на триъгълничета.  Mr. Green

katalina, много красиви неща си направила. Направо си за майсторския клас. От каква хартия са?
Аз в момента ползвам само цветна и бяла А4, но ми се струва много твърда.

# 12
  • Мнения: 565
Мерси, Марго! Радвам се че най - после някой писа тук , че имах чувството че започнах сама да си пиша  Mr. Green
Ами всичко е с обикновена цветна принтерна хартия 80 гр, но мое мнение е че с потвърдата стават по хубави (тази която използват за квилинг 130  гр), трябваше ми черна за пчеличката и си взех накрая такава, защото не можах да намеря черна. Така че както си решиш. Най - добре започваш с обикновената, пък по -нататък вече ти ще си прецениш. Успех!
Сега съм се захванала с едни лебеди за една сватба и да видим какво ще се получи Simple Smile

# 13
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Лесно и бързо да ги направиш.
Аз още се пробвам с лесни фигурки.

# 14
  • Мнения: 565
С какво мислиш да започнеш? Аз започнах с лебед и не ми се видя сложно, но скоро пробвах нещо такова да спрена, но уви не успях . Явно ми трябва още опит. Не знам как ги закрепят тия хора да си стоят на краката а и тия пера наежават назад. Има някакъв начин, но дано скоро го открия.  newsm12

# 15
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Започнала съм една пеперуда по клипче от ютуб. Но видях, че за да станат здрави фигурките, при сглобяването ги лепят с лепило.
Паунът е много красив.

# 16
  • Мнения: 565
По принцип ако са от няколко части вповечето случаи няма друг начин да се сглобят, но ако тръгнеш да лепиш всяко едно модулче ще ти отнеме много време и ако трябва да се оформи нещо накрая както е при крилата и шията на лебедите и други заоблени форми няма как да се оформят.

# 17
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Ето в този клип китаеца (или какъвто е там) ги лепи. Но той явно е доста навътре в нещата.  Mr. Green
http://www.youtube.com/watch?v=PeD6EUYmDlI&feature=related

# 18
  • Мнения: 565
ааааа те китайците са в стихията си с 3д оригамите ... ама и руснаците си ги бива  http://stranamasterov.ru/taxonomy/term/15 . Разглежда ли си тук Simple Smile има нешероятни неща. Не знам как ги мислят и как им с сгъват толкова модули.
И чакам да видя пеперудката ти. Аз ги завърших моите хубавци и ги снимах ама днес малко ми пострада крака и не мога мръдна от леглото и утре или по-късно ако ме слуша домочадието ще покажа  Mr. Green

# 19
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Няма да е скоро, че в момента пиша бизнес план по проекта за предприемчивите българи.  Mr. Green Не че ще кандидатствам с него, де. То още след първата консултация и още един прочит на цялата документация по проекта ми стана ясно, че моя няма да го одобрят, ми поне да не се набутвам с излишни заеми. След края на другата седмица може да постна нещо готово.  Hug

# 20
  • Мнения: 565
Дано да одобрят проекта ти. Не се знае нищо така че не се настройвай предварително. От мен успех и късмет че май повече късмет е нужен Simple Smile
А сега ето ги и моите хубавци най-после  newsm44

# 21
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Еха, страхотни са станали! Много оригинален подарък.   bouquet

# 22
  • Мнения: 565
Мерси Марго! Надявам се и младоженците да ги харесат! Ако не прибирам си ги обратно в къщи. И без това им намерих идеално местенце. newsm08

# 23
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Ето и моите първи опити: http://margoto66.snimka.bg/hobby/r-chen-trud.496859.27299374 - до края. Пеперудата не ми се получи много като пеперуда, ама такъв й беше модела. И гаргата не е точно такава, но не ми се правеха повече елементи, пък и нямам достатъчно цветове от хартията, та опашката я скъсих с около 4 - 5 реда. Mr. Green
katalina, подари ли вече лебедите, харесаха ли се?

# 24
  • Мнения: 565
Марго като за първи опити добре са се получили  newsm51 Продължавай все така  newsm10. Аз прословутите лебеди едва вчера й ги дадох най-после, че все не намираше време да се видим. Обаче са очаровани, дори майка й не вярвала че е ръчно правено. Тя искаше към окрасата да им намери място ама организаторката й казала че нямало къде. Според мен не й се занимаваше, а на масата щеше да стои много добре. Иначе аз в момента съм в почивка, че след последния паун, който или развалях или се разпадаше поне 3-4  пъти ме хванаха нервите. Иначе резултата си заслужаваше  newsm44.

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте!
Радвам се, че има и тема  за 3Д оригамите. От известно време и аз съм запленена от тях и запълвам свободното си време с направата на разни фигурки.
С удоволствие ще споделя с вас и ще очаквам вашите мнения, одобрения  и критики, разбира се. Simple Smile

# 26
# 27
# 28
# 29
# 30
# 31
# 32
# 33
# 34
  • Мнения: 0
Невероятна красота  Sunglasses Браво!!!

# 35
  • Мнения: 1
Благодаря, nikoleta_niki!  Simple Smile
Радвам се, че Ви харесват.

# 36
  • Мнения: 0
Като ги гледам искам и аз да се науча  Sunglasses просто съм леко вързана в ръцете, но с голямо желание...дали някъде в интернет мога да намеря клипчета и да видя как точно се майсторят тези красоти?  newsm78

# 37
  • Мнения: 1
В този сайт много хубаво е обяснено - http://stranamasterov.ru/
В техники - Оригами модульное  Simple Smile
Успех ... и търпение !!! Grinning

# 38
  • Мнения: 0
Мерси много  Hug определено ще го разгледам - ПОДРОБНО!  Simple Smile Пък по-натам и аз може да напарвя нещо, което после да кача и да се похваля

# 39
  • Мнения: 565
Радвам се че темичката се е посъбудила малко. Надявам се и още да се включват. Аз в момента съм в застой че не ми остава време. Късно се прибираме, цял ден сме някъде навън или на работа  докато вечеряме и да се пооправим станало време да слагам малката да  спи и разбира се и аз с нея, а после вече не ми се става. Замислила съм 2-3 неща само време да имам. Успех на начинаещите и да ги успокоя че не се иска толкова сръчни ръце колкото много желане и търпение. Най - отегчителното от цялата работа е сгъването на модулчетата, а идеи и видеота с обяснения много. Казвам го защото аз лично не съм от най - сръчните, но нещата ми се получават долу-горе.

# 40
  • Мнения: 0
малко ме поуспокои  Simple Smile значи няма начин да не се справя. Иначе, почнах с гледането, сега остава да пробвам...ама се чудя с какво по-лесно нещо да започна като за първи опит - предложения?

# 41
  • Мнения: 565
http://www.youtube.com/watch?v=ArdUect7dgw&feature=related
пускаш си едно такова клипче и на пауза правиш ред по ред, Аз много харесвам лебедите попринцип и затова започнах с лебедче. Кошничките също смятам че са лесни. Изборът е твой. Идеи има много.
http://stranamasterov.ru/technic/swan?tid=451%2C328 - ето и още едно упътване. Не е задължително да е с различни цветове като това. И белите си стават достатъчно красиви.

# 42
  • Мнения: 0
Как да не ти стане хубаво като виждаш такива красоти от хартия!

# 43
  • Мнения: 565
една уникална идейка за всички мераклийки да сътворят наистина нещо красиво ...

# 44
  • Мнения: 24
Дами,
Правите страхотни неща. Много са красиви! Поздравления!
Ще ви следя с интерес! Simple Smile

# 45
  • Мнения: 0
Може ли да попитам, горе долу колко време Ви отнема на Вас, например за лебеда  Rolling Eyes или нещо друго?

# 46
  • Мнения: 565
Зависи от лебеда или каквото и да е, зависи колко е голям, зависи дали слагаш лепило някъде, зависи какво ще доизкусуряваш по нещото. Аз съм си засичала долу-горе за 1 час сгъвам около 100 триъгълничета. Последно правих един паун, с него ми беше голяма играчка защото го развалях 3 пъти (или не се получаваше и се разпадаше или не ми харесваше нещо. Пък и не съм почвала нещо и да го завърша, защото съм на работа и малката ми изисква много внимание и не е от децата които ще си играят или ще им е интересно да гледат какво става.
Та ако да речем лебеда е от 400 части това са 4 часа сгъване и около 1 час сглобяване значи излиза че един лебед се прави за 5 часа.  Но както казах е много относително.

Ето го и въпросния паун, след който ме боля и главата 2 дни, но опрееделено си заслужаваше. Много ме радва и съм си го сложила на видно място  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 0
 Simple Smile значи за 1 ден спокойно мога да се справя, дори и като съм леко безнадеждна в ръцете  Laughing питах горе-долу, защото само неделята ми е така свободна и само тогава мога да се захвана с това невероятно творение.
katalina, паунът ти е просто невероятен  Sunglasses!!! Определено мъките са си стрували  Mr. Green браво, моите адмирации!

# 48
  • Мнения: 565
мерси, определено си заслужаваха мъките. и да определено за 1 ще можеш да си го направиш ако разбира се няма какво друго да правиш и кой да те занимава.

# 49
  • Мнения: 0
точно тази неделя няма   Simple Smile това ще да е моят шанс...стискайте палци да се получи добре, или поне на нещо да прилича  Laughing

# 50
  • Мнения: 565
хахаха е все е го оприличим на нещо няма страшно, действай!  Аз сега съм в отпуска и малката е все край мен и пусто хич не ме оставя на спокойствие а така ме сърбят ръцете. Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 565
Ето ги и последните ми творения:






# 52
  • Мнения: 5 508
Случайно попаднах на темата и реших да я повдигна мъничко Simple Smile
От скоро започнах да се интересувам от 3D оригами и за съжаление нямам много свободно време за тях,но все пак искам да си покажа първите ми опити - два лебеда и един лотос.
Знам,че имат доста недостатъци като неподходящи шарки или цветове,но се старая да не ги правя точно копие на тези от нета,а да вкарвам и малко "собствен стил" Grinning
Качеството на снимките е малко лошо,но са правени с телефона ...






Последна редакция: чт, 27 сеп 2012, 15:04 от г-ца Зизу

# 53
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
И лебедите, и лотосът са много красиви. То това си е творчество и няма нищо неподходящо в него.   bouquet

# 54
  • Мнения: 0
Здравейте на всички Wink темичката е страхотна направили  сте чудеса.Аз от доста време се рушкам в нета и гледам 3д оригами,но само толкова.Много ми харесват, но имам чувството че няма да мога да ги направя,но сега като видях и вашите може и да пробвам  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 5 508
Пробвай,не е толкова трудно Simple Smile
Както казах и горе - това са моите първи опити и въпреки,че не са перфектни мисля,че се получиха доста добре Simple Smile
За мен най-голям проблем е сгъването на елементите,защото става страшно бавно и губя търпение ...

# 56
  • Мнения: 565
еее тя темичката се размърдала малко. Браво на новодошлите  smile3501 Лебедите са си много хубави и лотоса също. Аз покрай лебедчета се зарибих да започна, но сега съм в застой. Аз започнах с идеята и малката да ми помага и да понаучи някой цвят но уви. Сама си ги сгъвам, а тя разгъва ... аз си ги сглобяжам, а тя ако докопа нещо ги разваля  #Crazy И сега всичко съм прибрала и време все не остава. Сега като застуди смятам пак да спретна нещичко  Mr. Green че повече време ще сме в къщи, а и детето уж расте.
А да питам някой ако знае има ли такава хартия или някакъв друг материал от който да се получи такова нещо, но да е водоустойчив. Идеята ми е за навън да издържа.

# 57
  • Мнения: 5 508
Много благодаря,Каталина  Hug
Сега съм се заела да правя умалено копие на лотоса като от един лист не правя 32,а 128 елемента - голяма играчка е,налага ми се и да капвам по малко лепило,но предполагам,че ще се получи красиво Simple Smile
А за подобна хартия аз поне не съм чувала Thinking Може би дамите от темата за декупаж ще могат да помогнат с мнение.

# 58
  • Мнения: 565
ааа знам аз каква е играчка, хванах се една фея да правя и цветето щях с такива малки да правя уж за по хубаво, но бързо се отказах  Laughing

ето за това говоря
Аз идейки имам на изчакване. Заплюла съм си Айфеловата кула и едно бухалче ама да видим. Търпение и свободно време се иска много за тая работа  Mr. Green
А за хартията питах тъй като гледах във ФБ едни пауни големи и красиви и снимани на една зелена полянка та си мислех ако имаше как да се направи нещо такова но да си стои там постоянно и да не го пазиш от слънце и дъжд ще е супер.

# 59
  • Мнения: 5 508
Много е красиво - поздравления!  bouquet
Като спомена бухала реших да се поразровя,та си харесах един (или по-скоро сова) и сега съм решила да го правя.Само не знам дали ще ми издържат нервите да сгъна 600+ елемента за един ден Grinning

# 60
  • Мнения: 565
ами аз не бих със сигурност особено ако са от малките. Аз големия паун докато го направя 3 пъти го развалях накрая ме боля главата 2 дни. Това не е за всеки. Елементите използвам когато нямам работа и е спокойно, но 600 ми се виждат множко, но не и невъзможно. Не ми е оставало толкова свободно време за сгъване така че не знам колко ми е на мен максимума. Така че успех, но и да не е един ден и два да е са си сладурски тия грабливите пернати особено ако му издокараш очила и една шапка ще е  много забавно. Поне аз така съм го замислила  Grinning

# 61
  • Мнения: 5 508
Аз тия дни имам доста свободно време и за това си поставям подобни цели Simple Smile
А ето и новото творение.На живо е доста по-красиво ... Май е крайно време да си взема фотоапарат,а не все да снимам с телефона  Embarassed

# 62
  • Мнения: 565
точно това и аз съм замислила ама с очилца. Иначе ти завиждам за свободното време така че чакам за следващото ти творение. Аз скоро няма да имам май.  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 5 508
Рисуването не ми се отдава,а и нямам мастило в принтера в момента ... В противен случай мислех да му сложа някакви по-хубави очи Simple Smile
Иначе свободното време скоро свършва - наближават изпитите в унито,та ще се наложи да наблегна над учебниците,а не над оригамите.За сметка на това пък към момента съм безработна и без половинка,тааа за това успявам да отделям повечко време.
Ще се радвам ако споделиш (а и другите ако се разпишат) разни интересни клипчета,схеми,сайтчета,странички и групи във фейсбук - абе като цяло всякакви такива интересни неща.Мисля,че ще е хубаво да имаме подобни неща в първия пост на бъдещата ни втора тема Simple Smile

# 64
  • Мнения: 565
Ето ме мен пак тук. Малко се позагубих, но други трепети ме вълнуват в последно време, но не можах да се стърпя да не споделя това:



Това цял живот няма да ми стигне да го направя, а и търпението ми сигурно няма да издържи такова изпитание.
Относно сайтовете в първите ми постове съм споделила. Сега нямам много време да се ровя, а ФБ на работа нямам (спряха ни го централно, че на някой му пречеше). В 3dorigamiart.com има споделена група във ФБ и доста от потребителите имат споделени страници там.

# 65
  • Мнения: 2
Здравейте!
И аз се запалих наскоро по модулните оригами. Вече имам няколко направени, по-натам ще кача снимки. Но аз съм по по-големите проекти, с повече части. Сега съм захванала един паун, а веднага след него ще е едно пано за стена, само че.... то ще изисква много цветна хартия.
Можете ли да ми кажете някъде цветна хартия на едро? Навсякъде топ хартия е над 20лв, а черната я купувам от магазините за художници по 0,40лв за лист #Crazy
Дайте идеи за хартия на нормални цени?
И още един въпрос - някой пробвал ли е да лакира готовите модели? Иска ми се да ги лакирам с някакъв прозрачен лак или спрей, но не знам с какъв.

Последна редакция: нд, 11 ное 2012, 19:02 от eleeenaaa

# 66
  • Мнения: 565
за черната хартия и аз от там я купувам и наистина идва по - скъпо. но и е по твърда и според мен стават по - хубави. По принцип си купувам на пакети от големите магазини на щандовете за канцеларски материали обикновена принтерна цветна хартия. Последно си купих един пакет от 5 цвята по 50 листа за цената ще те излъжа но не беше повече от 11 -12 лв от Метро. За лак преди време като правех едни сватбени лебеди не можех да намеря златиста хартия за халките и последния вариант беше с лак да ги направя, но в крайна сметка намерих такава хартия и не се наложи да лакирам. Можеш да пробваш с нещо малко за да видиш какво ще се получи просто. ... Simple Smile и да споделиш резултата.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт