Зима, вятър, сняг навън вилнеят, ЮЛСКИ мами сладко дебелеят (6)

  • 24 280
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 21

Може би този метод може да се "перефразира" в такъв, че да се ползва кърмата. Ако си сложиш топли кърпи на гърдите?
[/quote]
мама Рая - точно този метод с кърпите аз го приложих още в болницата, по заръка на мама. Гърдите ми бяха огромни и за да тръгне в началото и а отпуши каналите си беше много полезно. А после многото кърма с ръчна помпа съм изцеждала, по 1 голям буркан след кърмене! Нея и давах също със сокчета и кашички....Така беше, но сега как ще е ще видим. Голямо удобство е да имаш винаги храна bombs със себе си за бебо.

# 61
  • Мнения: 1
Ema 08  Hug  Hug  Hug супер си ! Много ти благодаря ! newsm18 ,че така ми пречеше...

# 62
  • Мнения: 0
bleyda и аз като теб мила не можех да ползвам попмата, която си бях взела, а имах толкова много кърма. Беба ме сучеше но винаги оставаше, и това което правих е горе-долу същото като при теб, само че съм стояла под душа с гореща вода и съм притискала гърдите си отгоре. И да, така определено не можех да ползвам изцедената кърма, затова сега ще опитам с помпа, но имам някакви кофти усещания от нея е незнам.
zarady аз си мислех че съм имала кърма много, ама ти направо ме биеш мила. След 3-ия месецз определено не ни стигаше кърмата на нас, колкото и да имах, почна да намаля и беба взе да се сърди, и минахме на смесено хранене, което си е доста трудно предвид факта че детето не иска биберон а си търси цица  Laughing

# 63
  • Мнения: 1
Мама Рая с кърпи незнам не съм опитвала,но съм чувала.Може и да действа,но при този който аз описах самото зърно се затопля ,каналчетата се отпушват и става много бързо и лесно.Но си струва да опитам  Peace
Между другото дано не греша ,но ти ли беше споменала за някакъв пробиотик за деца.Че дъщеря ми до тази сутрин беше на антибиотик 5 дена,но аз не съм и давала пробиотик.Чудех се какъв да и купя.Тя пие витамини Марсианци с пребиотици.Но четох ,че има разлика между про- и пребиотици.

# 64
  • В. Търново
  • Мнения: 1
bleyda, нищо смешно няма, стига да облекчава. Макар че аз такава хиперлактация си бях докарала в началото, че и мастит си направих...не искам да си спомням. То не бяха компреси - студени за болката, топли за изкарване на млякото и отпушване, ама..помня, че само компрес с липов цвят ми помогна много. Не го пожелавам на никого. Но пък бях такъв инат, че дори и това не ми попречи да продължа да кърмя.  Mr. Green
По въпроса със СУЕ-то - аз като си видя онлайн резултатите и като си сверя по реф. граници - не съм обръщала внимание колко точно трябва да е горницата. Не съм имала такъв проблем. Не мога да коментирам.  Thinking
По въпроса с корема-моя също расте с часове. И като е втора бременност-нещо страшно  Mr. Green  Mr. Green С дъщеря ми бях и булка февруари-дори и тогава не бях стигнала този обем  Laughing  Laughing Но така му се радвам....

# 65
  • В. Търново
  • Мнения: 1
Ние след Аб пием Линекс бейби - има ги на прахчета и на капсулки. Не е гадно на вкус. Дори се препоръчва да е по време на приема на Аб...Доволна съм. Не сме разбутвали стомахчето, а сме били и до 10 дена на гадните антибиотици  Twisted Evil

# 66
  • Мнения: 0
bleyda Биогая е едното, другото което аз съм давала е линекс , и двете са пробиотици, но съм ги давала по време на лечението с антибиотик, за след това незнам мила  newsm78

http://apteka.framar.bg/30019387/%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BA% … -10#axzz1jnbqehBr

И аз за СУЕ-то нищо не мога да кажа, не съм гледала колко са референтните стойности, може би защото не се е налагало, незнам.

# 67
  • Мнения: 0
pepina_79- Joy-ех мила много ме развесели-аз хич не съм от слабите жени бях 48 преди 11 години сега несмея да кажа  Embarassed 80кг съм та затова казвам че ще стана 100 ако качвам като преди!

# 68
  • Мнения: 0
Дафи, слаба, пълничка, всяка мама е красива дебеланка, след това ще мислим за фигурите. Друг е въпроса, как ти се чувстваш мила, по книгите пиши, че когато кг са повече преди забременяването, трябва да внимаваш и по време на бременността, но пък аз не мога да си представя, че някоя от нас трябва да се лиши от нещо което обича, стига разбира се да не прекалява, за да не затормозява и машинката  Hug

# 69
  • Мнения: 852
Добро утро и от мен Coffee
Благодаря за страхотната закусчица Heart Eyes
Anitka!, стскам палчета и те чакаме с добри новини.
За килограмите, бах 50, сега вече съм 52. За сега се чувствам добре, надявам се да напълнея но не много, най-вече за да ми е конфортно. Flutter

# 70
  • Мнения: 337
искам да попитам тези от вас, дето са раждали преди, не е ли по-добре да се изцеждаш с помпа и млякото да го даваш с шише.
В смисъл не е ли по-облекчен вариант за гърдите, а и от гледна точка на увисването на бюста после. Thinking

# 71
  • Мнения: 1
Благодаря момичета сега ще се отбия в аптека и ще купя.Между другото doh сега се сетих ,че днес трябваше да отида да взема документи и резултати от моя АГ.Но аз така се заплеснах днес тук,но как няма толкова ми е приятно с вас  newsm03 .Тръгвам момичета ,до после...

# 72
  • В. Търново
  • Мнения: 1
cotton4e, цеденето в самото началото след всяко кърмене(на 1-2-3 часа) е ааадски изморително и досадно. Няма нищо по-лесно от това просто да си дадеш на бебо да си суче от теб и да не се занимаваш с шишета и стерилизации и какво ли не. Аз се цедих до последно с цел активиране на лактацията и увеличаване на количеството кърма, но беше адски изтощително, срастваш се с помпата и ти идва да я   261uu  261uu
Има и друго - аз започнах ли да дохранвам, макар и все още с изцедена и замразена кърма от шише - дъщеря ми спря да суче ефективно и започна бавно и сигурно да се отбива  Peace

# 73
  • В. Търново
  • Мнения: 1
Само да добавя - бюста ми си е същия както и преди да раждам изобщо, абсолютен МИТ е , че гърдите увисват и какво ли още не след кърмене!!!

bleyda, хубав ден, мила!

# 74
  • Мнения: 7
здравеи те скъпи мамчета аз съм нова мамче имам дъщеря на 4,6 години и чакам втората си бебче на 24.07.2012

Общи условия

Активация на акаунт