Не спи, а плаче, а е на 43 дни?!

  • 803
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте мили мами! Искам да ви попитам някой дали е имал следния проблем и как сте се справили? Значи преди 2 дни бяхме за ваксина и преглед при личната, всичко беше ок, даде си някои съвети и насоки и единия от съветите когато й казах, че принцеската се събужда м\у храненията  беше, че когато малката поискала тогава да я храня, а не да чакам точно на 3 часа и да не съм и засичала по еди си колко минути (както си действах и както ми беше казала на първия преглед вкъщи). Започнах да я храня както каза докторката, когато поиска.Е не през 5мин. но на час и половина - два... И настъпи пълен хаос.Тъкмо беше започнала да не се събужда за нощно хранене (спеше от 11.30 до 5-6ч.), взе да се събужда на всеки 2ч. вечер.. През деня не спи, дремва по 15 до 30мин. м\у храненията и започва да плаче или още след като хапне започва да плаче и не можем да се умирим.Заспива в ръцете ми, а в момента в които я върна в кошчето се събужда и се разплаква...Два дни така и днес звъннах на докторката ако трябва да я види, защото това определено не е нормално, но след като й обясних какво става, тя ми каза "а ми тогава недей я храни толкова често давай си и пак през 3ч. явно й се претоварва коремчето" ... Shocked Побеснях.. все пак е докторка и изобщо не трябваше да допуска да се стига до това след като е наясно какво може да стане с това такова хранене. Все пак това е малко коремче няма да събира до безкрайност...  #2gunfire Та исках да ви попитам и според вас ли е прехранване или са колики? Макар, че аз малко се съмнявам да са колики понеже като плаче не си свива така крачетата и не размахва ръчички хаотично, както прави когато я боли.. Сега днес последно след храненето изчаках да минат 3 часа и тогава й дадох пак. И сега благополучно от около 3 часа спи без да се е събудила, само един път се размрънка, но й бутнах биберона, викам да изтрае колкото се може повече, да се изпразни нацяло коремчето. Но все пак ще се радвам да видя и вашите мнения  Thinking

# 1
  • Мнения: 10 904
Здравей, Сисинка,
знам, че майчинството може да бъде свързано с много неудобства и трудности - особено ако детето ти е първо, особено в началните седмици и месеци, когато хормоните бушуват, а недоспиването изтощава. Но това е нормалното поведение за едно бебе на 43 дни! Бебетата на тази възраст имат нужда да се хранят често, а не през 3 часа, да имат постоянен (или почти) контакт с майките си, а не да лежат сами в студеното легло, и определено нямат нужда от "почивка" и "изпразване" на стомахчето.
Точните интервали на хранене се измислени за бебета на изкуствено мляко (дори и в този случай вече има теории, които ги оспорват). Кърмата е много по-лесно смилаема и може да се усвои от организма за по-малко от 1 час. Хранене на 1.5-2 часа e напълно нормално за кърмено бебе - и обикновено, ако се откликва на нуждите му, то се чувства най-добре, тъй като приема по-малки порции по-начесто. (Ако се замислиш, същото се препоръчва и за възрастните - да се хранят по малко 4-5 пъти дневно, а не да се натъпчат 1 или 2 пъти.) С често кърмене няма как да навредиш на бебето - докато по-скоро преяждането през големи интервали може да доведе до повръщане, колики и т.н.
Педиатърката ти е била права, когато ти е казала да го храниш толкова често, колкото пожелае - а втория път вероятно просто не е знаела как да угоди на притесненото ти майчино сърце...
Има и още един аспект - ако искаш бебето ти да е кърмено по-дълго, е важно освен за неговия комфорт да се грижиш и за производството на мляко в гърдите си. А то се стимулира като кърмиш - често - и ако разреждаш кърменията както дойде, в един момент е възможно кърмата да намалее.
Що се отнася до спането - бебето ти ще се буди много различно в нощите през следващите 1-2 години - понякога ще спи, понякога не, понякога това ще има общо с храненето, понякога - не. И това също е нормално Simple Smile Поведението му през деня също ще варира много - напълно е възможно промяната, която си забелязала, да е съвпадение, а не причинена от промяната в режима. Много бебета стават необичайно нервни и "гладни" на около 6 седмици (т.е. точно вашата възраст), тъй като тогава преживяват един от многото си "скокове в растежа".
По-добре е да се радваш, че имаш безпроблемно кърмене и добре наддаващо бебе!

# 2
  • Мнения: 468
Сисинка, присъединявам се към всяка дума на написаното от Параходката.

Докато стигнете до "режим" ще мине доста време; а до окончателен режим няма да стигнете скоро, защото той се мени!
Давай ѝ близост, носи я в слинг (подходящо е и за вкъщи), пей ѝ, кърми си я и за успокоение, и се наслаждавай. Занемари леко домакинството или си потърси помощ, отмаряй докато тя спи или докато я кърмиш.

Ще видиш как неусетно ще мине времето; с носталгия ще си спомняш за тези моменти и тази близост с мъничето. Останалото, умората...се забравя!

# 3
  • Мнения: 2 908
Подкрепям всяка дума до сега-а не вярвах първите 4 месеца, все си  мислех,че ще остане залепнала за мен. Mr. Green Комуникирах с една от консултантките по кърмене денонощно,защото все не вярвах на думите и....колко права е била.

Общи условия

Активация на акаунт