Отговори
# 495
  • Мнения: 40
Момичета,сега гледах БТВ и направо съм в потрес, и се сетих, че Весето май живееше в Любимец, та се моля всичко с нея и семейството й да е ОК. Нека да пише, като може, че ми се видя супер страшно .... Cry
Тъкмо и аз го пишех, Весеееееееее стигна ли водата до вас?Драсни поне ред...

Играчките са супер,сега почвам да избирам  Hug

# 496
  • София
  • Мнения: 181
Добро утроооооооо! Grinning

Първо да благодаря на всички за честитките за годишнината ни с мъжо  bouquet
Той беше в командировка и като се върна носеше огромен букет рози  bouquet-обожавам ги!

Сиренце, аз не съм ползвала такова чудо, то верно,че преди години нямаше такива, но не ми харесват-изглеждат ми много груби и недодялани.

За уокър-ние имаме момичешки вариант на фишер праис/количка с кукла/-много съм доволна, въпреки,че вкъщи е паркет е доста стабилен, така е направен,че се приплъзва много стабилно.
Малката го бута без проблем, катери се по него и не се обръща за разлика от един друг на Симба, който се излъгах да купя по коледа.
Ето такъв е уокъра на ФП:


Весето, да пише Praynig

За жените лъвици
-мога да говоря само хубави неща/най-добрата ми приятелка е лъвче/.Разбирам се идеално с тях въпреки ,че аз съм теле и не би трябвало да имаме общи неща.С радост разбирам,че тук във форума ,много симпатични за мен мами са лъвчета Hug

Бедствие, ценя твоите постове, защото си интелигентен и аргументиран човек........приказката която си написала има много истина, но също така всичко е много условно.Секциото например по презумция също нее божия воля, но много бебета не биха се раждали, ако го нямаше.
Мен също ме интересува -как могат да се открият ранните симптоми при аутизма, така,че майката да е ориентирана и да потърси мнение от специалист?.Само ваксините ли отключват този проблем или е комплексно от редица фактори?Знам,че има много инфо в интернет,но ако решиш да споделиш, ще те изчета с удоволствие! Peace

За РД, аз също съм избрала ръчно направена захарна торта от сладкарница Пчела.Много се чудих коя точно да избера и се спрях на една със патета/Андреа си е като пате и много ще и отвиа Laughing/
Видях я на живо, тъй като беше поръчана за едно момиченце и ми хареса.
Ето такава:


След рож.ден пък сме на сватба на моята племеница и Андреа щее шаферка GrinningТова щее роклята, сестра ми лично я ши за нея Hug

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 09:59 от maiski3

# 497
  • Мнения: 319
Мами,нямам впреме да ви изчета и да пиша тука,че имам много изпити и гледам да чета с Ванеса,което е мнооооооооого трудно...Поглеждам в ФБ в групичката,че там по-бързо става... Сега не съм ви изчела,ама пиша да кажа,че сме ОК Кати  bouquet МНОГО се радвам,че си се сетила за нас:) ако имаше в предвид наводнението...на Господ се моля да не стигне до тука...видях само в ромския квартал как е....споделих снимката в ФБ в групичката...дано не се налага да плуваме,че дъжда не е спрял,а и снеговете нагоре не са се разтопили и ще стане още по-пълноводна Марица...За сега сме ДОБРЕ:)

# 498
  • Мнения: 30
Я докато е време, да помоля и други мами (особено и с по-големи дечица) да се включат за триколките, за да не се изхвърляме за такава, ако наистина не се употребяват толкова, колкото си

Не знам защо при първо дете всички налитат на тези смешни триколки,както и аз Йоана като беше бебе,ами не са удобни,не е устойчиво на слизане и качване на бордюри и като маневреност.На мен много често ми падаше на едната от двете страни,но нашият модел беше едно ужасно кученце,със сенници и всякакви други "екстри"по него и се разхождаш,като подвижен цирк или сергия,не че не съм го ползвала от мерак,но не е удобно и според мен е супер излишна покупка,тези колички които се бутат с крачета са много по-готино забавление за тях.

Пускам ТВ-то  да видя какво е станало в Любимец.

# 499
  • Мнения: 0
Ще следя и аз мненията за триколките, че мислехме това да е подаръка за РД от дядо... Ние вече имаме подарени 2 колички за бутане, едната от които е с кормило, НО не си представям как ще излезем с тях навън. Най- много до площадката. А пък това ми хареса, че после става на колело и може до по-голяма възраст да се ползва.
Весе Hug Влизам ти в положението с ученето... Аз сега правя едни презентации или по-скоро се опитвам да се настроя да ги правя. Ако си сама и няма на кого да оставяш малката (както е ситуацията при мен) е много трудно нещо да се свърши качествено...
Прекрасна шаферка ще е Андреа!

# 500
  • Мнения: 59
katilias, точно за Ukayed ® кола се чудех за подарък, но пробвали я ми казаха, че се изисквало да е доста гладка настилката, за да се движи ок. Ти имаш ли наблюдения да споделиш впечатления?
Лъки, никога до сега не съм се замисляла върхо какво се кара. Истината е, че бръмчи с нея у дома (вътре, върху лакираното ни дюшеме) и навън, на дека. В тревата има затруднения (той успява де, ама не е така бърз, както по пода). Освен това я нося на една детска площадка, където има светофари и разни такива- само за деца, за каране на колела/тротинетки и други подобни.
sirence, истина е за играчките - мога да кажа, че това, което предизвиква най-голяма заигравка и сред двете ми деца е пясъчник - Александър копае в него с багер, разнася пясъка със самосвал, прави тунели. А София с една лопатка се опитва да изсипе нещо в кофичка  Laughing Могат с часове да изкарат в него... Ние имаме много играчки за двора - люлки, пързалка, катереща се стена, пясъчници - два, батут, басейн, водна пързалка и още и още... Ама те там прекарват и най-много време.
Весе, радвам се, че при вас всичко е О. К (дано така и да остане).
maiski3, аз докато пиша и ти си си променила поста. Прекрасна е Андреа...
Мигео, и аз така мисля за тези триколки. Супер глупаво нещо ми изглежда. А и както всичко много в едно - явно не е направено както трябва. Аз затова не ги обичам тези - три в едно, две в едно, пералня и сушилня в едно - нито пералнята е пералня, нито сушилнята - сушилна. Мое мнение, ама много ми се ще да видя тези, които ще си купят тези триколки, колко ще е най-дългото разстояние, до където ще си бутат децата. Защото аз след 200 метра бутане, ми ръце нямам, то се и извърта, даже и малко опасно ми се струва, а и на тази възраст децата не могат нито да управляват, нито да въртят педали.
Рачолина, тук общо взето никой вече не ползва тези старовремски колела с педали, общо взето всички деца преминават през т.нар  balance bike и след това на нормално колело с две гуми и педали. Идеята е, че по този начин много по-лесно се постига това балансиране и децата се научават много по-лесно и по-безопасно. Александър има ето такова:

Синът ми обаче явно не е по колелата. Баба му му купи едно такова, с три гуми (щото е малко старовремска и не ме пита), ама нищо, той го ползва за пренасяне на неща от точка А до точка Б.

# 501
  • Мнения: 15
Влизам да похваля отново нашите мартенски сладури-Вики на редрени/винаги съм казвала, че няма по-красиво нещо от детския смях Heart Eyes/, Бобо на мигео-какъв е бързак с уолкъра, пък и бръмчи с уста Laughing и малката шаферка Андрея-ще обере точките на сватбата. Peace Много са сладки всички!
За триколките -и ние сме ползвали с баткото. Да, нестабилни са, трудно преодоляват тротоари, особено разбити,та стават само за идеално асвалтирани улици/в Пловдив такъв терен е Гребната база/.Май са само за кратки разстояния. Ако решите да ходите на дълги разходки на детето може да му се приспи, а в тези колела това не може да се случи.Та, не знам дали да купувам/онова от Емил се счупи след дълга употреба/.
А относно уолкърите- за мене е абсолютно излишна покупка на този етап. Децата наближават годинка,ще се ползва не повече от месец, а не заема малко място.Имахме подарен, Ева само го размяташе, не искаше да ходи с него-предпочиташе ръката ми. Сега даже да се опитам да я държа, ме бута/но тя ходи доста стабилно/. Идеята ми е да се научи да върви за ръка, когато започнем да излизаме навън. Баткото ми беше много послушен и никога не ми е тичал по улиците  да ми вади акъла. Знаеше, че се пресича само за ръка с мама. Такива гледки на викащи майки и бягащи деца при нас нямаше. Дори и по тротоара си ме държеше за ръка, докато не стигнем парка или детската площадка. Дано и Ева да е така разумна, ама от дете до дете -разлика голяма.
И да се оплача, че одеве докато приготвях Емо за градина майка ми уж гледаше Ева, но явно се е забляла и сега подаръка за нашето избранниче е опропастен-Ева го е намерила и му е оставила  следи от зъби и слюнки. ooooh!А тя има същия. Е, сега ще си има два еднакви, а аз ще купя нов за детенцето. LaughingИначе и картичката съм надписала...само чакам момента. Party

# 502
  • Мнения: 1 919
Триколките  newsm78 /колело с дръжка/, имахме 2. Първото с една дръжка
не особено успешна покупка. Има само 1 дръжка, което го прави леко нестабилно при управление , кара се удобно по равен участък, но за да се качиш на тротоар движението е да натиснеш дръжката надолу т.е предната гума да е във въздуха и под тежестта на детето дръжките се гънат или често остават в ръката.
Втората  този път твърдо решена, че трябва д а ползвам такова чудо взех Cangaroo с двойна дръжка, удобни колани..минуса е, че гумите са пластмасови  и бързо се изтъркват.

Общо взето търсете с 2 дръжки за да е устойчиво, удобна дръжка за мама, багажниче да има за играчки, сенник, които лесно да се маха и слага и облегалка за гърба....и пак казвам стават само за равни повърхности, качване и слизане по тротоар е неудобно, и другото което е при тази маневра ако детето не е с колан се изсипва на земята Confused заради пластмасовата седалка. Има едни с преграда отпред, стават детето докато е по малко, но нямат колани детето се плъзва под преградата, а като стане по- голямо  преградата стърчи все нагоре, защото детето не се събира.

Това е моя опит..извода ми е НЯМА ДА КУПЯ...начесах си крастата вече....

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 11:11 от Thomasito

# 503
  • Пловдив
  • Мнения: 3 309
При Гала дават за трудната интеграция на деца с аутизъм  Confused. В сряда в детската рубрика ще говорят за третата сливица при децата.

майски, Андрея е прекрасна Simple Smile. Много е красива тортата, която сте избрали.

Таша, невероятни са тортите, истински шедьоври. Защо и в Пловдив няма подобни?! Sad

За триколки още не мислим, едва в събота се изправи сама на опора, така че не бързаме и с прохождането Simple Smile)).




Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 11:28 от sunflower

# 504
  • Sofia
  • Мнения: 233
pufita - първо малко да се оправдая,че не помнех не коя си,а че ти си била бременната мама  Embarassed И после наистина да си призная,че не си спомням коя,за което искам искрено да ме извиниш  Embarassed Embarassed Embarassed  newsm51 Би ли ми припомнила  newsm17
засякохме се последните ти 2-3 дни в Токуда( след раждането), аз бях на леглото срещу теб, до прозореца Simple Smile

# 505
  • Мнения: 16
maiski3,  аз също съм решила да купя торта на малката от Пчела. С мъжа ми бяхме редовни посетители там преди и когато забременях, така, че знам, че са вкусни, не само са хубави на външен вид. Сега нямаме и двамата никакво време да идем до някоя от сладкарниците за инфо . Интересуват  ме цените и бройките на парчетата. Ти можеш ли да ми помогнеш?? Ще имаме 13 човека гости  +- 1,2 човека.  

За подарък сме купили с баща й образователна дъска, ако така мога да я опиша. От Хиполенд. Закача се на стената, включва се с копче и те пита : "намери куче" и то по картинка търсиш и натискаш, ако си дал грешен отговор ти казва, че грешиш и пак търсиш Simple Smile и някви такива, много е забавна, аз май ще и се радвам повече Simple Smile)))))


да се похваля за диетата, -2 кг съм, но не см спазвала 90 дневната, малко се ограничавам и пия чай ИНХУА, първите дни си     Toilet    ама после е поносимо и явно има ефект, поне ще използвам зимата, докато си седим повече вкъщи     Laughing

# 506
  • Мнения: 44
Благодаря на Мигео, Майски, Ена и Томасито за мненията за триколките. Ако има още мами, ще се радвам да споделят. Размислихте ме, де.
Мама и бебе, тази дъска наистина изглежда образователна - браво за избора ви  Hug И за диетата честито Simple Smile
Майски, много е сладка - и тортата, и особено шаферката   bouquet
Ена, много неприятно се е получило с подаръчето - вложили сте толкова емоции, и сега  - пак наново. Но пък има и друга страна - това е като приписките по старите книги - правят ги още по-ценни - така че според мен, с отпечатъците от зъбки подаръчето става още по-скъпо - аз винаги бих предпочела наръфканото! Помисли върху това !  Hug

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 11:16 от sirence

# 507
  • София
  • Мнения: 181
mama_i_bebe , тортата която съм показала е за 16 парчета, могат да направят и за 20парчета което е със10лв някъде отгоре..
Цената и е 52 или 53 лв., не знам точно, мъжо я плаща/тъй като я поръчахме/, а аз не помня цени EmbarassedМоже и капаро да се даде и да се доплати в самият ден Peace
Харесва ми също, че ти си избираш какъв да е блата и крема.Аз ибрах бисквитен блат и крем ванилия.Каквото и да избереш цената не се променя.Също така, дали на тортата ще има 3 или 10фигурки цената пак си остава същата.Най-късно трябва да се поръча 4,5 дни пред РД, защото фигурките се правят ръчно.Имат каталог, може да го разгледаш:
http://www.pchela-bg.net/detski%20torti.php
Дано съм ти помогнала Wink

Момичета  bouquet

# 508
  • София
  • Мнения: 181
На мен също ми харесва и тази:

# 509
  • Мнения: 319
Ей мамии...тука хич не го бива положението...някои улици са заляти,а циганската махала бараките направо са пометени...Входовете и изходите от града и те за заляти..луда работа..Моста над Марица,който попринцип си е 7-8-9-10 метра...незнам с точност колко и той залят..Чуват се хеликоптерите,дето спасяват хората от съседното село Бисер,дето го даваха по новините,че цялото е залято...
За рожденния ден на Ванеса сме решили с татко и да и купим златна гривна,от тези твърдите...чудих се и аз за триколка,ама мисля лятото да и вземем...

Общи условия

Активация на акаунт