Отговори
# 525
  • Мнения: 319
Надяяя,честито:) ето имаме си още една бременна мартенска мама:) Сега и Кати да ни зарадва,че нали беше споменала,че работят по въпроса:)
Надя,а вие пазихте ли се по някакъв начин или не?

Колкото до обстановката при нас...всичко в близост до реката е залято,има и улици в града дето са заляти,и къщи с вода до коляното има,ама това са крайните райони...Ние сме между Харманли и Свиленград...В Х-ли е по-трагично.Целия им център залят ...сега моя мъж се чудя как ще се прибират от  работа...той от там(от Харманли) минава,друг път няма...дано да са отворили пътя...В Бисер има удавени хора...изчезнали също...абе ужас..така ми е жал..тия хорица горките всичко що имаха вече го нямат...Да се надяваме,че утре ще се е отекла реката...и дано повече жертви да няма
Сега за капак чакаме всеки момент водата да спре и няма да има вода няколко дни,че помпената станция е под водата вече и яварии имало,а там няма как да се отиде...

МАМА И БЕБЕ , аз съм абсолютна мърла що се отнаса до здравето...И аз не съм ходила на гинеколог след раждането.....

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 22:22 от veset0

# 526
  • Мнения: 359
mama_i_bebe, много интересна ми се стори образователната игра. Скоро ли си я купила от Хипото, дали е налична да отида да я видя? Надявам се, че говори на български  Simple Smile
По скоро търся количка, която се бута с краченца
Tasha, това е "мерцедесът" при количките
Само че за всякакъв тип бутащи е хубаво да се вземат "предпазители" за крачетата, за да няма протрити пръстчета и обувки
Mur, racholina, ще ви пиша на лични за колелото
Betta, как сте с Бобо?
Nadya81, честито  Hug Страхотна новина. Лека бременност ти пожелавам и таткото много, мноооооооого да помага и най-вече да ти разбира настроенията Simple Smile От моя гледна точка ти пожелавам едно здравичко и поспаливо детенце  Laughing Че Ади както ми се роди с аритмия, и в болница бяхме след това... най-вече да е здравичко, а и да не е поспаливо, 11 месеца ги изкарахме някак си и ето че Ади вече е нов човек! Освен че заспива рано, заспива сама  Shocked кърмим се, гушкаме се и я оставям в леглото й с една светеща костенурка. Поиграе си с нея, натиска бутоните и заспива  Wink
П.П. По повод на триколките току що попаднах на една страхотна...и колани, и гуми, и чантичка, и дръжка, багажник...всичко й е както трябва, освен едно - цената  Laughing

За Смарттрайк има много добри ревюта в Амазон, ама знам ли хората по какви улици и паркове ги карат...

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 23:30 от Лъки

# 527
  • Мнения: 40
ЛЛЛ: Не кърмя от 3тия месец на бебето,т.е. вече 8месеца,но все още имам спонтанно потичане на капки...кърма/коластра на този етап не знам как се нарича. Това е без да съм упражнявала натиск върху зърното,просто примерно веднъж през ден усещам как ми мокри и виждам петънце колкото зрънце царевичка примерно на блузата си.Това нормално ли е? И докога може да продължи и кога трябва да потърся лекар примерно? Ходих на ехография на гърди към 6ти,7ми месец и всичко беше ОК.

# 528
  • Мнения: 24
Привет   bouquet

Първо да честитя с голямо закъснение на Зина за 1-вия РД на нейното малко пораснало слънчице Димитър. Све така да ги радва и те мнооого да го слушат!


Честити месечинки на Ивана на Лилинчо, Момчил на Мър, Дара на Сънфлауър, Виктор на Маца83 и Димитър на Яница.   bouquet

Енаааа ееее позеленях от яд   hahaha  Sick  Не мисля че може нещо да се направи а и с млечните никой не би се занимавал. По важното е като излязат постоянните  Peace

Бедствие Много интересна "приказка". Не мисля че всичко е черно или бяло. Но си права, за съжаление всеки си мисли, че каквото прави е за добро. Не напразно са казали, че пътя към ада е посипан с добри намерения.  Thinking Причината да не те питам по темата е, защото не исках да изглежда, като фалшиво любопитство а и надали ти е лесно да говориш/пишеш за това.  Ще ми бъде интересно да споделиш как се е стигнало до това да се даде тази диагноза. Когато ти дойде музата  Hug Аз имаше момент в който си мислех че Димана е Хиперактивно дете, за това се и интересувах от детската психология.   Thinking  Между другото днес при Гала, говореха точно за аутизма и за интеграциата на децата. Мдааа изпреварили са ме с информацията.

Томасито   Бравооо   bouquet Аз за сега съм само с -3. Лошото е че и килата ми са повече  Embarassed

Котенце1 Ти направо ме разби с тези 14кг.  Shocked Голям ти е мишока  Hug

Майскиииии Мнооооогоооо щастие и любов!  newsm51 А Андреа ще е прелестна като шаферка  Heart Eyes И тортата е супер  Peace  Чакаме снимки  Peace

Лъки Дано режима на Ади.е такъв какъвто на теб най добре ти пасва   Hug Вики спи само 1 път на ден и за това може би заспива по рано  Peace Аз се пробвах да го слагам и следобед обаче той не иска.  Peace

Маринелс Много са красиви, но И аз си мислех за сватбата на щерка ти, но момичетата са ме изпреварили  hahaha

Редрени Много сладко се смее  Hug

Надя81 Честито мила. Пожелавам ти само хубави моменти, всичко да е наред и да си много спокойна.  Hug

За триколките и ние имахме от тези китайски май са с вид на кученце  hahaha много ми беше тежка за управление, но Дидката много си я харесваше и до голяма си я караше  Joy  Но ние вече си имаме триколка, не знам колко ще ни бъде удобна  newsm78
Имаме кола която се движи с педали. Нещо от рода на колата на Кати но спортен вариант.  Mr. Green Имаме и такава която се бута с крака, подарък ние но е голяма още за него и както можете да се досетите я кара - бута каката.  hahaha
 
Лъки На големия пясъчник сенника пада ли върху него така че да го покрива и да не могат разни котета да вършат пакости вътре  newsm78 И ако да лесно ли става  newsm78

Още не сме мислили за подарък и за торта и за тържество за РД.  hahaha Но ще го измисля имам още малко време.

Лека нощ и без много да ви будят.  Hug

П.П. Питах ви за силно главоболие какво мога да пия освен Парацетамол, ама нещо никой не ме отрази.  Mr. Green Момичета от ЛЛЛ помагайте тъй като още кърмя  Hug

Последна редакция: вт, 07 фев 2012, 00:53 от mama_vessy

# 529
  • София
  • Мнения: 688
привет момичета,

наминавам само да кажа, че Бобо се оправя, че да не ни мислите, благодаря, че питате  Hug. Опитвам се от 2 часа да седна да пиша, но тази вечер се буди за 346295629356 път и май ще бягам да спя и аз, че да го закача да цока и да мирува. Май от 6-тото зъбче е всичко, не ми прилича на друго.

Иначе два дена пищя при пишкане (и два дена преди да идем на доктор), но на третия ден се поуспокоиха нещата, спря да го щипе явно и дори днес на 4-тия ден успях да го излъжа да сяда пак на гърне. Когато го болеше, беше абсолютно невъзможно, беше се наплашил и се бореше с всички сили да не седне на гърнето. Но днес, след като вече не го боли, успявам да го сложа и си върши работата там. И добре, че сяда, че тия дни колко пъти мих омазано дупе, сетих се какво беше като новородено. Естествено, най-важното е, че всичко зараства и до една седмица ще е като нов, забелен и без болки.
Катилиас, не можах да разбера защо мислиш, че родителите са виновни, като започват да забелват и затова се е получава проблема - аз, както казах, видях, че е напълно залепен и се отказах да пипам там. Вероятно има и друг начин за справяне с тази инфекция, да. И за момиченцата също вариантът беше или физическо разлепване, или хормонален крем, но не знам кое е по-доброто newsm78. Тук също сигурно можеше да лекуваме бавно и леко, но той вече беше започнал да пищи почти постоянно, а всичко се оправи за 2-3 минути и за два дена се възстанови почти напълно. Вярно е обаче, че докторът не ме информира какво ще прави, не че ще тръгна да го съдя.

За подаръците ще ви прочета по-подробно утре и ще се включа, че ви четох от телефона и повечето линкове нямах нерви да чакам да се отворят. Но и аз съм на мнение, че такова нещо като 2 в 1 не може да има свястно  Naughty, нито 1-то е едно, нито другото  Laughing. Естествено, правят се компромиси, за да се вместят 2-те или 3-те в 1 и нито едното не работи както трябва.
За триколките и преди бях писала, когато Магика пита, че не мисля, че са особено смислена покупка.

Надя, честито и тук! Късмет ти желая и всичко да върви гладко!

Весето, дано бързо се нормализират нещата при вас!

Мама Веси
, това била цена за брекети Damon: стандартни - 2500 Е, естетични - 2700 (или 2800 беше  newsm78), индивидуално направени - 3000 евро. Времето за носене се очаква да е съответно 1г. 5-6м, 1г. 7-8м и 1г. 2м. После си плащаш и 500 лева за задържащо устройство (ритейнър). Аз ходих тук: http://dental-studio.biz/. Вероятно ще ида и още някъде да сравня цени и впечатления.
Освен Парацетамол не знам друго позволено за глава  newsm78.

Още ми се пише, но утре пак   love001

# 530
  • Мнения: 3 622
Има ли несериозници като мен, да не са ходили на гинеколог след раждането? Аз нещо съм се наплашила покрай приятелки около мен, млади момичета а все с проблеми, та се стреснах и тези дни е мой ред за прегледа...

Аз ходих на 2 месец след раждането и сега смятам на годинката

Надя честито
Дано имаш лека бременност и може би едно момиченце на финала  Grinning
Ще има ли кой да ти помага? С тази малка разлика едно прохождащо бебе и корем
Имам приятелка, която има бебе на два месеца, а големият и син сега ще напариви 2 годинки и казва че и е мноооооого трудно и изморително
Бебето е малко и си иска грижите, а баткото и той си е още едно бебе

Лъки точно нещо такова тъся
Ще ми кажеш ли каква марка е да я потърся или линк някакъв да ми дадеш
Нещо не и прочитам марката

# 531
  • Мнения: 59
Бета, радвам се, че Бобо е по-добре. Пак казвам - относно забелването и моите наблюдения, това съм забелязала. Затова и казах ПО ПРИНЦИП, не визирах специално теб. Ти реагира по същия начин, по който и аз реагирах, когато казах, че съм дала ягоди на 8 месечното си бебе и всички в другата ми отчетна тема ме обявиха за луда - защитно. Поне за себе си, аз реагирам така, когато не съм на 100 % сигурна в направения от мен избор. Ако съм сигурно 100 % - ама хич не ми пука, какво говори А, Б или В (в този случай Алфа, Бета и Гама  Laughing
Надя, Честито! Да изкараш една лека бременност и да имаш най-здравото, пухкаво и спящо дете. Не се притеснявай, ще се справиш и още как. Не е толкова трудно, колкото ще се опитат да ти опишат (и както и Таша ти казва - моите деца имат точно 22 месеца разлика). Моя съвет - непременно двойна количка, аз просто не знам, как бих живяла без моята - като те стегне шапката, слагаш ги и двете деца и хайде, навън. Купувам си кафе, гледам живота около мен и се оправям.
Весе - ти си такъв сладур, работим по въпроса усилено, но имайки впредвид, че едва преди няколко дни ми дойде за първи път след раждането, до сега май бяха само тренировки. Дано всичко при вас се подобрява, а не обратното.
Лъки - това е една нова Лъки. Явно умората при теб беше стигнала до върхова точка. Надявам се нещата с Ади да продължат по този начин. А с тези предпазители ме уби - никога до сега не бях виждала нещо подобно. Те явно са за градски деца. Моят син носи два вида обувки - кроксове и гумени ботуши. Само като ходим "градско" му слагам нормални обувки, та затова и никога дори и не ми е правело впечатление, че могат да се издраскат или нещо подобно. А моят син досега никога не си е прищипвал пръстите на краката...
Жени - относно подаръците за рожденния ден - и аз така мисля - няма нужда от нещо, което ще се ползва месец -два (дори и толкова едва ли). Къде по-добре е нещо, което ще се запомни цял живот. Затова и сина ми ще го заведем в зоологическата градина в Мелбърн, а за на София рожденния ден сме замислили малко пътешествие из острова. Малък подарък и това е.
Мама и бебе - тук след раждане ти пращат писмо за цитонамазка. Мисля си, че беше към 6тата седмица. Аз тогава ходих(при лекаря, при когото раждах) но само за цитонамазка. погледна ме, взе ми пробата и това беше - всичко ми е наред и повече не съм ходила. Но тук системата е доста различна - ДжиПитата правят повечето прегледи (основно цитонамазка и разни бактериални проблеми). Достъп до гинеколог - само при някакви големи проблеми (или в моя случай - след раждане, защото имам допълнителна застраховка)...
мама Веси - и аз пия парацетамол, ако имам главоболие, или повече вода....
Хайде,че много писах

# 532
  • Мнения: 1 919
Tasha ...BOBBY CAR Caddy порови в сайта има и сини

червено возило от 27 евро започват по-долу има цените къде колко струват.



Ремаркенцата се продават и отделно.

Последна редакция: вт, 07 фев 2012, 08:50 от Thomasito

# 533
  • Мнения: 44
Лъки, колко струва триколката и каква марка е? newsm78 Изглежда доста качествена.
Бета, радвам се, че сте по-добре  Hug Целувки за Бобчо! Хайде и другия Бобо да е добре - Мигео, как сте?   bouquet

Запалихте ме с вашите подготовки и уж нямаше голямо празнуване да правим за годинката, а какво стана ... Решихме да отворим касичката на Марио и да си отпразнуваме хубавичко (е, вътре едва ли има повече от 300 лв, но няма да се изхвърлям много). Вече поканих четири съседски бебета с майките им на обяд и десетина гости вечерта. Останалите приятели ги поканих на моя рожден ден в едно приятно квартално ресторантче, който е няколко дни преди този на бебока, та такаа ги разпределих, че да няма обидени.

Хайде, една нова мама се търси за размяната на подаръчета! Има няколко мами, които са писали повечко напоследък, а не участват - размислете се и ще се радвам някоя да се включи - да ми пише на лични!

# 534
  • Мнения: 3 622

Мерси ще разгледам
Но определено ми харесаха и с тези ремъркенца  Hug

# 535
  • София
  • Мнения: 126
Малко със закъснение момичета благодаря за честитките.Почерепете се здраве,лично мое творение

Много интересна тема за подаръци,Лъки може ли и на мен на лични за колелото че много ми хареса,аз съм виждала и дървени такива и са ми много симпатични.
Надя81 честито и леко бременеене и безпроблемно раждане,после всичко ще се нареди newsm51
За триколките и аз не ги харесвам,бутала съм на една приятелка и беше много нестабилна.
Хубав зимен ден на всички Grinning

# 536
  • Мнения: 319
Кати,абе и ние все само генерални репетиции всяка вечер правихме,а не успяхме да стигнем до представлението:) стана от генералната:)
Лъки,каква и е викаш цената на тая триколка? Simple Smile
Ние с Несито миналия ден за първи път бяхме на детски рожден ден.Тя попринцип мнооооооооого я беше страх от балони,ама като влезна в заведението и видя толкоз много...с такава скорост се засили към тях,че няма спиране...даже и не се изплаши като ги пукаше,което за мен беше МНОГО странно
Да ви се оплача...моята кукла неще да яде Кус-кус..щото е на топченца и и се повдига....а и взех от най-дребния,тоя на плазмон 4+ . Сутрин иска само попара и това е,друго не признава

# 537
  • Мнения: 15
Eха, Яница, ама ти си била голяма майсторка!  chef smile3501То в нашата група кулинарки ли не щеш, красавици ли не щеш...всички са много надарени ! А за бебоците думи нямам! Heart Eyes
Лъки , и аз за първи път виждам такива предпазители за обувки. newsm78Ама то какво ли няма да измислят вече. Laughing
Бета, радвам се, че сте добре вече. Hug
Надя, честито и тук!Много се радвам за вас!
В Пловдив продължава да вали сняг и да трупа.Едва успяхме да заведем Емо на градинка -то боксуващи, закъсали коли...Баба Зима не се предава и това си е. Crossing Arms

# 538
  • Мнения: 1 919
дървено колело за  по-малки

над 2г.

по-малко дете
пожарникарско с ремаркенце

Като всички дървени играчки и аксесоари...цената е малко..... Confused

# 539
  • Мнения: 44
Браво, Яни  smile3501
Най-после и твое произведение да видим - от кога го чакам Simple Smile
Страхотна е тортата!

Общи условия

Активация на акаунт