На ясла - до работата ви или до дома?

  • 981
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
До дома. С много ръце гласувам Peace

Инак трябва да го мъкнеш или с кола или с градския автобЯс или на ръце, а това си е малко приключение-изпитание ooooh!.
Но аз съм съседка за чудо и приказ  Hug и ако виждам, че ще закъснея й звънвам да прибере и моето дете от яслата. После аз си го взимам от тях Wink

# 16
  • Мнения: 574
За яслата трябва да се вземат много фактори в предвид,но например ако сте решили да имате второ дете,то градината трябва да е до дома. От опит го казвам.Спи си детето до последно и после без много багаж бегом и сме в градината. Така и буря да излезе вечерта не се страхувам,че ще се простуди.

# 17
  • Мнения: 2 700
Съгласна съм, че близо до работа е по-удобно за ангажираните родители, но това при условие, че перспективата в дългосрочен план е да не си сменят местоработата. Децата понасят болезнено промените на средата, в която живеят и има вероятност да изживеят мъчително евентуални смени на градини и приятели.
Положителното е, че детето няма да остава само в края на деня и че родителите няма да си счупят краката от бързане, за да стигнат до него в случай на нужда. Кофти са разстоянията - едно е да заведеш за 5 минути детето при други деца, друго е да го мандахерцаш 1 час в задръствания.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Според мен до работата... Така не ти се налага да препускаш да не изтървеш часа за яслата...
Моята работа е близо до дома ми, а яслата е близо и до двете, но ако работех по-далеч определено пак щях да искам да е до работата ми. Я си представи, че ти се наложи да идеш някъде след работа и можеш да отидеш с детето, какво.... ще тичаш до вкъщи и после пак нанякъде. Ако ти е до работата може да си свършиш по път работата.

# 19
  • Мнения: 3 491
При мене малкото дете е на отглеждане близко до работата в същите дни, когато голямото е надалече от работата и близко до дома. По-голям стрес ми е прибирането на голямото дете заради трафика и гоненето на разписание. А това, че малкият е в колата, докато отиваме да вземаме баткото, ми е последната грижа. Вързан е в седалката, слуша детски песнички, върти си в ръцете някоя играчка или гледа книжка, какъв е проблемът?При това разстоянието, което се налага да пропътувам с него в пиковите часове, отнема около час.

# 20
  • Мнения: 6 472
Дъщеря ми смени 3 градини - 2 от тях до дома и 1 до работата. Честно казано ми е малко трудно да преценя кое е по- добре, но ще ти изброя някои предимства и недостатъци:

До дома:
Предимства:
- не се налага да влачиш детето през целия град, особено ако сте с градски транспорт
- не закъснявах толкова за работа (нямам разумно обяснение за това Grinning)
- може да ти го прибере някоя доброжелателна съседка

Недостатъци:
- ако живееш далече от работата си (моя случай) редовно си прибираш детето последно
- ако ти се обадят да си го вземеш по- рано поради някаква причина е голямо забавление
- вечерно време почти не го виждаш

До работата:
Предимства:
- ако ти се наложи да останеш до по- късно може да си го прибереш и да отидете заедно в работата
- взимаш си го рано от градина, на което детето се радва
- прекарвате повече време заедно вечерно време

Недостатъци:
- пътува по много ежедневно. С кола все пак е поносимо.
- има вероятност да закъснявате за градина
- детето излиза рано сутрин и се прибира късно вечер, което все пак е уморително за него.

Та мойто заключение е че може би за мен беше по- удобно да водя Ина на градина до работата ми, но за нея беше по- добре да си е близко до вкъщи.


# 21
  • София
  • Мнения: 94
Ние сме далеч от даването на ясла - за сега. И аз мисля, когато дойде време да запишем Мария в най-близката (в която ни премат, разбира се) ясла/градина в района. Защото така ще се запознае с дечица (и аз с майки) от квартала, с които ще играе по площадките и когато не е на градина. Може би ще е по-лесно за дечко, ако в яслата са същите нейни приятелчета, с които до вчера е играла навън.  Евентуално ще бъдат съученици след време...макар, че това пък вече е доста по-натам  Simple Smile
А пък и нещо друго си мисля - човек сменя по-често работата, от колкото местоживеенето - при нас поне е така. И ако по средата на учебната година се случи нещо такова, а детенце е на ясла близо до службата - пътуването ще е из цяла София.
Работата ми е такава, че не е възможно да обикалят дечица.
Има я обаче и другата страна на медала, както са написали момичетата - едни от първите сутрин в градината и последни вечер - ако изберем вариант - градина в квартала.

# 22
  • Мнения: 2 534
До работата ,  и то заради взимането вечер

Общи условия

Активация на акаунт