Операция на жлъчката-ВЕЧЕ Е МИНАЛО !

  • 55 742
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
Моля ви - нека който е правил вече операция на жлъчка, независимо от ползвания метод, в софийска болница, да пише къде, как, какво е струвало и отзивите си от цялостното медицинско обслужване. На моя мъж му предстои, за съжаление, и  тази перипетия, макар че никак не му се ще да се стига до това /но в противен случай ще се засегне панкреасът/, та затова правя проучването.
Благодаря Ви!

# 16
  • Germany
  • Мнения: 7 945
anuschka и  - Благодаря Ви!   bouquet

И аз така като Вас знам, но какво да правим, кат' сме се извъдили едни бъзли Blush

П.П: Moni,
Мен ножа ме зове по друг парагараф...дискова херния  Crazy

На мен за съжаление ми е позната и тази история, но тук вече съветите са да не се оперирирам, защото много често след това се получава пак, по нагоре или по надолу. доколкото знам най важното е да имаш добра стойка, да не седиш неудобно и на меко и да правиш упражнения.

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Още веднъж, много ви благодаря. Днес си взех изследванията, сега в 17 часа отивам при доктора да му ги покажа. А от упойката ме е страх, защото ме боли сърцето след това много гадно.Но съм спокойна сега и нямам търпение да стане вторник, че всичко да свърши и да минава по-бързо възстановителния период.

Стискам ти палци! Защо не поговориш с анестезиолога и да му кажеш за тези ти притеснения. Така или иначе той би трябвало да те разпита подробно. Спомням си, че единият от въпросите бе дали съм имала проблеми преди при излизането от упойка.

Най- важното е да запазиш спокойствие, докато се усетиш, всичко ще е приключило!

# 18
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Моля ви - нека който е правил вече операция на жлъчка, независимо от ползвания метод, в софийска болница, да пише къде, как, какво е струвало и отзивите си от цялостното медицинско обслужване. На моя мъж му предстои, за съжаление, и  тази перипетия, макар че никак не му се ще да се стига до това /но в противен случай ще се засегне панкреасът/, та затова правя проучването.
Благодаря Ви!
Здравей,
Моята операция беше в Окръжна болница при проф. Пожарлиев. Препоръчаха ми го няколко лекари и моя позната. Операцията ми струваше 770лв. и още примерно 40 за изследвания, 30 за прегледа и ... май е това. Преди това говорих със Здравната каса и се оказа че тя не поема лапароскопските консумативи, /които варират от 400 до 600лв в зависимост от болницата/, а само труда на лекаря.
В моя случай доктора каза 770 и ние ги дадохме защото ми казаха, че е най добрия. В Мед. академия ми искаха 600лв. Доволна съм много. Болницата беше супер чиста, бях в самостоятелна стая, всички бяха много мили.
В Мед. академия ми искаха 600лв.
Ако искаш пиши ми да ти дам координати на частния кабинет на професора.
Успех!

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ох, бях се настроила за вторник, а адокторът каза, че може и да е в сряда. Дано да е във вторник. В понеделник влизам в болницата. Каза ми, че ще ми струва само клипсите или щипките, там каквото слагатшне разбрах точно някъде около 5 по 6 лв. Това е. И престоя в болницата по 3 лв на ден. + днес платих към50 лв изследвания за хепатит А, Б и С. Другите изследвания бяха по здравна каса- не плащах нищо. Е не включвам и благодарностите към доктора, които са по моя преценка. LaughingЗависи как ще мине.Благодарение на вашите описания на операцията съм спокойна сега, не ме е страх. По-страшно е, когато незнаеш какво да очакваш.
А за упойката, предполагам, че анестизиологът ще ме попита, но имайки впредвид, че юни правих аборт с пълна упойка и същият анестизиолог ме пита само колко упойки имаш и това беше, а докторката ми кажа, да не споменавам за сърдечните проблрми, ч еняма да ми направи пълна упойка ще ме остави с местна- та незнам доколко ще ми обърне внимание.Не е много приказлив, за разлика от един в Добрич, когато раждах секцио направо той беше този дето ме успокояваше, каза си името за да съм знаела кой е упойкаджията, шегува се. Аз обаче от страх изобщо не чух името му. Laughing

При третата упойка- стоях с отворени очи и мам гадни спомени. При аборта обаче-четвърта упойка- си затворих очите, отпуснах се и не усетих кога съм заспала. Този път смятам така да постъпя= просто когато човек е скован много по трудно му е после, а когато е отпуснат организмът по-лесно се справя с упойката.

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 19:23 от djemma

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
djemma, сигурно вече е минала операцията ти. Надявам се всичко да е минало добре!!!
Пиши как си?

# 21
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много благодаря на всички за подкрепата. Операцията мина по лапароскопския метод и слава богу. Оперираха ме на 10.01, а днес ме изписаха. Мина просто пеерфектно за сега, да не казвам голяма дума. Разказвам подробно.
В понеделник влязох в болницата, взеха ми кръв и урина, въпреки, че отидох с изледвания, правени преди няколко дена. Пратиха ме на ехограф и ренген. Вечерта ми направиха клизма. Докторът ми каза, че ще съм първа сутринта.Във вторник сутринта ми напраавиха още една клизма, сложиха ми система и катетър и ме заведоха до операционната. Бях изключително спокойна- бях се настроила за това, ковто ме очаква. Момичето, което оперираха след мен каза, чеимало музика в операционната- изобщо не съм я чула, толкова бях съсредоточена в мислите си , по-точно и не мислех даже, а се бях изключила , нещо като на стенбай. LaughingСъблякоха ме гола и ме качиха на операционната маса, завързаха ми ръцете и краката, дойде анестизиолога, сложи ми упойката и ми каза, че ще щипе- не щипеше , а направо болеше, като болката се разпространяваше нагоре по ръката ( сложиха ми я през абоката), но беше за няколко секунди, защото заспах веднага. Беше към 8 часа. Изкарали са ме от операционната в 10.30. Някъде четох, че операцията траела-12-15 мин, е какво са ме правили толкова време незнам, но и не искам да знам.Излязох от упойка към 11 часа, но ми беше сънливо цял ден. Вечерта повърнах 2 пъти, имах лека температура, болката не е голяма, по-скоро е опъване, не е болка за умиране. На другия ден сутринта докторът ме накара да седна в леглото, на обяд ме вдигнаха права, без да ходя, а вечерта станах да ходя , след това ставах сама без чужда помощ. Имам 4 дупки-до пъпа, малко под гърдите и вдясно 2 дупки.Докторът каза, че мехурът нямал сок, само камъни и гной, дори в каналите имало мръсотии, сравни го с чорап пълен с царевица. Ето тук са моите камъчета,докторът каза, че са само една част от тях, :
http://www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=1008216
 В понеделник ще ходя да ми махат конците. Чувствам се добре, но не знам защо усещам корема си подут, дали от газа, който вкарват или от нещо друго. Още не съм ходила по голяма нужда. Яла съм снощи една каша със сирене в болницата. Сутринта попара, на обяд- кисело мляко една чаша и една филийка хляб, ръжен. Сега вечерях с картофи на пара.Преди това имах само чай в болницата. Изписаха ми дурацеф и ранитидин. Анушка, моля те да ми кажеш какво си готви?Имам диета 5, но все пак искам някой да сподели конкретно какво е било дневното му меню и колко, защото тук прочетих някъде- внимавай да не напълнееш след операцията. Ще се радвам и други ако предложат дневно или седмично меню.  Кога мога включа и месо, плодове кога проядохте? Докторът каза 1 месец без плодове. Абе споделете изобщо каквото се сетите за следоперативния период.Благодаря още веднъж.

Последна редакция: пт, 13 яну 2006, 19:14 от djemma

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ей, радвам се, че си добре. Тъкмо си мислех за теб, че е време да се "обадиш". Звучиш добре, това ме радва. Отишла си подготвена и затова си се справила успешно.
По повод въпросите ти за следоперативния период, не знам дали ще ми повярваш, но не си спомням почти нищо! Направо не за вярване колко бързо остават подобни изживявания в миналото!
За подутия корем, май и аз имах подобни оплаквания- това май са си нормални газове. Мисля, че пих еспумизан и бързо ме облекчи.
За диетата: варих си бульончета: зеленчукови. Спомням си, че не трябваше да се ядат: зеле, грах, боб, леща; естествено пикантни храни, кафе (издържах май само 2 седмици без него, после си го пийвах слабичко с млекце). За яйца забрави за дълго време.
Ох, не си спомням друго, сигурно някой ще се включи да каже.
Аз действително напълнях след операцията, много внимавай!

По повод месото, моят доктор ми беше позволил май след седмица (естествено става въпрос за варено пилешко), за плодовете не си спомням за ограничения Embarassed
Ако се сетя още нещо, ще пиша.
Аз навремето се ръководих по това:
http://steffanov.dir.bg/diet14.html

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря ти много. Аз имам ето това,може на някой да му потрябва:
МЛЯКО И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ
РАЗРЕШЕНИ: прясно обезмаслено мляко, най-добре краве, прясно приготвена извара, диетична извара, добре обезсолено краве сирене, прясно подквасено прясно кисело мляко, прясно подсирено сирене, айран, таратор без чесън.
ОГРАНИЧЕНИ: пресен кашкавал “Витоша”, пълномаслено прясно мляко.
ЗАБРАНЕНИ: тлъсти и пикантни сирена, кашкавал “Балкан”, пушени и топени сирена, сирене “крема” , овче бяло саламурено сирене, овче и биволско кисело мляко.

МЕСО И МЕСНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ
РАЗРЕШЕНИ: питомен заек, телешко, крехко говеждо, агнешко - варени или печени на фурна или скара, пиле бройлер, нетлъста млада кокошка.
ОГРАНИЧЕНИ: младо нетлъсто свинско месо, главно на скара, телешки черен дроб, нетлъста шунка, филе, кюфтета на скара.
ЗАБРАНЕНИ: животински вътрешности, джолани, всички консервирани меса и колбаси, тлъсти меса, пържени и запържени храни и ястия, пача, пушени гърди, сланина, месни бульони, дивеч.

РИБА И РИБНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ
РАЗРЕШЕНИ: нетлъсти речни риби (мряна, клен, млад шаран, таранка, оклей, бяла риба, пъстърва, щука, червеноперка - главно варени или печени на скара).
ОГРАНИЧЕНИ: нетлъсти морски и океански риби.
ЗАБРАНЕНИ: тлъсти речни, морски и океански риби - сом, моруна, змиорка, паламуд, хайвер, чирози, нерибни морски и океански продукти - рибни пастети, мариновани, пушени и осолени риби.

ЯЙЦА И ЯЙЧНИ ПРОДУКТИ
РАЗРЕШЕНИ: яйчен белтък, снежни топки
ОГРАНИЧЕНИ: цели кокоши яйца - до 2-3 броя седмично - до ? яйце дневно.
ЗАБРАНЕНИ: яйчен жълтък, майонеза, гъши и пачи яйца.

МАЗНИНИ
РАЗРЕШИНИ: растителни салатни масла - слънчогледово, маслиново
ОГРАНИЧЕНИ: прясно краве масло (до 20 грама за денонощие)
ЗАБРАНЕНИ: свинска мас, говежда и овча лой, маргарин, сланина, мандраджийско масло.

ЗЕЛЕНЧУЦИ И ЗЕЛЕНЧУКОВИ КОНСЕРВИ
РАЗРЕШЕНИ: марули, салатки, домати, млади краставици, моркови, картофи, цели сладки печени пиперки, бяло сурово зеле, карфиол, стерилизирани консерви, обезсолени маслини, сокове от зеленчуци, замразени зеленчуци.
ОГРАНИЧЕНИ: варено зеле, праз, лук, сурово кисело зеле, варива (пасирани)- зрял фасул, леща.
ЗАБРАНЕНИ: спанак, киселец, лапад, коприва, патладжани, туршии.

ПЛОДОВЕ И ПЛОДОВИ КОНСЕРВИ
РАЗРЕШЕНИ: почти всички добре узрели плодове, сушени ябълки и круши,банани, сокове, нектари, компоти.
ОГРАНИЧЕНИ: касис, къпини, боровинки, френско грозде, стафиди, сушени кайсии. цитросови плодове.
ЗАБРАНЕНИ: фурми, смокини, сини сливи, орехи, бадеми, фъстъци, семки.

ХЛЯБ И ТЕСТЕНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ
РАЗРЕШЕНИ: бял хляб, хляб “Добруджа”, сухари, ориз, макаронени изделия, грис, овесени ядки, брашно.
ОГРАНИЧЕНИ: обикновени бисквити, гевреци, кифли, типов хляб.
ЗАБРАНЕНИ: топъл хляб, пържени закуски - мекици, понички, баници и варено жито, варена и печена царевица, качамак, соленки и солети.

ЗАХАР И СЛАДКАРСКИ ИЗДЕЛИЯ
РАЗРЕШЕНИ: чист пчелен мед, глюкоза, мармалади, конфитюри, желета, локуми, сладка, индустриална захар, сусамов тахан, халва.
ЗАБРАНЕНИ: какао, шоколад и шоколадови изделия, бонбони, сладолед, кадаиф, баклава, реване, торти с шоколадови и маслени кремове, толумбички.

ПИТИЕТА
РАЗРЕШЕНИ: слаб руски чай, чай от липов цвят, от мента, от лайка, отвара от корени на цикория /синя жлъчка/, от червен кантарион, от шипка, от глухарче, заместители на кафето - инка, леблеблия, ръж, комбиниран чай - букет разредени сиропи, сокове, минерални води - хисарска, горнобанска, велинградска.
ЗАБРАНЕНИ: студени питиета, всички газирани разхладителни напитки, кафе, боза, вина, всички алкохолни напитки, включително и бира.

ПОДПРАВКИ
РАЗРЕШЕНИ: магданоз, копър, чубрица, джоджен, ванилия.
ЗАБРАНЕНИ: черен пипер, бахар, дафинов лист, канела, карамфил, лютив пипер, лютиви чушки, горчица, лютеница, оцет, чесън, лимонов сок.

# 24
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Леле, анушка, радостта ми от миналата операция бе помрачена след като прочетох сайта, който си ми посочила. Там пише, чеоперацията премахва жлъчните кризи, но не и образуването на камъни и има вероятност да се образуват орново,но вече в каналите. Shocked Ами ако ми се случи това? Как ще ги махнат от там и пак ли ще имам кризи? Не искаааааааам. Twisted EvilЗнае ли някой нещо по въпроса, докторът не ми разясни такава възможност. #2gunfire

# 25
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Радвам се че всичко е минало ок:)
Не се притеснявай сега за нищо. Наистина има понякога вероятност от образуване на камъни в жлъчните пътища, но доколкото знам е рядко срещано. Пази си диетата и се възстановявай бързо и всичко ще е наред!

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Леле, анушка, радостта ми от миналата операция бе помрачена след като прочетох сайта, който си ми посочила. Там пише, чеоперацията премахва жлъчните кризи, но не и образуването на камъни и има вероятност да се образуват орново,но вече в каналите. Shocked Ами ако ми се случи това? Как ще ги махнат от там и пак ли ще имам кризи? Не искаааааааам. Twisted EvilЗнае ли някой нещо по въпроса, докторът не ми разясни такава възможност. #2gunfire
Ами, хем е така, хем не. Зависи колко дълго си отлагала операцията.
Вярно е, че има вероятност да остане склонността към образуване на камъни, но не мисля, че е много голяма. Аз действах страшно бързо, оперирах се месец, след като рзбрах, че имам този проблем.
По- добре не се притеснявай! Не се шашкай де, съсредоточи се сега да се възстановиш по- бързо!
Аз така или иначе съм взела решение за себе си да променя окончателно начина си на хранене (така или иначе сега го правя, покрай отслабването ми).

Спокойно, нали!

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мерси за отговорите. Ами аз не много бързо се реших на операция. През април миналата година беше първата криза, през ноември напраавих втора,която беше тежка доста и сега се оперирах през януари. Но докторът каза, чемалко сме закъсняли с операцията както ви казах- мехурът е нямал сок, а само камъни и гной между тях, а имало и яак в каналите малки песъчинки.Леле, значи съм склонна към това рядко срещано образуване на камъни в каналите. В понеделник като ми махат конците ще поговоря с доктора.

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Мерси за отговорите. Ами аз не много бързо се реших на операция. През април миналата година беше първата криза, през ноември напраавих втора,която беше тежка доста и сега се оперирах през януари. Но докторът каза, чемалко сме закъсняли с операцията както ви казах- мехурът е нямал сок, а само камъни и гной между тях, а имало и яак в каналите малки песъчинки.Леле, значи съм склонна към това рядко срещано образуване на камъни в каналите. В понеделник като ми махат конците ще поговоря с доктора.

Не си поставяй сама диагнози! От април миналата година до сега няма даже 1 година. Лекарите говорят за пациенти, отлагали с ГОДИНИ операцията!!!
Успокой се, решила си си кардинално проблема, това е най- важното!

Ти си поговори с доктора, ще видиш, че ще ти каже да не притесняваш!

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
djemma - безкрайно се радвам за теб  Heart Eyes.
Искам само положителнимисли да имаш Peace

Общи условия

Активация на акаунт