Сайтове за колективно пазаруване – да обсъдим сделките – тема 23

  • 47 569
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 311
Дами, да сте попадали скоро на ваучер за пилатес или др. по-лека гимнастика в района на МОЛа на Стамболийски? MONTFIZ Soul & Body Center пускаха, но сега не виждам.
BlaCk RoSe, потекоха ми лигите, ама като съм вързана вкъщи с децата... Айде, разказвай по-описателно после.

# 691
  • софия
  • Мнения: 25 457

 Има подаден сигнал към Хеи, отговорили са ми, че работят без санитарно разрешително,  здравни книжки и т.н.т и  им е съставен акт. В момента изчаквам становището на някакъв чичко от Главното управление на  БАБХ (сегашното ХЕИ), който трябва да ми каже, дали аджеба тази фирма има право да произвежда суши. Защото БАБХ, може да си им пише безброй актове и това си е Simple Smile
  Кореспондирам си и с Колектива по повод, че  тази фирма няма право да прозивеждат храна, с онази женица, която Ви четеше морал за  гафа с тортичките и тя ми предостави документ, че  фирмата е сключила договор и пръскат за хлебарки и че имат дадено Суши за изследване на 19.01.2012 година, но никакви конкретни разрешителни, за извършване на търговска дейност и удостоверения за регистрация в БАБХ (ХЕИ). Та това е за Сушито.бг или Бенто суши, в момента имат ваучери в Далавера.  Ако някой иска, бих му пратил документите и кореспонденцията с Колектива.
Уважаеми assholer,
всички разбрахме, че Вие имате проблем - със  Сушито.бг. Да, тук всички споделят и добро, и лошо - затова е форум и всеки може да каже каквото желае.
Но
Предоставената Ви информация от Колектива е само израз на доброто отношение и желанието да покажем, че нашият доставчик на услугата, който се рекламира през нашата платформа с цел продажба, е бил вече подложен на проверка от БАБХ. И няма основания за притеснения. В следствие на тази проверка са му издадени необходимите за работа разрешителни. Но те - като конкретно разрешително за извършване на търговска дейност, здравни книжки на служителите и удостоверение за регистрация в БАБХ, могат да ви бъдат предоставени от самия доставчик на услугата, а не от нас. Първо.
Второ, изискването за подобни документи не е в правомощията на нито един обикновен потребител, освен ако не е оторизиран да прави оперативна проверка от съответна институция. Той може да се довери на проведените от специализираните служби инспекции и ако смята, че извършеното не е достатъчно или погрешно да търси правата си (ако смята, че са накърнени) по каналния ред. Докато намери удовлетворение или не.
И трето, не на последно място, под прикритието на фалшиво име е много лесно да говориш за нелицеприятни ситуации. Както и да създаваш такива. Напомня на времената на доносниците, от които много от нашите родители са страдали. Но това е манталитет. За съжаление. Поне в кореспондецията си с "онази женичка" можехте да застанете с истинското си име и да заявите претенциите си. Всеки един въпрос, всяко обосновано и смислено желание, препоръка, коментар или обвинение е получавал отговор. И сме предприемали съответните мерки, за да прекратим порочната практика, грешния подход или да реагираме по-добре следващият път.
Добре е да четете внимателно. Липсата на надлежни документи за извършване на определен вид дейност, особено производство/предоставяне на хранителни продукти, НЕ е само личен проблем. За радост, има тук-там институции, които все пак работят. Надявам се четете становищата на КЗП и МИЕТ относно задълженията на сайтовете за колективно пазаруване Mr. Green
Всички вече разбрахме, че Колектива набляга на бизнеса. Mr. Green

# 692
  • София
  • Мнения: 145
10/10 зa oфертата на Fire & Ice. Приятно заведение, малко хора, не е задушно, бързо обслужване. Много вкусни крилца, хубава бира. Поръчахме си и гъбки със сирене и шоколадов десерт. Облизахме си пръстите. Като че ли цените са по-височки от средното, но за ваучер 3 лв. крилца с бира сме предоволни. Само дето районът е малко сложен за намиране с кола (само еднопосочни улици), вижте си го хубаво предварително на картата и места за паркиране трудно се намират. Иначе препоръчвам!

# 693
  • София
  • Мнения: 1 946
Fire&Ice е много приятно, уютно и обзаведено с вкус заведение. Ходила съм там няколко пъти без ваучер, тъй като ми е близо до работата и имат обедно меню. Не си падам по крилца, иначе с удоволствие бих се възползвала от офертата.

# 694
  • Мнения: 0

 Има подаден сигнал към Хеи, отговорили са ми, че работят без санитарно разрешително,  здравни книжки и т.н.т  и  им е съставен акт. В момента изчаквам становището на някакъв чичко от Главното управление на  БАБХ (сегашното ХЕИ), който трябва да ми каже, дали аджеба тази фирма има право да произвежда суши. Защото БАБХ, може да си им пише безброй актове и това си е Simple Smile
  Кореспондирам си и с Колектива по повод, че  тази фирма няма право да прозивеждат храна, с онази женица, която Ви четеше морал за  гафа с тортичките и тя ми предостави документ, че  фирмата е сключила договор и пръскат за хлебарки и че имат дадено Суши за изследване на 19.01.2012 година, но никакви конкретни разрешителни, за извършване на търговска дейност и удостоверения за регистрация в БАБХ (ХЕИ). Та това е за Сушито.бг или Бенто суши, в момента имат ваучери в Далавера.  Ако някой иска, бих му пратил документите и кореспонденцията с Колектива.
Уважаеми assholer,
всички разбрахме, че Вие имате проблем - със  Сушито.бг. Да, тук всички споделят и добро, и лошо - затова е форум и всеки може да каже каквото желае.
Но
Предоставената Ви информация от Колектива е само израз на доброто отношение и желанието да покажем, че нашият доставчик на услугата, който се рекламира през нашата платформа с цел продажба, е бил вече подложен на проверка от БАБХ. И няма основания за притеснения. В следствие на тази проверка са му издадени необходимите за работа разрешителни. Но те - като конкретно разрешително за извършване на търговска дейност, здравни книжки на служителите и удостоверение за регистрация в БАБХ, могат да ви бъдат предоставени от самия доставчик на услугата, а не от нас. Първо.
Второ, изискването за подобни документи не е в правомощията на нито един обикновен потребител, освен ако не е оторизиран да прави оперативна проверка от съответна институция. Той може да се довери на проведените от специализираните служби инспекции и ако смята, че извършеното не е достатъчно или погрешно да търси правата си (ако смята, че са накърнени) по каналния ред. Докато намери удовлетворение или не.
И трето, не на последно място, под прикритието на фалшиво име е много лесно да говориш за нелицеприятни ситуации. Както и да създаваш такива. Напомня на времената на доносниците, от които много от нашите родители са страдали. Но това е манталитет. За съжаление. Поне в кореспондецията си с "онази женичка" можехте да застанете с истинското си име и да заявите претенциите си. Всеки един въпрос, всяко обосновано и смислено желание, препоръка, коментар или обвинение е получавал отговор. И сме предприемали съответните мерки, за да прекратим порочната практика, грешния подход или да реагираме по-добре следващият път.

  Ощипаната госпожица се обади Simple Smile
Зле сте и отивате на по-зле, но толкова сте си повярвали, че приземяването ще е много болезнено.
 Ходила ли си да видиш, къде го правят това "суши", та да ми говориш, като някой експерт? Нямат разрешителни, но на Вас не  Ви дреме, какво предлагат и как лъжете хората, само и само да изкарате някой лев. Кървав лев, защото има хора, които като видят, какво е намалението и ще си вземат точно от тези  лайна (с извинение на хората, които ни четат), които Вие и Сушито.бг  предлагате. Ще гси вземат, за гости, за да опитат децата им, и в края на краищата да се изложат грубо.  Доставка ще платят,  а и няма къде да се оплачат, защото зад адреса, който е даден няма нищо.
Искате ли да си поръчам един сет от последните творения и да ти донеса да го изядеш, като ми се правиш на толкова "отворена" и навътре  в нещата. Дали ще хапнеш от тази гадост се чудя?
  Щом сте паднали дотолкова да защищавате такива търговци, работата е дебела.
  Адски много Ви ценя Колектива, като цяло и затова ти говоря на ти, "госпожа съблазън".
Името ми е Ивац Тодоров, за да не ти звуча анонимно.

# 695
  • Мнения: 43
http://niesme.bg/team.php?id=WRMzEyNA== - ВЗЕМИ си комплексно измиване на кола за 5,90 лв. и спечели уикенд в Банско! - айдее, взимайтее, да печелим Grinning

http://www.ozo.bg/offer_546 - Маникюр + Гелиш + Сваляне с продуктите на Harmony Gelish за първи път на цена 11.90 лв., вместо 30 лв. от салон за красота "Incanto Dream"  Peace много добра цена Shocked Mr. Green Mr. Green



# 696
# 697
  • софия
  • Мнения: 25 457
Не е Суши Експрес, а СУПЕР суши. Това са нашите добри познайници Енсо Mr. Green И, НЕ.
Това, което ще получиш е твърде силно казано, че ще е суши. И те изработват продукцията си в нещо като трафопост. Приготвят и пицети, тирамису и други "неустоими ястия от слънчева Италия" Mr. Green "Много тясно" специализирани са Mr. Green

# 698
  • София
  • Мнения: 8 111
Не е Суши Експрес, а СУПЕР суши. Това са нашите добри познайници Енсо Mr. Green И, НЕ.
Това, което ще получиш е твърде силно казано, че ще е суши. И те изработват продукцията си в нещо като трафопост. Приготвят и пицети, тирамису и други "неустоими ястия от слънчева Италия" Mr. Green "Много тясно" специализирани са Mr. Green

Подвела съм се, че е Суши експрес Embarassed. А те добри ли са? Експреса

# 699
  • софия
  • Мнения: 25 457
Не е Суши Експрес, а СУПЕР суши. Това са нашите добри познайници Енсо Mr. Green И, НЕ.
Това, което ще получиш е твърде силно казано, че ще е суши. И те изработват продукцията си в нещо като трафопост. Приготвят и пицети, тирамису и други "неустоими ястия от слънчева Италия" Mr. Green "Много тясно" специализирани са Mr. Green

Подвела съм се, че е Суши експрес Embarassed. А те добри ли са? Експреса
Отговорила съм ти. Може да си пуснеш и търсачка с "Енсо".

# 700
  • Мнения: 200
айдее пак ще се ходи на Радилон (party) 8 ваучери добре ще ми дойдат Stuck Out Tongue http://bg.kolektiva.net/ruse/ruse-pileshko-radilon-izbor.html

# 701
  • Мнения: 190
Скоро не бях влизала, но писанията на госпожата от Колектива ме потресоха. Наистина много сте си повярвали и много безхаберно се отнасяте към това какво получаваме като клиенти. Всеки иска да спечели, но това ли е начина?
Момичета масажче да ми препоръчате?

# 702
  • Мнения: 69
пак да попитам някой с мнение за този сладкиш http://bg.kolektiva.net/sofia/kralski-sladkish-1.html?___store=default

# 703
  • Мнения: 3 815
Тук стана някаква мода да се плюе Колектива, Енсо и производните им пускат оферти и през другите сайтове, в момента ги има в Лапни, Офертомат, а сигурно и на още  места, или в другите сайтове сушито става за ядене, само от Колектива - не newsm78

# 704
  • софия
  • Мнения: 25 457
Тук стана някаква мода да се плюе Колектива, Енсо и производните им пускат оферти и през другите сайтове, в момента ги има в Лапни, Офертомат, а сигурно и на още  места, или в другите сайтове сушито става за ядене, само от Колектива - не newsm78
Колектива се "плюе", защото има съответното отношение към клиента и заслужава наложилото се тук отношение към него. Много интересно защо към други сайтове няма подобно отношение? Всички тук сме се събрали дружно срещу супер коректните Колектива Sick
Сайтовете за колективно пазаруване не са табло за обяви. Имат и съответните задължения да проверяват това, което предоставят.
В момента "офертата" на Енсо не е там, но това не ги прави по-добри. Отрицателните мнения са към фирмата, а не към сайта.

Общи условия

Активация на акаунт