За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 29

  • 29 275
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 15 379
По думите на Sourcherry значи излиза че може да си носител а никога да нямаш проява на херпес  Thinking

Да, дори и да си носител, вирусът може никога да не се активира.
Раничка по устата няма общо с херпес симплекс, ако е в ъгълчето на устната най-често е поради липса ва витамини от група В.


Честита Баба Марта на всички!
Бъдете много здрави!

# 736
  • Мнения: 696
Мами, използва ли някоя от вас шишета на д-р Браун.

Ние ползваме Авент, но имаме едно на д-р Браун, и трябва ни трябва биберон ниво 2 над 3м., но в две аптеки питах, все по 2 бр. е опаковката.
Откъде си ги купувате и каква е цената им?

# 737
  • София
  • Мнения: 44 417
ами май са си по 2(3)стандартно, какъв е проблема? те така и така трябва и да се подменят чат-пат.

Честита Баба Марта на всички Simple Smile  Много здраве пожелавам и дано все по-малко въпроси да са свързани с болести Simple Smile

# 738
  • Бургас
  • Мнения: 2 044
silvanchence, има магазини в които продават по една бройка, около 3-4лв. са. За Бургас мога да кажа, но за друг град не.  Wink

По принцип бибероните на Авент и Др Браун са съвместими, ако вземеш 2бр. на Авент (нали си писала,че тях ползвате) може да сложих единия в/у шише на д-р Браун .

п.с.Честита баба Марта ! Много засмени детски личица да има !  Party

# 739
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Честита Баба Марта и от мен  Grinning
Жалая на малки и големи да са весели и засмени и най-вече здрави  Simple Smile
Днес ръчичката на Вали е в пъти по-добре, има някаква остатъчна болка от натъртеното когато я хвана за крайника но това вчерашно пазене с което изплаши наред родата вече го няма  newsm44

# 740
  • Мнения: 16
Здравейте, досега не съм писала в тази тема но имам нужда от съвет. Малката (2 м) ми е запечена вече две седмици, док каза че било от коликите. Ходиме до тоалетната само с термометър 1 път на два дни . Док каза да не го правя защото щяла да привикне, но вече не знам какво да направя. Давах чаи от копър и анасон, от джоджан, овесена вода, но не помага. А самото ако като я изходя не е твърдо а си е рядко, просто не ака сама.

# 741
  • София
  • Мнения: 44 417
как се храни детето? досаттъчно ли яде? след като не е на топчета не виждам какъв запек изобщо е това...
С термометър не бих бъркала в д-то, нито с нещо друго...не само, че ще привикне, но и може да нараниш детето.

# 742
  • Мнения: 1 897
Здравейте, досега не съм писала в тази тема но имам нужда от съвет. Малката (2 м) ми е запечена вече две седмици, док каза че било от коликите. Ходиме до тоалетната само с термометър 1 път на два дни . Док каза да не го правя защото щяла да привикне, но вече не знам какво да направя. Давах чаи от копър и анасон, от джоджан, овесена вода, но не помага. А самото ако като я изходя не е твърдо а си е рядко, просто не ака сама.
Аз пък знам,че джоджена е за диария,не давай и овесена вода на толкова малко бебе,свикнала е с термометъра и за това не ака сама.

# 743
  • Мнения: 3 241
Здравейте, досега не съм писала в тази тема но имам нужда от съвет. Малката (2 м) ми е запечена вече две седмици, док каза че било от коликите. Ходиме до тоалетната само с термометър 1 път на два дни . Док каза да не го правя защото щяла да привикне, но вече не знам какво да направя. Давах чаи от копър и анасон, от джоджан, овесена вода, но не помага. А самото ако като я изходя не е твърдо а си е рядко, просто не ака сама.
Овесена вода не се дава на толкова малко бебе.
На АМ ли е?

# 744
  • Мнения: 16
Само на кърма е. Док ми прави диета, бях и на кисело мляко, без ориз, боб, леща и др и никаква разлика. И аз си мисля че е свикнала с термометъра, но незнам как да я накарам пак да ака сама

# 745
  • Мнения: 8 939
Дъщеря ми беше с гингивит/ стоматит. Венците й бяха страшно подути, кървящи, имаше и няколко афти и всичко това с висока Т. Температура вече не вдига, кървенето спря, отоците спадат, вече почна и да се храни. Но се вкарах в нов филм сега  - под едното долно зъбче венеца й ми се вижда изтънял и като че ли прозира костта. Знам, че е най-добре на лекар да отидем и вероятно в понеделник ще я заведа, макар да е стресирана. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо? Благодаря предварително.

# 746
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Момичета, от днес сме с зъбче, току-що видях малко кръв по една играчка която гризеше  Confused нормално ли е?

# 747
  • Мнения: 3 241
Само на кърма е. Док ми прави диета, бях и на кисело мляко, без ориз, боб, леща и др и никаква разлика. И аз си мисля че е свикнала с термометъра, но незнам как да я накарам пак да ака сама

А някакви разхлабващи храни не яде ли?
Круши, сливи, киви....

Кърмата понякога се усвоява напълно от организма, за изцяло кърмено бебе дори да се изхожда на 1 седмица не е проблем. Запек е когато самите изпражнения са твърди, а това не е вашият случай.

виж тази тема Peace

# 748
  • Мнения: 696
Ей тия мъже за нищо не стават  Sick .

Къпахме днес малкия, и помолих таткото да отиде да донесе в нещо чиста вода, да можем да го изплакнем накрая.И нашия да вземе да не провери водата с термометъра, както винаги го прави, та докато го видя, изми лицето на златото с гореща вода.
Като се разпищя милия и като пипнах водата, лелеееееее, какво последва  smile3512 .

Стана преди малко от сън сладкия бонбон, играе си, смее се, почти нищо му няма, но на веждички и над тях е зачервено повече, точно като малко изгорено.

С какво да мажа?Не смея и на личната да се обадя, ще каже какви са тия родители нескопосани.

# 749
  • София
  • Мнения: 44 417
Момичета, от днес сме с зъбче, току-що видях малко кръв по една играчка която гризеше  Confused нормално ли е?
да, може да има  разкървавяване при пробиването, леко де, така по капчици.

aleha_bebeto - без да съм чела темата цялата, но по-долу в бебетата има една - бебето не ака само, защо не я погледнеш?
А с пишкането как е и с наддаването детето?
Иначе при кърмени бебета може да е нормално и по седмица да не акат, ама чак пък 2....(или криво съм разбрала и детето не че не е ако 2 седмици, просто не ака по няколко пъти не ден?)
И ако се съмнявате за  запек(въпреки, че като не са топчестите изпражнения не прилича) не е ли по-нормално дуфалак, вместо овесена вода...или да смениш капките за колики ако даваш такива...

silvanchence - може с крем здраве  или нещо от сорта...

Общи условия

Активация на акаунт