За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 29

  • 29 259
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 44 354
ами не знам, аз честно казано сигурно изобщо бих прескочила ЛЛ и бих отишла в травматологичен кабинет в подобен случай(т.е. случвало се е веднъж и така направихме), но и му се беше подуло като боздуган и го болеше много и т.н. Може би наистина след като не е сметнала за нужно, няма защо да се прави снимка.

Нещо все пак предписа ли? компреси , мазила, превръзки?

# 721
  • Мнения: 15 379
Да, при травми веднага търча към Травматологията в Пирогов, пропускам педиатъра.
Обикновено добрият лекар, с добра практика и без да е със специалност "хирургия" или "травматология", може да определи чрез първичен преглед дали има фрактура на костта.
В случая на Деси явно липсва за щастие счупване. Но не пречи ако се притесняват да отидат на втори преглед. Още повече, че костиците на китката са много, особено на тази възраст.

# 722
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз когато си бях навехнала глезена отока стана за няма и 30 мин и не спадна с дни а болката беше постоянна и много силна. Ако съдя по този ми единствен опит ръката е само натъртена и няма нищо друго. Лекарката направи фиксираща превръзка и изписа смяна сутрин и вечер на компреса - равни части спирт и риванол а под него изписа една пастичка (гелче) която действа леко загряващо. Понеже я разпитах и си го самоизписах на мен и аз се намазах (усуках си ръката по време на сън и ме боли бицепса сега) тези впечатления са мои.

# 723
  • Мнения: 31
ПОМОЩ!

Моля, ако някой знае със сигурност: къде може да се направи изследване дали бебето ми е заразено с вирус на херпес? Интересува ме гр.Пазарджик или София

# 724
  • София
  • Мнения: 44 354
цибалаб правят, но вероятно трябва да знаеш какво точно търсиш, че имат няколко различни за херпеси.

# 725
  • Мнения: 15 379
При бебе на 1 месец няма как да има херпес. В един момент заразяването е почти сигурно, но проявата на симплекс не е толкова вероятна.
Ако е целунато от човек с херпес - не се притеснявай.

# 726
  • София
  • Мнения: 44 354
защо да няма, ако някой имащ е бил в тесен контакт с бебето? ако майката е имала генитален при раждането може да се зарази....

# 727
  • Мнения: 15 379
При генитален херпес се прави планирано цезарово сечение.
Ако човек с херпес целуне бебето, на последното нищо не би трябвало да му стане, поне не явно.

# 728
  • Мнения: 4 615
Ако човек с херпес целуне бебето, на последното нищо не би трябвало да му стане, поне не явно

Имаш предвид ако човек с генитален херпес целуне бебето, нали?

# 729
  • София
  • Мнения: 44 354
надали, предполагам с такъв на устата.
а зза секциотто, принципно е така...ама не винаги....случва се

# 730
  • Мнения: 4 615
Ама Ейнджи, тези по устата също са заразни. При това силно заразни. Защо ако човек има херпес на устата и целуне бебе, то да не може да се зарази?

# 731
  • София
  • Мнения: 44 354
аз никъде не казвам, че не са

# 732
  • Мнения: 15 379
Симплекс излиза по устата. И е силно заразен - да. Почти всички сме имали в ранното си детство досег със симплекс, но не на всеки човек му излизат херпеси по устата и лицето през живота.
Със сигурност не мога да ви отговоря защо, но според приятелка дерматолог - на малките деца не им излиза симплекс. Ако бъдат контактни с вируса е възможно той да се прояви в по-късна възраст, а може и изобщо да не се появи. Не ме питайте за подробности - не знам.

# 733
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
По думите на Sourcherry значи излиза че може да си носител а никога да нямаш проява на херпес  Thinking стана ми любопитно сега дали случайно аз не съм такъв случай и аджеба като не ми излизат херпеси мога ли да зарязя с раничка в устата например партньора си  newsm78

# 734
  • Мнения: 31
За щастие се оказа, че страховете ми са били напразни. Става дума за херпес симплекс - на устата. Миналата седмица аз иммах на устата, днес ми се стори, че на бебето му излиза също. Най-важното - за новородени тези вируси  са изключително опасни! Както казват в Германия, най-доброто, което може да се случи на заразено бебе е да не оцелее. Последиците са фатални - енцефалит, детска церебрална парализа, двигателни проблеми, умствено и физическо изоставане в развитието. За съжаление никой не предупреждава колко е опасно, явно рядко се получават такива усложнения.
Има отделна тема, по-късно я видях, казва се " деца с усложнения от херпес"
Държа да отбележа, че не става дума за херпес зостер, а за херпес симплекс, или както често го наричат "стресница"

Общи условия

Активация на акаунт