Нервна майка?!

  • 5 313
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Напоследък ми е много нервно и не знам как да си помогна и как да бъда спокойна майка.Като наблежи времето за хранене и не знам изпадам в някаква депресия.И без друго ми е трудно ,а и всичко по две.Едното ми дете яде почти всичко с голям зор .Ам почти не пие ,ако изпие 100 мл ще е добре,а с другото хранене се разнясяме изцялата къща .Само плодове яде и готвено неще.Вярно ,че сме се родили малки ,но качва само около 200 грама.Почти на една годинка ,а няма 7 кг.Родени са 2 кг.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 782
Здраво ли е? А ако престанеш да го гониш с яденето? Това е доста добър начин за създаване но злоядо дете. И нервна майка.

# 2
  • Мнения: 6 214
Ако са здрави, наистина, това е най-важното. Моята е една, родена е 2700, също на годинка нямаше 7 кила. Но пък постоянно до към 2 години бяхме по изследвания и прегледи при прочути педиатри, за да сме сигурни, че и няма нищо.

# 3
  • Мнения: 1 565
Ако са здрави, наистина, това е най-важното. Моята е една, родена е 2700, също на годинка нямаше 7 кила. Но пък постоянно до към 2 години бяхме по изследвания и прегледи при прочути педиатри, за да сме сигурни, че и няма нищо.
да зрави са, чак по лекари не ги водя ,но ми се струва ,че са много дребнички ,знам ли може би си внушавам. Кога се нормализираха при вас нещата с теглото ?

# 4
  • Мнения: 4 420
Недоносените деца си наваксват теглото така или иначе, особено щом са здрави Не си остават дребни завинаги, само заради недоносването. Децата ти може по принцип да са по-дребни, така да им е заложено. Какво значение има дали ще тежи 10 кг и дали ще е 85 или 90 см?

В същност не помня на годинка колко беше висока дъщеря ми, но нямаше 8 кг. Сега на кг пак е слаба, но пък е от високите в групата. Хич не си личи, че някога се е родила 1950. Един калибър са със съседчето, което се роди 3900 само 4 месеца след нея.

# 5
  • Мнения: 6 214
Ако са здрави, наистина, това е най-важното. Моята е една, родена е 2700, също на годинка нямаше 7 кила. Но пък постоянно до към 2 години бяхме по изследвания и прегледи при прочути педиатри, за да сме сигурни, че и няма нищо.
да зрави са, чак по лекари не ги водя ,но ми се струва ,че са много дребнички ,знам ли може би си внушавам. Кога се нормализираха при вас нещата с теглото ?
сега е на 8  години и е 20 кила. Отдавна таблици не гледам и не знам дали е в нормите. Нас личната ни пращаше по лекари, нали и тя трябва да се застрахова. Права беше, защото ако се окаже, че има нещо неоткрито, тя ще е първата виновна.

# 6
  • Мнения: 328
Посъветвaи се с психолог или психиaтър aко мислиш,че е депресия.Мaйкa съм нa недоносено бебе и обикновенно в повечето случaи се отключвa след родилнa депресия която aко не си обърнеш внимaние се зaдълбочaвa.
 Колкото до злоядите децa мисля,че кaто спреш дa се тревожиш зa яденето нещaтa ще се нормaлизирaт.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Ако са здрави, наистина, това е най-важното. Моята е една, родена е 2700, също на годинка нямаше 7 кила. Но пък постоянно до към 2 години бяхме по изследвания и прегледи при прочути педиатри, за да сме сигурни, че и няма нищо.


Леле моята е на почти 7 месеца,а вече тежи 7,300. Shocked

# 8
  • Cork,Ireland
  • Мнения: 8
Напоследък ми е много нервно и не знам как да си помогна и как да бъда спокойна майка.Като наблежи времето за хранене и не знам изпадам в някаква депресия.И без друго ми е трудно ,а и всичко по две.Едното ми дете яде почти всичко с голям зор .Ам почти не пие ,ако изпие 100 мл ще е добре,а с другото хранене се разнясяме изцялата къща .Само плодове яде и готвено неще.Вярно ,че сме се родили малки ,но качва само около 200 грама.Почти на една годинка ,а няма 7 кг.Родени са 2 кг.


Аз бях много нервна когато родих Вики. Приятелка ме посъветва да си купя хапчета на билкова основа.Билката се казва RHODIOLA. Много съм доволна помогна ми изключително много.

# 9
  • Мнения: 881
Леле моята е на почти 7 месеца,а вече тежи 7,300. Shocked
Това изказване не помага особено.
Не настоявам за ядене. И с двете си деца се водя от убеждението, че яденето не трябва да се превръща в пазарлък. Ако пропуснеш едно хранене, нищо няма да им стане. Но на следващото сигурно ще оближат купичките Laughing

# 10
  • Мнения: 5 513
С какво ги храниш?Деца на тази възраст не стоят гладни,ако искат ще ядат ,а трябва и да е вкусно и разнообразно.
Твоята нервност се прехвърля на тях .Остави ги да ядат нещо със собствените си ръце.Сложи ги в столчета за хранене и яж ти (колкото можеш) и давай на тях.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Леле моята е на почти 7 месеца,а вече тежи 7,300. Shocked
Това изказване не помага особено.
Не настоявам за ядене. И с двете си деца се водя от убеждението, че яденето не трябва да се превръща в пазарлък. Ако пропуснеш едно хранене, нищо няма да им стане. Но на следващото сигурно ще оближат купичките Laughing

Кой е казал,че настоявам ядене когато поиска пропускаме ядене.Просто се храни детето обяснявам си го защото може би е на почти обща кухня.И по таблицата е добре педиатъра ни казва,че всичко е нормално детето е здраво Simple Smile

# 12
  • Мнения: 39 473
На 6 месеца и 21 дни е на обща кухня  #Crazy

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
На 6 месеца и 21 дни е на обща кухня  #Crazy

Да почти

# 14
  • Мнения: 39 473
Не те упреквам, но на 6 месеца хората започват да захранват с тиква и морков. Месото и яйцата по нататък. Дори държавната кухня е от 10 месеца. Прекалено е малко, че да го храниш по тоя начин.

Общи условия

Активация на акаунт