Имали ли сте такъв случай?

  • 3 318
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 897
Водите не се ли пукат с нещо като игла Rolling Eyes?
Може ли да се получи толкова голяма рана,а и дълбока при това,удар е според мен.

# 31
  • Мнения: 15 379
Абсурд. Няма как да се получи такава огромна рана от пукането на водите.

# 32
  • Мнения: 27 524
От пукане на води става може да стане драскотина, но не и да има такава повърхност на нараняване.

Аз чакам да се включи авторката за предишните ми питания. Защото ако е било рана с такава дълбочина, то е щяло да тече кръв, да хване коричка...

Бебето, ако е било изпускано, както се предположи по-назад, за да има такава рана, то трябва на брадва или назъбен кюнец да е изпуснато  Rolling Eyes  Ако е на равна повърхност няма да има подобно нещо.

Изобщо цялата работа е много странна  Thinking



# 33
  • Мнения: 39
до авторката: Успя ли да заведеш детето на специалист?

# 34
  • Мнения: 5
Здравейте мами извинявайте за късното вкл. Водите ми изтекоха вкъщи.След това веднага ме закараха в Шейново. Там само провериха колко см. разкритие имам. Имах 10 см и веднага ме качиха в родилното. Родих за нула време. Не са ми правили нищо др. Мисля че това не е хематом. Раната не кървеше като я видях беше слузесто и имаше малко кръв.След като питах какво му е това един от лекарите беше пръснал нещо като пудра след това раната хвана коричка.Не знам дали го обясних хубаво  Sad . На детето нищо др му няма нормално бебе прави всичко което правят бебетата на негова възраст. качвам снимки. В момента изглежда така.
http://dox.bg/files/dw?a=5e67f016d5

# 35
  • Мнения: 15 379
Анелия, моето мнение е, че детето е било ударено, вероятно изпуснато.
Оттам е и получената рана, която си видяла - засъхналата кръв.
Вероятно е било обработено с антибиотична пудра.

И за да не се плашиш - повече от явно е, че детето ти се развива добре. Ти го следиш, има и педиатър, който го наблюдава. Черепите при новородените са все още много еластични. Освен това черепните кости са много здрави, а именно за да пазят мозъчните структури при удар и нараняване. С това искам да ти кажа да не се притесняваш. Нищо му няма на бебето.
Просто малшанс.
Вероятно там няма да израсте коса. Би могла да направиш консултация с дерматолог и естетичен хирург, ако се забелязва много, когато косата порасне добре. Но мисля, че и това не е нужно.

Бъдете здрави!

# 36
  • Мнения: 5


Благодаря ти за отговора. Аз за всеки случай ще се консултирам със специалист за да се успокоя. Иначе мисля че няма увреждания бебето ми се развива мн добре. Една моя приятелка ми казва че тази рана ще се събере докато главата на бебето расте.
Анелия, моето мнение е, че детето е било ударено, вероятно изпуснато.
Оттам е и получената рана, която си видяла - засъхналата кръв.
Вероятно е било обработено с антибиотична пудра.

И за да не се плашиш - повече от явно е, че детето ти се развива добре. Ти го следиш, има и педиатър, който го наблюдава. Черепите при новородените са все още много еластични. Освен това черепните кости са много здрави, а именно за да пазят мозъчните структури при удар и нараняване. С това искам да ти кажа да не се притесняваш. Нищо му няма на бебето.
Просто малшанс.
Вероятно там няма да израсте коса. Би могла да направиш консултация с дерматолог и естетичен хирург, ако се забелязва много, когато косата порасне добре. Но мисля, че и това не е нужно.

Бъдете здрави!

# 37
  • Мнения: 15 379
Вероятно няма да се събере, защото черепа ще нараства.
Така или иначе е минало и зараснало.
Консултирай се със специалист.
Моето мнение е, че нямаш място за тревога.

# 38
  • Мнения: 5
Наистина много ти благодаря малко ме успокои.

Общи условия

Активация на акаунт