Имали ли сте такъв случай?

  • 3 319
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5
Здравейте мами,не знам дали това е мястото на тази тема и се извинявам се ако има такава тема. След раждането на главата на бебето ми имаше раничка (родих нормално и бебето ми няма никакви здравословни проблеми ) питах акушерките и те ми казаха че е охлузване от раждането. Възможно ли е това?Ще кача и снимки.Дали ще има коса? Много  ме притеснява тази рана. Моля ви ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да ми пише.Благодаря ви предварително.
http://dox.bg/files/dw?a=46de6a1bc2

# 1
  • Мнения: 39
Здравей, не ти ли казаха как се е получило това охлузване? Нали всичко е било нормално при раждането? Май си раждала в Шейново?

# 2
  • Мнения: 5
В Шейново родих. Питала съм и лекарите но нищо не ми отговаряха.Педиатъра на детето каза че нищо му няма и да изчакам да ми порасне коса, сега детето е на 7 месеца но коса там няма, а и тази рана вече стана като белег. Не съм доволна изобщо от отношението към детето ми в Шейново, за раждането не мога да кажа нищо защото родих много лесно и бързо. Когато отидох в болницата бях с пълно разкритие, даже не са ми правили клизма, не са гледали и бебето на ултразвук направо ме качиха в родилното.

# 3
  • Мнения: 2 926
Хм...доста дълбоко и големичко ми се струва това охлузване....

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Наистина странно "охлузване". Как така не са ти дали обяснение?! Настояваш за такова до откат!

# 5
  • Мнения: 378
Хм...доста дълбоко и големичко ми се струва това охлузване....
+1 Thinking
Аз под охлузване разбирам протрито, ожулено, одраскано, а това си е дупка ooooh!

А ти кога видя раната, непосредствено след раждането или по-късно?

# 6
  • Мнения: 86
Хм...доста дълбоко и големичко ми се струва това охлузване....
+1 Thinking
Аз под охлузване разбирам протрито, ожулено, одраскано, а това си е дупка ooooh!
И аз мисля, че това си е голяма рана   #Crazy

# 7
  • Мнения: 15 379
Те са луди! Какво охлузване?
Родила си нормално, нали?
А форцепс, вакуум-екстрактор имаше ли?
Педиатърът какво казва по въпроса?

# 8
  • Мнения: 1 466
И аз не бих го нарекла охлузване... Направо си е рана... Педиатърът на какво мнение е?

# 9
  • Мнения: 808
Леле, доста сериозно ми се вижда. Друг лекар виждал ли го е?

# 10
  • Мнения: 273
И при нас имаше охлузване,но не беше толкова дълбоко.Трудно зарасна-около месец някъде.За щастие белег и отклонения от нормите няма.Педито го наблюдаваше всяка седмица,не съм го мазала с нищо.Но се консултирайте и с друг лекар

# 11
  • Мнения: 1 677
Аз това изобщо не мога да го нарека охлузване. За мен липсва парче от кожата и то дълбоко, а и нараненото място е със симетрична форма. Чудно ми е с как може да се получи такова нараняване  newsm78
Вие защо не потърсихте отговири от лекарите още в родилното?

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468

А форцепс, вакуум-екстрактор имаше ли?
Педиатърът какво казва по въпроса?


Веднага за това помислих, понеже съм виждала подобна рана от "ножиците", но като казва, че е родила бързо и лесно...

# 13
  • Мнения: 1 262

А форцепс, вакуум-екстрактор имаше ли?
Педиатърът какво казва по въпроса?


Веднага за това помислих, понеже съм виждала подобна рана от "ножиците", но като казва, че е родила бързо и лесно...
И аз си помислих за нещо подобно - лекарска намеса, която са премълчали.  newsm78

# 14
  • Мнения: 5
Благодаря за отговорите мами. Раната я видях 6 часа след раждането(в Шейново е така).Много пъти съм питала лекарите когато бяхме в родилното- казваха ми че е охлузване и да не се притеснявам, а и педиатъра на детето каза че ще му мине да изчакам, не му предписа нищо за мазане. Сега в момента детето ми е на 7 месеца и всеки път когато сме на консултация питам педиатъра а тя нищо не ми обяснява.Вече не знам  към кого да се обърна.Всичките ми познати ми казват че не е нищо страшно и че този белег ще се свие докато детето расте.

форцепс, вакуум-екстрактор нямаше. Родих по най- нормалния начин даже много бързо и лесно.

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 00:25 от AnMary

# 15
  • Мнения: 275
Аз бих завела детенцето на консултация с кожен или друг специалист.
Може наистина да не е сериозно, но за твое успокоение най- добре потърси и друго мнение.

# 16
  • Мнения: 25
На мен ми прилича на хемангиом.

Посъветвай се и с пластичен хирург. Моята дъщеря имаше същия проблем , но хемангиома
беше на друго място, премахнаха го оперативно.
Самата операция не е сложна- по - скоро е естетична.

# 17
  • Мнения: 304
На мен ми прилича на хемангиом.

Посъветвай се и с пластичен хирург. Моята дъщеря имаше същия проблем , но хемангиома
беше на друго място, премахнаха го оперативно.
Самата операция не е сложна- по - скоро е естетична.
И моята дъщеря имаше хемагиом,но хемангиома е по скоро изпъкнало отколкото вдлъбнсата образование.Операцията не е тежка,но белеа от операцията още не е заздравял напълно,а хирурга обещаваще докато навърши година и половина да е избледнял,на 1 г и 10 месеца е и е ужасно грозен и не избледнява.А сме я мазали с какви ли не скъпи и евтини мазила.
А на авторката пожелавам да не е хемагиом и да не се налага операция! Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 39
тия смотаняци в шейново и тия педита хич не ги слушай, ами си хващай детето и го води на частно при някой добър неонаталог за по обстоен преглед. Недопускай мойта грешка да слушаш тоз и онзи доктор и да чакаш с времето от самосебе си детето да се оправи. От такива съвети сега аз си патя и се боря с тъпите доктори и с времето за да изправя детето си на крака.
Мога да ти кажа за добър неонаталог в Токуда - др Денева и др Масларска, с предварително записване на час обаче. Др Денева на частно , а др Масларска може и със направление но чак след месец може да ти дадат час иначе и при нея може на частно -около 30 лева е прегледа. Аз водих детето си при др Денева и съм страшно доволна.
Според не е маловажен този проблем защото все пак е на главата. Неискам да те стресирам но представи че са изпуснали детето в родилното? след като е нямало усложнения по време на раждането, от какво ще е това охлузване? ЕСТЕСТВЕНО СЕГА НЕ СИ МИСЛИ ЧЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТАКА Е СТАНАЛО. Просто не оставяй така нещата, заведи детето при добър неонаталог за цялостен преглед, настоявай да му направят транс фонтанелна ехография. На моето дете в ТОкуда му я направиха.
 и от мен запомни когато нещо много те притеснява за детето винаги търси второ мнение на специалист.
Аз пет месеца се опитвах да убедя докторите че детето ми има проблем!!!!!!!!!!!! и накрая успях прословутия др Литвиненко дето гостува на Гала , да го убедя, обаче неможе да постави диагноза на детето ми, защото му първия случай в практиката!!!
Нямам думи! както и да е! Ние сме друг случай.
Това е от мен, това е моя съвет, при добър специалист да го заведеш детето!
Успех!

# 19
  • Мнения: 378
И аз си помислих, да не би да са го ударили детето в неонатологията, щом майката не го е видяла непосредствено след раждането, възможно е по-късно да е наранено, при местене, преобличане - знам ли Rolling Eyes
А тия педиатри като започнат "ще му мине, чакай"... ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 262
И аз си помислих, да не би да са го ударили детето в неонатологията, щом майката не го е видяла непосредствено след раждането, възможно е по-късно да е наранено, при местене, преобличане - знам ли Rolling Eyes
А тия педиатри като започнат "ще му мине, чакай"... ooooh!
И аз също си помислих за нещо подобно, но за да им се размине минават с номера, че нищо му няма.
Ама да не плашим излишно майката.  Rolling Eyes

# 21
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Прилича ми на ударено.Все пак потърси мнение на специалист.Явно на педиатърката не и се занимава.Успех Peace

# 22
  • Мнения: 2 658
Ооо  Confused
Ами наистина изглежда дълбоко, като истинска рана, с дебела кора. И както пишеш, сега си е голям белег, където коса не расте..
Това не е никакво охлзузване, охлузване ще да значи нещо леко, повърхностно, от което даже белег вероятно няма да има.
И след като не е имало усложнения, последвани от форцепс и такива разни.. помагала... абсолютно си прилича на ударено  Confused
Доста притеснително е (меко казано) обаче да се е случило хипотетично такова нещо, а да те заблуждават така и да ти говорят врели-некипели.. бррр....
Подкрепям последното мнение, дано разберете какво е станало!

# 23
  • София
  • Мнения: 139
Без да съм съм лекар, моето мнение е че това НЕ е охлузване от нормален процес на раждане. прилича ми на ударено с твърд предмет.

Със сигурност потърси още лекарски мнения.

Успех!

# 24
  • Мнения: 72
и на мен не ми миаза на  newsm78охлузване

# 25
  • Мнения: 27 524
Не можеш ли да качиш снимка как изглежда в момента?
Снимките, които си качила, кога са правени? Непосредствено след раждането ли? Защото по косата на бебето има секрети разни, т.е. още не е изкъпано след раждането, така ли? Ако да, то при такава рана, ако е рана, щеше да има и кръв. А няма.
При всички положения бих завела детето на добър кожен лекар. След 7 месеца мога да си питам в Шейново до откат, не мисля, че някой би ми отговорил нещо адекватно.

# 26
  • Мнения: 1 897
Какво охлузване от раждането ooooh!,тия хора луди ли са,това си е доста дълбока рана,според мен са изпускали бебето #2gunfire #2gunfire #2gunfireне бих чакала толкова време,води го на лекар.

# 27
  • Мнения: 27 524
Минали са 7 месеца, вече е белег  Wink

# 28
  • Мнения: 1 897
Знам,че са минали 7м,написала съм,че не бих чакала толкова време,при толкова дълбока рана на малко бебе,дори и да е белег,пак може да има последсвия.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
То ясно, че е белег, но от какво е останал?

Авторката, да са ти пукали водите? Чувала съм ,че при тази манипулация е възможно да се нарани бебето  Thinking

# 30
  • Мнения: 1 897
Водите не се ли пукат с нещо като игла Rolling Eyes?
Може ли да се получи толкова голяма рана,а и дълбока при това,удар е според мен.

# 31
  • Мнения: 15 379
Абсурд. Няма как да се получи такава огромна рана от пукането на водите.

# 32
  • Мнения: 27 524
От пукане на води става може да стане драскотина, но не и да има такава повърхност на нараняване.

Аз чакам да се включи авторката за предишните ми питания. Защото ако е било рана с такава дълбочина, то е щяло да тече кръв, да хване коричка...

Бебето, ако е било изпускано, както се предположи по-назад, за да има такава рана, то трябва на брадва или назъбен кюнец да е изпуснато  Rolling Eyes  Ако е на равна повърхност няма да има подобно нещо.

Изобщо цялата работа е много странна  Thinking



# 33
  • Мнения: 39
до авторката: Успя ли да заведеш детето на специалист?

# 34
  • Мнения: 5
Здравейте мами извинявайте за късното вкл. Водите ми изтекоха вкъщи.След това веднага ме закараха в Шейново. Там само провериха колко см. разкритие имам. Имах 10 см и веднага ме качиха в родилното. Родих за нула време. Не са ми правили нищо др. Мисля че това не е хематом. Раната не кървеше като я видях беше слузесто и имаше малко кръв.След като питах какво му е това един от лекарите беше пръснал нещо като пудра след това раната хвана коричка.Не знам дали го обясних хубаво  Sad . На детето нищо др му няма нормално бебе прави всичко което правят бебетата на негова възраст. качвам снимки. В момента изглежда така.
http://dox.bg/files/dw?a=5e67f016d5

# 35
  • Мнения: 15 379
Анелия, моето мнение е, че детето е било ударено, вероятно изпуснато.
Оттам е и получената рана, която си видяла - засъхналата кръв.
Вероятно е било обработено с антибиотична пудра.

И за да не се плашиш - повече от явно е, че детето ти се развива добре. Ти го следиш, има и педиатър, който го наблюдава. Черепите при новородените са все още много еластични. Освен това черепните кости са много здрави, а именно за да пазят мозъчните структури при удар и нараняване. С това искам да ти кажа да не се притесняваш. Нищо му няма на бебето.
Просто малшанс.
Вероятно там няма да израсте коса. Би могла да направиш консултация с дерматолог и естетичен хирург, ако се забелязва много, когато косата порасне добре. Но мисля, че и това не е нужно.

Бъдете здрави!

# 36
  • Мнения: 5


Благодаря ти за отговора. Аз за всеки случай ще се консултирам със специалист за да се успокоя. Иначе мисля че няма увреждания бебето ми се развива мн добре. Една моя приятелка ми казва че тази рана ще се събере докато главата на бебето расте.
Анелия, моето мнение е, че детето е било ударено, вероятно изпуснато.
Оттам е и получената рана, която си видяла - засъхналата кръв.
Вероятно е било обработено с антибиотична пудра.

И за да не се плашиш - повече от явно е, че детето ти се развива добре. Ти го следиш, има и педиатър, който го наблюдава. Черепите при новородените са все още много еластични. Освен това черепните кости са много здрави, а именно за да пазят мозъчните структури при удар и нараняване. С това искам да ти кажа да не се притесняваш. Нищо му няма на бебето.
Просто малшанс.
Вероятно там няма да израсте коса. Би могла да направиш консултация с дерматолог и естетичен хирург, ако се забелязва много, когато косата порасне добре. Но мисля, че и това не е нужно.

Бъдете здрави!

# 37
  • Мнения: 15 379
Вероятно няма да се събере, защото черепа ще нараства.
Така или иначе е минало и зараснало.
Консултирай се със специалист.
Моето мнение е, че нямаш място за тревога.

# 38
  • Мнения: 5
Наистина много ти благодаря малко ме успокои.

Общи условия

Активация на акаунт