Имали ли сте такъв случай?

  • 3 325
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275
Аз бих завела детенцето на консултация с кожен или друг специалист.
Може наистина да не е сериозно, но за твое успокоение най- добре потърси и друго мнение.

# 16
  • Мнения: 25
На мен ми прилича на хемангиом.

Посъветвай се и с пластичен хирург. Моята дъщеря имаше същия проблем , но хемангиома
беше на друго място, премахнаха го оперативно.
Самата операция не е сложна- по - скоро е естетична.

# 17
  • Мнения: 304
На мен ми прилича на хемангиом.

Посъветвай се и с пластичен хирург. Моята дъщеря имаше същия проблем , но хемангиома
беше на друго място, премахнаха го оперативно.
Самата операция не е сложна- по - скоро е естетична.
И моята дъщеря имаше хемагиом,но хемангиома е по скоро изпъкнало отколкото вдлъбнсата образование.Операцията не е тежка,но белеа от операцията още не е заздравял напълно,а хирурга обещаваще докато навърши година и половина да е избледнял,на 1 г и 10 месеца е и е ужасно грозен и не избледнява.А сме я мазали с какви ли не скъпи и евтини мазила.
А на авторката пожелавам да не е хемагиом и да не се налага операция! Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 39
тия смотаняци в шейново и тия педита хич не ги слушай, ами си хващай детето и го води на частно при някой добър неонаталог за по обстоен преглед. Недопускай мойта грешка да слушаш тоз и онзи доктор и да чакаш с времето от самосебе си детето да се оправи. От такива съвети сега аз си патя и се боря с тъпите доктори и с времето за да изправя детето си на крака.
Мога да ти кажа за добър неонаталог в Токуда - др Денева и др Масларска, с предварително записване на час обаче. Др Денева на частно , а др Масларска може и със направление но чак след месец може да ти дадат час иначе и при нея може на частно -около 30 лева е прегледа. Аз водих детето си при др Денева и съм страшно доволна.
Според не е маловажен този проблем защото все пак е на главата. Неискам да те стресирам но представи че са изпуснали детето в родилното? след като е нямало усложнения по време на раждането, от какво ще е това охлузване? ЕСТЕСТВЕНО СЕГА НЕ СИ МИСЛИ ЧЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТАКА Е СТАНАЛО. Просто не оставяй така нещата, заведи детето при добър неонаталог за цялостен преглед, настоявай да му направят транс фонтанелна ехография. На моето дете в ТОкуда му я направиха.
 и от мен запомни когато нещо много те притеснява за детето винаги търси второ мнение на специалист.
Аз пет месеца се опитвах да убедя докторите че детето ми има проблем!!!!!!!!!!!! и накрая успях прословутия др Литвиненко дето гостува на Гала , да го убедя, обаче неможе да постави диагноза на детето ми, защото му първия случай в практиката!!!
Нямам думи! както и да е! Ние сме друг случай.
Това е от мен, това е моя съвет, при добър специалист да го заведеш детето!
Успех!

# 19
  • Мнения: 378
И аз си помислих, да не би да са го ударили детето в неонатологията, щом майката не го е видяла непосредствено след раждането, възможно е по-късно да е наранено, при местене, преобличане - знам ли Rolling Eyes
А тия педиатри като започнат "ще му мине, чакай"... ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 262
И аз си помислих, да не би да са го ударили детето в неонатологията, щом майката не го е видяла непосредствено след раждането, възможно е по-късно да е наранено, при местене, преобличане - знам ли Rolling Eyes
А тия педиатри като започнат "ще му мине, чакай"... ooooh!
И аз също си помислих за нещо подобно, но за да им се размине минават с номера, че нищо му няма.
Ама да не плашим излишно майката.  Rolling Eyes

# 21
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Прилича ми на ударено.Все пак потърси мнение на специалист.Явно на педиатърката не и се занимава.Успех Peace

# 22
  • Мнения: 2 658
Ооо  Confused
Ами наистина изглежда дълбоко, като истинска рана, с дебела кора. И както пишеш, сега си е голям белег, където коса не расте..
Това не е никакво охлзузване, охлузване ще да значи нещо леко, повърхностно, от което даже белег вероятно няма да има.
И след като не е имало усложнения, последвани от форцепс и такива разни.. помагала... абсолютно си прилича на ударено  Confused
Доста притеснително е (меко казано) обаче да се е случило хипотетично такова нещо, а да те заблуждават така и да ти говорят врели-некипели.. бррр....
Подкрепям последното мнение, дано разберете какво е станало!

# 23
  • София
  • Мнения: 139
Без да съм съм лекар, моето мнение е че това НЕ е охлузване от нормален процес на раждане. прилича ми на ударено с твърд предмет.

Със сигурност потърси още лекарски мнения.

Успех!

# 24
  • Мнения: 72
и на мен не ми миаза на  newsm78охлузване

# 25
  • Мнения: 27 524
Не можеш ли да качиш снимка как изглежда в момента?
Снимките, които си качила, кога са правени? Непосредствено след раждането ли? Защото по косата на бебето има секрети разни, т.е. още не е изкъпано след раждането, така ли? Ако да, то при такава рана, ако е рана, щеше да има и кръв. А няма.
При всички положения бих завела детето на добър кожен лекар. След 7 месеца мога да си питам в Шейново до откат, не мисля, че някой би ми отговорил нещо адекватно.

# 26
  • Мнения: 1 897
Какво охлузване от раждането ooooh!,тия хора луди ли са,това си е доста дълбока рана,според мен са изпускали бебето #2gunfire #2gunfire #2gunfireне бих чакала толкова време,води го на лекар.

# 27
  • Мнения: 27 524
Минали са 7 месеца, вече е белег  Wink

# 28
  • Мнения: 1 897
Знам,че са минали 7м,написала съм,че не бих чакала толкова време,при толкова дълбока рана на малко бебе,дори и да е белег,пак може да има последсвия.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 571
То ясно, че е белег, но от какво е останал?

Авторката, да са ти пукали водите? Чувала съм ,че при тази манипулация е възможно да се нарани бебето  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт