Чакаме с копнеж, Февруарския бебевалеж! - 18

  • 30 116
  • 757
  •   1
Отговори
# 435
  • Сфия
  • Мнения: 1 107
Че то какъв е смисълът тогава да плащаш 2 бона за избор на екип, ако няма да избираш?  newsm78

# 436
  • Мнения: 9
SAVETO85 Честито ти ЮНАЧЕ smile3525  passifier
Името Стелиян е и сред нашите като варианти Laughing Другите са Станимир и Светозар Heart Eyes

# 437
  • Сфия
  • Мнения: 1 107
По принцип имаме още едно бебче, на една мама, която отначало пишеше в темичката, после се премести при януарките, но фигурира на първа страничка. Става дума за ivap. Днес е родила в 06.40 дъщеря си Иглика, с размери 3,400 кг и 50 см. Клюкаря от друга тема...

# 438
  • Мнения: 208
Тъй тъй малко розово за цвят днес  hahaha

# 439
  • Мнения: 13
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ РОДИЛИ МАМИ,ДА СИ ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ МОМЧЕНЦАТА    bouquet  
Да питам има ли някоя мама  която ще ражда в 'Света София' на Мазнейкова?

# 440
  • Сфия
  • Мнения: 1 107
Като цяло се нуждаем от малко розово, че прекалихме с тия момчетия...  Mr. Green

# 441
  • Варна
  • Мнения: 301
2 бона в Токуда????????????? #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

аз се шашкам защото казвате,4е баш контракциите болят като много силна менструална болка,а пък аз не знам какво е дет се вика,мноого рядко да ме приболи при цикъл единия яй4ник като се редуват,но веднага пия аулин и да ми е мирна главата....а като не си подготвен за типа болка е гадно....кой знае как ще орева орталъка,4ак до Приселци ще ме 4уят  newsm78

абе като се налага епизиотомия,перинеотомия и т.н. да я правят,то по-добре ли е да те оставят да цъфнеш "естествено" и "натурално".....по-добре шев отдолу,отколкото шев на тумбака и после поне цял месец да те е страх да кихнеш! а и свеж обслужващ персонал за после трябва - то тебе ли да гледат,бебето ли?

# 442
  • Мнения: 67
Честита Иглика на мама ivap!!!! Да е жива и здрава и много късмет!!!!!!

major при мене важи същото - наследствено късогледство от моя страна, макар че таткото няма проблеми с очите, но пък неговия баща е с -9 диоптъра ..... Така че не искам да съм песимиска, ама едва ли ще наследи баща си  Crossing Arms

# 443
  • Сфия
  • Мнения: 1 107
Неви, не бих го определила, като силна менструална болка, а си е чисто мускулно схващане, но не на крака, а на корема. Като тийнейджърка имах от време на време доста болезнен първи ден на цикъла. След, като родих се пооправиха нещата. не се знае дали ще оревеш орталъка. Може бързо да мине всичко. Пожелавам ти го! Ако силните, най-слините болки са до час, то според мен се изтърпява. Особено, ако имаш подкрепа, ако виждаш, че му се вижда края и се мобилизираш.
Разбира се, че е по-добре епизитомия, от колкот да цъфнеш/...

# 444
  • Мнения: 2 512
Честито на всички , които имат бебета вече! да са им живи и здрави!

Аз продължавам да се мъкна болна, кашляща, кихаща, пресипнала, с температура и с гадни киселини.

Старлет, знам че ти се оплакваш от киселини, кажи ми моля те какво ядеш, за да намалеят, особено вечерно време? Снощи съм спала подпряна на дивана, защото докато легна и започвам да се дера от кашлица, ужасно е.Как ще изкарам още един месец....не знам.

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 17:58 от a_tita

# 445
  • Велико Търново
  • Мнения: 4
Запис за темата,че и мен ме чака това едно февруарче Simple Smile.

# 446
  • Мнения: 222
за киселините да ви кажа 2 дена спрях хляба без да искам  Mr. Green и нямах киселини, вчера майка направила питка, ама душичка и днес бълвам като змей....

# 447
  • София
  • Мнения: 191
Сега се замислих - дали ще имаме сбъркани полове на бебчетата. Толкова много искам момиче, а след като го сънувах момче и взех да си мисля, че може и мъжко да се пръкне  Joy

# 448
  • Мнения: 208
vanessка, аз се опитвам да водя такава класация, ама за сега май няма такова нещо....

Неви, направо да ти завиди човек. Аз от 2-3 години съм с нечовешки болки първите ден два. Единият път едва не повръщах от болка. Че сега съм направо в почивка. Георгиев ми беше казал, че може след раждането да се оправи, та да видим. Пък за викането. Хубаво викай, че да те чуя и да дойда  hahaha Ако не стискаш много може и да ти държа ръчичката  Joy

# 449
  • Сфия
  • Мнения: 1 107
a_tita, аз и друг път съм коментирала, че ако кислеините са, като моите, няма оттърване с диета, защото те се дължат на рефлукс. По принцип всички бременни с киселини страдат всъщност от рефлукс, като това е първата степен, следващата е кашлицата и повръщането. Аз бях в 5-ти месец така, както са повечето бременни, страдащи от киселини в деветия. При теб може кашлицата да е свързана именно с рефлукса. Т.е. ти че си болна, болна си. Но просто това ти е слабото място и се усилва от болестта. Аз бях за пореден път така точно в 35-та седмица. Моят съвет е да не се правиш на герой. Първо, не знам пиеш ли АБ, но ако не, то консултирай се с личната и го почвай. Аз бях завъдила бронхит примерно. Историята с подпряна на дивана ми е до болка позната. Вече 3 пъти през последните месеци опирам до него. Взимай прахчета АЦЦ, ако трябва също и пий течности, за да облекчиш безумната кашлица. А за киселините няма какво да се чудиш въобще. Малко му е на магарето крастата, ами и мухите го хапят... Бях писала и във фейсбук по този повод, че 2-ма гастроентеролози, плюс 2 АГ ми дадоха зелена светлина да пия Омепразолов препарат- инхибитор на протонната помпа, което е най-силния вариант. По-нисък клас от него е са така наречените Н2 блокери. Това са примерно Ранитидин и Фамотидин и се водят по-безопасни от инхибиторите. Според лекарите няма никакъв проблем да се приемат такива лекарства през 2-рия и 3-ия тримесър на бременността. Аз бях на Фамотидин в 5-ти месец и от 6-ти съм вече на Омепразол. Пий вечерно време, 2 часа след хранене и поне половин-1 преди лягане Фамотдинче. Би трябвало да ти осигури сън за цялата нощ. Той е с продължително действие. И се оттървай по-бързо от гадната кашлица. За раждането трябва да си пушка.

Общи условия

Активация на акаунт