Мама и тати казват "не", баба и дядо казват "да".

  • 7 542
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 291
Пандичка, въпрос е в това ти да не започнеш да се изнервящш от всяко тяхно действие/ на бабата и дядото/. Естествено, че има неща за който трябва да се повтаря. Относно храненето интересно е че моя син сам предпочита плодове пред сладки неща. Но и с двете баби и дядовци на съм имала проблеми относно храненето. Свекърва ми е еко/био и обикновено когато го изпращаме при нея на две седмици веднъж тя му готви с желание. На Коледа при нащите му дадох една меденка, която той по скоро олигави , а баща ми ми изнесе лекция за сладкото.
mimenceto123 - при теб смятам ,че има проблем...трябва да имаш сериозен разговор с нея.

# 46
  • Мнения: 508
Един вечен и сложен проблем ,който съществува и при нас .Само  че  при мен напоследък се е включил и таткото с който сме разделени .Всичко се прави  наопаки на това ,което казвам аз .И става каша .Но някак си се боря с хитрост и много приказки .

# 47
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Живеем доста далече от бабите и дядовците - едните са на 150 км, другите на 250. Дъщеря ми ги вижда рядко, особено моите родители и умира за тях. На майка ми и баща ми имам пълно и абсолютно доверие за всичко, защото имаме доста сходни разбирания за възпитанието. Дъщеря ми умира за тях, особено за дядо си, а майка ми дори и не се замисля когато трябва да забрани или ограничи нещо. Така че с тях - проблеми никакви.

Със свекърите ми е малко по-различно. Когато аз съм там се слуша само моята дума, слава Богу. Но лятото тя беше там само с баща си за седмица и тогава се вкиснах от някои неща. Например бяха избързали с антибиотик заради зачервено гърло или баба й се беше опитвала да я изнудва да хапне още малко, като се прави, че плаче и е тъжна, такива работи. Но няколко дни в годината не са фатални. Нямам претенции към бабите и дядовците, дано са живи и здрави още дълго.

# 48
  • Мнения: 697
Аз явно имам късмет и го нямам този проблем .Но винаги много ме  е дразнила тази черта в хората  и не мога да разбера ,защо не може да се движат в една насока ,за да не се объркват децата все пак .

# 49
  • Мнения: 654
Имаше време в което повтарях непрекъснато, как изскаме ние да се гледа детето. До 1,6 месеца никой друг освен нас не го е гледал.
Сега осъзнах някой неща:
- Баба и дядо са за това да го глезят / и мойте са ме глезили/.
- Всеки човек различн от мен, ще гледа детето по различен начин и аз трябва да се съгласявам с част от нещата.
- След като родители те ни са отгледали нас /и не са се справили зле/ значи могат да гледат и внучето си някой и друг ден.
- Щом е шастлив и с други хора , и няма живото застрашаващи ситуации значи мога да го оставям там.
- Нищо няма да му стане от два бонбона повече.
- Как ще се спрая с наркотиците и лоши неща с който ще се сблъска моето дете в живота , като считам че някой друг е виновен за моята репутация пред детето.
Обяснявам много неща и се опитвам ако нещо не ми хареса да го променя, но вече не се втелясвам Hug
  bouquet

# 50
  • Мнения: 19
Здравейте Мами!Тъй като видях какво сте писали реших и аз да се включа в темата,моето дете е на 1 год и 8 месеца живеем  с свекърва ми и моя мъж,свекървата позволява абсолютно всичко на малкия дори и да са бели аз като кажа НЕ и тя вика остави детето то неразбира,а пък мъжа ми вика,че аз съм го разглезила,незнам нямам думи просто,много го глезат,а после аз съм била виновна.Свекървата като я нямаше една седмица ми беше много спокоино и малкия много ме слушаше беше болна както и да е,но за съжаление живее с нас,,става в 5 сутринта и готви и мъжа ми вика че съм мързел обиди всякаки,но няма да стана в 5 сутринта и да готвя по към 10 -11 часа да,но инак няма как да стане незнам какво да правя просто,ако можете ми помогнете:)   

# 51
  • Мнения: 8 291
didka9012 - смени мъжа Hug

# 52
  • у дома
  • Мнения: 966
Една идея за бонбоните мога да дам - има различни витамини под формата на дъвчащи бонбони, вземи такива и ги давай на баща ти, поне е по-малкото зло. За другото не мога да дам съвет - ако нашите не ме отразяват като им кажа нещо за децата, ще има рестрикции!   Twisted Evil

# 53
  • Мнения: 3 241
Една идея за бонбоните мога да дам - има различни витамини под формата на дъвчащи бонбони, вземи такива и ги давай на баща ти, поне е по-малкото зло. За другото не мога да дам съвет - ако нашите не ме отразяват като им кажа нещо за децата, ще има рестрикции!   Twisted Evil

Това сериозно ли?
Ами ако даде 5, какво ще стане ooooh!

# 54
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 838
- Баба и дядо са за това да го глезят / и мойте са ме глезили/.
- Всеки човек различн от мен, ще гледа детето по различен начин и аз трябва да се съгласявам с част от нещата.
- След като родители те ни са отгледали нас /и не са се справили зле/ значи могат да гледат и внучето си някой и друг ден.
- Щом е шастлив и с други хора , и няма живото застрашаващи ситуации значи мога да го оставям там.
- Нищо няма да му стане от два бонбона повече.
- Как ще се спрая с наркотиците и лоши неща с който ще се сблъска моето дете в живота , като считам че някой друг е виновен за моята репутация пред детето.

Подкрепям.
Проблеми с баба и дядо нямаме, гледам философски на нещата. А и са отгледали 2 деца, че и вници - при майка ми не минават номера. Баща ми е мека Мария, но е ок. Да са ми живи и здрави, че са ни единствените баба и дядо и детето ги обожава
детето ми само избира какво ще яде, ако ще риба и мляко да е  ( няма научни доказателства, че е животозастрашаваща комбинацията). Не го насилвам какво да яде, ако на мен ми е вкусно, не означава , че и на него ще му е. Понякога вечеря бисквита- това иска, това яде. Пробвала съм да давам шоколад, сладолед, сокове- плюч та чак и езика бърше ( това го е спретнал и в детската градина като са му дали тяхната храна, след като е съгласувано с мен)

# 55
  • Мнения: 26
 Това е нормално, защото с възрастта хората надрастват някой неща, започват да гледат с други очи на света, придобиват мъдрост и разбират, че всъщност са много малко нещата, за които човек си струва да се ядосва и натоварва.

# 56
  • Мнения: 1 817
Нашите баби и дядовци гледат да спазват нашия режим. Стараят се. Е, има и изключения, разбира се- някоя по-незравословни храни като пържени бухтички, тиганички и разни такива "бабини" Simple Smile Но това са дреболии и гледам да не се задълбавам толкова и да не им развалям взаимното удоволствие. Иначе за дисциплината даже ние сме по-либерални май.

Последна редакция: чт, 26 яну 2012, 19:18 от _Venera

# 57
  • у дома
  • Мнения: 966
Една идея за бонбоните мога да дам - има различни витамини под формата на дъвчащи бонбони, вземи такива и ги давай на баща ти, поне е по-малкото зло. За другото не мога да дам съвет - ако нашите не ме отразяват като им кажа нещо за децата, ще има рестрикции!   Twisted Evil

Това сериозно ли?
Ами ако даде 5, какво ще стане ooooh!
Сериозно - да! Първо повечето от тези витамини се взимат по 2-3 на ден и второ - не знам по колко бонбони позволяват на детето, но правя асоциация с моите деца, по 1 и повече - не, та затова  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 4 307
... по 1 и повече - не, та затова  Rolling Eyes

То де да беше така...

# 59
  • София
  • Мнения: 12 554
Нямам проблем аз с гледането от страна на бабата и дядото. Имаме налични само моите родители, свекърите починаха.
И двамата са такива хора, че нито нас са глезили, нито синът ми глезят.
Естествено повече се занимават с него и му угаждат, но го намирам за напълно нормално. Не съм толкова стара, че да съм забравила защо исках всеки петък вечер да ходя при моята баба.

Общи условия

Активация на акаунт