за "марципана" и шоколада

  • 13 539
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 373
Пфу, аз па реших, че иде замаскирана реч за готини и калпави мъже ...  Crossing Arms
Темата, като гледам, позволява доста широка интерпретация, та защо не?
Ice Queen и тя за мъже говори  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 243
Много дълбока тема. За социализма, спомените, историята и колко време е необходимо да забравим социалистическите кренвирши. Много обичах едновремешния марципан. 

някаква подмяна на ценностите се осъществила, но ето все още има хора, които изпитват тази носталгия по "марципана "люлин", който някога са обичали, и затова общество като цяло не може да схване разликата между него и истинския марципан.. това си е проблем!
Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
Обожавам марципан и като го кажа на някой повечето пъти ме гледат странно Shocked

същата работа и при мен. Simple Smile

повечето хора го свързват точно със соц "марципана" марка "Люлин", който беше показан. а той няма нищо общо.

# 18
  • Мнения: 9 663
Пфу, аз па реших, че иде замаскирана реч за готини и калпави мъже ...  Crossing Arms
Темата, като гледам, позволява доста широка интерпретация, та защо не?
Ice Queen и тя за мъже говори  Laughing

Aма гадни  Tired като фалшив марципан  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 373
Снимка, снимка  Laughing
И аз не обичам марципан!

# 20
# 21
  • Мнения: 2 448
Сравнително скоро научих от една кулинарска книга какво е марципан, но не съм правила, а не знам къде продават да опитам. Обаче ако има онзи аромат на горчиви бадеми ( има го в някои шоколадови бонбони) значи няма да ми допадне.
А онези соц десертчета марципан бяха най голямата гадост, която съм опитвала като дете.

# 22
  • Мнения: 4 892
Ако на някой много му е домиляло за марципана от соц-а, в аптеките има едни шоколадчета за разхлабване. Имат същия вкус, но малко по-различен ефект.

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не мога да не се сетя за "Криворазбрана цивилизация".  Laughing
Малко след като "дойде демокрацията", беше много модна италианската кухня и специално лазанята беше върха на културата, имането, моженето и...  цивилизацията.  Mr. Green
Майка ми разправяше как на опашка за тоалетна хартия (беше кът тогава) Laughing две дами на много висок глас обсъждали как се прави този деликатес.
Е, разбира се, правели лазанята с кори за баница, че други тогава нямаше.  Joy
Лека-полека всички ще научим каквото трябва.
Цивилизация!

П.П. Умирам за марципан! Party

# 24
  • Мнения: 12 666
И кво сега - трябва да се откажа от марципана, за да съм съвременна, демократична.

# 25
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Уточнявайте "марципан" или марципан обичате, мразите, ще отказвате и т. н. Confused

# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
Ау, марципанче!
Опитайте Нидерегер - продават го в Карфур.
Просто уникално вкусен. По-хубав и от Линд.

# 27
  • Мнения: 2 229
Много мразех соц-марципана и като чуех, че нещо е марципаново дори не го опитвах. Сравнително скоро разбрах какво наистина е марципан и вече го любя много.

И аз скоро разбрах, че марципан е друго, но не ми и харесва особено..
Но винаги като чуя 'марципан', първо се сещам за гадния шоколад, няма как.  Mr. Green

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Покрай коледните промоции в Лидл, реших да пробвам марципана им. Но пак не знам дали е било точно това, че беше с пълнеж. Мириса и вкуса на бадеми си ги имаше и ми хареса. Онова кафяво безумие от моето детство не исках да го видя даже.

# 29
  • Мнения: 198
Обожавам марципан, истински, какъвто има в бонбоните Моцарт, например. Странното е, че макар и да знам много добре разликата между него и ужасните долнопробни десертчета и аз ги наричам марципани. Явно така ни е останало от детството. А защо са ги наричали така нямам никаква идея - поредният гений е творил явно.

Общи условия

Активация на акаунт