БЕЗОПАСНА ЛИ ЕПИДУРАЛНА УПОЙКА?

  • 3 638
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 581
Не са толкова страшни болките. Пожелавам ти леко раждане   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 1 877
Не са толкова страшни болките. Пожелавам ти леко раждане   bouquet


blagodaria! mislia si che shte e taka. po-vajnoto e da e zdravo puk...

# 17
  • Мнения: 245
Преди 3 месеца аз родих с епидурална упойка-нормално.Болките ме хванаха преди да ми я поставят и щях да умра от болка, а като ми я поставиха се родих и..... съм жива и здрава, макар че ме боцкаха около 8-9 пъти. Не се притеснявай те първо ти слагат едно мъничко катетърче, не е това което си представяш, и ти вкарват порво физиологичен разтвор. няма риск-нали за това са учили лекарите. То ако става въпрос има също толкова голям риск и при нормално раждане без анестезия. ако ти е първо раждане, идея си нямаш за болките......Заслужава си да родиш с епидурална

.

# 18
  • Мнения: 1 735
Имам приятел ортопед,който се засмя от сърце ,когато изразих мнение че епидуралната упойка може да е безопасна.Каза,че ще чака голям наплив от жени раждали с такава упойка след време.Тъкмо ми стана интересно и разговорът приключи.Другият път ще го питам що тъй? Thinking

Ей такива слухове най-обичам, ако имаш да казваш нещо- кажи, като няма нищо за казване- недей  Rolling Eyes
Тая упойка се използва от дълго време по света, това, че за нас е нещо ново, не означава, че не е изпитано средство, ако имаше такива последствия да са факт вече.
Стига бе! Не са слухове.Човекът си е практикуващ доктор.Ще го питам за подробности и пак ще пиша.Но определено беше много категоричен ,че този вид упойка е нещо лошо.

# 19
  • Мнения: 245
аз се бях уговорила с анестезиолога. Болките ми почнаха към 10 ч. а ми я сложиха към 1.30. Ако те интересува нещо мога да бъда по обстоятелствена. Но невиждам, защо след като може да не те боли, трябва да изпитваш "мъките на ада"

# 20
  • Мнения: 1 581
аз се бях уговорила с анестезиолога. Болките ми почнаха към 10 ч. а ми я сложиха към 1.30. Ако те интересува нещо мога да бъда по обстоятелствена. Но невиждам, защо след като може да не те боли, трябва да изпитваш "мъките на ада"
Защото мъките на ада не са толкова страшни, или поне в повечето случаи, и това, че при тебе всичко е било наред, не изключва рисковете. Аз не съм против упойката, но има над какво да се замисли човек  Thinking

# 21
  • Мнения: 46 516
infinity, имам предвид, че е хубаво като всяваш паника да имаш някакви факти и да ги напишеш! "Засмя се от сърце", "наплив от жени" ... ами бременните се шашкат, не е хубаво така  Confused
Аз също съм гледала едно интервю с анестезиолог, който каза подобни думи, че ако е жена никога не би избрал спинална или епидурална за секцио и че жените са луди, но го каза в смисъл, че не би искал да е в съзнание и корема му да е отворен, всеки си има различни мотиви.

Аз родих с пълна, пак нея бих избрала за секцио, но нормално никога не бих родила натурално в наши дни, не е човешко просто  Naughty

# 22
  • Мнения: 146
Само не се шашкай. Ако се наложи, няма да си първата, нито последната.  На АНЕСТЕЗИОЛОГА ШЕ СИ ПОРЕДНАТА. . А през техните ръце минават на ден  доста аз раждах в Шейново и  статистиката беше на 10 родилки 8 с епидурална. Естествено си плащаш за услугата. На мен много ми помогна упойката. Иначе не се знаеше колко щях да се мъча още.

Касмет и успешно и безпроблемно раждане. newsm10

# 23
  • Мнения: 1 735
infinity, имам предвид, че е хубаво като всяваш паника да имаш някакви факти и да ги напишеш! "Засмя се от сърце", "наплив от жени" ... ами бременните се шашкат, не е хубаво така  Confused
Аз също съм гледала едно интервю с анестезиолог, който каза подобни думи, че ако е жена никога не би избрал спинална или епидурална за секцио и че жените са луди, но го каза в смисъл, че не би искал да е в съзнание и корема му да е отворен, всеки си има различни мотиви.

Аз родих с пълна, пак нея бих избрала за секцио, но нормално никога не бих родила натурално в наши дни, не е човешко просто  Naughty
Сега пък паника...  Crazy
Далеч съм от мисълта да ги шашкам.Просто епидурала не е най-доброто решение,по простата причина че не е достатъчно сигурно май. Що да не й го кажа на жената,щом го мисля.Има по-голяма вероятност докторът да се окаже прав,отколкото ти. Peace
Пък и да родиш естествено е най-хубавото което може да ти се случи."Мъките на ада" никакви мъки не са! Хората много обичат да пеекспонират понякога... С някои изключения,когато има усложнения...,но и за това си има адекватни решения.
vaniliaice,няма нищо страшно в раждането,за да се ползва упойка,повярвай! Понякога упойките са много по-страшни!

# 24
  • Мнения: 1 735

Аз родих с пълна, пак нея бих избрала за секцио, но нормално никога не бих родила натурално в наши дни, не е човешко просто  Naughty
Човешко е и още как! Това е не само най-човешкото нещо,но и най-прекрасното нещо което може да ти се случи! Не е човешко вмешателството в родовата дейност на жената и то ,когато всичко си върви без усложнения.
Денят на раждането ми ще си остане най-прекрасният и незабравим ден в целия ми живот! Родих не само  без упойка,ами и без система.Изрично настоявах ,за което.
Настроението ми беше прекрасно и така само помогнах на себе си,а със сигурност и за детето  е било по-добре майка му да е положително настроена докато го ражда! Ендорфините са голяма работа! Wink По-добра упойка от тях,няма!

# 25
  • Мнения: 245
аз се бях уговорила с анестезиолога. Болките ми почнаха към 10 ч. а ми я сложиха към 1.30. Ако те интересува нещо мога да бъда по обстоятелствена. Но невиждам, защо след като може да не те боли, трябва да изпитваш "мъките на ада"
Защото мъките на ада не са толкова страшни, или поне в повечето случаи, и това, че при тебе всичко е било наред, не изключва рисковете. Аз не съм против упойката, но има над какво да се замисли човек  Thinking
базирайки се на неуспоримият факт, че при всяка раждаща е индивидуално, както и възприятието за болка, смея да твърдя, че се забравя.Сега вече не ми се струва толкова страшно, но тогава....а аз по принцип търпя на болка/третата сливица ми е вадена без упойка-проявих алергия/, пак и ми бяха казали, че не боли толкова и се радвам, че се реших, дори не съжалявам,че ми започнаха по-рано,та да си знам какво е облекчението-с нея.Живот и здраве Другият път ще родя секцио пак с епидурална. Незаменимо е чувството да си видиш рожбата преди да и е опрязан пъпа и да е изкъпана.Една приятелка роди така и другия път ще я послушам. Пък и съм излизала от пълна и не е много приятно.Пожелавам на всеки раждане без болки, но никой не може да знае дали няма да попадне в групата на "страдащите"

Общи условия

Активация на акаунт