Нова година-нов късмет! 168-ма немска оптимистична.

  • 40 343
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 494
Бискара, ако говорим за деца на необразовани или нискоинтелигентни родители, нещата стоят наистина така.  Детето няма как да надскочи средата си. Но да не обобщаваме така за всички чужденци.

Абсолютна съгласна!
Изобщо не мога да сравнявам нашите деца с децата на турските гастарбайтери!
В българското у4илище,където ходим,няма  едно,ама наистина нито едно,което да не говори перфектен немски,а има и триези4ни деца,ама ела да видиш българския!Отделно вси4ки деца помежду си говорят на немски.Моето хлапе,при все двама българи и постоянно говорене само на български,от редовната игра със съсед4ето,всеки ден ми казва нови думи4ки на немски. И ги казва без акцент  Grinning  Хи4 няма да им избяга,по-скоро се притеснявам,4е ще дойде време,когато българският ще закъса.

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 12:24 от Мара Подробната

# 16
  • Варна
  • Мнения: 266
Честита  нова темичка и от мен.Незнам какво точно да питам ,затова ще давам направо-каката в България в момента е 2 клас,сега като свърши училище идваме да живеем .Кой клас ще трябва да е в Германия ,нулева ли ще кара докато научи немския,някакви домументи трябват ли за нея?И нещо интересно което прочетох какво точно представлява то ва Монтесори училище?Сигурно много питам но ме извинете  EmbarassedДругото много важно за мен е да разбера как стоят нещата за децата с увреждания.Имам синковец на 3 год който е  с редица проблеми.Има ли служба която те упътва или е като в България -оставят те да се мъчиш и да се блъскаш сам?

# 17
  • Мнения: 3 521
Запис. Сбъдва6та, благодаря!

Не оби4ам су6илни. Оби4ам петъци. Mr. Green

Бибс, 4у ли, 4е Кептън Джек се заиграл не6то и май Парадиса 6те го гони от парадиса.

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 14:43 от surfline

# 18
  • Мнения: 1 049
Монтесори училищата са частни, плащат се и децата учат по специална програма. Нямат оценки както в другите училища. Преди години така имах познати с деца, които мноого трудно минаха след 4 клас от Монтесори в гимназия, просто не можеха да се нагодят кьм тази система с оценките.

При моето момиче се оказа вирусна алергия, вчера доки ни даде финистил капки. Но иначе е добре без температура и се надявам скоро да отмине. Малкото обаче ще ми скьса нервите, след като септември миналата година не свикна и орева цялата ясла, я изпратиха да си ходи в кьщи по живо по здраво. Стоя 3-4 месеца в кьщи уж по препорька на всички, поотрастна малко. Сега намерихме тагесмутер, много я обича, играе от една седмица с нея, смее се, но аз излезя ли рев до дупка. Днес за пьрви пьт пробвах да я оставя за 10 мин. С голямата никога не сьм имала такива проблеми.  Crazy

Халапела, браво на детенцето ти, все така да имаш поводи за радост!  Grinning

Относно немския, нашата все ни коригира, че произношението не ни било правилно и как трябвало да се изговаря по-добре.  Joy Добре, че се роди да ни каже.  hahaha И ние говорим в кьщи само на бьлгарски, но тя обрьща често на немски. Имам чувството, че и е по-лесно да се изразява на немски, вьпреки че и двата езика ги говорим непрекьснато.

# 19
  • Мнения: 9 052
  Записвам се да следя темата. Обмислям евентуално преместване. Има ли начални училища с специализирано направление - спорт и изкуства, както при нас има музикално училище от 1 клас и спортно от 5 клас.

зависи къде живееш. в по големите градове трябва да има. около нас има едно с английски, едно с френски, едно религиозно и то твърде, едно монтесори , едно спортно ...

не можах да се класирам 3та, Хексилина ме изпревари Laughing.

Добро утро, момичета Hug.

жабке, ако Монтесорито е с добра репутация, защо не?

Ирка, какво ти правят на тези мъдреци, не зараснаха ли вече?
защото се побърках с толкова у-ща. но може би по с това монтесори ще наваксаме, като запишем все пак и в него .
ей, подлудиха ме в работата бре!

# 20
  • Мнения: 1 190
Здравейте!

Iva* нали знаеш, че фенистил-а е кортикостероид! Дано наистина да трябва да го даваш ..

# 21
  • Немция
  • Мнения: 6 891
Сбьди, мерси за темата!  bouquet

Валито, щом пристигнете,обьрнете се кьм педиатьр, кьм който ще се водят децата и той ще ви препорь4а кьде да се обьрнете заради проблемите сьс сина ви. Доколкото знам системата е добре организирана за деца с увреждания, имат вьзможности за ерготерапия и т.н. процедури, които здравната каса поема.

Моми4ета, покрай една друга тема се замислих как стоят нещата в ДЕ при(не дай си, Боже!) смьрт и на двамата родители. Ние имаме застраховка в слу4ай на злополука, но желателно ли е да има 4овек за всеки слу4ай завещание, в което да е посо4ен настойник за детето, който да поеме грижата по него? Ако няма такова, налага ли се децата да постьпват в дом, докато се вземе сьдебно решение кой роднина да поеме децата? Знаете ли нещо конкретно по вьпроса?

Ива, много неприятно, 4е са открили алергия. За пьрви пьт 4увам за вирусна алергия. newsm78
За малката госпожица- дай й пове4е време да свикне, моето дете имаше дьлга адаптация в детската градина, но си заслужаваше времето, което изкарах в градината, докато усетихме, 4е по4ва да свиква. Сега ходи без пла4 и без тьга в о4ите там.

# 22
  • Мнения: 1 334
Бискара, ако говорим за деца на необразовани или нискоинтелигентни родители, нещата стоят наистина така.  Детето няма как да надскочи средата си. Но да не обобщаваме така за всички чужденци.


моят коментар беше само и единствено по повод  поста на Stern  за децата на туркините. Съгласна съм абсолютно че нивото определя битието.

По повод добрия български който говорят, не искам да ви разочаровам но в немската среда и български вкъщи, българският е ограничен. И аз така си мислех че детето ми говори добър български, защото де факто той няма никакъв акцент и ползва голям набор от думи, ние вкъщи говорим само на български, но илюзиите ми леко се развенчаха след като му се наложи да учи в българско училище. Сега, на втората година е значително по-добре от това което беше като дойде, но все още има думи които не разбира и все още си превежда от немски. Просто след толкова години говорене само на немски, той си остана и водещия език, нещо което на мен ми харесва, за българския колкото, толкова.


 Записвам се да следя темата. Обмислям евентуално преместване. Има ли начални училища с специализирано направление - спорт и изкуства, както при нас има музикално училище от 1 клас и спортно от 5 клас.

За коя провинция питаш? Оказва се че могат да се намерят подони у-ща. Grinning

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 16:05 от Biskara

# 23
  • Мнения: 1 049
Да Тоничка, аз й го дадох еднократно през нощта, защото беше зле. Но ни предупредиха само в краен случай. Редовно не.  Peace

# 24
  • Мнения: 11 316
Biskara, пак зависи от провинцията за типа училища.
В  нашата провинция например имаме спортно начално училище и музикална гимназия.
Така че не може да се каже категорично къде как и какви са училищата.

# 25
  • Мнения: 1 334
Biskara, пак зависи от провинцията за типа училища.
В  нашата провинция например имаме спортно начално училище и музикална гимназия.
Така че не може да се каже категорично къде как и какви са училищата.


А,добре! Тази ваша провинция много вървежна ще дойде Wink. Поправих се, и в Мюнхен има.

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 16:06 от Biskara

# 26
  • Мнения: 11 316
Biskara, пак зависи от провинцията за типа училища.
В  нашата провинция например имаме спортно начално училище и музикална гимназия.
Така че не може да се каже категорично къде как и какви са училищата.


А,добре! Тази ваша провинция много вървежна ще дойде Wink. Поправих се, и в Мюнхен има.
Ама хич не е вървежна, отива ептен към фалит, особено сега с тия излишни ландтаг избори  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 35
Здравейте, някой слагал ли си е зъбни импланти , тук в Германия ?, ако да, доволни ли сте, и колко горе долу струва това удоволствие Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 677
Здравейте,
Сбъдваща, благодаря за темата   bouquet
При нас, в съседното село пък има музикално начално училище, ако не искаш детето ти да пътува, просто нямаш избор и трябва да го запишеш там.

# 29
  • Мнения: 1 334
Здравейте, някой слагал ли си е зъбни импланти , тук в Германия ?, ако да, доволни ли сте, и колко горе долу струва това удоволствие Rolling Eyes

О, това е тема за Татяна... Wink
На мен не ми се е налагало, на мъжът ми му предложиха да му сложат за 3000 евро бройката.

Общи условия

Активация на акаунт