Нова година-нов късмет! 168-ма немска оптимистична.

  • 40 406
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 898
Тортуна, ние сме били до сега на две, но са все на много близки приятели. На едната си дадохме прилична сума, от порядъка на 200-300 евро. На другата, дадохме по-малко, понеже решихме да им подарим и нещо от България за спомен. Прецени колко са ви близки и така. Но ако не са много - мисля подарък в рамките на 100-200 евро е ок. Съответно поднесен я в плик, я в нещо по-оригинално като опаковка.

# 691
  • Мнения: 270
Гея, мерси много. И аз така мислих за 100 - 200 е. Иначе купих от една книжарница страхотна кутия точно за сватба с картичка вътре и специално място където се слагат парите. Опаковам луксозно и така... Това ми е идеята, но сумата ме затрудни...Мерси още веднъж.

# 692
  • Мнения: 11 339
Днес явно съм яхнала метлата.
Подивявам като видя написано Мерси, вместо така красивото Благодаря!
Сори, ама не издържам!  Twisted Evil

# 693
  • Мнения: 270
Вечи, какво има? И Данке става за немска тема, но го спестих. Мерси е хубава френска  дума, също като благодаря. Надявам се да кацнеш скоро. И не карай пила докато шофираш метлата.  Hug Разбирам,че много може да ти се е насъбрало, но да издребняваме сега не е нужно.

# 694
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 898
Веч, аз съм френско-говоряща и мерси ме устройва напълно Wink

# 695
  • Мнения: 11 339
Не си уважаваме родния език, затова побеснявам!

# 696
  • Мнения: 558
тук рядко някой използва правилно пълен и непълен 4лен, вие за мерси се впрягате  Wink

Идния уикенд  май ще отидем до Берлин. В кои райони да гледам zа хотел? 4*/ 5* предполагам са все централно разположени, но май в Берлин "център" е доста широко понятие. Благодаря  Wink

# 697
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 898
Веч, в такъв случай в темата просто трябва да се въведе да не се използва нито една чуждица...

# 698
  • Мнения: 337
На кратко Биба - той работи като командирован от БГ фирма. От АОК ни дадоха цена за нас тримата  332,89 евро / месечно, която изцяло ние трябжа да плащаме. Малко множко ми се видяха и за това започнах да гледам частните. А малко рисковано ми се вижда само с Европейската здравна карта за детето .

# 699
  • Мнения: 166
На кратко Биба - той работи като командирован от БГ фирма. От АОК ни дадоха цена за нас тримата  332,89 евро / месечно, която изцяло ние трябжа да плащаме. Малко множко ми се видяха и за това започнах да гледам частните. А малко рисковано ми се вижда само с Европейската здравна карта за детето .

ХАха МАртинела ако тези са ти се видяли множко, като видиш от частните не знам как ще ти се сторят. Не се надявай, че частните са по-евтини. Там всеки член от семейството се застрохова отделно. Иначе според мен изберете ТК ако е държавна,

# 700
  • Мнения: 337
оле наистина ли  #Crazy , ха ще трябва значи да мисля друг вариант newsm78. Или да се сбогувам с тези пари всеки месец.

# 701
  • Мнения: 270
Azalee за звездичките, които си посочила може би Маритим, знам за два хотела от веригата в Берлин,един от които май му махнаха едната звездичка и е вече с 4, но не съм сигурна. Можеш да видиш от тук http://www.maritim.de/de/hotels/deutschland/hotel-berlin Иначе да, " център" за нас е широко понятие и ние се водим също mitte, но има 15 мин до същинския такъв... Blush

Martinela ако е само командировка, европейската карта трябва да важи за вас предполагам. Иначе отново ти препоръчвам ТК от държавните.

Вечи, много си уважавам бг език, но покрай учещите френски у дома, какво да се прави  hahaha

# 702
  • Мнения: 337
TOPTYNA ПIЛE Z_ПАN"(тортуна пиле жоапан)   ooooh! , така става като немците се "окопитиха", и сега предимно търсят само чужденци с фирми и не искат да ги наемат и  следователно да ги осигуряват.... Хитри лисички са някой от тях  Crossing Arms

# 703
  • Мнения: 533
Момичета, извинете че нахлувам в темата ви, но ако има някой запознат, може ли да го помоля да ми отговори на лични няколко неща свързани с немските правила и закони.
Сестра ми реши, че ще ражда в Германия.Баща ми и майка ми живеят там. Мъжа и/ нямат сключен брак/ беше се пробвал да работи там преди няколко месеца и има регистрирана фирма там. /ако е от значение, не знам дали е плащал изобщо осигуровки или квото се иска там, той остана месец - два и се прибра/. Та сестра ми е решила да замине сега там, да си направи една адресна регистрация , и после към 6-7 месец да замине отново и да роди в Германия. С идеята така детето и тя да получат гражданство и там майчинство, детски...Един вид да обере облагите. Защо ли обаче имам чувството, че само ще създаде излишни разходи на баща ми и ще се върне с подвита опашка. Възможно ли е това, което е намислила... Поне да знаем как стоят нещата.Не че и да и кажа, че лети в облаците ще ме послуша...Тя като си науми нещо...

Скоро не се е появявал някой с такъв въпрос. Време беше. Joy

За да роди сестра ти в Германия безплатно, ще и трябва не само адресна регистрация, но и здравна застраховка. Здравната застраховка кой ще я поеме?
Раждане на дете в Германия , не носи автоматично немско гражданство за него и майката. За гражданство има изискване за 7 години (може и да греша, поправете ме) легален престой тук.
Това, което може да получи сестра ти като облаги максимум ( и то ако е легално регистрирана тук!!!) са 300 евро за една година и 164 евро месечно детски. Детските се изплащат само ако детето се оглежда в Германия.

Сбъдваща,поправка-детските са 184 евро на месец,ние доживяхме да ги получаваме от началото на февруари,след 9 месеца кореспонденция.Аз да се оплача,от мойте курсове по немски изобщо не напредвам толкова,колкото се надявах.А на 24 март имам изпит.Преди 3 дена правихме един проверовъчен тест и не мърдам от А2 и толкова.Дайте някаква идея,чак ми иде да запиша 1 клас,заедно със щерката.Че то 6 месеца курс,не се научава достатъчно.

# 704
  • Мнения: 3 880
От АОК ни дадоха цена за нас тримата  332,89 евро / месечно
Мартинела, това не е чак толкова много за тримата общо. Питайте и в други каси, но едва ли ще има значителна разлика. Частната е по-скъпа...

Общи условия

Активация на акаунт