Истанбул 7

  • 86 335
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 050
И ние с милото плануваме да посетим още веднъж този град, плановете ни са за май месец. Предният път посетихме повечето стандартни места като дворци и подобни, беше преди пет години и нямаше аквариум(ходихмепрез октомври, но беше хубаво времето). Да попитам, който е ходил да гледа рибите-хареса ли ви   bouquet Чудим се и за Принцовите острови?

# 46
  • Мнения: 11 747
Повечето хора са доста доволни от аквариума Тюркоазоо, но аз не. Нищо особено не ми се видя, втори път не бих го посетила. Не бих отделила време и пари за него. Направо не го препоръчвам! Но наистина масово много се харесва, така че вероятно подвеждам с моето отношение.

# 47
  • София
  • Мнения: 13 141
Много зависи и от моментното състояние. Ние бяхме в един горещ августовски следобед на третия ден от обикалянето. Стори ни се като райско кътче - хладно и спокойно. С удоволствие седяхме на пейките пред огромните аквариуми след тунела, съзерцавахме рибите (години наред имахме 140-литров аквариум и обичаме да го правим) и събирахме сили за нови подвизи по истанбулските улици  Mr. Green. Нямаше как да не ни хареса  Mr. Green. И на дъщерите им хареса - средата повече им допадна в сравнение с тази около джамиите  Wink. Аз лично се впечатлих от тунела (останалото е като във всеки друг аквариум), но си го представях по-голям. Затова пък може да се влезе 2 пъти  hahaha. Тогава изглежда по-голям  hahaha.

п.п. Никъде не съм споменала, че горното се отнася за Аквариума във Форум.  Embarassed

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 17:44 от Тaня67

# 48
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Косиопея - островите (в частност Буюкада) са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Сърцето ми остана там, а отидох с огромно предубеждение. Ходенето до Буюкада осмисли целия престой в Истанбул втория път.

# 49
  • Мнения: 1 934
Шебек, колко време ми трябва за Буюкада?

Например 1 следобед стига ли?

Ангелина, утеши ме, да знаеш  Mr. Green

Илиана, вие от втория автобус ли ще сте на 19 април, щото ако се напълни той, веднага се прехвърлям там от 10 май  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 346
...
Илиана, вие от втория автобус ли ще сте на 19 април, щото ако се напълни той, веднага се прехвърлям там от 10 май  Peace

Ние сме на последните места в първия.Направих резервацията в първия работен ден на тази година.Нищо чудно вече да има и втори автобус Simple Smile

# 51
  • Мнения: 138
Здравейете,  имате ли представа кога цъфтят лалетата в Турция, искаме да ги видим, има 3 дати за екскурзия:   29.03 - 01.04.2012г./05.04 - 08.04.2012/19.04 -22.04.2012

# 52
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Имаме. Simple Smile Колебая се дали да те посъветвам за средната дата или за третата. Много зависи от времето, но май последната дата най гарантира цъфнали лалета.

# 53
  • София
  • Мнения: 13 141
Здравейете,  имате ли представа кога цъфтят лалетата в Турция, искаме да ги видим, има 3 дати за екскурзия:   29.03 - 01.04.2012г./05.04 - 08.04.2012/19.04 -22.04.2012

Последната дата, но ако е много топла пролетта, може и да са прецъфтели на места, особено в централната част на града.

# 54
  • Мнения: 1 934
Ура, и мен ме преместиха за 19 април-ще има втори автобус и засега все още се намират малко места за него, така че който иска лалета+Истанбул за 110 лв, да побърза  Mr. Green

# 55
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Клавдия, всичко зависи от разписанието на феритата (април още е зимното) и от желанието. Ние бяхме от 11:30 до 14:40 - стигна ни за основното, а бяхме и пеша. Но нямаше удобен транспорт по-късно, а и ни чакаше азиатската част с Баъдат и Чамлъджа.  Peace

Аз ви съветвам да заложите на около 20-25 април - тая година пролетта май ще дойде по-късно. Щом при ранна пролет като миналогодишната, на 1 май имаше лалета и то на места не разцъфнали. Макар и мрачно, си беше топличко - и за летни дрехи ставаше, моя мъж ходеше по къси панталони.



















































Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 14:19 от Шебек

# 56
  • Мнения: 1 934
Шебек, дали може на лични, а защо не и тук в темата повечко подробности за този ден как е минал грубо. Защото може и ние да го повторим с приятелката ми. Пиши за транспорта също.


Ох, красота  Simple Smile

Не можем да местим повече, няма как като пеперуди насам-натам, а и за 26 април няма нито 1 човек записан за втория автобус, рискуваме просто да не тръгне такъв  Confused

# 57
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Пиша ти го тук, защото може да е полезно на някой друг:

* Закуска
* С трамвай - посещение на Долмабахче сарай (отвън)
* С автобус – посещение на квартал Ортакой, джамията Буюк Меджидие (отвътре) и площад Ортакьой - не се осъществи поради реставрация на джамията.
* С кораб – посещение на най-големият от Принцовите острови - Буюкада
* С кораб – пешеходна разходка по Баъдат джадесъ  – азиатската перла на Истанбул
* С автобус – пешеходна обиколка на квартал Мода и Сьоютлючешме  джадесъ
* С автобус – посещение на една от най-високите точки на Истанбул – Чамлъджа парк
* С автобус – преминаване по моста над Босфора и вечерна разходка по Истиклял и около Галата Кулесъ

За транспортите ще пиша по-късно, защото трябва да видят зимните разписания.

# 58
  • Троян
  • Мнения: 85
Шебек,може ли малко повече информация за Бююкада?На къде да поеме чеовек ,какво наи-напред може да се разгледа изобщо малко повече за този остров?Благодаря предварително!

# 59
  • София
  • Мнения: 13 141
Кливия, спокойно! Метереолозите ни обещаха пролетта да започне още от февруари  Laughing.

Последнита седмица започнаха да дават отново "Перла" и аз реших да видя що за чудо е това  Laughing. Мъжът ми само поглежда и въздиша за Истанбул. Имам чувството, че ще се навие да ходим, но е категоричен, че не иска с автобуси  Laughing. Ама и турците знаят как се прави сериал. Постоянно има външни снимки и то все сред красоти. Как да не му се прииска на човек да ги види? Мъча се да се сетя дали в американски сериал (например Дързост и красота) е имало някога външни снимки? Май никога не съм виждала, поне в първите 500 серии  Mr. Green, когато го гледах.  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт