Истанбул 7

  • 86 231
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 045
Да, там е. С изключение на първите и последните 10 - 15 снимки, всичко е в парка. Много е красив и поддържан. А трите кьошка/ресторанти бяха препълнени. Преди това бяхме разбрали, че не са частни, а държавни или общински и са съобразени с възможностите на обикновените хора. Жалко, че бяха препълнени и не можахме да поседнем в някой от тях. Затова пък си намерихме слънчева пейка край езерото с лебедите  Laughing.

# 31
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
М, записвам си го задължително   Peace
А патешкото дупе, заклевам се, в първия момент беше делфин  Shocked Joy Викам си "къде пък го намериха тоя делфин в парка"  Joy Joy Joy
На Чамлъджа също има такъв ресторант, ама е бая скъпичък - явно тея са по-народни и тях трябва да ги отбележим.
Харесах си и лаленцата за по 1 лира, ама нз как да си ги донеса  Sad Че олеандрите ми останаха на една пейка на Чамлъджато, идеше ми да се самогръмна после  #Cussing out Дали продават и зюмбюли, обожавам ги  Thinking

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 01:15 от Шебек

# 32
  • София
  • Мнения: 13 045
Да, продаваха всякакви пролетни цветя - лалета, зюмбюли, нарциси и всички бяха по 1-2 лири. Обаче саксиите са с по 1-2 кила пръст. Нямат нищо общо с малките саксийки от нашите пазари. Много ни се искаше да си купим нещо, но като си представих, че ще го разнасям поне 10 часа и се отказах. Освен това има вероятност да са ги продавали само по време на фестивала, защото още не го бяха закрили. Имаше концерт, някаква изложба на открито и т.н. Мисля, че беше до 15-ти април.

irdbg, може 1 карта да се ползва от много хора. Обаче намаления билет се дава на практика само на един от тях, ако се качите втори път в рамките на 1 час. Първите 10-15 минути не се дава намаление, а после само на първия качил се. Говоря за билетчето на половин цена. Другото намаление от 0,25 лири се дава винаги. Ако ще ползвате много често транспорт е по-добре всеки да си има карта. Ако е за 3-4 качвания - не си заслужава. Картата важи за фериботите, но не и за корабчетата за разходка.

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 00:06 от Тaня67

# 33
  • Мнения: 1 934
Таня, не мога да видя албума, а много ми се иска  Simple Smile

Какво толкова за пренасянето на цветя-нали не се носят на ръце. Аз от Виена си пренесох едни пеларгониуми 10 броя в кашонче и оцеляха в автобуса Whistling

# 34
  • София
  • Мнения: 13 045
Кливия, албумът е достъпен за всички във фейсбук. Просто трябва да имаш профил.

Проблемът с цветята беше, че тежат, а ние бяхме в парка около 11-12 часа преди обяд. В хотела се прибрахме в 22-23 часа  Laughing. През цялото време трябваше да ги крепя, освен чадърите, защото тези дни не спря да вали  Laughing. Беше луд късмет, че точно сутринта в парка беше слънчево. Малко по-късно отново се продъни.  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 934
Там е работата, че нямам  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 11 747
Кали, стискам ти палци да стане работата без проблеми! При тези агенции, които са проблемни и ги дават по телевизиите нещата стоят така, че издънките стават с някои групи в даден момент, но не важи за цялостната им работа. Има изгорели, но има и успели. Дано твоето пътуване се осъществи, наистина има надежда. Ако ли пък стане някой фал и ви зарежат в Истанбул, примерно, поне без никакъв проблем отиваш на автогарата и си хващаш автобус за България и то за Варна и си спасена. Не е като да те зарежат в Египет и то по време на полугражданска война...  Laughing  но и такива неща се случват - пътешественика трябва да е наясно, че има и рискове. Не е като да си седиш у дома.

# 37
  • България, София
  • Мнения: 1 750
Таня, страхотни снимки  bouquet
Обожавам лалета! Като ги гледах по снимките, душата ми се напълни.
Ние преди две години на 21.05. заварихме Истанбул в  рози. Също беше много красиво, но си мечтая дя видя го видя и в лалета Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 934
Усещам как аз няма да видя ни лалета, ни рози на 10 май  Laughing

Таня, и аз съм възхитена от снимките ти-много професионални   bouquet

# 39
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
И мен точно пренасянето до хотела ме притеснява - иначе на връщане автобуса така или иначе се превръща в товарен камион, пълен с всякакви хранителни и не съвсем запаси  Joy

В торби ще се счупят лаленцата, а да се връща човек до хотела само за да ги остави  newsm78 Айде, зюмбюлите по-лесно се пренасят, ама да ги носи човек цял ден не си е работа... Май в парка трябва да се ходи следобед, купуваш - носиш в хотела и излизаш на вечерта разходка.

# 40
  • Мнения: 416
pina, благодаря за новата тема!

Ние на 19.05. сме в Истанбул, а сега разбрах, че е Ден на Ататюрк. Имате ли представа дали музеите работят на този ден? Изобщо дали тогава се организират някакви грандиозни празненства?

Тaня67, къде се намира този парк, как се стига до него?

# 41
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Музеите работят, тържества се организират, но са вид митинги и не е нещо стряскащо или трафикоспиращо.
Абе хора, цветарките и радините им вълнение, вие за раници не сте ли чували? GrinningНе ми приличате на такива хора! Кливия, имаш шанса да видиш и двете, да не кажа за люляците и рожковите, които обагрят целия град в различни отенъци на лилаво.

# 42
  • София
  • Мнения: 13 045
Тaня67, къде се намира този парк, как се стига до него?

В европейската част в посока Черно море  Laughing. Кварталът също се казва Емиргян. Пина е сложила линк за транспорта в първия пост. Като се качиш в автобуса се сяда от страната на Босфора и си правиш една дълга и приятна панорамна разходка  Grinning. Приятно е, но се губи доста време за транспорт и определено не е за първо посещение, освен ако не сте за седмица.   Grinning

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 19:21 от Тaня67

# 43
  • Мнения: 119
"Четирима загинаха и 27 бяха ранени при катастрофа на автобус, превозващ пътници от Турция за България "

http://www.focus-news.net/?id=n1612473

Ужасно , дано не е някой от туритическите автобуси...не че има значение. Cry
Автобуса е с варненска регистрация.

# 44
  • София
  • Мнения: 346
Ние за втори път ще посетим Истанбул на 19 Април с БутикТравел,но без да ползваме организираните им турове.Миналата пролет бяхме към 25 Март и лалетата не бяха нацъфтели както ми се искаше,дано сега ги уцелим.Тепърва предстои да направим план-график на посещението.От най-популярните забележителности,не влязохме само в Топкапъ и Св.София,така че те са номер едно в списъка.Заради децата ще посетим отново аквариума Тюркоазу и ще се повозим по Босфора.Много ми се иска да остане време и за площад Таксим и Истиклял.Изцяло разчитам на темата за ориентир.Благодаря Ви  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт