странна разпоредба или нелоялна конкуренция

  • 2 526
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379

Авторката, минерална вода Горна баня, както и всяка минерална вода не е подходяща за всекидневна употреба от деца под 7 години.
Горна баня е с високо съдържание на натрий. Пледирайте за смяна на марката. Нека водата да е изворна или трапезна.

Горна баня имат и трапезти води с марка "Сердика" виж продукти в http://gornabania.com/те стават за деца мисля.


Много добре знам, че Горна баня предлагат и трапезна вода. Едната е "Сердика", другата е "Горна баня - трапезна", не минерална.

Авторката пише обаче:


...в предписанието което ни накараха да подпишем  остава само минерална вода Горна баня

# 16
  • Мнения: 2 584
става въпрос за това че предписанието е направено 02.12.2011г. а на родителите се каза да го подпишат на 17.01.2012г.(в групата ни са сменили водата още тогава)  каква вода да носим всеки понеделник в шишетата, аз лично не гледам от каква марка е шишето-винаги и пълня вода от чешмата, много рядко когато нямам шише и купувам на път за градината, а най-продаваните марки са банкя и горна баня, стана ми странно това предписание защото все още няма закон който да ме задължава да купувам определена марка, когато съм на вън и ни се допие вода не обикалям да търся изворна, купувам някаква-каквато има все пак не я пием постоянно
и нищо лично към горна баня в офиса  поръчваме само от тях, всяка седмица по 12 туби като я редуваме с изворна и минерална
а не можем да пуснем оплакване защото е минал 14 дневния срок

# 17
  • Мнения: 1 621
В нашата градина на информационното табло има списък с водите, които не са разрешени за малки деца.
Описано е не само марката, но и изворът от който се добива. Много от марките води имат различни видове, които са добити от различни извори.
Много от минералните води не са подходящи за деца! Според педиатърката на дъщеря ми даването на минерална вода може да доведе до проблеми с бъбреците. А ако ползвате и паста с флуорид може да се надвиши количеството флуорид за деня и това да доведе до проблеми със зъбките.
Никой не те задължава в къщи да даваш каквато си искаш вода, но в детските заведения трябва да се дава такава, която е подходяща за деца.

# 18
  • Мнения: 1 475
Токущо по новините на БТВ ,казаха за тази разпоредба, в Благоевград е станала задължителна и има изнесени списъци с 12 забранени води и от днес започват проверки във всички  градини,дали се спазва разпоредбата! Целта е децата да пият вода,която има флор под 1.5 , защото приемането на флор над допустимите норми при деца под 7г уврежда много зъбите и води до появата на т.нар кафяви петна по тях!

# 19
  • Мнения: 15 379
Не само флуорът е опасен. Нивото на натрий също трябва да е с ниски показатели.

# 20
  • Мнения: 9 361
става въпрос за това че предписанието е направено 02.12.2011г. а на родителите се каза да го подпишат на 17.01.2012г.(в групата ни са сменили водата още тогава)  каква вода да носим всеки понеделник в шишетата, аз лично не гледам от каква марка е шишето-винаги и пълня вода от чешмата, много рядко когато нямам шише и купувам на път за градината, а най-продаваните марки са банкя и горна баня, стана ми странно това предписание защото все още няма закон който да ме задължава да купувам определена марка, когато съм на вън и ни се допие вода не обикалям да търся изворна, купувам някаква-каквато има все пак не я пием постоянно
и нищо лично към горна баня в офиса  поръчваме само от тях, всяка седмица по 12 туби като я редуваме с изворна и минерална
а не можем да пуснем оплакване защото е минал 14 дневния срок
Извинявай, ама какво пречи всеки от вас да си купи шише Горна баня и след това да си го пълни с каквато вода иска, тя е прозрачна нали? С просто око не се вижда разлика. Не виждам тук никаква драма. Ето ти например като мен предпочиташ чешмяната, друг просто ще купи 2 шишета- едното Горна баня и ще пресипе вода от едното в другото. В крайна сметка мин. вода е средно около 50-70 ст. за малко шишенце. Предполагам също, че всеки си сменя шишето поне на 1 седмица.

Общи условия

Активация на акаунт