Вега тест

  • 46 241
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 0
Момичета,някой може ли да ми каже, след вега тест в зависимост от храните,който са ти с + , т.е. позволени в какви количества горе долу се приемат и как да разбереш коя комбинация храни не е удачна за теб и коя е,защото почти никога не ядем само едно нещо? 
Защото въпреки че на вичките 200 храни имам + или ++,доста често ми се подува стомаха и чувам дисконфорт.

# 1
  • Мнения: 2 289
zuzane1 , да ти кажа този Вега тест е пълна измама.
Мъжът ми щеше да ме бие, като разбра, че съм си дала парите.
Той е н. с. доктор по биология и според него биохимията на процесите не може да се установи с такива методи.
Да не говорим, че там някакъв измислен лекар взе ми разправя какви аномалии съм имала на жлъчката уж по ирисите на очите, а аз преди седмица си бях правила ехография и нищо не съвпадаше.
Така че, това е по-скоро някакъв вид заблуда за хора, които не са наясно.
Отделно, че спазвах разните там предписания за видовете храни в продължение на шест месеца и нямаше никакъв резултат.

(Сега като поразпитах и поне 3 души имат същите впечатления.)

# 2
  • Мнения: 0
Благодаря ти Мелани. И аз съм резервирана и ми е странно как ме "разшифровах"а само с едно докосване на пръста Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 5 499
Аз си правих октомври месец.
Поради липса на време нямам възможност да спазвам хранителния режим за съжаление,като цяло ми направи протеиново-зеленчуков режим,на който и да го дам,ако го спазва ще смъкне от него.
 Макар че жената докато ми прави теста каза че не пия газирано,не ям месо и имам алергия от полени,позна и за трите,склонна съм да вярвам че има нещо вярно в този тест,а и моите килца за сваляне са малко:3-4 и ще ми трябват повечко усилия и търпение

# 4
  • Мнения: 0
На мене изобщо не ми направиха хранителен режим Sad 
Аз искам да си поддържам фигурата и да не ми се издува корема. и си мислех, че ако знам коя комбинация на храни е удачна би могло да м помогне. Освен ще опитам на друго място

# 5
  • Мнения: 1 050
Голяма измама е този тест. Правих си миналата година, спазвах доста дълго време всичко и резултат 0. Най-странното беше, че установиха, че пълнея от краставици и от пилешко, а свинското ми влияе супер.  Shocked Изкараха, че ако ям пържоли ще съм фиданка, ако ям краставици ще съм бъчва. ooooh!

# 6
  • Мнения: 0
Аз имам проблеми със стомаха и се надявах с теста да получа необходимата информация, така че това да спе, но за съжаление не стана. Още повече изобщо не ми казаха как да комбинирам "полезните храни" Sad

# 7
  • Мнения: 0
и аз направих глупостта да си направя този тест, най-смешното е че мога да ям бяло брашно,но не и пшеница,което е много странно защото бялото брашно се прави от пшеница,не само това ами отгоре на всичко са ми забранени почти всички плодове и зеленчуци,а месата ми са разрешени,алкохола кафето и газираното също са разрешени,както и консервантите -много интересно,явно аз отслабвам от вредни храни  Joy

# 8
  • Мнения: 0
Точно това ме притеснява, че са ми позволени всички безумни храни,а корема още мие подут Sad

# 9
  • Varna
  • Мнения: 439
Здравейте,
въпреки всички негативни мнения за теста - аз обаче съм доволна. Направих си теста на 28.12.2011г. Дадоха ми и хранителен режим горе-долу като количества и комбинации. Много неща излязоха странно отрицателни, но вече започвам да виждам промяната. Спазвам насоките на лукарката която го прави и вече свалих 4,5 кг. за 20 дни /започнах на 3.01./. Имам прегрешения по веднъж в седмицата - примерно съм яла пица, сладки неща, които иначе са ми забранени, но по съветите на жената, като прегреша - на следващият ден трябва да изкарам само на 1 от разрешените продукти и отново съм в час. Странното е че ми забраниха продукти от рода на грейпфурт, ябълки, кафява захар и подобни. Най-трудно ми беше да спра твърдото сирене и кашкавала. Една вечер преди около седмица реших че ми се яде сирене и кашкавал и вечерях по 10 гр. от двете и салата печен пипер - наистина бях подута като плондер на следващият ден - явно не напразно са ми ги ограничили.
Основните принципи които поне на мен ми дадоха - сутрин задължително закуска и часа гореща вода с лимон. Към 10 часа задължително някакъв плод. На обяд - комбинация въглехидрати и зеленчуци или протеини и зеленчуци. Следобяд - шоколад, ядки, кисело мляко с плодове, плодове и др. и за вечеря /не по-късно от 19:00/ само протеини със зеленчуци - яйца, месо, мляко, меко сирене, риби и др. със салата. Т.е. важното е въглехидратите се поемат до обяд. Вода по 30гр. на всеки килограм телесно тегло. Пия готови сокове, ям шоколади, храня се от заведения - така че не мога да контролирам много много с какво и как е приготвено яденето, но ефект има.
Цял живот правя диети, а това не го приемам като диета - а като режим на хранене от тук нататък. Знам че и психическата настройка също е важна и може би и тя рефлектира.
Забравих да пиша че има и още едно правило - веднъж седмично един моно ден от разрешените храни - т.е. един продукт /например пиле, телешко, кис.мляко, някакъв плод или др./ и го ядеш на 5 приема за целият ден. Аз съчетавам този ден с лунната диета и карам примерно на банани или портокали.

# 10
  • Мнения: 0
Здрасти Хана,

Би ли споделила къде си ходила,защото на мен не ми направиха хранителен режим и вероятно и от там идва проблема  с подутия стомах,защото след теста се оказа че почти 1/2/от храните са ми с +, а останалите с ++,кеото  е много добре до колкото  знам.

# 11
  • Varna
  • Мнения: 439
Здравей,
аз ходих във Варна, а виждам че ти си от София. Иначе ходих в центъра, която се намира до ст.Спартак - дори ходих с ваучер закупен от Колектива. Бях много предубедена, но останах доволна. Доколкото знам хранителният режим и на други момичета е подобен на моя като правила, а вече в зависимост от разрешените протеини, въглехидрати, плодове и зеленчуци си правиш комбинациите. На мен например ми забраниха домати и съответно салатите трябва да са без домати. Общо взето режима е следният:
1. 8:00 /сутрин/ - 1 чаша гореща вода с лимон, закуска зърнена от разрешените зърнени храни
2. 10:00 - плод от разрешените
3. 12:00 /обяд/ - протеини със салата или въглехидрати /ориз, картофи, грах, царевица и др./ със салата
4. 16:00 - шоколад /до 50гр./ или ядки /до 50 гр./ или кисело мляко с плодове или само плодове
5. 19:00 - вечеря - протеини със зеленчуци
Вода - по 30 гр. на килограм телесно тегло,
1 ден в седмицата задължително само на 1 продукт от разрешените /аз почти винаги карам на пилешки пържоли или на портокали/
Ако изядеш нещо от забранените храни или пък грешна комбинация спрямо часовете - на следващият ден караш също само на 1 разрешен продукт - мин. 3 приема.
Месото е желателно да е до 180-200гр. на прием, сирене и кашкавал - до 100 гр. Плодовете е желателно да са едни и същи през съответният ден. Солта е желателно да е ниско нитратна.

Малко се повторих с предният пост, обаче реших да ти ги систематизирам, тъй като виждам че само това ти липсва. Колежка си прави същият тест и режима и е същият, само разрешените и забранените храни са други. Така че режима явно си е по-скоро правила за спазване при комбиниране на храните, които не се различават за различните хора. Между другото това за мен е една комбинация от разделно хранене и системата -60. Спазвала съм и двете и съм сваляла, но нещо последно време и двете не ми вършеха работа /т.е. не свалях от тях/. Установих че явно доматите, твърдото сирене и кашкавала са едни от продуктите които преди са ми действали добре и съм сваляла от тях - но от 1-2 години насам вече не е така. Без теста щеше да ми е трудно да го узная.
Дано да съм била полезна!

# 12
  • Мнения: 0
Страхотна си, Благодаря ти Simple Smile
Ще за започна по тази схема,защото в интерес наистината, често се овличам и хапвам месо с въглехидрат иии слава богу, само безкрайните тренировки ми помагат да не надмина себе си  Laughing

Ще дам отзиви след 1 седмица Simple Smile

# 13
  • Мнения: 0
Хана, този твой режим и без вега тест да го спазваш пак ще си добре, не мислиш ли.....аз също си дадох парите на вятъра за тоя тест, още ме е яд, първо ми каза, че не съм пила достатъчно вода и може да не ми отчете правилно, после ми каза, че трябва да спра доматите и бялото брашно и бяла захар. Аз хляб и тестени по принцип не ям отдавна, защото ме боли корем от тях(вече и от кратофи и труги храни) А доматите ги спрях в разгара на лятото - представяте ли си, чудех се какво да ям един месец, нямаше никакъв резултат, само се измъчих. А и на мен ми дадоха готов режим, който, както вече казах и без тест да се спазва, лека по лека може да се отслабне

# 14
  • Мнения: 32
Здравейте, и аз ще дам отзиви за вега теста Simple Smile Много съм доволна, направиха ми теста, както и индивидуален режим + куп безплатни съвети. При мен в зелено(разрешени) се оказаха все приятни за мен храни като краставици, домати, ориз, леща, банани, ананас, шунка, натурален шоколад, свинско, телешко и пуешко, кафе, бадем, лешник, царевица и др.и общо взето съм доволна Simple Smile В червено (забранени) са ми пилешко, кола, дъвки, бонбони, прясно мляко, грах, зеле, оцет, чесън, картофи и др. Хапвам по 5 пъти на ден и се чувствам перфектно и определено вече съм свалила някой и друг килограм, но ще ви дам по- точни резултати след 2 седмици, че съм решила да не се тегля до тогава Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 5 499
А колко време е актуален резултата от теста?

# 16
  • Мнения: 0
На мен ми казаха до 4 месеца,тоест показателите могат да се променат

# 17
  • Мнения: 32
На мен ми казаха, че валидността е 6 месеца

# 18
  • Мнения: 0
Здравейте аз също имам ваучер за Вега тест на ул.Прилеп 1  Simple Smile Много съм надъхана  WinkЩе споделя утре резултатите

# 19
  • русе
  • Мнения: 644
Как се прави този тест, кръвна проба ли се взема?Аз знам за определени храни като най подходящи което се определя от кръвната група на човека така също може да се спазва някакъв режим и давало резултат,чесно не съм го прилагала въпреки че това го знам от доста време дори си имам и списък на храните за моята кръвна група/само трябва да го открия  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 5 499
Благодаря за отговорите момичета.

Как се прави този тест, кръвна проба ли се взема?
Не,едно апаратче като писалка се допира до нокътя,долната му част.

# 21
  • Мнения: 573
Аз също си правих този тест във Варна,мотивира ме една приятелка ,която свали 20 кг( #Crazyдълго време не се бяхме виждали и не можах да повярвам колко е отслабнала).
Започнах го преди 7 дни ,още на 3-ия ден свалих килограм (който е нищо в сравнения с килограмите ,които имам да махам)
Странно ми се вижда храните ,които са ми разрешени да консумирам,бяла захар да,кафява не #Crazy,кисело мляко не,сметана да.........но ще я спазвам стриктно и се надявам да имам ефект .Иначе с пиенето на водата проблем нямам ,наливам се постоянно ,само тия разтоварващи дни сами малко гадни.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
На мен ми казаха до 4 месеца,тоест показателите могат да се променат

Значи не стига дето ти вземат немалко пари, за да ти напишат едно листче с разделно хранене, ами и трябва да ти ги вземат на всеки 4(6) месеца  Laughing Признах ги как са го измислили ... само с едно докосване на нокътя ...  Party

# 23
  • Varna
  • Мнения: 439
На мен не са ми казвали че трябва да ходя пак след 4 или 6 месеца.
Жената каза да се наблюдавам и ако усетя че някоя храна не ми деяства добре - тогава да я огранича.
Аз дотук съм доволна, въпреки че комбинирам вега теста с лунната диета веднъж седмично по 1 ден, т.е. разтоварващият ми ден съвпада с лунната диета и карам 24 часа само на сокове. От там нататък наблягам на разрешените храни, но доста пъти съм яла и такива които не са разрешени и то по доста. Просто на следващият ден след като съм прекалила с вида и количеството на вредни храни гледам да карам само на пиле или нещо подобно от разрешените храни. Иначе често си хапвам шоколад, който ми е разрешен, ям черен хляб и т.н. До тук за месец и 25 дни - равносметката е -7 кг. Наистина става бавно, но поне не го приемам като диета. Не ми казва какво кога да ям в какви количества и т.н. или строго да ми забранява определени храни.

# 24
  • Мнения: 0
Много противоречиви мнения съм чувала от мои познати за този тест,но като цяло и аз искам да си го направя.От Русе съм и не знам дали тук някъде го правят newsm78 Най-интересното е,че наистина ще излезе ,че трябва да се храня точно с това,което избягвам и смятам,че ми вреди и действа зле. С кръвен тест е много по-добре,но и цифрата е доста по-сериозна,доколкото разбирам.

# 25
  • Мнения: 37
daniellka_,заповядайhttp://vegatest-ruse.com/contact.html

# 26
  • Мнения: 0
благодаря за своевременното отреагиране,ще разгледам сайт-а и най-вероятно скоро ще се видим  smile3521

# 27
  • Мнения: 46
Някой знае ли защо не се препоръчва да се прави Вега тест на бременни?
Една приятелка има скоро рожден ден и тя си пада по такива неща, та мислех да й взема ваучер за Вега тест, но е бременна в 6-тия месец, а в описанието на услугата пише, че не е подходяща за бременни  newsm78.

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте,

Имам приятелка, която дълго време се опитваше да смъкне килограми, пробвала е всички възможни дети. Накрая реши, че ще иде  на вега теста, въпреки че не й се струваше много истинско, но е факт, че след това, като започна да спазва режима започна да отслабва съвсем равномерно и без да се мъчи. И сега е в перфектна форма.

Според една друга девойка, която познавам пък, вега тестт е пълна шашма, защото няма как с това нещо, което докосва пръста ти и неясно как се свързва със състваката в стъкленицата, да се определи ккаво рразграждаш и какво - не.

Така че и за не знам на кого да вярвам?!

# 29
  • Мнения: 3

Според една друга девойка, която познавам пък, вега тестт е пълна шашма, защото няма как с това нещо, което докосва пръста ти и неясно как се свързва със състваката в стъкленицата, да се определи ккаво рразграждаш и какво - не.


Здравей,

на горния цитат мога да ти отговоря с два цитата:
1. Намери приликата с изказване на герой от  българския фолклор "таково животно нЕма".
2. "О, свещена простота!"

Хората са го измислили как да стане чрез уред още в средата на миналия век.
Друг е въпросът кой и как ще ти направи ВЕГА ТЕСТ-а. Както писах в другата тема, ако правещият теста с ампулите не ползва ръкавици - резултатите не са верни. Когато има въздействие от човек, винаги има голяма вероятност от "изкривяване"  на резултатите, като същите могат да бъдат манипулирани чрез по-силен или по-слаб натиск върху съответната точка.

И още нещо във връзка със стъклениците -  ако Ви тестват със стъкленици или с пластмасови бурканчета - това си е пълна измама. Със сигурност знам, че услугата се предлага в един фризьорски салон, в който замерването се прави дори не с ампули, а с натурални храни (помислете сами какви са възможностите  първо да се намери, второ да се поддържа такъв голям брой храни, защото замразените храни не са показателни при тестване).
Това, че някой си е купил допотопен уред, не означава, че може да го ползва правилно и ще ви даде верни резултати.

Също така, повечето предлагащи ВЕГА ТЕСТ освен, че пускат подвеждащи и  с невярно съдържание по смисъла на закона реклами, пишат абсолютни глупости - няма такъв филм по цял ден да лежиш и да се тъпчеш с пица, пък да отслабваш, независимо, че пицата попада в категорията храни, които стомахът ти разгражда.  Обещания от типа "ядеш по много от всичко и сваляш килограми" са несъстоятелни и на всеки здравомислещ човек трябва да му е ясно, че трябва да се спазват правила при храненето. 

# 30
  • Мнения: 0
Мила,аз съм от София.Моля те да ми кажеш ти къде точно си направи вега теста?И аз искам да го направя,само чета ама още не съм решила.Искам да ми направят и хранителен режим.Благодаря ти предварително.

# 31
  • Мнения: 3

[/quote]
Искам да ми направят и хранителен режим.

Здравей,
какво точно визираш под "хранителен режим" ?  Навсякъде се дават резултати от ВЕГА ТЕСТа, в които хранителните субстанции  (за завишаване на бройката на някои места тестват и  нехранителни като лен, дърво, стъкло, желязо и др. безумия) са разделени в категории според това дали ги разграждаш или не. И то към момента на замерването. Тъй като си жив организъм, нормално е тези показатели да се променят във времето. Например, ако ядеш непрекъснато едно и също, организмът ти ще се пресити към тази субстанция и производството на ензими за разграждането на тази храна няма да е същото.
Разбира се, би следвало да ти бъдат дадени указания относно правилното хранене, но някой да ти прави персонално меню ... не ми се вярва.
Всеки сам си избира какво да яде, според резултатите от теста и вкусовите си предпочитания.
Ако някъде ти дадат готова разпечатка с меню, би следвало да се замислиш - до колко е резонно да те вкарват по някакъв критерий (зодия, кръвна група и др.) под един знаменател с още милиарди хора и каква е вероятността на всички тези хора (независимо от пол, възраст, раса и здравословно състояние) стомасите им да произвеждат непрекъснато едни и същи ензими, че менюто да е подходящо за всички ?

# 32
  • Мнения: 17


Здравей,

на горния цитат мога да ти отговоря с два цитата:
1. Намери приликата с изказване на герой от  българския фолклор "таково животно нЕма".
2. "О, свещена простота!"

Хората са го измислили как да стане чрез уред още в средата на миналия век.
Друг е въпросът кой и как ще ти направи ВЕГА ТЕСТ-а. Както писах в другата тема, ако правещият теста с ампулите не ползва ръкавици - резултатите не са верни. Когато има въздействие от човек, винаги има голяма вероятност от "изкривяване"  на резултатите, като същите могат да бъдат манипулирани чрез по-силен или по-слаб натиск върху съответната точка.

И още нещо във връзка със стъклениците -  ако Ви тестват със стъкленици или с пластмасови бурканчета - това си е пълна измама. Със сигурност знам, че услугата се предлага в един фризьорски салон, в който замерването се прави дори не с ампули, а с натурални храни (помислете сами какви са възможностите  първо да се намери, второ да се поддържа такъв голям брой храни, защото замразените храни не са показателни при тестване).
Това, че някой си е купил допотопен уред, не означава, че може да го ползва правилно и ще ви даде верни резултати.


Мила ми Дианка (Поповска),

Вие наистина ли твърдите, че това, което наричате „вега тест“  има каквато и да било диагностична стойност? Че „теста“ е базиран на някаква научна основа (в сферата на медицината)?


Преди около година разбрах, че майка ми, подлъгана от нейна позната си е дала парите (80 лева) за такъв тест, и даже „и били познали“ какво трябвало и не трябвало да яде. Меко казано, бях бесен- все пак смятам майка ми за интелигентна жена, която не се подлъгва от шарлатански брътвежи, и като пенсионерка с мижава пенсия- нямаща излишни пари за харчене по подобни измамници. Доста си поговорихме, обясних и колко е научно валиден подобен тест и надявам се си е взела едно на ум за такива „нетрадиционни“ медицински центрове и „лечители“.

Същевременно реших да потърся малко повече информация за разпространението на този „тест“ и … бях изумен! До какви размери се е разпространило човешкото невежество, и право пропорционално на него- и наглостта на подобни измамници!

Понякога от такива глупости ми кипва под шапката, и въпреки, че знам, че е невъзможно да предпазиш идиотите от самите тях, дваж повече ме е яд на мошениците, които особено когато става дума за здравето на човек, могат да бъдат изключително опасни. Споделял съм с приятели и колеги по други поводи свързани със сходни мошенгии, и те знаят моя скептицизъм към всякакви псевдо-начуни бръщолевици, и не един или два пъти са ставали свидетели на словесни престрелки в блоговете или сайтовете на такива шарлатани. Лесно убедих няколко от тях да станат доброволци в един експеримент, който реших да предложа на няколко много „известни и реномирани“ центрове, в които прилагат „вега тест“.

Изпратих им вариант на долното писмо:
Цитат
Уважаеми ХХХХХХХ,
Ако наистина смятате, че този „тест“ има някаква медицинска достоверност, бихте ли приели да участвате в един примерен експеримент (описвам го много общо по-долу, ако се съгласите, ще изработим съвместно детайлно описание и алгоритъм на експеримента/теста).

Осигурявам ви петима души- доброволци, върху които ще бъде извършен вега-тест. Тези, който ще извършва теста няма да имат никаква предварителна информация относно здравословното състояние на петимата доброволци. Те ще бъдат означени с условни имена.

От всички ампули с екстракт от различните храни (на различни места ги наричат филтри, семпъли, проби) ще бъдат премахнати всякакви надписи, сигнатури и пр. маркери, които биха дали информация на извършващия теста кой филтър се прилага в даден момент. На ампулите ще има единствено цифров индекс (цифри), които ще бъдат поставени върху тях във ваше присъствие и присъствието на нотариус (т.нар. „комисия“), като последния ще води протокол за съответствие- на филтъра за коя храна какъв номер е поставен- напр. за „ябълка=1“, „картоф=2“ и т.н. От този момент никой, присъствал на номерирането на филтрите не може да има достъп и/или каквито и да било контакти с доброволците и извършващите теста. Освен ампулите, които имате, ще бъдат добавени още 20% (като бройка), напълно идентични на външен вид с останалите, но пълни с дестилирана вода, или друга неутрална субстанция, неразличима от другите на външен вид. Те се размесват с останалите и се номерират заедно с тях, през случайни, неравномерни интервали, което също се отразява в протокола- напр. „No.32- неутрално“, „No.49- неутрално“ и т.н.

След това така приготвения набор с ампули се предоставя на извършващия теста, който … извършва теста. Тестващия прави тест с всичките ампули, но в ред, който му е предварително зададен от комисията, а не по пореден номер на ампулата.
В свой протокол той отбелязва условното име на тестовия обект, и за кои храни уреда/теста е показал несъвместимост (или каквото там показва), напр.
-Обект „Иван“ – непоносимост към 3,17,22,38,44,50,89…“
-Обект „Асен“ – непоносимост към 4,22,54,66,91…

С цел верификация на резултата, ВТОРИ тестващ, който до този момент не е имал достъп до доброволците и по никакъв начин не е участвал или присъствал на действията до тук, прави ново тестване на същите доброволци, със същия апарат и същите филтри/ампули, но с друг ред на прилагане на филтрите, различен от този, в който е правил теста първият тестващ- този ред отново се изготвя и му се дава от комисията предварително. Тестващия съставя свой протокол от изследването, подобен на вече описания.

За извършването на теста, ще ви бъде заплатено за десетте тествания- 2х5 доброволци. За моя сметка ще е и хонорара на нотариуса. Ако желаете- можете да поканите и допълнително избран от вас нотариус, но за ваша сметка. Ако не разполагате с ДВАМА квалифицирани специалисти, които да извършат двете серии тестове, аз ще осигуря един такъв специалист, избран произволно от някои от подобните кабинети, извършващи вега тестове с апарати като вашия, и дал съгласие да участва в експеримента. Ще приемем (и вие също) квалификацията му за равностойна на вашия специалист. Заплащането му би било редно да бъде от част от заплатените ви такси за серията от тестове с петимата доброволци, но това са детайли, които могат да бъдат допълнително уговорени.

Как ще отчетем резултатите?

След като всички тестове завършат и протоколите бъдат подписани от извършилите теста, те се предават на комисията, която в началото е извършила номерирането на ампулите. Резултатите от двата протокола се сравняват по отделно за всеки от петимата тествани.

ЩЕ приема, че „ВЕГА-ТЕСТ“ е достоверен медицински метод, и резултатите му са диагностично значими, ако има повече от 70% съвпадение в резултатите от двата протокола- т.е. за всеки тестов обект „Асен“, „Иван“ и т.н.  е отчетено и от двамата специалисти, че е с непоносимост към едни и същи субстанции/храни в 70% от отчетите, И (много важно)- че тези съвпадения са ИЗВЪН допълнително добавените ампули с неутрална субстанция, или съвпада за всичките допълнителни ампули.
Последното е логично- ако тестваното лице е с непоносимост към съдържанието на една от тези неутрални ампули, то той следва да показва същото за всички тях. От друга страна е напълно нелогично, тестваното лице да е с несъвместимост към неутралната субстанция (вода?).

Да, ще бъде интересно…

Ако съвпаденията в резултатите от пробите на двамата тестващи са с по-малко от 70% съвпадение, или се покаже непоносимост към неутралната субстанция, приемаме, че „ВЕГА-ТЕСТ“ е недостоверен диагностичен метод, нямащ научна стойност. В този случай ми дължите връщане на таксите за десетте тествания (2*5), както и направените от мен разходи за присъствието на нотариус, и евентуално втори външен тестващ.

Независимо от изхода от експеримента, и двете страни- аз и вие- имаме право да публикуваме където намерим за добре резултатите от теста, в пълен обем и неизменено съдържание.

Е, ДАМИ И ГОСПОДА, ИМАТЕ ЛИ ЖЕЛАНИЕ ДА НАПРАВИМ ПОДОБЕН ЕКСПЕРИМЕНТ?

П.С:
Би било добре, ако на доброволците в този експеримент предварително, в независимо медицинско заведение бъде извършен някакъв ПРИЗНАТ ОТ МЕДИЦИНАТА тест за несъвместимост или алергичност и към какви храни/субстанции. Тъй като нямам медицинско образование ми е трудно, даже невъзможно да измисля какъв да е този предварителен тест. Защото би било много добре, ако резултатите от експеримента, който ви предлагам се сравни за съвпадение и с утвърдените от традиционната медицина тестове.

Но ако се съгласите на експеримента, ще се опитам да се консултирам с медицински лица по въпроса, и да приготвим и такова сравнение.

Дали ще се изненадате ако ви кажа, че никой от центровете/кабинетите (всъщност ДЕВЕТ на брой), на чиито обявени в страницата мейли за контакт изпратих това писмо не ми върна какъвто и да било отговор?

Да, понякога липсата на отговор е също отговор, с огромно значение при това!

Пробвах също да пусна този текст като коментар във форумите на някой от центровете, където (ах, чудничко…) имаше десетки, само положителни отзиви за съответния център, метод и практикуващи! Да, моят коментар не се появяваше там, или скоропостижно биваше изтрит. НО, направих си и друг експеримент- ако пуснех измислен положителен коментар/хвалба, той се появяваше и оставаше непокътнат, и не рядко веднага някой от центъра благодареше за добрите думи!

Наясно съм, че описания по-горе тестов алгоритъм е не съвсем прецизен, но дори и той може би уплаши „вега-тестерите“, или те смятат себе си за толкова велики, че кой съм аз, да подлагам на съмнение тях или методите им.

# 33
  • Мнения: 3
Драги ми O-V-I_о,

не всички вега-тестове се извършват с ампули!

Относно теста с ампулите - нееднократно съм писала, че резултатите могат да бъдат манипулирани: "има човек-има проблем", което не означава, че технологията е неефективна. Аналоговите уреди също са с висок процент достоверност на резултатите, ако има разминаване с действителното състояние  - то произтича от "задмониторното устройство", а не от научните постижения, довели до създаването на уредите.
Също така, като човек, взел присърце темата, не е зле наистина да вникнеш в същността на теста, а не да ползваш фриволно преведена информация - тестът не показва алергии ("... тест за несъвместимост или алергичност и към какви храни/субстанции.") Само за сведение - единствено в България този тест е под наименованието "ВЕГА тест", в цял свят ВЕГА тест е нещо съвсем различно по същество.

п.с.  Разбирам напълно възмущението ти, но не всички, правещи вега тест са шарлатани. Дори и да са, това не означава, че уредите са творческа грешка - продукт са на задълбочени разработки и знания - науката върви напред въпреки невежеството на определени индивиди и, ако някой не разбира за какво изобщо аджеба иде реч, това не означава, че такова животно нЕма !

# 34
  • Мнения: 17
Относно теста с ампулите - нееднократно съм писала, че резултатите могат да бъдат манипулирани: "има човек-има проблем", което не означава, че технологията е неефективна. Аналоговите уреди също са с висок процент достоверност на резултатите, ако има разминаване с действителното състояние  - то произтича от "задмониторното устройство", а не от научните постижения, довели до създаването на уредите.
Също така, като човек, взел присърце темата, не е зле наистина да вникнеш в същността на теста, а не да ползваш фриволно преведена информация - тестът не показва алергии ("... тест за несъвместимост или алергичност и към какви храни/субстанции.") Само за сведение - единствено в България този тест е под наименованието "ВЕГА тест", в цял свят ВЕГА тест е нещо съвсем различно по същество.

п.с.  Разбирам напълно възмущението ти, но не всички, правещи вега тест са шарлатани. Дори и да са, това не означава, че уредите са творческа грешка - продукт са на задълбочени разработки и знания - науката върви напред въпреки невежеството на определени индивиди и, ако някой не разбира за какво изобщо аджеба иде реч, това не означава, че такова животно нЕма !


Потресаваща е наивността ти, Диана!
За какви „научни постижения“ и „технологии“ говориш? Би ли посочила някакъв читав източник? Значи казваш, в останалия свят т.нар. „вега тест“ бил нещо друго, много яко?

Я да видим:
Examination of a Vegatest Device– Публикувано още в далечната 2001 година. Между другото, този сайт е добра отправна точка, когато искате да проверите дали дадена супер-хипер-мега технология за ……….. (лечение, отслабване, разкрасяване, подмладяване, увеличение на мускулите/бюста/пениса/други части ) поставете на точките което си изберете, та в този сайт можете да видите дали и какво са писали по-скептично настроени хора.
За конкретната „технология“ и "супер уред"- прост омметър (измерител на ел. съпротивление), с малко лапми и ключета. Напълно без значение къде поставяш ампулата, направена от електрически непроводим материал, какво има в нея и пр. Няма значение даже дали изобщо поставяш ампулата, защото гнездата не са свързани по никакъв електрически начин с останалата част от електрониката. Единствено значение има колко силно стискаш сондите- така се променя в някакви граници съпротивлението на кожата, и „уреда“ отчита… нещо.

FOOD SENSITIVITY TEST – разследване под прикритие на журналист от BBC.
Един и същи човек посещава три различни кабинета, където правят „супер достоверни и надеждни вега тестове“, и получава… три различни резултата, като се оказва, че е алергичен или има непоносимост към 33 (словом: тридесет и три) вида храни, и нещо много съществено- САМО ДВЕ от тези храни се повтарят и в трите теста- каква сензация- млечни продукти и шоколад, "обичайните заподозрени" алергени! И всеки от „квалифицираните“ тестващи му е предписал различни таблетки (над 20 /двадесет/ общо!)- основно витамини и минерали, но напълно необосновано защо точно тези.

Пращат втори доброволец, който прави нови три теста, на три различни места. И познайте- отново три абсолютно различни резултата, като този път има само ЕДНО единствено съвпадение едновременно и при трите теста.

Vegatest scams- A cure for no diseases, Canadian style сайт, подобен на първия. И в Канада има шарлатани, както се оказва, че и добри пари правят от доверчиви и неуки хора.
Умишлено ще копирам тук, в този постинг част от текста, и ще го преведа, защото не всеки е длъжен да знае английски:

"VEGA is a technological technique of diagnosis with little scientific basis and such technology has been banned in both the United States and Canada. Nonetheless, it proposes to be useful in assessing a large range of conditions from allergies to cancer. Patients with ill-defined symptoms should approach such diagnostic methods with caution since there is strong chance that the testing could lead to spurious diagnoses and/or inappropriate or delayed treatment."
В превод:
ВЕГА е технология/техника за диагностика, в която има малко научна база (основа), и тази технология е била забранена в Америка и Канада. Въпреки това се твърди, че тази технология е използваема при голям набор от (медицински) състояния- от алергия до рак. Пациентите с болестни състояния следва да подхождат към тази технология и диагностичен метод с предпазливост и внимание, тъй като има огромен шанс такова тестване да покаже/доведе до фалшива диагноза, и от там до неправилно или закъсняло лечение.

Нямам претенции за хубав превод, даже съм превеждал почти буквално, за да не бъда обвинен, че изменям смисъла. По-натам в сайта от линка, който съм дал има още интересна информация- с източници медицински издания с висок импакт фактор- всички те твърдят, че ВЕГА ТЕСТ е абсолютно недостоверен като диагностична процедура, и да се поставя диагноза на тази база и да се предписва лечение на база резултатите му, може да бъде ОПАСНО, особено ако човек наистина има някакво заболяване.

И ако информацията от посочените сайтове до тук все пак е до голяма степен от скептици, макар и добре систематизирана и логически издържана и вярна в техническите аспекти, тя няма статут на типично научно изследване.

За това пък следващите резултати са от научно издания с висок импакт фактор- „British Medical Journal“ 
И същото изследване, публикувано в световния стандарт, когато говорим за научни изследвания в сферата на медицината PubMed

Ако ви мързи да четете целия материал, с все таблиците и описание как се прави двойно сляпо рандомизирано проучване (ето това е научен подход всъщност!), прочетете само абстракта (резюмето) на проучването. За ваше улеснение ето го:

OBJECTIVE:
To evaluate whether electrodermal testing for environmental allergies can distinguish between volunteers who had previously reacted positively on skin prick tests for allergy to house dust mite or cat dander and volunteers who had reacted negatively to both allergens.

DESIGN:
Double blind, randomised block design.

SETTING:
A general practice in southern England.

PARTICIPANTS:
15 volunteers who had a positive result and 15 volunteers who had a negative result on a previous skin prick test for allergy to house dust mite or cat dander.

INTERVENTION:
Each participant was tested with 6 items by each of 3 operators of the Vegatest electrodermal testing device in 3 separate sessions (a total of 54 tests per participant). For each participant the 54 items comprised 18 samples each of house dust mite, cat dander, and distilled water, though these were randomly allocated among the operators in each session. A research nurse sat with the participant and operator in all sessions to ensure blinding and adherence to the protocol and to record the outcome of each test.

OUTCOME:
The presence or absence of an allergy according to the standard protocol for electrodermal testing.

RESULTS:
All the non-atopic participants completed all 3 testing sessions (810 individual tests); 774 (95.5%) of the individual tests conducted on the atopic participants complied with the testing protocol. The results of the electrodermal tests did not correlate with those of the skin prick tests. Electrodermal testing could not distinguish between atopic and non-atopic participants. No operator of the Vegatest device was better than any other, and no single participant's atopic status was consistently correctly diagnosed.

CONCLUSION:
Electrodermal testing cannot be used to diagnose environmental allergies.



За който е учил друг западен език, а не английски, позволявам си още един лаишки превод на кратко:

В проучването се включват петнадесет доброволци с позитивен резултат от тест (NB:направен по утвърдения и валиден медицински протокол- чрез кожен тест- драсват върху кожата и прилагат съответния алерген в минимално количество, като се следи за алергичната реакция на кожата- зачервяване, подуване и др., което е приетия начин да се доказва или отхвърля алергия към съответния алерген) за домашен прах и котешки пърхот (т.нар. атопични доброволци). Има и втора група от петнадесет участници , които са с негативен резултат от горния утвърден и приет медицински тест (не-атопични доброволци).
Осигурени са ТРИМА вега тест оператори (+един резервен), на всеки от който са дадени по ШЕСТ проби/ампули, с които да тестват доброволците- по две от всеки вид от изброените:

  • с дестилирана вода (никой не може да е алергичен към това)
  • с алерген домашна прах
  • с алерген котешки пърхот.

 Ампулите нямат означение (само цифрови индекси, които се сменят на всеки участник, във всяка сесия), и тестващите не знаят какво съдържат (това е едната „сляпа“ част на двойно слепия метод), както и тестващите не знаят дали конкретния доброволец, който тестват е с положителен или отрицателен резултат на предхождащия експеримента медицински тест (това е втората „сляпа“ част на двойно слепия метод). Всички оператори са с над десет години практически опит в прилагането и ползването на тези апарати (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC26588/ - частта „The Vegatest protocol“, в подробния текст).
Всеки доброволец бива тестван в ТРИ отделни сесии в различни дни,  при всеки един от ТРИМАТА вега тест операторите, като във всяка сесия е тестван с всяка от ШЕСТТЕ ампули, като сумарно са извършени 1620 (хиляда шестстотин и двадесет) индивидуални тестове, по 54 (петдесет и четири) на всеки участник.


3 сесии * 3 оператора * 6 ампули * (2 групи * 15 доброволеца) = 1620 отделни теста.


Тъй като част от доброволците не са се явили на всички сесии, реалния брой тестове е бил 1596.

Това не променя крайния резултат, който е описан така:
Всички от групата не-атопични участници са завършили и трите тестови сесии, което прави общо 810 индивидуални теста- 100%.
На групата на атопичните участници са извършени общо 774 (което прави 99.5%) индивидуални теста.
Резултатите от електродермалния вега-тест не корелират с резултатите от предшестващите утвърдени медицински кожни тестове. Електродермалния вега-тест не е в състояние да различи атопичен от не-атопичен участник. Нито един от вега-тест операторите не се е показал по-добър/успешен от който и да е от другите, като за нито един от атопичните участници (операторите) не са успели да направят коректна диагноза!

Логичното заключение на учените, провели изследването: ЕЛЕТРОДЕРМАЛНИЯ ВЕГА ТЕСТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА ЗА ДИАГНОСТИЦИРАНЕ НА АЛЕРГИИ !!!


NB: ето какво значи атопичен и не-атопичен, като термини от текста по-горе:

Атопия е персоналната и/или фамилна склонност за развитие на сенсибилизация и производство на ИгЕ антитела в отговор на обичайна експозиция на алергени, най-често протеини, която се проявява обикновено в детска или юношеска възраст. Като последица, такива индивиди могат да развият типични симптоми на астма, риноконюнктивит или екзема. Термините "атопия" и "атопичен" следва да се използват за обозначаване на генетичната предиспозиция към ИгЕ сенсибилизиране към често срещащи се в околната среда алергени, на които всички са изложени, но мнозинството хора не реагират с дълготраен ИгЕ антителен отговор. Така, атопия е клинична дефиниция за изразен ИгЕ антителен отговор. Терминът атопия не следва да бъде използван преди да се докажат ИгЕ антитела чрез изследване на серума или чрез положителни кожно-алергични проби с убождане. Алергичните симптоми при типичен атопичен индивид могат да бъдат наречени атопични - например атопична астма. Положителните кожно-алергични проби с убождане към необичайни алергени, както и наличието на ИгЕ антитела към тях (например сенсибилизация към отрова от ципокрили или медикаменти, които са резултат от масивна експозиция), обаче, не е диагностичен критерий за атопия.


Така че, Диана като коментар на твоя текст:
Цитат
п.с.  Разбирам напълно възмущението ти, но не всички, правещи вега тест са шарлатани. Дори и да са, това не означава, че уредите са творческа грешка - продукт са на задълбочени разработки и знания - науката върви напред въпреки невежеството на определени индивиди и, ако някой не разбира за какво изобщо аджеба иде реч, това не означава, че такова животно нЕма !

За мен ВСИЧКИ правещи вега тест СА ШАРЛАТАНИ И ИЗМАМНИЦИ! Всеки един медицински център предлагащ И такъв тип тестове в „портфолиото“ си, автоматично бива дисквалифициран по личния ми скоринг, и не бих ползвал услугите му, защото как да се доверя на хора, ползващи шарлатански, измамни, недостоверни практики?
Т.нар. уреди са обикновени омметри- влез в който и да е магазин за електроника, и срещу 15 /петнадесет/ лева можеш да си купиш китайски мултицет, който освен съпротивление ще може да мери и напрежение (че даже и право, и променливо), ток, електр. капацитет, а вероятно и други електрически „неща“… Ако следваме твоята логика, мултицетите ще да са продукт на космически, даже извънземни технологии!

Надявам се, разбираш колко си била заблудена с приказките за яките и задълбочени нАучни разработки и знания, вложени в направата на подобни уреди (Вега тестери) за лов на неуки шарани! Твое право е да вярваш в тях и да си даваш парите. Но все пак, прояви и здрав разум, и ако имаш някакво медицинско състояние- иди И при лекар!

# 35
  • Мнения: 3
"Което не го разбирам - не го приемам!"
Като не искаш и не можеш да разбереш - не вярвай.
Риторичен въпрос: Защо лекари правят  вече вега тест?
Втори такъв: В далечната 2001г.  какви бяха мобифоните, а сега какви са GSM-те?
По въпроса за "заблудените" - не аз съм платила 80 лв. за нещо, което стува четворно по-малко.
И тъй като препоръките ти спрямо мен минаха добрия тон, си позволявам и аз да ти дам два съвета:
1. Спри да словоблудстваш, а се ограмоти - за целта би могъл да се свържеш с производители на такава техника (освен в Китай, аналогични уреди се произвеждат и в други страни -давам ти жокер: Германия) и разбери как точно работят "омметрите" им.
2. Не си позволявай да ми слагаш определения и не ми  казвай какво да правя, за да не ти кажа къде да вървиш!

p.s. Навремето хората са смятали, че Земята е плоска ...

# 36
  • Мнения: 17
"Което не го разбирам - не го приемам!"
Като не искаш и не можеш да разбереш - не вярвай.
Риторичен въпрос: Защо лекари правят  вече вега тест?
Втори такъв: В далечната 2001г.  какви бяха мобифоните, а сега какви са GSM-те?
По въпроса за "заблудените" - не аз съм платила 80 лв. за нещо, което стува четворно по-малко.
И тъй като препоръките ти спрямо мен минаха добрия тон, си позволявам и аз да ти дам два съвета:
1. Спри да словоблудстваш, а се ограмоти - за целта би могъл да се свържеш с производители на такава техника (освен в Китай, аналогични уреди се произвеждат и в други страни -давам ти жокер: Германия) и разбери как точно работят "омметрите" им.
2. Не си позволявай да ми слагаш определения и не ми  казвай какво да правя, за да не ти кажа къде да вървиш!

p.s. Навремето хората са смятали, че Земята е плоска ...


Да, пропуснали са те… Само не знам дали здравната, дали образователната система, или и двете…

Ти прочете ли поне един от линковете, които съм сложил в предния пост? Не! Щеше да видиш, че именно немски „уреди” са разглобили и изследвали хората, а виж ти, неуките идиоти в Канада и САЩ даже са забранили вноса им. Ама ти си вярвай, вярвай! То за разбиране на каквото и да било трябват база от знания. За сляпа вяра- достатъчно е просто да не мислиш.

Колко жалко е да живеете във времена на велики и вълнуващи научни открития, а съзнателно да ограничавате света си до периодичната система на ирационалните щуротии и да се опитвате да заблуждавате околните, че е някакво предимство тялото да живее в 21 век, а мозъкът - в средновековието. Невежеството никога не е било добродетел!

Като цяло аз внимателно подбирам думите си – и се старая да не употребявам обидни думи, нито обидни сравнения. Така че обвиненията, че съм обидил някого, са твърде пресилени.
Но е факт, че когато един човек не е свикнал да се сблъсква с възражения или просто с мнение, по-различно от неговото, той обикновено възприема самото наличие в пространството на някакво чуждо и различно мнение именно като обида към себе си.

Да, майка ми е платила данък „глупост”. Но за нея той е еднократен. След обясненията ми повече няма да направи подобно нещо. Смея да предполагам обаче, че ти ще го плащаш цял живот- съдейки по страстта, с която защитаваш тази откровена шарлатания, без да имаш елементарни технически познания, за да схванеш как и защо цялата щуротия е нелепа. А мераклии да ти приберат данъка винаги ще има, включително и с диплома по медицина.

Ето и още нещо като за теб (според послеписа ти):
И в 21 век съществува организацията Flat Earth Society , която отрича, че Земята е кълбо (геоид) и счита, че е плоска. Представя и доказателства за това, разкрива конспирацията срещу плоската Земя, както и много интересни "факти" като например, че Слънцето (то все пак според тях е сферично) е с диаметър 32 мили (срещу "конвенционалните" 865 000 мили) и е на разстояние 3000 мили от Земята (срещу "фалшифицираните" 92 956 000 мили).  

В дискусията с някои участници в този форум, чувството е същото, като да убеждаваш някого, че Земята не е плоска (ФАКТ!) - трябва да отделиш безкрайно много време да оборваш всеки негов изфантазиран аргумент и твърдение, докато се опитваш да се обосноваваш с логика и данни.

Задължително е човек да си обясни много добре всичко, което учи от най-ранна детска възраст. Така ще надгражда новите си познания на солидна основа и ще е екипиран с критичността и информацията, които ще го предпазват от заблуди и погрешни схващания.

Например, преди човек да се изкуши да защитава съмнителни медицински практики, трябва да е сигурен, че познава достатъчно добре фундамента им, че може да ги обяснява и да отговаря на теоретични въпроси по тях.
Но преди това ще трябва да може да докаже сферичността на Земята. Доказали са я преди повече от 2500 години, значи и съвременният човек ще трябва да може да се справи. Не би следвало да е проблем да сметне и радиуса и - все пак Ератостен е успял преди цели 2300 г.  Не е лошо да научи и закона на Ом.

Ефективността, по-точно пълната липса на ефективност  на вегатест-а и уредите, с които се прави не е въпрос на религиозна вяра, че всеки да си решава дали да вярва в него или не. Че теста е измама за наивници е обективен факт, а фактът не е въпрос на гледна точка. Показах доказателства, че теста е безсмислен, така че само неинформиран или дезинформиран/заблуден човек може да е против. Ти не представи нищо, само голи твърдения. Срещу неверен аргумент оръжието е по-силен аргумент, Диана, а не да теглиш майната на опонента!

И само като допълнение-илюстрация към темата:

Как един резистор може да се окаже болен от диабет. Може, ако е тестван с ултра модерния "квантово-резонансен магнитен анализатор", който е нещо като родно братче на вега тестерите.



И още от същото... Вместо човек- тестват навлажнена тоалетна хартия и отново обикновен резистор. А в края на филмчето ще видите разглобен и самия "уред".



Хайде сега Дианка, моля обясни на мен, неверника и скептика, как точно работи великият уред за вегатестване? И колко по-достоверен става резултата, ако го прави лице с медицинско образование?


Тази ако наистина е лекар, правата и трябва да бъдат отнети:
- в прав текст тя ИЗЛЪГА пациента, че метода е СИГУРЕН по отношение хранене и диетика.
- според нея, само ЛЕКАР трябва да работи и извършва тестове с този апарат, за да бъдат резултатите ТОЧНИ и КОМПЕТЕНТНИ;
- твърди (а вероятно и прави на практика) че с този тест се осигурява адекватен съвет към бременни по отношение на тяхното рационално хранене в периода на бременността;

Спирам до тук, защото нямам нерви да коментирам всяко от изреченията на тази "лекарка". Ако някой иска да и ВЯРВА, само защото носи бяла престилка- негова воля. Но да провери как затворената стъклена ампула с нещо в нея бива "разчетена" от апарата, ползващ електрически ток (а стъклото е 100% диелектрик!), за да определи каквото и да било...

Не учете биология, физика, химия, математика и изобщо естествените науки- под забрана! Важно е да вярваме, и да не забравяме да си плащаме чинно на съвременните шамани/шарлатани!

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 15:28 от AnMary

# 37
  • Мнения: 281

И още от същото... Вместо човек- тестват навлажнена тоалетна хартия и отново обикновен резистор. А в края на филмчето ще видите разглобен и самия "уред".





Хахаха  Joy Щях да се задуша!!!

И все пак - правила съм си едно време въпросният тест. Такава глупост няма. Хора, недейте да си давата парите за такива небивалици, моля ви!

# 38
  • SA
  • Мнения: 3 196
Абсолютно сьгласна с всичко, което е написал O-V-I   newsm10
Досега не сьм срещала клиника по гастроенетрология, ендокринология и т.н. да поставя диагнози и да определя лечение на болни с Вега тест.
Това, че лекари работели с този апарат означава само, че са решили да припечелят пари хората като впечатляват хора сьс светкане на разни лампички и вьртене на бутони, вместо да се занимават сьс сериозна медицина.

# 39
  • Мнения: 3
Абсолютно сьгласна с всичко, което е написал O-V-I   newsm10
Досега не сьм срещала клиника по гастроенетрология, ендокринология и т.н. да поставя диагнози и да определя лечение на болни с Вега тест.
Това, че лекари работели с този апарат означава само, че са решили да припечелят пари хората като впечатляват хора сьс светкане на разни лампички и вьртене на бутони, вместо да се занимават сьс сериозна медицина.

Къде моме видя "святкане на лампички и въртене на бутони"??? Защо коментирате неща, които даже не сте и виждали? Какво общо има VEGA TEST с гастроентерологията и ендокринологията? Къде е написано, че VEGA TEST замерва алергична, хистаминова или каквато и да е непоносимост към храните??? Защо си измисляте думи, които никой не е изрекъл? Теста определя дали имате ензими за усвояване на определена храна, а не дали имате алергия или не към нея. Яжте каквото си искате, никой не ви ограничава. Затова някои диети вършат чудеса при един, а при друг - нулеви. Никой не ви кара да правите нещо против волята ви. Яжте домати, маруля и диня и дебелейте!

# 40
  • Мнения: X
Според мен повечето вега тестове, които пускат в сайтове за колективно пазаруване и т.н. са пълна измишльотина.

Ако наистина имаш нужда, по - добре се консултирай с диетолог.

# 41
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Теста определя дали имате ензими за усвояване на определена храна

В тялото ензимните системи отговарят за усвояването и метаболизма на видове хранителни вещества - различни видове вьглехидрати, мазнини, белтьци и т.н. Няма ензими, които да са отговорни например единствено за глюкозата в доматите и ябьлките, както и метаболизма на белтьците и аминокиселините се извьршва по еднакьв начин, с участието на едни и сьщи ензими, независимо от това дали са приети с месо, яйца , или риба.
Прост пример - в стомаха се отделя ензима пепсин, който разгражда всички белтьчни молекули до по-малки фрагмненти, независимо от каква храна идват. Панкреас - един от храносмилателните ензими, които произвежда е амилаза, разгражда нишесте и полизахариди, без значение дали те са приети с ориз, картофи, хляб.
Абсолютна заблуда е да се обяснява на хората, че нямали ензими за банани ( примерно), обаче имали такива за сливи.  Peace
Това с лампичките сьм го казала фигуративно, защото доста от хората се впечатляват, когато им се прави някакво изследване с какьвто и да е апарат.
А пьк гастроентерологията се занимава с болни, които имат нарушено усвояване на хранителни вещества, ензимни нарушения в чревните власинки и т.н.,  ендокринологията - сьответно сьс затльстяването и причините за него. Както вече споменах, вега тест не се приема за достоверно изследване от сериозните медицински специалисти, такива апарати липсват в клиничните лаборатории на големите болници.  Peace
Цитат
Никой не ви кара да правите нещо против волята ви. Яжте домати, маруля и диня и дебелейте!
Споко, не сме дебели!
В темата всеки е свободен да си каже мнението по повдигнатия вьпрос, тьй че не виждам защо са тези гневни изблици.

Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 21:33 от kameloth

# 42
  • Мнения: 17

В тялото ензимните системи отговарят за усвояването и метаболизма на видове хранителни вещества - различни видове вьглехидрати, мазнини, белтьци и т.н. Няма ензими, които да са отговорни например единствено за глюкозата в доматите и ябьлките, както и метаболизма на белтьците и аминокиселините се извьршва по еднакьв начин, с участието на едни и сьщи ензими, независимо от това дали са приети с месо, яйца , или риба.
Прост пример - в стомаха се отделя ензима пепсин, който разгражда всички белтьчни молекули до по-малки фрагмненти, независимо от каква храна идват. Панкреас - един от храносмилателните ензими, които произвежда е амилаза, разгражда нишесте и полизахариди, без значение дали те са приети с ориз, картофи, хляб.
Абсолютна заблуда е да се обяснява на хората, че нямали ензими за банани ( примерно), обаче имали такива за сливи.  Peace
Това с лампичките сьм го казала фигуративно, защото доста от хората се впечатляват, когато им се прави някакво изследване с какьвто и да е апарат.
А пьк гастроентерологията се занимава с болни, които имат нарушено усвояване на хранителни вещества, ензимни нарушения в чревните власинки и т.н.,  ендокринологията - сьответно сьс затльстяването и причините за него. Както вече споменах, вега тест не се приема за достоверно изследване от сериозните медицински специалисти, такива апарати липсват в клиничните лаборатории на големите болници.  Peace

В темата всеки е свободен да си каже мнението по повдигнатия вьпрос, тьй че не виждам защо са тези гневни изблици.

Благодаря ви,  bouquet Камелот, за стегнатото и ясно описание.

Дъщеря ми е 4-ти курс медицина, и я помолих да прегледа темата и да напише нещо по въпроса за метаболитните процеси в организма на човек, което да пусна тук, свързано с темата. Малко по-късно ми каза за вашия текст, видяла го е преди мен, и че едва ли може да се каже по-синтезирано, и без сложна медицинска лексика.

За това още веднъж- Благодаря!

А гневните изблици на представилия се за г-н Поповски са ясни- че кой мошеник няма да роптае срещу някой, който разобличава мошеническия му начин на печалба?

# 43
  • SA
  • Мнения: 3 196
O-V-I, аз сьщо благодаря, защото ми беше интересно да прочета повече за това какво представляват тези апарати от техническа гледна точка.
А г-жа Поповска само мога да посьветвам да прочете повече по вьпроса какво се случва в организма, когато има недостиг на различни ензими и не се усвояват, или не се метаболизират правилно различни храни. Затльстяване е последния проблем, който имат тези болни хора.

Общи условия

Активация на акаунт