Извънматочна бременност. Кога може да се пукне тръбата??

  • 9 287
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 313
Видяха нещо като сакче вчера, за сега отхвърлихме по-страшното...докторът каза Вариант 1 - да съм забременяла по-късно, вариант 2 да съм забременяла нормално и бременността да не се е развила..в понеделник пускам пак ЧХГ и ще си покаже....но ако все пак е спряла бременността в 5г.с, не трябваше ли за 2 седмици този хормон да падне?!?

# 16
  • Мнения: 97
Да трябваше, а също и много вероятно организма ти да го беше изхвърлил досега.И при мене едното ембрионче спря да се развива и започнах да кървя. Не се притеснявай, мене точно в 5 г.с ме гледаха двама доктори всеки ден в продължение на седмица и не видяха нищо. След още една седмица се видя сакчето.

# 17
  • Мнения: 359
Стискам палци всичко да е наред утре. Аз съм убедена че ще е ОК.

# 18
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Включвам се и аз , тъй като съм имала извънматочна бременност точно преди година. Моята тръба се спука точно в 6г.с и 0 дни, при доста по-ниско ЧХГ от твоето , което единствено ме навява на мисълта ,че твоята бременност си е съвсем нормална. Стискам палци скоро да чуете сърчице и да се успокоиш

# 19
  • Мнения: 313
Благодаря ви за успокоението...дано се окажете прави..може пък да съм имала по-късна овулация...природата познава всякакви случаи, само че в този случай пък излиза, че теста за бременност ми е отчел положителен резултат на 8 ден след забременяване Rolling Eyes.....това малко не ми се връзва, въпреки че в нивата на хормона при бременност е дадено още на 3-тата г.с. да варира между
• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml  5-50
т.е също е възможно теста да отчете още рано, той нали засича над 25mIU/ml .....и аз не знам вече в медицината на точни правила не може да се разчита..ще се надявам на късмет

# 20
  • Мнения: 97
на мен теста ми отчете 10 след забременяването, още 5 дена преди цикала Wink

# 21
  • Мнения: 359
Iliana01 }Ще ти внеса малко яснота. Хормона -Хорионгонадотропин/ЧХГ/ започва да се отделя в организма ти след като е започнала имплатация на ембриона . Реалното ти зачеване е станало около5,6дни по рано . Това става в тръбите . След което оплодената яйцеклетка пътува до матката около 3дни .Около още 3,4дни тя продължава да се дели в маточната кухина .Стига един етап ,който лекарите наричат бластоцит в този период който е точно 6-7дена след зачеването когато този ембрион започва имплантация и от твоя организъм започва да се отделя ЧХГ. И може да се засече чрез кръвен тест.
Ст-ст те на хормона има щироки граници ,различно е за всички жени .

Имайки предвид това, сега вече можеш по-точно да си сметнеш кога си заченала реално и разбира се дните в които е имало полов контакт.

# 22
  • Мнения: 117
Момичета нова съм в този форум бях в друг но реших да пиша и тука да ми кажете вашето мнение по въпроса. Сега на 28 в събота трябваше да ми дойде но аз още в петък на 27 отидох да си пусна кръв защото имах някакво усещане и резултата беше положителен но обърнете внимание на стойностт 1945 като имате напредвид че на мен цикъла ми идва на 28-29 число и е много точен и така зарадвах но днес на 30 пак отидох и си пуснах кръв и тя показа 2070 пак се зарадвах но звъннах на доктора и му казах за какво става въпрос, а той ми каза че няма как стойността на хормона да е толкова висок 1-2 дена преди идването на цикъла и че може да е до 1000 максимум и че има някаква грешка от лабораторията  и така звъннах до лабораторията ама там един том ми държаха и се изнервих и затворих тела. Та момичета кажете ми дали може наистина да е грешка, защото доки ми кажа че просто такова високо ЧХГ няма как 

# 23
  • Мнения: 97
miryana_gm и мен ми изглежда малко висока ЧХГ-то за тази седмица от бременноста. Може би овулацията ти е била по - ранно или пък да не би да е било цветна бременност? Как ти беше цикала последния път? Доколкото съм чела при ЧХГ 2000 плодния сак трябва вече да се види на видеозон, защо не отидеш на преглед? Надявам се всичко да е наред и леко бременеене  Hug

# 24
  • Мнения: 117
Мерси много Vivala ми то да е рана ама колко да е рана трябва да ми е дошло и веднага след това да съм била в овулация  Confused ми отивам утре дано да е на ред всичко или както доки каза първия тест да е бил грешен за което се надявам защото иначе лошо  #Crazy

# 25
  • Мнения: 97
Овулация може да има и по време на МЦ така че не се притеснявай. Дано утре всичко да е наред. Голяма  Hug от мен

# 26
  • Мнения: 313
Сигурно става въпрос за по-ранно забременяване...защото аз предната бременност бях с близнаци и на 2-3 ден закъснение ми беше 390 кръвния...още повече като казваш, че си имала симптоми..УСПЕХ и дано всичко е наред.
При мен пък е точно обратно, както вече се оплаках по-горе ...положителен тест след 2 седмици закъснение.Отивам на преглед- няма бебе, можело да е извънматочна или изместена овулация.
На другия ден вече се видя малко сакче..имам нарастващи кръвни и сега седмица по-късно сакчето е пораснало..всичко отговаря на 5-6 г.с., съвпада с датата на която може да съм забременяла ако съм имала по-късно ову, НО докторът хич не ми изглежда оптимист за тези работи...и пак съм доста притеснена. сега трябва да чакам още 2 дъъъъъъъъъъъълги  #Crazy седмици за нов резултат...
Това което ми е написал, че плодния сак е с размери 5на 7мм, и след седмица 8 на 10мм., доколкото си открих стари бележки от други бременности там пишат само диаметър на плодния сак и си мисля, че може да му се вижда малко сплескан и затова да предполага, че може и да е кухо яйце Sad.
Какво ви е мнението..???
Аз си мисля друго, ако съм забременяла по изчисление на апарата, което е чиста математика /То автоматично задава на 14 ден след от цикъла./ и ако е кухо, каквито съмнения се изказват, защо ще се появява чак толкова късно, чак на 13 ден след закъснението се видя..доколкото чета кухите яйца се виждат нормално след няколко дни закъснение, просто се развиват по-бавничко и в последствие не се развива бебе вътре!!!Някой да има повече инфо

# 27
  • Мнения: 117
iliana01 на теб на 2-3 ден ЗАКЪСНЕНИЕ ТИ Е БИЛО 390, а аз говоря че преди да ми закъснее ми е 1945 трябваше да ми дойде на 28 в събота а аз си пуснах теста на 27 петъка сутринта с една дума дори и закъснение не е имало  Laughing просто голямата тъпотия днес в 4 часа отивам да ме види че цяла вере не съм спала да ви кажа, а за това кухо яйце нищо не знам само че се развива по-бавно и това е ще питам днес коктора iliana01 и вечерта ще ти пиша да ви кажа какво е казал

# 28
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Момичета, това нетърпение според мен ви играе лоша шега.
miryana_gm, ако беше изчакала да имаш закъснение и направиш обикновен уринарен тест, който да бъде положителен, щеше да си спестиш много притеснения, бодене и разхождане по лекари и лаборатории в това лошо време. Мисля че излишно си усложняваш живота.
Леко бременеене!  bouquet

# 29
  • Мнения: 285
Зная за случай с близнашки бременности при който единия ембрион е добре развит втория не и при последнащ преглед има две тупкащи и успишно износени близнаци.
Моята история е следната ще я разкажа за да разберете колко важно е да сте спокойни .
Края на май 2008г ми закъсня една седмица но точно преди да си направя тест за бременност получих кръвойзлив последва съмнение за извънматочна бременност пуснаха ми кръвен тест тогава си замълчаха в последствие разбрах че е имало бременност но след като забременях втория път
Юли и август се чувствах зле имах проблеми с цистити и пиелонефрити /мисля че татка се казва/пиех много лекарства включително и АБ голямо закъснение на цикъла казах си че е от АБ но понеже така и не можах да се възстановя кръвното ми беше 30/60 кръвните изследвания лоши си взех тест за бременност по препоръка на ЛЛ стана ми смешно не вярвах че съм бременна .
Вечерта на 5 септември го направих и втората черта се появи преди тестовата  Shocked беше петък в понеделник отидох на генеколог след работа и изненадата бяха две тупкащи сърчица изкарах доста тежка бременност но благодарение на д-р Богданова от Айвис медика Плевен  сега се радвам и ядосвам с две тайфунки на близо 3 години
iliana01  не знам дали си от Плевен но има и добри специалисти с добра апаратура.

Общи условия

Активация на акаунт