Колко често усещате ритничетата на бебчо и какво точно изпитвате?

  • 3 864
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 59
Преди 2-3 дни мъжа се събудил рано и отишъл и купил закуски и кока-кола да ме изненада за закуска. Тази кола така ми се услади, че до обяд бях изпила цялата бутилка от 2л. А рожбето, като започна да рита някъде към 15:00 изобщо не се спря.. легнахме си на същата вечер към 1:00, а бебчо още дивееше вътре и не беше спирало от 10часа..
Мъжа ми се скара че натоварвам детето и ми забрани колата   smile3513

# 16
  • Мнения: 403
Преди 2-3 дни мъжа се събудил рано и отишъл и купил закуски и кока-кола да ме изненада за закуска. Тази кола така ми се услади, че до обяд бях изпила цялата бутилка от 2л. А рожбето, като започна да рита някъде към 15:00 изобщо не се спря.. легнахме си на същата вечер към 1:00, а бебчо още дивееше вътре и не беше спирало от 10часа..
Мъжа ми се скара че натоварвам детето и ми забрани колата   smile3513




Оф и на мен така кафето и колата не ми се позволяват. Е от време на време да речем си позволявам 3 в 1 и да речем една чаша кола, но не повече. А сега така да ми се пие кола, че просто не е истина  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 31
Аз пък не се лишавам. Като ми се пие кола- пия, кафе- всеки ден по едно, естествено по- слабичко...Не мога да се откажа от тези две неща...Не пия, не пуша....едно кафе ако не пия поне ще се побъркам  Grinning Grinning Laughing Laughing Laughing

# 18
  • Мнения: 403
Аз пък не се лишавам. Като ми се пие кола- пия, кафе- всеки ден по едно, естествено по- слабичко...Не мога да се откажа от тези две неща...Не пия, не пуша....едно кафе ако не пия поне ще се побъркам  Grinning Grinning Laughing Laughing Laughing

Ами то и аз като много ми се препие си пия, но не конски дози както преди. А моя мъж понеже е изключителен нервак и майка му като е била бременна с него е пила много кафе, и той от там ми казва да не пия кафе Simple Smile Истината е, че с дъщеря ми не пиех кафе, само безкофеиново, но количка си пиех и е нормално нервна към момента Simple Smile Но дали от колата или от това, че аз бях кълбо от нерви не знам Simple Smile

# 19
  • Мнения: 82
Мами, какво  е усещането от въртенето и ритничетата? Аз усещам някакво бълбукане, ама все си мисля че са ми червата.

# 20
  • Мнения: 86
В 5 ч сутринта започваше да ме рита,и като се роди пак 5 ч се събуждаше smile3514

# 21
  • Мнения: 11 844
Мами, какво  е усещането от въртенето и ритничетата? Аз усещам някакво бълбукане, ама все си мисля че са ми червата.

Зависи в коя седмица си, в началото и аз така го чувствах...даже късно успях да позная, че всъщност вече е проритало бебето, а не са газове Blush. Иначе с напредването на бременността си се отличава ясно когато се движи бебето.  Моят син беше доста активен, но хубавото беше, че беше почти с моя режим...в смисъл спя ли аз спи и той или поне кротуваше  Mr. Green.

# 22
  • Мнения: 82
В 22-ра седмица съм, но това усещане  го имам отдавна. Случва се вечер и рано сутрин. Плацентата ми е предна, дали не е това причината да не е така ясно сега?

# 23
  • Мнения: 11 844
Ами относно плацентата може и да има някаква логика, аз бях със задна...но едва ли е толкова важно това. Ами най-вероятно бебока е кротък и си рита лекичко Simple Smile, но има време като стане още по-големичко ще си го осещаш повече. Лека бременност  Hug

# 24
  • Мнения: 15 379
Наболяването е от чувствителната матка, а може и позицията на бебето да е такава, че да дава чувствителност и на костите - таз, ребра.
Към края моят корем бе огромен и т.нар. ритане беше просто въртене на бебето. Толкова е бил сгънат, че само се е завъртал.

Леко раждане и прекрасно бебе ти желая!

# 25
  • Мнения: 7
Моя бебок не спира, все едно спортува в корема ми  newsm44 С кока кола, без кока кола е като вихрушка, особено вечер - до към 1, 2 е мн активен, но за това пък сутрин си поспиваме. Кафе - отначало пиех много разредено, след това минах на 3в1, но след Нова година почти съм го спряла, пия в мн редки случаи - защото започва да ми се гади

# 26
  • Мнения: 66
Аз кафе не пия но количка съм пила и не съм забелязала да е по активно от друг път.Забелязала съм че има дни е много кротко и обратно има дни когато е много ритливо.Сега съм в 9 месец и движенията са като все едно имам вълнение в корема,много е приятно Simple SmileПрез деня много ритка а през ноща спи,защото аз не мога да спя от киселините и това съм установила.Първоначално се притеснявах че не се движи,но после разбрах че то спинка и сутрин се започва гимнастика  Simple Smile.А относно плацентата,аз също съм с предна плацента но започнах да го усещам в края на 4 месец,може би защото ми е и второ раждане..не знам.

# 27
  • Мнения: 506
При мен отначало беше като гъдел, средата на петия месец започна да рита и се виждаше как ми подскача корема, към края главно ми разпъваше корема, от двете страни изкачаха острички неща (крачетата предполагам). Доста често го усещах, особено активен беше вечер като хапваме или когато правя нещо и съм го претиснала. Мъжа ми казва, че нощем го ритало, но аз си спях Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 2 060
Първия калпазанин хич не го усещах - дали защото бях с предна плацента, дали защото ми беше първа бременност не знам, но си умирах от притеснения. Чак в по-късните месеци като започна да хълца в корема ми, тогава започнах и да го усещам ежедневно.
За това пък вторият звяр ме разпъваше на длъж и шир ежедневно, но след големия страх, който брах с брат му, хич не съм се замисляла приятно ли ми е усещането, радвах се, че го има  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 196
усещането в началото е като Спазъм на мускул , после ясно се вижда как някой побутва корема и тои се мести  ,..

имам въпрос , в момента съм в 20 гс и доста се движи , някои път го усещам и виждам че шава около пъпа а др ниско долу  около 7 8 см под пъпа това нормално ли е да е толкова ниско ??? Thinking Thinking Thinking

Общи условия

Активация на акаунт