Отминава ли болката от изневярата?

  • 43 175
  • 1 012
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 2 592
Не виждам каква уговорка може да бъде, че той не би се крил като мишка и да се крие, то ачик-ачик си е казал навремето, че може да кръшка, само дето няма да се крие.

До това умозаключение не знам как стигна, но е напълно погрешно.
Не е казвал никога, че може да кръшка.
Казвал е, че не би изневерил и тъ нъ и никога не би паднал до там да се крие като мишка
Не виждам как си го направи това генерално заключение newsm78

Нарушил е уговорката и "си го получи", само дето все пак беше прибран обратно и последваха още няколко негови издънки със същата хубустница преди да бъде окончателно изритан
И от моята приятелка тогава знам, че може и да твърдиш, че веднага ще го изриташ (както и тя правеше), но ако ти дойде до главата наистина вече не е толкова лесно това с изритването. особено при дългогодишна връзка

# 961
  • Мнения: 6 214
Не виждам каква уговорка може да бъде, че той не би се крил като мишка и да се крие, то ачик-ачик си е казал навремето, че може да кръшка, само дето няма да се крие.
До това умозаключение не знам как стигна, но е напълно погрешно. Не е казвал никога, че може да кръшка. Казвал е, че не би изневерил и тъ нъ и никога не би паднал до там да се крие като мишка Не виждам как си го направи това генерално заключение newsm78 Нарушил е уговорката и "си го получи", само дето все пак беше прибран обратно и последваха още няколко негови издънки със същата хубустница преди да бъде окончателно изритан И от моята приятелка тогава знам, че може и да твърдиш, че веднага ще го изриташ (както и тя правеше), но ако ти дойде до главата наистина вече не е толкова лесно това с изритването. особено при дългогодишна връзка
Всичко е лесно, когато ти е на 2 педи от г..за и когато си мислиш, че се случва само по сериалите. Когато ти се случи, особено за първи път, е разрушаващо. трудно е да мислиш разумно и да реагираш разумно. Чувствата са опустошаващи.

# 962
  • Мнения: 3 066
Всеки има право на избор. Ние сме говорили още от преди да станем сериозни гаджета и 3 години след това преди да сключим брак кой какво и с кое може да се примири и приеме в нашата връзка. Аз спазвам частта от уговорката,а той ако я наруши то ще си понесе последствията,т.е ще е свободен електрон без мен.
Никой за никой не е вързан и всеки има право на избор в този живот.  Peace
А има ли право да избере да те предаде?
Да,но си знае,последствията.
Щом е ОК с тях,да го направи.
И двамата знаем,че нищо и никой насила не можеш да задържиш щом иска да е другаде ....

# 963
  • Мнения: 6 214
Всеки има право на избор. Ние сме говорили още от преди да станем сериозни гаджета и 3 години след това преди да сключим брак кой какво и с кое може да се примири и приеме в нашата връзка. Аз спазвам частта от уговорката,а той ако я наруши то ще си понесе последствията,т.е ще е свободен електрон без мен. Никой за никой не е вързан и всеки има право на избор в този живот.  Peace
А има ли право да избере да те предаде?
Да,но си знае,последствията. Щом е ОК с тях,да го направи. И двамата знаем,че нищо и никой насила не можеш да задържиш щом иска да е другаде ....
Е това си е истината, затова няма смисъл от обещания.

# 964
  • Мнения: 2 592
Именно, и аз не виждам смисъл от много обещания и уговорки преди брака (връзката) ..
Празни приказки. То е ясно, че никой не встъпва в брак с идеята, че ще изневерява или ще му изневеряват. Т.е. неизневеряването е по подразбиране (говоря за повечето случаи, сигурно има и изключения)
Какъв е смисълът от много уговорки и заплахи, ще си тръгна, носи си последствията. Това всеки средно интелигентен човек може да го предположи - че ще си носи последствията  Laughing

# 965
  • София
  • Мнения: 62 595
Тези условия и приемането им (съгласяването с тях) са хубаво нещо на теория, но на практика нещата понякога стоят много по-различно  Confused
На моя много добра приятелка преди някоя-друга година й се случи нейният хубостник да си завърти лИбовница след 9 годишна връзка.
Уж беше много против тези неща, уж той винаги би й казал и никога не би се крил като мишка и не би я лъгал (това винаги го повтаряше, тъй като при техни близки приятели се случи така и той все твърдеше, че не би паднал толкова ниско, че да лъже така долно)Да, ама не
Уж много обичаше новата, но така и не предприе стъпка в тази насока, караше си така с двете докато моята приятелка не научи и не предприе стъпката да го изгони
Залюби се с една мома (както по-късно се разбра чувствата му били много силни), но удобно пропусна момента с уведомяването на моята приятелка за тази малка подобност
И той знаеше много добре нейното отношение към изневяратаТя разбра (сама), той отричаше до последно (той дето уж щеше да има доблестта сам да й каже?!?)Тя го изгони и разбира се хубустницата само това чакаше и го приюти ..
Направиха няколко опита да се съберат въпреки всичко, но така и не се получи.
Та така с предварителните уговорки  Laughing
ХУбаво нещо са, но животът ни подлага на най-различни изпитания и на всеки може да се случи.
Независимо от предварителните уговорки

от подчертаното

Ми, ето, нали казах още отдавна за рецидива - веднъж стомна за вода, че и втори и трети път

Именно, и аз не виждам смисъл от много обещания и уговорки преди брака (връзката) ..
Празни приказки. То е ясно, че никой не встъпва в брак с идеята, че ще изневерява или ще му изневеряват. Т.е. неизневеряването е по подразбиране (говоря за повечето случаи, сигурно има и изключения)
Какъв е смисълът от много уговорки и заплахи, ще си тръгна, носи си последствията. Това всеки средно интелигентен човек може да го предположи - че ще си носи последствията  Laughing

Ами, не е така! Така да се каже, всеки си мисли, че щее му се размине. Това всеки средностелигентен може да го предположи. Те затова и го правят по няколко пъти.

# 966
  • Мнения: 3 066
Всеки има право на избор. Ние сме говорили още от преди да станем сериозни гаджета и 3 години след това преди да сключим брак кой какво и с кое може да се примири и приеме в нашата връзка. Аз спазвам частта от уговорката,а той ако я наруши то ще си понесе последствията,т.е ще е свободен електрон без мен. Никой за никой не е вързан и всеки има право на избор в този живот.  Peace
А има ли право да избере да те предаде?
Да,но си знае,последствията. Щом е ОК с тях,да го направи. И двамата знаем,че нищо и никой насила не можеш да задържиш щом иска да е другаде ....
Е това си е истината, затова няма смисъл от обещания.
А  има.
Обещанията са там докато искаш да си с този човек,след това "и потоп..".
Аз съм си доста крайна ,та може и затова така да прозвучаха изказванията ми.

# 967
  • Мнения: 2 592
Не е нужно да ми подчертаваш поста като учителка, знам какво съм писала
Това, че е казал, че би й казал ако има чувства към друга и би имал достойнството да й каже преди да изневери и да не я прави на глупачка, не виждам как те наведе на мисълта, че е казал, че непременно ще й изневерява  newsm78
Говорел е за хипотетична ситуация, която се случи с техните приятели и която уж много го възмущаваше
Това е твърде дълеч от това, да е казал, че има намерение да й изневерява, надявам се можеш да направиш разлика
Ако ще ми отговаряш пак същото, не се хАби, явно няма да се разберем

Андариел, няма смисъл от много обещания, защото много трърдят, че непременно ще си напуснат половинката, а стигне ли се до там не всички го правят
Така че няма много смисъл от приказки преди да си изпаднал в ситуацията, а не да си говориш хипотетично (защото на прикази напускането е много лесно)

# 968
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти попита откъде съм направила тези изводи, и аз давам доказателства - подчертавам ключовите фрази. Какво се пениш! Другият вариант е да си се изразила неясно, щом се стига до правене на неверни тълкувания на текста. Кое от двете е?

Какво излиза значи, че той щял да отиде при жена си и да й каже "мило, много ми е неприятно да ти го съобщя, но аз нали ти обещах да ти кажа, когато започна да имам чувства към друга и преди да ти изневеря, та ето, казвам ти - ще ти изневеря и имам чувства към друга жена. Ти да си знаеш, нали така се разбрахме."

А откъде ти стигна до извода, че непременно последствията ще са заплахи за напускане? Има и други последствия, не по-малко горчиви за прелюбодееца.

# 969
  • Мнения: 2 592
Както казах, не се хАби, защото едно и също нещо не ми се обяснява  Stop
Пениш се ти както винаги, когато някой не е на твоето мнение и е така нахален да има друго мнение

# 970
  • Мнения: 6 214
Ти попита откъде съм направила тези изводи, и аз давам доказателства - подчертавам ключовите фрази. Какво се пениш! Другият вариант е да си се изразила неясно, щом се стига до правене на неверни тълкувания на текста. Кое от двете е?

Какво излиза значи, че той щял да отиде при жена си и да й каже "мило, много ми е неприятно да ти го съобщя, но аз нали ти обещах да ти кажа преди да ти изневеря, та ето, казвам ти - ще ти изневеря. Ти да си знаеш, нали така се разбрахме."
Пак е гадно - да ти изневерят и да ти се похвалят.

# 971
  • София
  • Мнения: 62 595
Както казах, не се хАби, защото едно и също нещо не ми се обяснява  Stop
Пениш се ти както винаги, когато някой не е на твоето мнение и е така нахален да има друго мнение

Аз да се пеня? Няма такова нещо! Просто чета с разбиране и анализирам написаното. Хайде, нека другите да прочетат и да кажат какво са разбрали!

# 972
  • Мнения: 2 592
Нужда от одобрение ли имаш  Laughing
Мислех, че темата е за друго ...
Както и да е
Идеята ми е, че на приказки е твърде лесно да напуснеш някой и всички са убедени, че ще го направят, но в действителност не е толкова лесно, особено при дългогодишна връзка и деца
Аз за това не правя крайни изказвания, защото не мога да знам докато не ми дойде на главата

# 973
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, нямам нужда от одобрение, а от данни как тълкуват другите хора написаното от теб за въпросното семейство. И то съвсем безпристрастно. Иначе просто щях да ти кажа две "мили" думи и да приключа въпроса.

ПриемИ, че някои си свалят картите на масата още преди подписа в гражданското. Все пак, става въпрос за съвместен живот до старини, нека всеки си знае какво и докъде би понесъл другият. Според мен това е честно, а не после да сменяме правилата на играта в движение.
Не четтеш, Нена, вече написах, че има и други начини, освен напускането!

# 974
  • Мнения: 3 066
Нужда от одобрение ли имаш  Laughing
Мислех, че темата е за друго ...
Както и да е
Идеята ми е, че на приказки е твърде лесно да напуснеш някой и всички са убедени, че ще го направят, но в действителност не е толкова лесно, особено при дългогодишна връзка и деца
Аз за това не правя крайни изказвания, защото не мога да знам докато не ми дойде на главата
ХМ,зависи от хората.
Ако а от типажа само си говоря и думите ми са усмихнати слънца,то и дикиш (тази дума откъде ми дойде точно сега ,не знам  newsm78) не хващат.
Но ако си твърдо убеден и човека насреща знае защо е така за теб и колко си бил наранен преди ,ще знае,че нещата ,които казваш ги и мислиш и няма да живееш в лъжа ,защото си ти,а не някой хипотетичен човек....

Общи условия

Активация на акаунт