Гъбична инфекция под памперса

  • 24 447
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 615
Никъде не прочетох авторката да пише, е не е изследвано детето. Напротив споменала е, че диагнозата я е усъмнила и е посетила друг лекар.

офканиците няма да ги коментирам, но ще се радвам ако останат в рамките на дома ти.

# 16
  • Мнения: 7
Не е направено изследване на детето.Когато посетихме частния лекар инфекцията беше станала достатъчно изявена за да се прави такова, а и детето се дръгнеше направо когато беше без памперс.След като обясних ситуацията на докторката,която се води голям специалист тя беше категорична още когато видя.Не сме сменяли памперси или козметика за да е нещо друго.

# 17
  • Мнения: 3 932
Тъкmо и при нас подобен проблеm е на дневен ред след приеm на антибиотик. Третираm външно с Niaderm, който съдържа 100,000 units/g Nystatin. Отгоре по лекарска препоръка ''запечатваm'' с цинкова паста с 40% съдържание на цинк. Видиm ефект иmаше след 2-я ден, днес ни е 4-ти и mисля довечера да спираm с mазилото.
Естествено забравяте за mокрите кърпички, а след всяка сmяна на паmперса - на прибежки до банята. Отделно даваm пробиотици.

# 18
  • Мнения: 2 231
при двете ми дъщери се е случвало по няколко пъти да иат гъбични обриви под пелените. и нас ни спасява само тридерм  Rolling Eyes
Първият път беше съпроводено и при едната и другата заедно с млечница. Тогава ми препоръчаха освен в устата да слагам Дактарин, също да мажа и дупето  Mr. Green
Да допълня. Когато това се случи слагаме бебката (преди какта) да й покисне малко дупето в отвара от смрадлика. После подсушавам леко, чакам още минута две три да изсъхне хубаво и чак тогава мазилата. Два пъти денвно Тридерм, през останалото време мажа с крем против подсичне на Себамед  Peace

# 19
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Случвало ни се е и никакъв крем не помогна.Единственото мазило, което ни спаси беше Клотримазол.изчезнаха за няколко дни.Другото което правих е бани с тетра.Сварявах я и киснех малкия по няколко минути.

# 20
  • Мнения: 7
Така е и баните от тетра си оказват благоприятното влияние.Ние сега се мажем с Имазол и съм много доволна от резултата.Само че на нас лекарката ни обясни,че когато детето има гъбички няма нужда от кремче против подсичане,защото по-някакъв начин то благоприятствало за развитието им.Дано по-рядко се сблъскваме с този неприятен проблем  Hug

# 21
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Имай предвид, че тези гадове са доста упорите.Можеш да се излекуваш и след определен период да се появят отново.Аз си бях запазила рецептата, че нас след време ни повтори.Така и не разбрах защо се случи така.Сега мажа само с крем здраве и съм мн доволна.Пробвала съм всички марки, но той си ми остана фаворит.

# 22
  • Мнения: 141
На нас за този проблем единствено ни помогна имазол гел

Общи условия

Активация на акаунт