въпрос около така наречения синдром на раздрусаното бебе

  • 14 565
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 298
Темата не е за разни конспирации, нали така?

А е за  един реално съществуващ проблем, който се получава при силно раздрусване на малко бебе.
Потърси в нета -  има и снимки.  ooooh!

Четох, че в Холандия годишно умират 5 деца от този синдром.
70% от извършителите са бащи. Според това, което са описали, са разтърсвали детето
от безпомощност, умора, недоспиване, просто да го накарат да млъкне...

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 13:21 от Milla Elaine

# 16
  • Мнения: 245
Темата не е за разни конспирации, нали така?

А е за  един реално съществуващ проблем, който се получава при силно раздрусване на малко бебе.
Потърси в нета -  има и снимки.  ooooh!

Четох, че в Холандия годишно умират 5 деца от този синдром.
70% от извършителите са бащи. Според това, което са описали, са разтърсвали детето
от безпомощност, умора, недоспиване, просто да го накарат да млъкне...



Не може да е "конспирация" нещо, което е описано като страничен ефект от ваксините върху листовките им.

# 17
  • Мнения: 69
Повярвай ми за фарамцевтичната индустрия би имало по-голяма полза да няма никакви ваксини, а епидемии от болести. Твърденията ти са нелепи  ooooh!

# 18
  • Мнения: 245
Повярвай ми за фарамцевтичната индустрия би имало по-голяма полза да няма никакви ваксини, а епидемии от болести. Твърденията ти са нелепи  ooooh!

Добре. Simple Smile Няма да споря. Казах каквото имах да кажа, всеки сам да си преценява.  Peace

# 19
  • Мнения: 1 298
persimon , какво има да си преценява човек?
Говорим за конкретен проблем, родител раздрусва здраво едномесечно напр.,
появяват се характерните симптоми, какво прави? Мисли, че сигурно е от ваксината?

Има си теми за ваксини и техните странични ефекти. Тази не е такава,
а цели да информира младите родители, че е опасно от безсилие, гняв и изнервеност да разтърсваш
бебе.

http://www.medicinenet.com/shaken_baby_syndrome/article.htm

# 20
  • Мнения: 245
persimon , какво има да си преценява човек?
Говорим за конкретен проблем, родител раздрусва здраво едномесечно напр.,
появяват се характерните симптоми, какво прави? Мисли, че сигурно е от ваксината?

Има си теми за ваксини и техните странични ефекти. Тази не е такава,
а цели да информира младите родители, че е опасно от безсилие, гняв и изнервеност да разтърсваш
бебе.

http://www.medicinenet.com/shaken_baby_syndrome/article.htm

Тази тема е за синдрома. Този синдром не се дължи на това, което се пропагандира, а на нещо друго. Няма какво да ми даваш линкове, знам ги и твърдя, че са измама. Не карам никой да ми вярва. Който не иска да си направи труда  да изследва сам въпроса и да си състави мнение си носи и риска от поведението си. Затова казвам, че нямам какво повече да кажа, всеки си решава как да действа в различните ситуации на тоя свят. Не ми е целта да убедя някой в нещо тук и сега, това е невъзможно. Целта ми е само да пусна информация, която някой, някога да се сети да провери. Любимият ми цитат го казва най-добре: "you can't unhear something". Toва е всичко. Мир Wink Peace

# 21
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
persimon,тук става въпрос за реално съществуващ синдром,свързан с родителите,които в яда си,разтърсват бебето силно,а не за някаква измислена конспирация.Теб май сериозно те гони параноята и чакаш само удобен случай,за да ни разкажеш колко са вредни лекарствата или ваксините. ooooh! Няма тема,в която да не си описала тия неща.На всички им стана ясно,че "фактите" и статиите,които обичаш да пробутваш,са измислени също от болни мозъци.Няма нищо научно в тях,има само предположения и някакви подозрения в конспирация срещу човечеството. Wink Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 245


Causa perduta Laughing

# 23
  • Мнения: 1 298
И как по-точно се пропагандира това?
Лекар си, идва родител с безпомощно дете, признава че го е друсал силно,
но ти не вярваш, не, това не е от друсането, ами от ваксината дето я бихте преди 5 месеца?!?!?
Не само, че пишеш глупости, ами омаловажаваш и не признаваш един реален проблем.

И какво съветваш в темата? Абе друсайте ги колкото искате, не е от това.
Няма страшно... ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 481
Каква е тази игра "фър-фър"  Embarassed?

По-темата, че и мен ако някой ме разтресе здраво, ще ме увреди, но това няма да е заради ваксините, последната от която са ми били на около 7 годишна възраст.

# 25
  • Мнения: 943
Не съм подхвърляла дъщеря си до 1 годинка не само заради т.н. синдром за който говорите , а и защото при издигане на височина и след това рязкото сваляне при малки деца се получава качване и сваляне на кръвното , това го прочетох в Гугъл... какво разбирате под раздрусано?за мен това е дете което бива яростно разклатено я от майката , я от бащата или както някой баби правят на малки бебета(2-3м) на крака на конче ooooh! в количката не е толкова опасно , я си представете на времето как са ни возили в ладите и жигулите как сме се друсали...природата е създала бебетата "гумени" и издражливи.както каза една съфорумка , то иначе нямаше да има досега живи деца

# 26
  • София
  • Мнения: 2 481
Не съм подхвърляла дъщеря си до 1 годинка не само заради т.н. синдром за който говорите , а и защото при издигане на височина и след това рязкото сваляне при малки деца се получава качване и сваляне на кръвното , това го прочетох в Гугъл... какво разбирате под раздрусано?за мен това е дете което бива яростно разклатено я от майката , я от бащата или както някой баби правят на малки бебета(2-3м) на крака на конче ooooh! в количката не е толкова опасно , я си представете на времето как са ни возили в ладите и жигулите как сме се друсали...природата е създала бебетата "гумени" и издражливи.както каза една съфорумка , то иначе нямаше да има досега живи деца

Мисля, че става дума за разтърсване, което съм гледала по филмите, хващаш детето за раменете и силно го разтрисаш, като кукла, при силен гняв от страна на родителя. Или нещо с еквивалентна сила.

# 27
  • Мнения: 1 298
http://www.youtube.com/watch?v=l_toKPs9Jj4&feature=fvwrel

Има доста видео материал, но тук може да се види какво точно се случва.
Клипчетата по действителни случаи са доста тъжни.
Сега виждам, че всъщност доста често краят е фатален или бебето е с увреждания за цял живот. Sad

# 28
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
http://www.youtube.com/watch?v=XRPlsnenNcg&feature=related

Ето този клип е много хубав и показателен за това какво точно представлява въпросния синдром.
Аз лично смятам,че най-доброто решение в подобни ситуации е,да оставиш бебето да си плаче и да излезеш от стаята за няколко минути. Peace

# 29
  • Мнения: 273
Бях гледала репортаж по БТВ,казаха че когато се раздруса бебето силно се чувства,така както един възрастен при верижна катастрофа.Наистина е опасно и би могло да получи трайни увреждания.

Общи условия

Активация на акаунт