Трансфер на 3-ти ден или 5-ти ден?

  • 46 778
  • 171
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 137
Rosicaal успех ти пожелавам, дано трансфера на 3-ти ден ти е на късмет!
На 5-ти ден трябва да са бластоцисти, а не морули? Къде връщат по 4, в коя клиника, това си е бая рисковано???

В ОЛИМЕД-Варна,първоначално искаха 3,но аз помолих за четири за да ми е по сигурно...беше ми 1-во ИКСИ,и нямам никаква представа,не бях чела нищо,но те се съгласиха на 4 ембриона.

# 61
  • Мнения: 137
Благодаря ви момичета за подкрепата,като се прибера ще пиша колко емб. ми е сложил Александров,и защо на 3-ти ден,но Малена ми каза че това било обичайната практика,
Успех на всички!

# 62
  • Мнения: 989
Росица, успех!
По принцип щом трансфера е на трети ден може  и да ти върнат 3. В тази клиника се стремят към трансфер на 5 ден и тогава наистина много рядко връщат повече от 2. Всъщност откак се подвизавам из форумите, а това са вече 6 години, за съжаление, май за случай като на Слънце с върнати 3 на 5 ден чувам за пръв път, но в края на краищата аз мисля, че трябва да се доверим на преценката на док, доказал е, че много често е правилна.  Peace

# 63
  • Мнения: 131
В дискусията докторът казва,че ако един ембрион не може да оцелее до фаза бластоцист в изкуствена среда,то той категорично няма да оцелее и в матката.Средата там била агресивна за ембрион,който нормално на 3-ти ден се намира още във фалопиевите тръби.Казва се,че има бременности от ембриони,трансферирани и на 3-ти ден,но те така или иначе са щели да оцелеят и в изкуствена среда до стадий бластоцист,ако биха били оставени.Още се казва,че клиниките не искат да рискуват да ги отглеждат до 5-ти ден,защото ако не оцелеят,"топката остава в тях".Ако предприемат трансфер на 3-ти ден и опитът не е успешен,казват "ами ние ги върнахме живи...".Да не говорим,че в този случай не се плаща,нито оплождането,нито трансфера.Мен определено ме наведе на размисъл  Rolling Eyes
newsm10  Напълно съгласна съм с Джинджър. Само ще добавя, че според мен оцеляването на ембрионите до 5-ти ден зависи много от апаратурата и ембриолозите на клиниката.

# 64
  • v. turnovo
  • Мнения: 988
Аз имам общо 5 трансфера,два на трети ден, два от ЗЕТ,пак на трети ден размразени и един на 5 ден.Всичките неуспешни.Имам едно спонтанно забременяване ,при което ембриона се имплантира в тръбата.Факт е,че явно там е в пъти по-лесно да оцелее,отколкото в матката.При трансфера ми на пети ден , до предния ден имах 18 оцелели ембриона, а на следващия вече бяха останали само 2.Аз също смятам,че е много важно колко добри ще са средите ,когато се рискува да ги оставим по-дълго да се борят в тях

# 65
  • Мнения: 1 630
Абе какви са тези математики, бе момичета, биологията и физиологията не са математика. Винаги съм се чудила къкви са тези сметки. Ембрионът се трансферира, когато е готов!!! Моят трансфер (ИСКИ правено в чужбина) беше на 4ти ден. Няма 3ти, няма 5ти- и сега вече е на 12 седмици и расте в коремчето. Разликите- 1) супер силен микроскоп, който определя ТОЧНО до каква фаза е развито ембриончето и 2) хранителната среда, в която се отглежда ембиона до трансфер е на светлинни години от тази, която се ползва в БГ. Познат- ембриолог ми беше споменал даже, че в БГ въпросната хранителна среда е нестерилна  Shocked Shocked А въпросният микроскоп се ползва в чужбина отдавна, но в БГ до скоро е нямало такъв, от съвсем скоро до колкото знам има само в клиниката на Владимиров. Плюс това прилагаха нова техника, при която се изследват течностите, които отделя ембриона в епруветката. Най- просто казано- ако искаш да знаеш здравословното състояние на човек- гледаш му урината, принципът е същия. В БГ това не се прави. Работи се на око, което дори и това не знам как става, при положение, че пред окото не стои читав микроскоп. 

# 66
  • Мнения: 1 630
При трансфера ми на пети ден , до предния ден имах 18 оцелели ембриона, а на следващия вече бяха останали само 2.
18 ембриона  Shocked Shocked Извинявай ама колко яйцеклетки ти извадиха??

# 67
  • v. turnovo
  • Мнения: 988
от 30 фоликула- 25 годни яйцеклетки Crazy

# 68
  • Мнения: 822
Абе какви са тези математики, бе момичета, биологията и физиологията не са математика. Винаги съм се чудила къкви са тези сметки. Ембрионът се трансферира, когато е готов!!! Моят трансфер (ИСКИ правено в чужбина) беше на 4ти ден. Няма 3ти, няма 5ти- и сега вече е на 12 седмици и расте в коремчето. Разликите- 1) супер силен микроскоп, който определя ТОЧНО до каква фаза е развито ембриончето и 2) хранителната среда, в която се отглежда ембиона до трансфер е на светлинни години от тази, която се ползва в БГ. Познат- ембриолог ми беше споменал даже, че в БГ въпросната хранителна среда е нестерилна  Shocked Shocked А въпросният микроскоп се ползва в чужбина отдавна, но в БГ до скоро е нямало такъв, от съвсем скоро до колкото знам има само в клиниката на Владимиров. Плюс това прилагаха нова техника, при която се изследват течностите, които отделя ембриона в епруветката. Най- просто казано- ако искаш да знаеш здравословното състояние на човек- гледаш му урината, принципът е същия. В БГ това не се прави. Работи се на око, което дори и това не знам как става, при положение, че пред окото не стои читав микроскоп. 
хайде вече започнахме с фантазиите и превъзнасянията. За сведения хранителните среди са еднакви, защото се продават под формата на готови китове, и задължително са стерилни. Голямото увеличение на микроскопа не води до по добра видимост, защото по законите на физиката и в частност на светлината увеличаването на увеличението не подобрява разделителната способност, а напротив - влошава я, тогава прекомерно голямото увеличение дава същата информация както и оптималното - с каквото работи светлинния микроскоп. Неговите възможности са достигнати още в началото на миналия век и нищо повече не може да се направи. Всичко с тия големи увеличения е реклама.
Оценката на Е е важна и в частност от компетенциите  опита и коректността на този който я прави.

# 69
  • София
  • Мнения: 16 691
Абе какви са тези математики, бе момичета, биологията и физиологията не са математика. Винаги съм се чудила къкви са тези сметки. Ембрионът се трансферира, когато е готов!!! Моят трансфер (ИСКИ правено в чужбина) беше на 4ти ден. Няма 3ти, няма 5ти- и сега вече е на 12 седмици и расте в коремчето. Разликите- 1) супер силен микроскоп, който определя ТОЧНО до каква фаза е развито ембриончето и 2) хранителната среда, в която се отглежда ембиона до трансфер е на светлинни години от тази, която се ползва в БГ. Познат- ембриолог ми беше споменал даже, че в БГ въпросната хранителна среда е нестерилна  Shocked Shocked А въпросният микроскоп се ползва в чужбина отдавна, но в БГ до скоро е нямало такъв, от съвсем скоро до колкото знам има само в клиниката на Владимиров. Плюс това прилагаха нова техника, при която се изследват течностите, които отделя ембриона в епруветката. Най- просто казано- ако искаш да знаеш здравословното състояние на човек- гледаш му урината, принципът е същия. В БГ това не се прави. Работи се на око, което дори и това не знам как става, при положение, че пред окото не стои читав микроскоп. 
Делайт, ти в коя клиника прави опита? Това кой по ред опит ти е? За този нов метод за изследване на отпадните вещества на ембриона- нещо с М беше името на метода, четох, че го има в турските клиники....В БГ определено ембриона не се трансферира, когато е готов, а се трансферира според това колко ембриона има- защото в повечето клиники определят дена на трансфера веднага след пункцията...поне на мен веднага след оплождането на ембрионите ми казаха, че трансфера ще бъде на 5-ти ден...

# 70
  • София
  • Мнения: 16 691
от 30 фоликула- 25 годни яйцеклетки Crazy
нямаше ли хиперстимулация с тези бройки?

# 71
  • Мнения: 1 630
от 30 фоликула- 25 годни яйцеклетки Crazy
Това на 1 път? Майко мила, ба**и джелатите. Това в соя клиника е? Извинявай миличка ама много се ядосах. Аз съм със СПКЯ в мнооооого лека форма- нямам типичните симптоми, слаба съм, нямам окосмяване, цикълът закъснява 3-4 дена. И въпреки това ми гледаха като писано яйце да не направя хиперстимулация. И при дози 100- 125 единици аз направих лека хипер. Лежах 1 ден и ми мина. От пъви опит ми извадиха 6 яйчица, 5 се оплодиха, върнаха 2, другите замразиха и имаме успех. На 30 години съм. Там се стремят да извадят малко, но качествени. 25 яйца е разсипия са яйчниците. Ба**и идиотите. Тези яйчници да не са за 1 ден. Мен ако ме набодат с такива дози, за да изкарам толкова яйцеклетки- ще ми се пръсне яйчника. Хем в БГ никой не ми беше казал, че имам ПКЯ. Призовавам всички момичета- ако имате възможност- не хабете пари и здраве в БГ.

# 72
  • София
  • Мнения: 16 691
ddnchv мисля, че спора е безсмислен! За всички ни е пределно ясно, че техниката в чуждестранните клиники е много по-добра от тази в БГ. Не случайно много жени, които не успяват в БГ- успяват в чужбина. Друг е въпроса, че и цените са в пъти по-скъпи. То може би и затова при Владимиров цените са най-високи, защото и аз съм чувала, че има псоледно поколение техника....

# 73
  • София
  • Мнения: 16 691
Да, наистина е доста рисковано с толкова фуликули и такава яка стимулация. Аз също имах 6 качествени яйцеклетки. Дилайт не разбрах в коя клиника прави опита? лека и безпроблемна бременност!

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Delight31,недей така категорично да заплюваш,аз също като Никита правя по много яйцеклетки /24-22/имам няколко опита все с такива цифри, а стимулацията ми е слаба Гонал 112,5,някои организми и с ниски дози реагират бурно на стимулация и не си мисли,че при мен тук не се притесняват от хиперстимулация,но просто понякога и с ниски дози бройките са налице.
Искам да те попитам ти в Мемориал хоспитал ли прави опит? И сигурна ли си,че точно там прилагат този метод за оценка на ембрионите съобразно течностите,които отделят,защото аз четох за него,но доколкото знам се прилага в друга турска болница newsm78

Общи условия

Активация на акаунт