Трансфер на 3-ти ден или 5-ти ден?

  • 46 692
  • 171
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 16 691
Моля, тези, който са преминали през процедура Ин-Витро или ИКСИ да споделят своето мнение: кое според тях е по-успешно: трансфер на 3-ти ден или на 5-ти ден!

# 1
  • София
  • Мнения: 23 178
Крайно време е да измислят и някъде около 280 ден/или там някъде/  Crazy

Аз съм за трети, не знам дали е по-успешно, ама чакането до 5 ми се стори безкрайно.

# 2
  • Мнения: 39 472
Барби, е що да ти го вкарват три кила като е време за излизане  hahaha

# 3
  • Мнения: 1 625
Според мен, зависи къде е проблема, но едва ли има чак такова голямо значение.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 691
алекс пуснах темата, след като прочетох тази статия http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 544&Itemid=26, доста е дълга, но доста интересна...и понеже в БГ масово се практикува трансфер на 5-ти ден..та доста сериозно се замислих защо всъщност има практика за връщане на 3-ти ден- дали няма нещо комерсиално в цялата работа newsm78 newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 23 178
Барби, е що да ти го вкарват три кила като е време за излизане  hahaha
те ще го трансферират директно в къщи  Crazy

извинявам се , че оспамих сериозната тема, спирам.

# 6
  • Мнения: 1 625
Ivankaka аз също съм за трансфер на 5-ти ден, моят беше такъв при положителният резултат, но също така при мен проблемът е в имплантацията, а не в издръжливостта на ембрионите, откриха ми тромбофилия. Затова написах в зависимост от проблема- ако не слагах инжекции както каза доктора нямаше да си бремена, въпреки че трансфера е на 5-ти ден.

# 7
  • София
  • Мнения: 16 691
то и при мене откриха повишен риск от тромбофилия както и завишени НК-клетки, но при подходяща терапия няма проблем-поне така каза док...

# 8
  • Мнения: 515
алекс пуснах темата, след като прочетох тази статия http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 544&Itemid=26, доста е дълга, но доста интересна...и понеже в БГ масово се практикува трансфер на 5-ти ден..та доста сериозно се замислих защо всъщност има практика за връщане на 3-ти ден- дали няма нещо комерсиално в цялата работа newsm78 newsm78
Не си права,да знаеш...
ти си знаеш за какво
Успех ти желая.

# 9
  • Мнения: 894
Иванкака, според мен това, кога да ти правят трансфера, изобщо не зависи от нашето желание, а от много обективни фактори - качество и брой на ембрионите, начина, по който се делят и т.н. Ако има много яйцеклетки, както при мен, си позволяват да оставят част от тях до 5-ти ден /те така или иначе при мен тези загинаха/. Ако има обаче 2-3 оплодени, няма да рискуват с чакане до 5-ти ден, защото може и нищо да не остане от опита. Лично още преди пункцията питах, дали може да направим трансфер на стадий бластоцист, но ми отговориха, че това ще се прецени впоследствие. След като не ми оцеляха ембритата, които ги оставиха до 5-ти ден, надеждите ми са в замразените на 3-ти ден. Според мен, от значение за успеха на процедурата не е толкова важно на кой ден са трансферирани, а факторите са си комплексни. След като попитах ембриолога, защо не са оставили повече ембрита до 5-ти ден, той каза, че не могат да си позволят да отглеждат човечета. Явно има значение и на колко са разделени ембрионите на 3-ти ден. Аз имам и компактизирани, което се оказа, че е стадий повече от 10 клетки и преди бластоцист. Затова и тези са замразени на 3-ти ден.

# 10
  • Мнения: 1 186
не съм лекар, но мое лично мнение е, че има бременности и след трансфер на 2-и ден, 3-ден, 4-ти дин и на 5 -ти. всичко е индивидуално и ако е решило да се захване и да се развива става, ако не....въпрос на още един опит до сбъдване на мечтите ни. аз лично съм виждала положителен тест след трансфер на бластоцид, но и това не помогна....

# 11
  • Мнения: 515
В дискусията докторът казва,че ако един ембрион не може да оцелее до фаза бластоцист в изкуствена среда,то той категорично няма да оцелее и в матката.Средата там била агресивна за ембрион,който нормално на 3-ти ден се намира още във фалопиевите тръби.Казва се,че има бременности от ембриони,трансферирани и на 3-ти ден,но те така или иначе са щели да оцелеят и в изкуствена среда до стадий бластоцист,ако биха били оставени.Още се казва,че клиниките не искат да рискуват да ги отглеждат до 5-ти ден,защото ако не оцелеят,"топката остава в тях".Ако предприемат трансфер на 3-ти ден и опитът не е успешен,казват "ами ние ги върнахме живи...".Да не говорим,че в този случай не се плаща,нито оплождането,нито трансфера.Мен определено ме наведе на размисъл  Rolling Eyes

# 12
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
Моят успешен опит беше след трансфер на 2-ри ден. Имала съм и трансфери на 3-ти и 5-ти ден-неуспешни.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 232
Имам мисед от трансфер на един ембрион на трети,както и две биохимични от трансфер на пети ден....мисля,че няма абсолютно никакво значение-добрият ембрион ще продължи да се дели,независимо на кой ден го трансферират,било то и на втори. Петият ден е за предпочитане,с оглед избягването на многоплодни бременности

# 14
  • Мнения: 515
... Петият ден е за предпочитане,с оглед избягването на многоплодни бременности
Това твърдение е широко разпространено,а изобщо не го рабирам Rolling Eyes
Как се избягват многоплодни бременности,при трансфер на 3бр. ембриони и то много по-жизнеспособни,преминали селекцията /кои ще оцелеят между 3-ти  5-ти ден/ и доказали способността си да се имплантират /четох някъде,че ако са стигнали стадий бластоцист,то те се смятат способни да се имплантират/.Е как се намалява вероятността от многоплодна бременност,напротив-увеличава се. Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 515
....мисля,че няма абсолютно никакво значение-добрият ембрион ще продължи да се дели,независимо на кой ден го трансферират,било то и на втори.....
Ами точно това пише и в статията,само че ако ти върнат един ембрион на 2-ри ден,няма да знаеш дали би оцелял до 5-ти,и дали са ти го върнали.....мммм...излишно.Ако ти го върнат на 5-ти,знаеш,че му остава общо взето само едно изпитание-имплантирането. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 6 232
... Петият ден е за предпочитане,с оглед избягването на многоплодни бременности
Това твърдение е широко разпространено,а изобщо не го рабирам Rolling Eyes
Как се избягват многоплодни бременности,при трансфер на 3бр. ембриони и то много по-жизнеспособни,преминали селекцията /кои ще оцелеят между 3-ти  5-ти ден/ и доказали способността си да се имплантират /четох някъде,че ако са стигнали стадий бластоцист,то те се смятат способни да се имплантират/.Е как се намалява вероятността от многоплодна бременност,напротив-увеличава се. Rolling Eyes
Просто,в нормалните страни никой не връща 3 бластоциста....по този начин  Wink,рядко връщат и два,като единият не е с добро качество.Последно,като се тръшках,че искам трансфер на 4 бластоциста,въпреки,че съм чела всичко това,лекарката ми каза,да се радвам,че съм в България,защото в някои страни вече връщат само 1,за 3 и 4,изобщо да не говорим  Shocked

# 17
  • Мнения: 104
Моят успешен опит беше от трансфер на 3-ти ден. Първия ми опит беше с трансфер на 2 бластоциста но не се получи. Много се чудих какво да правя втория път но всъщност док. ми каза че 80%от трансферите били на 3-ти ден. Така или иначе с две ембрион-чета нямах много варианти но пък се получи. Имам и позната с близнаци от трансфер на 3-ти ден.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 800
При нас връщат максимум два бластоцида, в някои европейски държави по един. Последният ми опит беше ЗЕТ и само един оцеля от три и мислех, че няма смисъл, но беше успешен трансфер, за съжаление бременността приключи в 12 седмица. Тогава четох из нета, според разни изследвания, когато е един бластоцид даже има по-голям шанс за имплантация, като са повече се "борят" за място и това намалява шанса за успех.
Имам друг опит преди това пак на 5-ти ден, имаше имплантация, но бременността приключи в 6г.с.

Трансфер се прави на трети ден, ако са малко на брой и/или не се делят достатъчно бързо според очакванията. Това в никакъв случай не означава, че ембрионите не са с добро качество.

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 02:16 от benson10

# 19
  • Мнения: 515
Просто,в нормалните страни никой не връща 3 бластоциста....по този начин  Wink,рядко връщат и два,като единият не е с добро качество...
Ами правилно постъпват хората Simple Smile Това вече си е ограничаване на бр. многоплодни бременности.А при нас знам,че връщат по 3 бластоциста със сигурност /на една приятелка й върнаха 3 при Стаменов/.

Сигурно фразата трябва да я редакрираме така "Връщането на бластоцисти в БГ,увеличава многократно шанса ви от многоплодна бременност" Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 6 232
 Laughing
О,за там,със сигурност знам и за 5 на пети ден  Shocked

# 21
  • София
  • Мнения: 4 884
Много съм чела по темата,даже преди моя трансфер преди години бях пуснала подобна LaughingЛичното ми мнение е,че колкото и перфектна среда да се създаде за ембрионите,по-добре е да са в матката ,отколко извън нея.Определено съм за 3ти ден,разбира се,може би съм пристрастна,Моят единствен засега опит,беше на 2 ембриона на 3ти ден,единият с перфектните за този стадий 8 клетки,другият-7.Хванаха се и двата,но бременността приключи  в 11 седмица.Категорично обаче смея да твърдя,че успехът ми се дължеше на добре развиващите се ембриони,и на факта,че трансферът се осъществи под строг и внимателен УЗ контрол.Според мен правилното поставяне е ключов момент Peace

# 22
  • Мнения: 515
....Личното ми мнение е,че колкото и перфектна среда да се създаде за ембрионите,по-добре е да са в матката ,отколко извън нея...
По този повод вчера докторът ме шашна с думите: Simple Smile
Най-трудната възможна за имплантация среда е матката.В тръбите,имплантацията е много по-лесна,в яйчниците даже е по-лесна,но матката е единственият орган,способен да износи бременност.Именно тази агресивна среда създава естествената селекция на качеството на ембрионите,която природата е измислила,за да се намали бр. на родените деца с увреждания.

П.П.Така че матката явно не е по-доброто място за един недоразвит 3-дневен емб.,който по това време би трябвало все още да е в по-щадящата среда,а именно-фалопиевите тръби.Ако знаех това преди 10 дена,щях да настоявам да изчакаме 5-ти ден,но от болницата естествено нямаше да се навият,защото отглеждането става много по-скъпо,а дали ще стигна до трансфер-неясно.Съответно нямаше кой да им покрие разходите по оплождането и отглеждането на емб. Wink

# 23
  • Мнения: 39 472
Аз бих казала -Божа работа.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 178
....Ако знаех това преди 10 дена,щях да настоявам да изчакаме 5-ти ден,но от болницата естествено нямаше да се навият,защото отглеждането става много по-скъпо,а дали ще стигна до трансфер-неясно.Съответно нямаше кой да им покрие разходите по оплождането и отглеждането на емб. Wink
в това убедена ли си?
щото на мен не ми отказаха, с риск фонда да не им покрие доста по-голяма сума от твоята  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 146
И аз четох доста, когато ми предстоеше трансфер - и съм за трансфер на 5-ти ден. Просто при 3-ти ден е скрита картинка, дали изобщо оцелява до 5-ти. Друг въпрос е дали в нашите лаборатории средата е добра за отглеждане до 5-ти ден, защото си има тънкости, мисля че трябва да им се смени средата след 3-тия ден (поне така съм чела).  От клиниката се съгласиха да ги "отглеждат", но имаше голям брой ембриони и се предполагаше, че ще има достатъчно, които ще стигнат до 5-ти ден.
Обаче според мен по-големият брой ембриони снижава шанса, а не го увеличава - така съм чела и ми звучи логично (въпреки че в клиниката ми казаха обратното).
При мен - 3 ембриона на 5-ти ден, но само един развит до стадий блостоцист - отрицателен резултат.

# 26
  • Мнения: 515
в това убедена ли си?
щото на мен не ми отказаха, с риск фонда да не им покрие доста по-голяма сума от твоята  Rolling Eyes
Предполагам,че ще ми откажат,защото когато има много ембр.,все няколко ще стигнат до трансфер и все пак ще вземат някакви пари от пациента.Когато обаче ембр. е един,изобщо не се знае дали ще има трансфер и опитът няма да се канселира. Ами не знам. Simple Smile Ако сега опитът излезе несполучлив,другия път ще питам. Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 16 691
alexiana  абсолютно си права, че е скрита картинка трансфера на 3-ти ден.  А при положение, че средата в матката е твърде агресивна за ембрион на 3-ти ден, тогава при наличие на увеличен брой НК- клетки, който атакуват ембриона, не става ли още по-трудно за ембриона да оцелее при трансфер на 3-ти ден????

# 28
  • Мнения: 359
Май никой не може да каже . Аз съм имала 2 успешни на 3ден ,един неуспешен на 2ден и един неуспешен на 4ти ден.
Аз мисля че възрастта е много важна . Не знам но този ужасен факт ,сбърква нещата ,как и аз не си го обяснявам но така твърдят лекарите .

# 29
  • София
  • Мнения: 16 691
azzia двата успешни на 3-ти ден щяха да оцелеят и до стадий бластоцист...

# 30
  • Мнения: 39 472
Джинджър ти кога ще се тестваш?

# 31
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Гласовете са повече за 5 ден, това означава ли, че това е успешния ден за трансфер  newsm78 newsm78 newsm78

Джиди  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 23 178
15 гласували само   Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 16 691
Повечето от успялите почти не влизат и вероятно не са видяли темата, за да гласуват!

# 34
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Да Бомби малко са  Rolling Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 23 178
Ехааа, вече поне не съм барби   Joy Joy

# 36
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
 Joy Joy Joy Лелееее сори, не съм видяла какво съм написала. Сори наистина  hug hug

# 37
  • Мнения: 515
Джинджър ти кога ще се тестваш?
Ако ти кажа,че ме е страх. Embarassed Имам определено лошо предчувствие... Rolling Eyes
И както някой каза :"Бременна до доказване на противното" Grinning
В понеделник ми е 14-ти ден.Мисля тогава да го направя.

# 38
  • Мнения: 39 472
Аз не съм гласувала -признавам.
Просто нямам опита за да знам как  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 904
Аз влизам да питам при трансфер на 5 ден на колко клетки е нормално да е разделен ембрионът?

# 40
  • Мнения: 822
Аз влизам да питам при трансфер на 5 ден на колко клетки е нормално да е разделен ембрионът?
На много не могат да се броят около 200. там показателите за качество вече са други, а не броя на клетките. http://www.advancedfertility.com/blastocystimages.htm

# 41
  • Мнения: 137
Гласувах за трансфер на 5 ден!!  Peace
 Забременях точно от трансфер на 5 ден, макар и за кратко, но това е по успешния трансфер!

# 42
  • Мнения: 975
И аз гласувах .Бременна от трансфер на 3 ден .
Незнам доколко ще е актуална анкетата защото много жени не влизат в сайта ,и такива които няма да гласуват .

# 43
  • Мнения: 2 512
Здравейте момичета и аз не съм гласувала, но имаме един неуспешен опит с трансфер на 3 ден. сега ни предстои втори опит и не сме решили все още на 3 или на 5 ден. На първия опит док реши все едно ези или тура  newsm78 - без да се обоснове за решението си, след всичко прочетено  #Crazyмисля че 5 ден е по успешен поне ще разбереш дали ще се развие до 5ти ден. тази седмица ще го обсадим с док преди трансфера. Успех на всички  Hug Hug Hug

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
аз не мога да дам меродавен отговор,тъй като до момента не съм успяла,но мога да споделя,че до момента имам два трансфера на ембриони на 3-ти ден- и от двата резултата беше биохимична бременнност.Също така имам и два трансфера на бластоцисти и резултат-напълно отрицателни тестове. Затова на този етап гласувам за трансфер на 3-ти ден Peace

# 45
  • Мнения: 1 622
Гласувах! Ей този младеж в подписа ми на 1 г. и 9 м. е след трансфер на 3-ти ден, един-едничък, разделен на 4...  Hug

# 46
  • Мнения: 183
При мен и двете бременности бяха от трансфер на 3ти ден.От 6те ми опита имах само един трансфер на 5ти ден - отрицателен резултат.

# 47
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Гласувах за 5 ден ,защото моят трансфер беше на 5 ден ,но за жалост опита приключи с биохимична бременност.

# 48
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Въпреки, че е рано но гласувах за трансфер на 3 ден, той ще е утре и съм сигурна, че ще е успешен. Успех на всички  Praynig Praynig Praynig Praynig

# 49
  • София
  • Мнения: 16 691
Маргаритка, при теб от кои опит се получи?
Да ти е жив и здрав сладура Hug Hug

# 50
  • Мнения: 1 622
Маргаритка, при теб от кои опит се получи?
Да ти е жив и здрав сладура Hug Hug

Първи... Благодаря, желая на всички моята вяра и късмет!   bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 16 691
Питам те, понеже знам, че успеха ти е при моята докторка! При мен не дадоха много надежди- трансфер на 5-ти ден на 2 бр. единствени оцеляли ембриончета- от общо 6 бр, и то с не-добро качество. Ох, дай Боже твоя късмет Praynig Praynig Praynig

# 52
  • Мнения: 81
Моя трансфер беше на 5 ти ден на 2 много хубави ембриона (според док,не зная на колко са били разделени) от общо 12 оплодени яйцеклетки,останалите 5 замразихме 1 ден след това.Сега с нетърпение очаквам срещата с тях!

# 53
  • Мнения: 137
Записвам се и аз!
Утре ми предстои ЕТ на ембрион на 3-ти ден.На първото ми ИКСИ ми сложиха 4 перфектни морули на 5-ти ден,тест-отрицателен.
Втори опит със замразени 2 ембриона,не помня колко клетъчни бяха,имаше някаква мижава имплантация-неуспешен опит.
Сега съм при д-р К.Александров и днес ми се обадиха за трансфер утре.
Късмет на всички момичета!

# 54
  • София
  • Мнения: 16 691
Rosicaal успех ти пожелавам, дано трансфера на 3-ти ден ти е на късмет!
На 5-ти ден трябва да са бластоцисти, а не морули? Къде връщат по 4, в коя клиника, това си е бая рисковано???

# 55
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Rosicaal успех ти пожелавам, дано трансфера на 3-ти ден ти е на късмет!
На 5-ти ден трябва да са бластоцисти, а не морули? Къде връщат по 4, в коя клиника, това си е бая рисковано???

Това е според мен Александров от Варна ?? Нали Росито

# 56
  • Мнения: 989
Rosicaal успех ти пожелавам, дано трансфера на 3-ти ден ти е на късмет!
На 5-ти ден трябва да са бластоцисти, а не морули? Къде връщат по 4, в коя клиника, това си е бая рисковано???

Това е според мен Александров от Варна ?? Нали Росито

Росица пише, че са й върнали 4 при първия й опит, но не пише къде е бил той. Сега вече е при д-р Кателия Александров от АГ-Варна и той никога не би й върнал 4 ембриона. При него много рядко може да се случи да се върнат повече от 2  Peace

# 57
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Rosicaal успех ти пожелавам, дано трансфера на 3-ти ден ти е на късмет!
На 5-ти ден трябва да са бластоцисти, а не морули? Къде връщат по 4, в коя клиника, това си е бая рисковано???

Това е според мен Александров от Варна ?? Нали Росито

Росица пише, че са й върнали 4 при първия й опит, но не пише къде е бил той. Сега вече е при д-р Кателия Александров от АГ-Варна и той никога не би й върнал 4 ембриона. При него много рядко може да се случи да се върнат повече от 2  Peace
Ок аз само попитах, това лице д-р Александров дали е от Варна...

# 58
  • Мнения: 6 730
На мен два пъти ми връща по три. Единият път на втори ден, втория на пети. Стига с тез категорични изводи ooooh!
rosicaal, успех!

Последна редакция: пт, 23 мар 2012, 21:11 от слънце

# 59
  • Мнения: 989
Слънце, и на мен 2 пъти ми връща по 3. Това не значи, че се случва често. Хайде да не се броим за представителна извадка, а  Stop Категорични изводи не правя, ако бях казала "никога" щеше да е категорично. Може би реагирах малко по-остро на поста на  mierin, защото го изтълкувах различно.

За съжаление, не винаги ембрионите са с качество, при което един или два върнати да са достатъчни, но от известните репродуктивни специалисти в България д-р Александров  е един от най-големите поддръжници на връщането на по-малко ембриони.

# 60
  • Мнения: 137
Rosicaal успех ти пожелавам, дано трансфера на 3-ти ден ти е на късмет!
На 5-ти ден трябва да са бластоцисти, а не морули? Къде връщат по 4, в коя клиника, това си е бая рисковано???

В ОЛИМЕД-Варна,първоначално искаха 3,но аз помолих за четири за да ми е по сигурно...беше ми 1-во ИКСИ,и нямам никаква представа,не бях чела нищо,но те се съгласиха на 4 ембриона.

# 61
  • Мнения: 137
Благодаря ви момичета за подкрепата,като се прибера ще пиша колко емб. ми е сложил Александров,и защо на 3-ти ден,но Малена ми каза че това било обичайната практика,
Успех на всички!

# 62
  • Мнения: 989
Росица, успех!
По принцип щом трансфера е на трети ден може  и да ти върнат 3. В тази клиника се стремят към трансфер на 5 ден и тогава наистина много рядко връщат повече от 2. Всъщност откак се подвизавам из форумите, а това са вече 6 години, за съжаление, май за случай като на Слънце с върнати 3 на 5 ден чувам за пръв път, но в края на краищата аз мисля, че трябва да се доверим на преценката на док, доказал е, че много често е правилна.  Peace

# 63
  • Мнения: 131
В дискусията докторът казва,че ако един ембрион не може да оцелее до фаза бластоцист в изкуствена среда,то той категорично няма да оцелее и в матката.Средата там била агресивна за ембрион,който нормално на 3-ти ден се намира още във фалопиевите тръби.Казва се,че има бременности от ембриони,трансферирани и на 3-ти ден,но те така или иначе са щели да оцелеят и в изкуствена среда до стадий бластоцист,ако биха били оставени.Още се казва,че клиниките не искат да рискуват да ги отглеждат до 5-ти ден,защото ако не оцелеят,"топката остава в тях".Ако предприемат трансфер на 3-ти ден и опитът не е успешен,казват "ами ние ги върнахме живи...".Да не говорим,че в този случай не се плаща,нито оплождането,нито трансфера.Мен определено ме наведе на размисъл  Rolling Eyes
newsm10  Напълно съгласна съм с Джинджър. Само ще добавя, че според мен оцеляването на ембрионите до 5-ти ден зависи много от апаратурата и ембриолозите на клиниката.

# 64
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Аз имам общо 5 трансфера,два на трети ден, два от ЗЕТ,пак на трети ден размразени и един на 5 ден.Всичките неуспешни.Имам едно спонтанно забременяване ,при което ембриона се имплантира в тръбата.Факт е,че явно там е в пъти по-лесно да оцелее,отколкото в матката.При трансфера ми на пети ден , до предния ден имах 18 оцелели ембриона, а на следващия вече бяха останали само 2.Аз също смятам,че е много важно колко добри ще са средите ,когато се рискува да ги оставим по-дълго да се борят в тях

# 65
  • Мнения: 1 630
Абе какви са тези математики, бе момичета, биологията и физиологията не са математика. Винаги съм се чудила къкви са тези сметки. Ембрионът се трансферира, когато е готов!!! Моят трансфер (ИСКИ правено в чужбина) беше на 4ти ден. Няма 3ти, няма 5ти- и сега вече е на 12 седмици и расте в коремчето. Разликите- 1) супер силен микроскоп, който определя ТОЧНО до каква фаза е развито ембриончето и 2) хранителната среда, в която се отглежда ембиона до трансфер е на светлинни години от тази, която се ползва в БГ. Познат- ембриолог ми беше споменал даже, че в БГ въпросната хранителна среда е нестерилна  Shocked Shocked А въпросният микроскоп се ползва в чужбина отдавна, но в БГ до скоро е нямало такъв, от съвсем скоро до колкото знам има само в клиниката на Владимиров. Плюс това прилагаха нова техника, при която се изследват течностите, които отделя ембриона в епруветката. Най- просто казано- ако искаш да знаеш здравословното състояние на човек- гледаш му урината, принципът е същия. В БГ това не се прави. Работи се на око, което дори и това не знам как става, при положение, че пред окото не стои читав микроскоп. 

# 66
  • Мнения: 1 630
При трансфера ми на пети ден , до предния ден имах 18 оцелели ембриона, а на следващия вече бяха останали само 2.
18 ембриона  Shocked Shocked Извинявай ама колко яйцеклетки ти извадиха??

# 67
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
от 30 фоликула- 25 годни яйцеклетки Crazy

# 68
  • Мнения: 822
Абе какви са тези математики, бе момичета, биологията и физиологията не са математика. Винаги съм се чудила къкви са тези сметки. Ембрионът се трансферира, когато е готов!!! Моят трансфер (ИСКИ правено в чужбина) беше на 4ти ден. Няма 3ти, няма 5ти- и сега вече е на 12 седмици и расте в коремчето. Разликите- 1) супер силен микроскоп, който определя ТОЧНО до каква фаза е развито ембриончето и 2) хранителната среда, в която се отглежда ембиона до трансфер е на светлинни години от тази, която се ползва в БГ. Познат- ембриолог ми беше споменал даже, че в БГ въпросната хранителна среда е нестерилна  Shocked Shocked А въпросният микроскоп се ползва в чужбина отдавна, но в БГ до скоро е нямало такъв, от съвсем скоро до колкото знам има само в клиниката на Владимиров. Плюс това прилагаха нова техника, при която се изследват течностите, които отделя ембриона в епруветката. Най- просто казано- ако искаш да знаеш здравословното състояние на човек- гледаш му урината, принципът е същия. В БГ това не се прави. Работи се на око, което дори и това не знам как става, при положение, че пред окото не стои читав микроскоп. 
хайде вече започнахме с фантазиите и превъзнасянията. За сведения хранителните среди са еднакви, защото се продават под формата на готови китове, и задължително са стерилни. Голямото увеличение на микроскопа не води до по добра видимост, защото по законите на физиката и в частност на светлината увеличаването на увеличението не подобрява разделителната способност, а напротив - влошава я, тогава прекомерно голямото увеличение дава същата информация както и оптималното - с каквото работи светлинния микроскоп. Неговите възможности са достигнати още в началото на миналия век и нищо повече не може да се направи. Всичко с тия големи увеличения е реклама.
Оценката на Е е важна и в частност от компетенциите  опита и коректността на този който я прави.

# 69
  • София
  • Мнения: 16 691
Абе какви са тези математики, бе момичета, биологията и физиологията не са математика. Винаги съм се чудила къкви са тези сметки. Ембрионът се трансферира, когато е готов!!! Моят трансфер (ИСКИ правено в чужбина) беше на 4ти ден. Няма 3ти, няма 5ти- и сега вече е на 12 седмици и расте в коремчето. Разликите- 1) супер силен микроскоп, който определя ТОЧНО до каква фаза е развито ембриончето и 2) хранителната среда, в която се отглежда ембиона до трансфер е на светлинни години от тази, която се ползва в БГ. Познат- ембриолог ми беше споменал даже, че в БГ въпросната хранителна среда е нестерилна  Shocked Shocked А въпросният микроскоп се ползва в чужбина отдавна, но в БГ до скоро е нямало такъв, от съвсем скоро до колкото знам има само в клиниката на Владимиров. Плюс това прилагаха нова техника, при която се изследват течностите, които отделя ембриона в епруветката. Най- просто казано- ако искаш да знаеш здравословното състояние на човек- гледаш му урината, принципът е същия. В БГ това не се прави. Работи се на око, което дори и това не знам как става, при положение, че пред окото не стои читав микроскоп. 
Делайт, ти в коя клиника прави опита? Това кой по ред опит ти е? За този нов метод за изследване на отпадните вещества на ембриона- нещо с М беше името на метода, четох, че го има в турските клиники....В БГ определено ембриона не се трансферира, когато е готов, а се трансферира според това колко ембриона има- защото в повечето клиники определят дена на трансфера веднага след пункцията...поне на мен веднага след оплождането на ембрионите ми казаха, че трансфера ще бъде на 5-ти ден...

# 70
  • София
  • Мнения: 16 691
от 30 фоликула- 25 годни яйцеклетки Crazy
нямаше ли хиперстимулация с тези бройки?

# 71
  • Мнения: 1 630
от 30 фоликула- 25 годни яйцеклетки Crazy
Това на 1 път? Майко мила, ба**и джелатите. Това в соя клиника е? Извинявай миличка ама много се ядосах. Аз съм със СПКЯ в мнооооого лека форма- нямам типичните симптоми, слаба съм, нямам окосмяване, цикълът закъснява 3-4 дена. И въпреки това ми гледаха като писано яйце да не направя хиперстимулация. И при дози 100- 125 единици аз направих лека хипер. Лежах 1 ден и ми мина. От пъви опит ми извадиха 6 яйчица, 5 се оплодиха, върнаха 2, другите замразиха и имаме успех. На 30 години съм. Там се стремят да извадят малко, но качествени. 25 яйца е разсипия са яйчниците. Ба**и идиотите. Тези яйчници да не са за 1 ден. Мен ако ме набодат с такива дози, за да изкарам толкова яйцеклетки- ще ми се пръсне яйчника. Хем в БГ никой не ми беше казал, че имам ПКЯ. Призовавам всички момичета- ако имате възможност- не хабете пари и здраве в БГ.

# 72
  • София
  • Мнения: 16 691
ddnchv мисля, че спора е безсмислен! За всички ни е пределно ясно, че техниката в чуждестранните клиники е много по-добра от тази в БГ. Не случайно много жени, които не успяват в БГ- успяват в чужбина. Друг е въпроса, че и цените са в пъти по-скъпи. То може би и затова при Владимиров цените са най-високи, защото и аз съм чувала, че има псоледно поколение техника....

# 73
  • София
  • Мнения: 16 691
Да, наистина е доста рисковано с толкова фуликули и такава яка стимулация. Аз също имах 6 качествени яйцеклетки. Дилайт не разбрах в коя клиника прави опита? лека и безпроблемна бременност!

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Delight31,недей така категорично да заплюваш,аз също като Никита правя по много яйцеклетки /24-22/имам няколко опита все с такива цифри, а стимулацията ми е слаба Гонал 112,5,някои организми и с ниски дози реагират бурно на стимулация и не си мисли,че при мен тук не се притесняват от хиперстимулация,но просто понякога и с ниски дози бройките са налице.
Искам да те попитам ти в Мемориал хоспитал ли прави опит? И сигурна ли си,че точно там прилагат този метод за оценка на ембрионите съобразно течностите,които отделят,защото аз четох за него,но доколкото знам се прилага в друга турска болница newsm78

# 75
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Оспамихме темата,но ще отговоря.Делайт, това ми се случи при д-р Владимиров. Две стимулации съм имала при него- първата по къс протокол- извадихме 20 яйцеклетки,всичките годни.Втората по дълъг- 30. И при двата опита имах лека хиперстимулация .И двата пъти дневната доза на лекарството ми е била 100единиц гонал или пурегон.ПКЯ нямам

# 76
  • Мнения: 1 630
Мемориал хоспитал- Истанбул- при проф. Караман и там е пълно с жени (не искам да плаша никой) със спряла яйчникова функция, поради изчерпан яйчников редерв. Имаше една жена с 2 опита в БГ с буквално чували яйцеклетки извадени от нея и яйчниците й вече не работеха. А тя беше на 34. Казвам ви- след всяка окепазена българка, след като чуеше за бройки от сорта на 20-25, на професорката туркиня й идеще да се кръсти без да спира. Като цена ИКСИто е 2100 евр, лекарствата са по- евтини от БГ и ако ти останат- им ги връшташ и ти възстановяват цялата сума. Забележете- там работят с малки дози- така, че много пари за лекарства не се дават. За пристой, храна, транспорт, паркинг- около 3000 лв, но ние стояхме 1 месец, може по принцип да се стои и 20 дена. И съответно е по- евтино така. По добре 1 път повече пари за 1 успех, отколкото тук- по евтино, но път 5-6-7 опита и съсипано здраве  Peace
И да хубево е да реагираш бурно, но е безотоговорно нито 1 да не се оплоди и да ги изхвърлят нали така??

# 77
  • София
  • Мнения: 16 691
Гуги, и аз четох за този метод, че го имат в Ачи Бадем и в Анадолу, в Мемориал може и да го имат, но в сайта им не пише.
DeLIGHT ти правила ли си опит в БГ или това ти е първия опит?
Парите за самата процедура и стимулацията не са много повече, но лошото е, че цените на изследванията са цифра.....аз принципно съм от хората, които са готови да дадат и 10 пъти повече пари, но мъж ми наскоро ходи в Анадолу клиника по друг повод- е жестоко се беше издразнил на това, че за всичко те цакат с много пари...за 1 ден изследвания 1600 евро и в крайна сметка нищо по-различно от БГ. В Мемориал може да е различно?

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
 Delight31, ама кой тук е казал,че не се оплождат и ги изхвърлят #CrazyТи нещо много насериозно си се взела,опитай се да стъпиш малко на земята #CrazyРадвай се на бременността си и не изливай такава отрицателна енергия,всички факти,които изнасяш ги знаем,всеки си прави сметка за себе си,ма чак такива джелати не са тук.Интересно ми е щеше ли да се вдъхновяваш и настървяваш така ако не беше успяла Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 16 691
На мен ми направи впечатление, че в Щерев много внимават да не се стига до такива бройки и до хипер стимулация...понеже аз имах 6 Я и си мислех, че са малко....но док. ми каза, че над 8 броя ставало доста рисково....

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Да, Иванкака, рисково е, при мен също винаги треперят,не съм с ПКЯ,но просто и с най-ниски дози моите никнат като гъби,докторът винаги внимава с естрадиола,който за щастие не покачвам прекомерно и досега ,макар и на косъм винаги съм се разминавала с тежка хиперстимулация Confused

# 81
  • Мнения: 1 630
1ви опит в Турция, в БГ нямам опити, но имам приятелки с извадени яйцеклетки за 3 години напред. Изследванията правих в БГ. Сама си ги преведох, всичко ми признаха, само спермограма искаха при тях. Слава богу лапаро и хистеро не съм правила- знам, че те са скъпи. А за методът с течностите, ембриологът спомена, че ги следят, може и да е нещо друго. Имам позната с неушпешен опит при Владимиров на цена 10 000 лв. На нас всичко в Истанбул тотал ни излезе толкоз, но ние малко се поотпуснахме. Може и по малко да излязат.  Peace Peace Извинявайте за спама- просто ме изумяват тези бройки- дори и да не стане хиперст. първо това е резерв, и второ как пък една не могат да отгледат като хората.  Cry Cry

# 82
  • София
  • Мнения: 16 691
Гуги, на теб предлагали ли са ти, при това положение, лека стимулация с хапчета? На мен док. ми предложи за втори опит лека стимулация, хем аз имах само 6 хубави Я.

# 83
  • Мнения: 1 630
Delight31, ама кой тук е казал,че не се оплождат и ги изхвърлят #Crazy
Ами като ти извадят 20 и не стане работата- какво ги правят??

# 84
  • София
  • Мнения: 16 691
Delight, на Владимиров цените са най-скъпи в БГ-факт....но 10000 лв и е излезло заради цената на стимулацията...всяка жена има нужда от различни дози все пак....аз бях на мерионал 150 единици сутрин и вечер и ми излезе 4600 лв опита в Щерев-това с хечинг и НК клетки.....така, че е индивидуална цената....Моя позната прави опит в Белгия- извадиха 12 Я, забременя от ЗЕТ с първото, сега чака второ дете пак от ЗЕТ от същия опит, и и останаха още замразени евентуално за трето....
според мен проблема в БГ е основно, че не правят качествено замразяване и многото Я отиват по дяволите....

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Delight31, ама кой тук е казал,че не се оплождат и ги изхвърлят #Crazy
Ами като ти извадят 20 и не стане работата- какво ги правят??

Замразяват качествените Peace
Delight31,искам да те попитам при вас какъв беше проблема?
Иванкака,не са ми предлагали стимулация с хапчета,тя май се прилага по-често при инсетата, а и когато е слаба стимулацията няма толкова голямо значение дали е с хапчета или с инжекции Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 16 691
Гугито, на мен ми предложиха при следващ опит хапчета и само 3-4 дни на инжекции-това била лека стимулация....при положение, че ти реагираш толкова бурно-според мен с лека стимулация ще докараш пак добра бройка....това само като идея- можеш да питаш твоя док.какво мисли по въпроса...
аз за себе си не съм убедена, че леката стимулация е подходяща за мен...но док. каза, че още първите дни на хапове се виждало колко Я евентуално ще станат, и ако не е добре се прекратява стимулацията още в началото и загубата не е голяма...каза ми, че около 3000 лв. би ми излезнал такъв опит....

# 87
  • Мнения: 2 512
Aз гласувах за 5ти ден.
Първи опит 3 ембр. на 3 ден неуспешен, Втори опит 2 ембр. на 5 ти ден - успешен но мисед в 8 г.с

и определено съм за по щадяща стимулация - Вторият ми опит е на Лимитиран цикъл, Иванкака предполагам че точно този са ти предложили. Като брои Я бяха еднакви / лично мое мнение по качествени/ от 7 Я всичкисе оплодиха до 5 ти ден имаше 3 с много добри показатели.
Но при всеки е идивидуално действието на различни видове медикаменти.
Успех на всички  bouquet  bouquet  bouquet

# 88
  • Мнения: 822
Gugito, ivankaka, не се впечатлявайте толкова че в Турция се " кръстят" с двете ръце на момичетата с много извадени Я тук, аз с интерес следя темите за Турция и моите впечатления са ,че при всички казват, че им е била много силна стимулацията, а после те правят същата или по силна. Да много момичета успяват, но не повече от колкото в БГ, просто много са впечатлени, и да ако се налагат ПИД и др. Турция е най-удобното място като близост и финансово. Останалото е въпрос на реклама.
Относно силата на стимулацията, аз имам ПКЯ и правех много Я /14 - 17 бр/, но имам и 1 провалена стимулация от прекалено ниски дози 50 ед. пурегон на ден - е тръгнаха много Ф., но след 6 ден 2 за 2 дни станаха 22 мм, а останалите стояха на 11 мм - т.е. станаха големи кисти и се наложи стоп и пункция само на кистите. За това моя док. ми казваше тези яйчници се стимулират много сложно - ако им даваме много - хиперстимулация, ако е малко не растат Ф.. За това лекарите трябва да опеделят много внимателно дозите.
ivankaka ти си била на 300 ед. на ден - това е  силна стимулация и имаш 6 Я - горе - долу добре, но по-слабата стимулация едва ли ще даде по-добър резултат, единствено ако въпроса е финансов има резон.
Моят успешен ЕТ беше на 5 ден- 1 Е.
Горе главата момичета - ще стане. Успех.

# 89
  • София
  • Мнения: 16 691
Въпроса определно не е финансов, но според докторката съм реагирала добре на стимулации и следващия път препоръчва лека стимулация, защото е по-щадяща и според нея ще има добър брой Я. Но аз, така или иначе ще ходя и при друг доктор, така, че по-натам ще реша как ще продължа.
Иви, каква е разликата м/у лимитиран цикъл и лека стимулация newsm78 newsm78
Иначе и аз съм за 5-ти ден, нищо, че опита ми беше неуспешен.

# 90
  • Мнения: 2 512
Според мен няма разлика - Лимитирания цикъл е със по-лека стимулация Хапчета няколко дни и след това инжекции.

# 91
  • София
  • Мнения: 16 691
да, значи е същото. Ти как си Иви- възстановяваш ли се Hug Hug

# 92
  • Мнения: 2 512
Благодаря ти мила малко по добре съм  Hug Hug Hug Нямаме избор ще продължаваме борбата, сега ще си почина малко да се възстановя и с нови сили напред Praynig Praynig Praynig
Ти при кой смяташ да продължиш в Щерев  пак или в друга клиника?

# 93
  • Мнения: 137
Росица, успех!
По принцип щом трансфера е на трети ден може  и да ти върнат 3. В тази клиника се стремят към трансфер на 5 ден и тогава наистина много рядко връщат повече от 2. Всъщност откак се подвизавам из форумите, а това са вече 6 години, за съжаление, май за случай като на Слънце с върнати 3 на 5 ден чувам за пръв път, но в края на краищата аз мисля, че трябва да се доверим на преценката на док, доказал е, че много често е правилна.  Peace



Благодаря Скарлет,наистина ми върнаха 3,предвид възрастта ми,на 41г съм.
Един на 5 клетки,2-ри на 7,и трети на 8 и половина или нещо такова...

# 94
  • София
  • Мнения: 16 691
Ти при кой смяташ да продължиш в Щерев  пак или в друга клиника?
Душичко, имам час при Стаменов и след това ще реша.....надявам се да се харесаме и при него да продължа....

# 95
  • Варна
  • Мнения: 801
Имам 1 трансфер на 3ти ден и един на 5ти ден все с отлични ембриони и двата пъти отрицателен резултат,

# 96
  • Мнения: 1 902
Здравейте!Предстои ми трансфер на 1 ембрионче на 5 ден,но за сега се е разделило на 6.Дали има някакви шаансове да се хване,не трябваше ли вече на повечко да е разделено?Това кой стадий се води?Извинете за тъпите въпроси,но ми е за първи път и незнам какво да мисля вече.

# 97
  • София
  • Мнения: 16 691
На кой ден се е разделило на 6? На 3-ти ден ли?
На 5-ти ден е стадий бластоцист и тогава е разделено на много, тоест не могат да се преброят....

# 98
  • Мнения: 1 902
На кой ден се е разделило на 6? На 3-ти ден ли?
На 5-ти ден е стадий бластоцист и тогава е разделено на много, тоест не могат да се преброят....

Днес като ми се обадиха-4 ден,ми казаха че е разделен на 6 ембриона,вчера е бил на 5.Дали ще се раздели още до утре,дано.

# 99
  • София
  • Мнения: 23 178
За 4 ден е на малко разделен, но пък щом продължава да се дели е добре.

# 100
  • София
  • Мнения: 16 691
Малко е- да....а защо не са направили трансфер на 3-ти ден, като е само 1 ембрион???
Съветът ми е на 5-ти ден, ако не е стигнал бластоцист, хубаво да си помислиш дали да има трансфер....в коя клиника си и при кой доктор?

# 101
  • София
  • Мнения: 23 178
Е, чак пък съвети да няма трансфер  Rolling Eyes
Има родени деца от недобри ембриони, ама от нетрансферирани още не съм чувала.

# 102
  • София
  • Мнения: 16 691
Недобри да...но на 5-ти ден трябва да е бластоцист, макар и с недобро качество...на някои места ги чакат до 6-ти ден, за да видят дали ще станат бластоцисти...
Ами това всеки сам си го решава, аз само подсещам, че може би има и лекари, които биха направили трансфер, само и само да вземат парите на хората....

# 103
  • Мнения: 1 902
При доктор Персенска съм.Вчера 3 ден ме извикаха за трансфер ,но предния ден имах леко кърваво зацапване,според Персенска не беше спряло напълно и реши да не рискуваме.За това реши да го направим на 5 ден трансфера.Ако не е стагнал ембриона до бластоцист  означава ли че шансовете на имплантация намаляват?

# 104
  • Мнения: 81
Pimi,щом док е казала така по-добре разчитай на нейната преценка.Не съм сигурна дали някое от момичетата тук е с диплома и опит необходими за категоричен отговор на въпроса ти  PeaceДано ембриончето да е упорито и да се захване здраво за тебе.Успех ти пожелавам  Praynig

# 105
  • София
  • Мнения: 16 691
При доктор Персенска съм.Вчера 3 ден ме извикаха за трансфер ,но предния ден имах леко кърваво зацапване,според Персенска не беше спряло напълно и реши да не рискуваме.За това реши да го направим на 5 ден трансфера.Ако не е стагнал ембриона до бластоцист  означава ли че шансовете на имплантация намаляват?
Пими, затова те питах при кой доктор си и в коя клиника...в Надежда няма вероятност да спекулират, тоест те ще ти кажат дали да се прави трансфер или не....Успех ти пожелавам!

# 106
  • Мнения: 1 902
При доктор Персенска съм.Вчера 3 ден ме извикаха за трансфер ,но предния ден имах леко кърваво зацапване,според Персенска не беше спряло напълно и реши да не рискуваме.За това реши да го направим на 5 ден трансфера.Ако не е стагнал ембриона до бластоцист  означава ли че шансовете на имплантация намаляват?
Пими, затова те питах при кой доктор си и в коя клиника...в Надежда няма вероятност да спекулират, тоест те ще ти кажат дали да се прави трансфер или не....Успех ти пожелавам!

Благодаря ти!Дано всичко се нареди!Доктор Персенска каза,че от 5-ти ден повече не можем да чакаме-или трансфер или замразяваме.

# 107
  • София
  • Мнения: 16 691
Замразява се само ако е перфектен ембрион, поне в клиниката на Щерев. В Надежда незнам как се процедира... ще има трансфер споко. Стискам палци!

# 108
  • София
  • Мнения: 6 232
Пими,перфектни бластоцисти спират да се развиват,както и от ембриони с фрагментации има достатъчно бебета. Изобщо не ги мисли клетките и развитието. Важното е,да имаш късмет и да стигнеш до бременност Praynig

# 109
  • Мнения: 1 146
Мисля, че никой не е публикувал линка за статистиката на клиника Надежда - доста подробна е и има статистика при трансфер на 3-ти и 5-ти ден
http://invitro-bg.com/bg/nie/104/

# 110
  • Мнения: 1 902
Няма да има трансфер,момичета!Ембриона не се развива правилно.Другия месец на поправка.Мисля да обсъдя с доктор Персенска варианта за лека стимулация да извадим 2-3,че да има някакъв шанс.Така с едничко нищо не се знае.

# 111
  • София
  • Мнения: 16 691
Пими, съжалявам...да с леката или с тежката стимулация може би е по-добре, че иначе си е игра на нерви....

# 112
  • София
  • Мнения: 6 232
Мисля, че никой не е публикувал линка за статистиката на клиника Надежда
Защото нямаше такава статистика доста дълго време...или,поне не и официално  Thinking

# 113
  • Мнения: 459
гласувах при мен беше трансфер на 5-ти ден, успех на всички  Hug Praynig Hug

# 114
  • Мнения: 894
Гласувах за трансфер на 3-ти ден. При мен е първи опит ин-витро, 38 г., 5 ембриона замразени на трети ден, 5 размразени, от които 4 перфектни и 1 средно качество, 3 трансферирани, 3 хванати, 1 саморедуцирал се, 1 редуциран по медицински показания на 28.03. и в момента пазя една малка ледена шушулка.

# 115
  • София
  • Мнения: 2 367
Гласувах за трансфер на 3-ти ден. Успеха дойде след 4-ти опит ИКСИ. Преди това имам 1 транфер на 2-ри ден и 2 трансфера на 5-ти ден

# 116
  • Мнения: 137
Гласувах за трансфер на 3-ти ден. При мен е първи опит ин-витро, 38 г., 5 ембриона замразени на трети ден, 5 размразени, от които 4 перфектни и 1 средно качество, 3 трансферирани, 3 хванати, 1 саморедуцирал се, 1 редуциран по медицински показания на 28.03. и в момента пазя една малка ледена шушулка.

А къде си прави ин витрото?

# 117
  • Мнения: 894
Гласувах за трансфер на 3-ти ден. При мен е първи опит ин-витро, 38 г., 5 ембриона замразени на трети ден, 5 размразени, от които 4 перфектни и 1 средно качество, 3 трансферирани, 3 хванати, 1 саморедуцирал се, 1 редуциран по медицински показания на 28.03. и в момента пазя една малка ледена шушулка.

А къде си прави ин витрото?
В АГ "Селена" - Пловдив, при д-р Ставрев.

# 118
  • Мнения: 137
Гласувах за трансфер на 3-ти ден. При мен е първи опит ин-витро, 38 г., 5 ембриона замразени на трети ден, 5 размразени, от които 4 перфектни и 1 средно качество, 3 трансферирани, 3 хванати, 1 саморедуцирал се, 1 редуциран по медицински показания на 28.03. и в момента пазя една малка ледена шушулка.

А къде си прави ин витрото?
В АГ "Селена" - Пловдив, при д-р Ставрев.
Мисля че когато се размразят трябва да продължат да се развиват иначе няма ти ги сложат,аз също имах ЗЕТ,може би вече не са били на 3-ти ден...Абе всичко си е до късмет,все си мисля че може би не се улучва синхрона на организма...да ти е живо и здраво бебчето:))

# 119
  • Мнения: 137
Здравейте момичета.Утре ми е ЕТ.След пункцията док реши да ми върне ембрионите на 3-ти ден,но получих усложнения,наложиха ми се вливания няколко дни и ЕТ остана за 5- ден.

Та искам да споделя с вас следното,което мисля че ще е полезно да знаете:
Преди минути говорих с ембриолога да попитам за развитието на ембрионите,
оказа се че точно тези които щяха ми сложат на 3-ти ден си останаха само с 4 клетки,спрели са развитието си,което според ембриолога щеше да е поредното неуспешно ин витро.
Надявам се на развилите се 2 морули,които при добър късмет утре трябва да има поне един бластоцист.
Моя съвет е,ако имате повече яйцеклетки изчакайте да се отсеят годните от негодните.Аз имах 8,оплодиха се 6,2 неправилно развити,2 на четири клетки(които щяха ми слагат ,а те не се развиха,2 М8 и 2 морули.
Късмет на всички момичета:))

# 120
  • София
  • Мнения: 23 178
Как са щели да ти ги връщат на 3 ден, като са били на 4 клетки, че те оттогава е било ясно че не стават  newsm78

# 121
  • Мнения: 39 472
Росица, как ще се развият емброните си е божа работа.
Не е гаранция, че след 5 ден ще си вървят добре като до трети.
Моя трансфер беше на 3 ден с ембриони разделени на 8 и 9.
Едното е успяло да се пребори, другото е дало фира.

# 122
  • София
  • Мнения: 4 884
Гласувах за 3ти ден,изхождайки от личен опит PeaceПри първия ми опит върнаха 2 ембриона на 3ти ден (на 7 и 8 клетки),и двата се хванаха,но бременността продължи до 12 г.с.
При втория опит ми върнаха 1 разделено на 8 клетки-бременна съм Peace
Все пак смятам,че не е важно само качеството на ембрионите,но и лигавица,хормони и т.н.

# 123
  • Мнения: 137
Как са щели да ти ги връщат на 3 ден, като са били на 4 клетки, че те оттогава е било ясно че не стават  newsm78

Първия ден(деня на пункцията се брои за нулев,т.е пункцията беше на 24-ти,а щяха ми ги върнат на 26-ти.Извинете че не употребих медицинското броене.
Клетките се делят през определени часове,ако днес сутринта са 4 клетъчни,след обяд вече ще са 8-клетъчни.Така че няма как да проличи дали ще се разделят след оставащите им часове.

# 124
  • Мнения: 137
Росица, как ще се развият емброните си е божа работа.
Не е гаранция, че след 5 ден ще си вървят добре като до трети.
Моя трансфер беше на 3 ден с ембриони разделени на 8 и 9.
Едното е успяло да се пребори, другото е дало фира.

Абсолютно си права и не си правя илюзии,просто споделих че щях да имам сигурен неуспех ако не се бе наложило принудително изчакване до 5-ти ден,докато сега все още имам надежда.Имала съм 3 ЕТ,един на 2-ри и  два на 4-ти ден(морули).Все пак имплантацията си остава загадка ...

# 125
  • Мнения: 6 730
Роси, този опит пак ли ти беше в същата клиника? Извинявам се за спама  Rolling Eyes

# 126
  • Мнения: 137
Роси, този опит пак ли ти беше в същата клиника? Извинявам се за спама  Rolling Eyes
Да,но още не свършил,утре ще ми е ЕТ:))

# 127
  • Мнения: 6 730
не се изразих правилно! Embarassed Пожелавам ти да е успешен!  bouquet

# 128
  • Мнения: 22
Здравейте!Аз гласувах за 3 ден ,защото при мен имаше бременност от два върнати ембриона но за съжаление всичко приключи много бързо.Пожелавам успех на всички.

# 129
  • Мнения: 547
3 ти ден твърдо,1 опит - 2 ен резултат.

# 130
  • София
  • Мнения: 786
В дискусията докторът казва,че ако един ембрион не може да оцелее до фаза бластоцист в изкуствена среда,то той категорично няма да оцелее и в матката.Средата там била агресивна за ембрион,който нормално на 3-ти ден се намира още във фалопиевите тръби.Казва се,че има бременности от ембриони,трансферирани и на 3-ти ден,но те така или иначе са щели да оцелеят и в изкуствена среда до стадий бластоцист,ако биха били оставени.Още се казва,че клиниките не искат да рискуват да ги отглеждат до 5-ти ден,защото ако не оцелеят,"топката остава в тях".Ако предприемат трансфер на 3-ти ден и опитът не е успешен,казват "ами ние ги върнахме живи...".Да не говорим,че в този случай не се плаща,нито оплождането,нито трансфера.Мен определено ме наведе на размисъл  Rolling Eyes
Абсолютно подкрепям казаното! Пололожителния ми резултат при последния опит /който в момента ме рита в ребрата/  беше от ЗЕТ на 5 ден.

# 131
  • Мнения: 137
В дискусията докторът казва,че ако един ембрион не може да оцелее до фаза бластоцист в изкуствена среда,то той категорично няма да оцелее и в матката.Средата там била агресивна за ембрион,който нормално на 3-ти ден се намира още във фалопиевите тръби.Казва се,че има бременности от ембриони,трансферирани и на 3-ти ден,но те така или иначе са щели да оцелеят и в изкуствена среда до стадий бластоцист,ако биха били оставени.Още се казва,че клиниките не искат да рискуват да ги отглеждат до 5-ти ден,защото ако не оцелеят,"топката остава в тях".Ако предприемат трансфер на 3-ти ден и опитът не е успешен,казват "ами ние ги върнахме живи...".Да не говорим,че в този случай не се плаща,нито оплождането,нито трансфера.Мен определено ме наведе на размисъл  Rolling Eyes
Абсолютно подкрепям казаното! Пололожителния ми резултат при последния опит /който в момента ме рита в ребрата/  беше от ЗЕТ на 5 ден.

Безусловно подкрепям мнението ти Джинджър,нещата са точно така,ембриона,още при оплождането си получава генетичен код колко и как да се развие!Тези които са успели на 3-ти ден са си абсолютни късметлийки-просто са им улучили ембриона с потенциял!!,ако бяха дочакали 5-ти ден,щяха си имам бластоцисти със сигурност!

# 132
  • София
  • Мнения: 144
Момичета когато лекарят каже, че трансфера ще бъде на 3-ти ден,може ли да се настоява той да бъде на 5-ти, въобще може ли пациента да реши това?

# 133
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз съм на точно обратното мнение,говорила съм и с ембриолози.Според тях колкото и добра и качествена изкуствена среда за "отглеждане" на ембриони да се създаде,няма по-добра от естествената.Това е все едно да твърдиш,че е по-добре бебето да е в кувъоз,отколкото в матката.Категорично не смятам,че върнати на 3ти ден ембриони и постигнали успешен завършек,ако бяха оставени в изкуствена среда,щях да преживеят със сигурност до 5ти ден.Има много случаи на жени,родили здрави деца с ембриони с по-малко от перфектните за 3ти ден 8 клетки и с фрагментации по тях.Ако не се развиват много добре за мен по-добрият вариант е да се направи трансфер на 3ти ден и така шанса е по-голям PeaceОставени до 5ти,те ще спрат да се развиват.Съжалявам,че пак я споменавам,но знам,че няма да ми се сърди-наша съфорумка,момиче,с което правихме заедно първото си инвитро,забременя и роди здраво и хубаво момченце с 1 ембрион разделен на едва 4 клетки на 3ти ден.Този ембрион беше с лошо качество и това и беше казано.Ако не го бях върнали,той щеше да спре да развива,категорична съм.Но в естествени условия той е получил необходимото,за да се развие.Нека и не забравяме колко добре "подготвени" и с какви материали работят нашите ембриолози,в чужбина теорията с 5ти ден сигурно има своите основания,но тук-едва ли.Още нещо ще добавя,трябва да отбележим,че има много успешни трансфери на 2ри ден също.Ако естествена среда беше толкова враждебна,както казват някой момичета тук,това щеше да е напълно невъзможно Peace

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Аз съм на точно обратното мнение,говорила съм и с ембриолози.Според тях колкото и добра и качествена изкуствена среда за "отглеждане" на ембриони да се създаде,няма по-добра от естествената.Това е все едно да твърдиш,че е по-добре бебето да е в кувъоз,отколкото в матката.Категорично не смятам,че върнати на 3ти ден ембриони и постигнали успешен завършек,ако бяха оставени в изкуствена среда,щях да преживеят със сигурност до 5ти ден.Има много случаи на жени,родили здрави деца с ембриони с по-малко от перфектните за 3ти ден 8 клетки и с фрагментации по тях.Ако не се развиват много добре за мен по-добрият вариант е да се направи трансфер на 3ти ден и така шанса е по-голям PeaceОставени до 5ти,те ще спрат да се развиват.Съжалявам,че пак я споменавам,но знам,че няма да ми се сърди-наша съфорумка,момиче,с което правихме заедно първото си инвитро,забременя и роди здраво и хубаво момченце с 1 ембрион разделен на едва 4 клетки на 3ти ден.Този ембрион беше с лошо качество и това и беше казано.Ако не го бях върнали,той щеше да спре да развива,категорична съм.Но в естествени условия той е получил необходимото,за да се развие.Нека и не забравяме колко добре "подготвени" и с какви материали работят нашите ембриолози,в чужбина теорията с 5ти ден сигурно има своите основания,но тук-едва ли.Още нещо ще добавя,трябва да отбележим,че има много успешни трансфери на 2ри ден също.Ако естествена среда беше толкова враждебна,както казват някой момичета тук,това щеше да е напълно невъзможно Peace

споделям изцяло това мнение Peace

# 135
  • София
  • Мнения: 786
Момичета когато лекарят каже, че трансфера ще бъде на 3-ти ден,може ли да се настоява той да бъде на 5-ти, въобще може ли пациента да реши това?
Личното ми мнение е, че може!
За съжаление в нашите клиники сме малко повече "клиенти" отколкото "пациенти".  И когато не съм на 100 % убедена в коректността на лекаря срещу мен, нито пък в качеството на работа на ембриолога, бих предпочела сама да преценя какъв риск да поема.  
 На мен един път ми се случи да ми върнат ембрион, който беше спрял да се дели, и въпреки това  направиха трансфера, по време на който и лекарят и ембриологът мрънкаха и не успяха да ми отговорят защо от 8 сутринта до 15.00ч. ембриона  си стои "разделен почти на 6".
Мнението ми е, че когато лекарят не е сигурен в качеството на ембриона би предпочел да направи трансфер на 3-ти ден, просто защото така със сигурност ще си вземе парите за трансфера, и както по-горе коментирахме "топката"  няма да е в него.

# 136
  • София
  • Мнения: 144
За съжаление аз претърпях неуспех с ембрион разделен на 5, върнат на 3-ти ден.Преди трансфера знаех,че ембриона не е добър, но лекарят ми реши да ми го върне (изобщо не вярвам, че е било с комерсиална цел), явно има момичета забременели с такива ембриони, но при мен не се получи.След отрицателния тест ходих на преглед и според лекаря причината за липса на имплантация е в лошия ембрион.Започвам нов опит, но сега ми каза, че ще правим трансфер само ако има хубав ембрион. 

# 137
  • София
  • Мнения: 23 178
естествено, че можем да си настояваме за трансфер, на който ден си искаме.
могат да поискат да се заплати за допълнително отглеждане или каквото си решат, но чак да отказват не виждам защо  Rolling Eyes

# 138
  • Мнения: 368
 Чета ,чета...Имам няколко опита и все различни резултати.
Според мен си зависи от ембрионите,колко са добри и дали могат да се инплантират.Имам мисед от такива на 5-ти ден ,уж перфектни. Сега съм в очакване ,на 5-ти ден от трансфер на 3-ти ден ,разделени и двете на 8 .Дано се получи!

# 139
  • Мнения: 102
Сега съм в очакване ,на 5-ти ден от трансфер на 3-ти ден ,разделени и двете на 8 .Дано се получи!

Желая ти успех или7372.
На мен ми предстои трансфер, но не зная на кой ден ще върнем ембрионите. Попитах, но ми казаха, че ще преценят. До сега съм имала 3 неуспешни опита и трите пъти трансфера беше на 3 ден след оплождане. Имам съмнение, че този път докторите ще решат да изчакат до 5 ден. Дано е на късмет!

# 140
  • Мнения: 6 624
Здравейте,

Аз пък мисля, че това дали ще бъде направен трансфер на 3-ти, 4-ти или 5-ти ден зависи най-вече от броя и развитието на ембрионите. До 4-ти и 5-ти ден се оставят ембриони за селекция, т.е когато има поне 3 добре развиващи се ембриона и ембриолозите трябва да направят най-добрия избор.
Но, в случай като моя последния опит в Турция, аз имах само 2 ембриона и ембриолозите ми казаха, че трансфера ще бъде твърдо на 3-ти ден, въпреки, че ембрионите се развиваха чудесно. Аз попитах дали не е по-добре да се изчакат до 4-ти или 5-ти ден, ембриолога ми каза, че няма абсолютно никаква причина да ги чакаме, че матката е най-добрата среда за ембрионите и в нея те ще се чувстват най-добре. Така че, слушайте си докторите, все пак те знаят най-добре кое е най-доброто за нас Peace

Според мен, за да се постигне бременност, е по-важно качеството на ембриона, отколкото, на кой ден е направен трансфера Peace

За статистиката:

Процедура №1 в АГ Варна- трансфер на 2-ри ден, отрицателен тест;
Процедура №2 в Мемориал Хоспитал, Истанбул - трансфер на 4-ти ден, положителен тест, но биохимична бременност;
Процедура№3 в Мемориал Хоспитал, Истанбул - трансфер на 3-ти ден, положителен тест, надявам се този път всичко да е наред Praynig Praynig Praynig


Последна редакция: нд, 30 сеп 2012, 19:05 от Надежда :)

# 141
  • Мнения: 368
 Напълно съм съгласна с Надежда !!!
Много зависи от всеки опит как се развиват нещата .Сега дано на 3-ти ден са ни късметлийските !!! Praynig

# 142
  • Мнения: 1 988
издърпвам темичката напред, тъй като предколедно има вече бременни момичета, които също могат да споделят опит  Blush

на мен ми предстои трансфер на 5-и ден.

# 143
  • Мнения: 359
hutУспех на трансфера.

 На кой ден ще се направи ТР, аз от всички обяснения които са ми давали ,лекари и ембриолози е че има няколко фактора . Качество на ембрионите и достатъчен брой. Както е написала Надежда ако има повече и качествени ембриона се оставят до 5ти ден ,защото имат висок % на преживяемост е лабораторн условия. Ако има само един ,желателно е той да се трансферира на 2ри ден т.е. максимално бързо в естествената си среда .
Някъде бях чела че клиниките по инвитро в различните региони имат различна политика по този въпрос. В някой клиники в Авсралия ,правят ТР само на 5ти ден. Това от една страна повишава шансовете на зачеване ,но от друга стана се губят много ембриони ,които не могат да преживеят ,лабораторна среда а биха продължили да се развиват /вероятно / в естествена среда.
Та ,никой май не може да каже със 100% ,на кой ден да се направи ТР или дали въобще да се прави. Но има много случей,при които има само един ЕМ ,трансфериран на 2ри ден и положителен тест ,както и 3качествени ЕМ ,на 5ти ден и отрицателен тест.
Успешни трансфери и положителни тестчета ,независимо на кой ден са направени!

# 144
  • София
  • Мнения: 16 691
hutУспех на трансфера.

 На кой ден ще се направи ТР, аз от всички обяснения които са ми давали ,лекари и ембриолози е че има няколко фактора . Качество на ембрионите и достатъчен брой. Както е написала Надежда ако има повече и качествени ембриона се оставят до 5ти ден ,защото имат висок % на преживяемост е лабораторн условия. Ако има само един ,желателно е той да се трансферира на 2ри ден т.е. максимално бързо в естествената си среда .
Някъде бях чела че клиниките по инвитро в различните региони имат различна политика по този въпрос. В някой клиники в Авсралия ,правят ТР само на 5ти ден. Това от една страна повишава шансовете на зачеване ,но от друга стана се губят много ембриони ,които не могат да преживеят ,лабораторна среда а биха продължили да се развиват /вероятно / в естествена среда.
Та ,никой май не може да каже със 100% ,на кой ден да се направи ТР или дали въобще да се прави. Но има много случей,при които има само един ЕМ ,трансфериран на 2ри ден и положителен тест ,както и 3качествени ЕМ ,на 5ти ден и отрицателен тест.
Успешни трансфери и положителни тестчета ,независимо на кой ден са направени!

Лошото е, че средата, в която ги връщат на 3-ти ден в матката не е естествена, по принцип на 3-ти ден ембрионите би трябвало да се намират в тръбите, а там средата е по-подходяща за ембрионите до 5-ти ден. На първа страница бях качила линк по темата.

# 145
  • Мнения: 359
Да и може би в това се крие част от неуспехите дори и при много качествени ЕМ. Аз не знам ,клиниките да приравняват и да синхронизират деня от цикъла на жената с деня на развитие на ембриона . Дори май никога не се е говорило за това. Да има имплантационен прозорец ,обаче нали за това предписват прогестеронов препарат за да направят лигавицата възприемчива за ЕМ.

# 146
  • Мнения: 39 472
е недейте така. И от тридневни ембриони се раждат деца.

# 147
  • София
  • Мнения: 23 178
е недейте така. И от тридневни ембриони се раждат деца.
ти пък, откъде го измисли това  ooooh!
само то 5 дневни се раждат  Crazy

# 148
  • Мнения: 359
Да Сигме, от всякакви ембриони се раждат деца ,както и трябва да се знае и че не от всеки ембрион става дете. Все пак за това си споделяме тук ,търсейки причините за нашите неуспехи.

# 149
  • София
  • Мнения: 16 691
е недейте така. И от тридневни ембриони се раждат деца.
Раждат се, ако са качествени ембрионите.
Винаги е за предпочитане трансфер на 5-ти ден, но не винаги е възможен.

# 150
  • Мнения: 39 472
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
И друго се сещам да попитам. Ако тридневният ембрион не е хубав- да кажем разделен на 5-6, то на пети би ли могъл да навакса деленето  newsm78

Последна редакция: вт, 18 дек 2012, 11:13 от sigma

# 151
  • Мнения: 359
Особенно ако е рекъл Господ.
Мисля че може да навакса. Аз си представям нещата така. Нали някои дечица леко забавят развитието си а други леко избързват /от една и съща възрастова група/ . На края резултата е че всеки стига своята зрялост . Така че ако си следвам тази логика ,би трябвало и при ембрионите да е така .

# 152
  • София
  • Мнения: 144
От горчив опит разбрах, че за съжаление при некачествени ембриони шанса за имплантация е много малък, независимо на кой ден е трансфера, както и ако ембриона е хубав и на трети ден има голям шанс за успех.

# 153
  • Мнения: 1 661
Съществува и трансфер на 4-ти ден. Peace

# 154
  • Мнения: 6 002
От горчив опит разбрах, че за съжаление при некачествени ембриони шанса за имплантация е много малък, независимо на кой ден е трансфера

Да и аз си мисля,че освен хубави ембриони и  доза късмет,могат да се получт нещата-все пак има  успели момичета и при трансфер на 2 -и ден

# 155
  • Мнения: 1 661
Да, точно затова казах, че съществува и трансфер на различен ден от 3-ти и 5-ти. Той може да е и на 2-ри ден, и на 4-ти също. Не мисля, че успеха зависи от това на кой ден е и все пак колкото по-късно, толкова по-добре,  но много зависи от качеството на ембрионите. Peace

# 156
  • Мнения: 39 472
да, но не са често срещани. Масовият случай са 3 и 5 ден.

# 157
  • Мнения: 1 661
да, но не са често срещани. Масовият случай са 3 и 5 ден.
Не знам колко често са срещани, но аз говоря от моя личен опит. Нямам един ин-витро опит, а трансфер на 3-ти или на 5-ти ден не съм имала никога. Peace

# 158
  • Мнения: 6 624
При първия ми опит, трансфера беше на втори ден - отрицателен тест.
Втори опит - трансфер на 4-ти ден - положителен резултат, но последва биохимична бременност.
Трети опит - трансфер на 3-ти ден - положителен резултат, чакам близнаци Heart Eyes Heart Eyes

Така че, и при мен в два от трите ми опита, трансфера не беше на трети или пети ден Peace

# 159
  • Мнения: 359
Мисля че го писах някъде ,май ще се повторя.  Простете. Ние които пишем тук не можем да правим точна статистика за успех или неуспех в зависимост от деня на трансфера ,защото сме само малка част от жените които правят инвитро въобще.  Не е задължително да е на 3ти или 5ти ден за да си имаш положителен тест . Важно е наистина качеството на ембриона. Истината е че има положителни тестове и на 2ри и на 4ти ден и те никак не са малко. Така че Ако е рекъл Господ и хубаво качество ,разбира се перфектно направен трансфер, мисля положителния тест ще е налице.

Всеки ще си сподели и своя опит. Аз съм имала трансфер на 3ти ден -положителен, после пак съм имала трансфер на 3ти ден-отрицателен. Така че аз мисля наистина има значение ,качеството и точно направения трансфер.
Други пк ще споделят друго...Важно е да има положителни тестчета!

# 160
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Да не говорим, че с перфектно качество на ембрионите на 5 ден пак не се получава  ooooh! ooooh!
За мен е важно е ембрионът и самото отлождане. После нещата от само себе си ще се нагласят. Както Сигмето го е казала цитирам  
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
това е истината

# 161
  • Мнения: 359
Да абсолютно си права. И аз съм си блъскала главата от мисли,кой ден е най подходящ за трансфер ,обаче отговор няма. Има случай при които ,уж не толкова качествени а работата станала.
Може би и аз съм си създала такова впечатление ,че най-често използвания ден за ТР е 3ти.

# 162
  • Мнения: 39 472
Азия, Ванчето е виновна, че си е кръстила така темата  Mr. Green

# 163
  • София
  • Мнения: 16 691
Азия, Ванчето е виновна, че си е кръстила така темата  Mr. Green
Ама явно ти харесва, че като гледам си активна в нея hahaha hahaha hahaha

# 164
  • Мнения: 39 472
Харесва ми, ама това какво общо има.
Азия каза, че явно тя е донесла за объркването, че трансферите са на 3 или 5 ден. И аз я успокоих  hahaha

# 165
  • Мнения: 359
Азия, Ванчето е виновна, че си е кръстила така темата  Mr. Green
Абсолютно,какви са тези ТР само на 3ти и 5ти ден. Laughing
Я да се вклчват други с трансфери на 2ри и 4ти ден.

# 166
  • Мнения: 137
Да не говорим, че с перфектно качество на ембрионите на 5 ден пак не се получава  ooooh! ooooh!
За мен е важно е ембрионът и самото отлождане. После нещата от само себе си ще се нагласят. Както Сигмето го е казала цитирам 
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
това е истината

А аз ще допълня с това:
http://www.ivf.bg/index.php/bg/news/12-novini/175--btv-

# 167
  • UK
  • Мнения: 5 999
Да не говорим, че с перфектно качество на ембрионите на 5 ден пак не се получава  ooooh! ooooh!
За мен е важно е ембрионът и самото отлождане. После нещата от само себе си ще се нагласят. Както Сигмето го е казала цитирам 
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
това е истината

А аз ще допълня с това:
http://www.ivf.bg/index.php/bg/news/12-novini/175--btv-
Ой по отношение на новия метод на д-р Владимиров, големи полемики имаше доскоро в темата на клиниката ooooh!

# 168
  • Мнения: 137
Да не говорим, че с перфектно качество на ембрионите на 5 ден пак не се получава  ooooh! ooooh!
За мен е важно е ембрионът и самото отлождане. После нещата от само себе си ще се нагласят. Както Сигмето го е казала цитирам 
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
това е истината

А аз ще допълня с това:
http://www.ivf.bg/index.php/bg/news/12-novini/175--btv-
Ой по отношение на новия метод на д-р Владимиров, големи полемики имаше доскоро в темата на клиниката ooooh!

Дай ми линк към тази тема моля:))

# 169
  • UK
  • Мнения: 5 999
Да не говорим, че с перфектно качество на ембрионите на 5 ден пак не се получава  ooooh! ooooh!
За мен е важно е ембрионът и самото отлождане. После нещата от само себе си ще се нагласят. Както Сигмето го е казала цитирам 
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
това е истината

А аз ще допълня с това:
http://www.ivf.bg/index.php/bg/news/12-novini/175--btv-
Ой по отношение на новия метод на д-р Владимиров, големи полемики имаше доскоро в темата на клиниката ooooh!

Дай ми линк към тази тема моля:))
Темата е тук в проблемното Wink Заповядай http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=689500.0 и  по-скоро в Тема 1 потърси в последните страници Peace

# 170
  • София
  • Мнения: 257
Интересна тема, започнах да я чета от самото начало...

Аз имах и трансфер на трети и на пети ден.

Най-напред беше трансфер на пети  ден на два бластоциста  (бяха оставени 4 Е да се развият до бластоцист) - положителен тест за бременност, но се получи хиперстимулация и .... не се разви бременността.

После беше трансфер на три замразени ембриона - размразени на трети ден,  но трансфера беше на - а сега де   Rolling Eyes - инжекцията овител беше на 03.11.12 - а трансфера на 09.11.12 - матката е на кой ден от овулацията  - 4 или 5?  Така и не разбрах дали предния ден вечерта или на сутринта са размразени.  От този трансфер пак имаше положително ЧХГ -  два ембриона се бяха имплантирали в матката и един избягал нагоре към лявата тръба (в левия яйчник беше доминантния фоликул, които се е спукал) и се е имплантирал там.  И на 20.12. -  пада се 9г.с. изчистиха единия ембрион от тръбата и другите от матката.

е те това от мен.



Последна редакция: чт, 27 дек 2012, 16:09 от Elena_K

# 171
  • Мнения: 33
Здравейте,

Аз пък мисля, че това дали ще бъде направен трансфер на 3-ти, 4-ти или 5-ти ден зависи най-вече от броя и развитието на ембрионите. До 4-ти и 5-ти ден се оставят ембриони за селекция, т.е когато има поне 3 добре развиващи се ембриона и ембриолозите трябва да направят най-добрия избор.
Но, в случай като моя последния опит в Турция, аз имах само 2 ембриона и ембриолозите ми казаха, че трансфера ще бъде твърдо на 3-ти ден, въпреки, че ембрионите се развиваха чудесно. Аз попитах дали не е по-добре да се изчакат до 4-ти или 5-ти ден, ембриолога ми каза, че няма абсолютно никаква причина да ги чакаме, че матката е най-добрата среда за ембрионите и в нея те ще се чувстват най-добре. Така че, слушайте си докторите, все пак те знаят най-добре кое е най-доброто за нас Peace

Според мен, за да се постигне бременност, е по-важно качеството на ембриона, отколкото, на кой ден е направен трансфера Peace

За статистиката:

Процедура №1 в АГ Варна- трансфер на 2-ри ден, отрицателен тест;
Процедура №2 в Мемориал Хоспитал, Истанбул - трансфер на 4-ти ден, положителен тест, но биохимична бременност;
Процедура№3 в Мемориал Хоспитал, Истанбул - трансфер на 3-ти ден, положителен тест, надявам се този път всичко да е наред Praynig Praynig Praynig


***Надежда***

Много се радвам за  теб
И за всички които,макар и след провали продължават  да вярват..защото вярата е най важна
Ти си  истински боец след  като си издържала на всичкото описано по горе
Едно голямо БРАВО👏
Дано имаш  късмет този път,желая  го на всички от ♥️
Амин всички да дочакаме дните за тест и той да бъде положителен.АМИН

Общи условия

Активация на акаунт