Трансфер на 3-ти ден или 5-ти ден?

  • 46 846
  • 171
  •   1
Отговори
# 75
  • v. turnovo
  • Мнения: 988
Оспамихме темата,но ще отговоря.Делайт, това ми се случи при д-р Владимиров. Две стимулации съм имала при него- първата по къс протокол- извадихме 20 яйцеклетки,всичките годни.Втората по дълъг- 30. И при двата опита имах лека хиперстимулация .И двата пъти дневната доза на лекарството ми е била 100единиц гонал или пурегон.ПКЯ нямам

# 76
  • Мнения: 1 630
Мемориал хоспитал- Истанбул- при проф. Караман и там е пълно с жени (не искам да плаша никой) със спряла яйчникова функция, поради изчерпан яйчников редерв. Имаше една жена с 2 опита в БГ с буквално чували яйцеклетки извадени от нея и яйчниците й вече не работеха. А тя беше на 34. Казвам ви- след всяка окепазена българка, след като чуеше за бройки от сорта на 20-25, на професорката туркиня й идеще да се кръсти без да спира. Като цена ИКСИто е 2100 евр, лекарствата са по- евтини от БГ и ако ти останат- им ги връшташ и ти възстановяват цялата сума. Забележете- там работят с малки дози- така, че много пари за лекарства не се дават. За пристой, храна, транспорт, паркинг- около 3000 лв, но ние стояхме 1 месец, може по принцип да се стои и 20 дена. И съответно е по- евтино така. По добре 1 път повече пари за 1 успех, отколкото тук- по евтино, но път 5-6-7 опита и съсипано здраве  Peace
И да хубево е да реагираш бурно, но е безотоговорно нито 1 да не се оплоди и да ги изхвърлят нали така??

# 77
  • София
  • Мнения: 16 691
Гуги, и аз четох за този метод, че го имат в Ачи Бадем и в Анадолу, в Мемориал може и да го имат, но в сайта им не пише.
DeLIGHT ти правила ли си опит в БГ или това ти е първия опит?
Парите за самата процедура и стимулацията не са много повече, но лошото е, че цените на изследванията са цифра.....аз принципно съм от хората, които са готови да дадат и 10 пъти повече пари, но мъж ми наскоро ходи в Анадолу клиника по друг повод- е жестоко се беше издразнил на това, че за всичко те цакат с много пари...за 1 ден изследвания 1600 евро и в крайна сметка нищо по-различно от БГ. В Мемориал може да е различно?

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
 Delight31, ама кой тук е казал,че не се оплождат и ги изхвърлят #CrazyТи нещо много насериозно си се взела,опитай се да стъпиш малко на земята #CrazyРадвай се на бременността си и не изливай такава отрицателна енергия,всички факти,които изнасяш ги знаем,всеки си прави сметка за себе си,ма чак такива джелати не са тук.Интересно ми е щеше ли да се вдъхновяваш и настървяваш така ако не беше успяла Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 16 691
На мен ми направи впечатление, че в Щерев много внимават да не се стига до такива бройки и до хипер стимулация...понеже аз имах 6 Я и си мислех, че са малко....но док. ми каза, че над 8 броя ставало доста рисково....

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Да, Иванкака, рисково е, при мен също винаги треперят,не съм с ПКЯ,но просто и с най-ниски дози моите никнат като гъби,докторът винаги внимава с естрадиола,който за щастие не покачвам прекомерно и досега ,макар и на косъм винаги съм се разминавала с тежка хиперстимулация Confused

# 81
  • Мнения: 1 630
1ви опит в Турция, в БГ нямам опити, но имам приятелки с извадени яйцеклетки за 3 години напред. Изследванията правих в БГ. Сама си ги преведох, всичко ми признаха, само спермограма искаха при тях. Слава богу лапаро и хистеро не съм правила- знам, че те са скъпи. А за методът с течностите, ембриологът спомена, че ги следят, може и да е нещо друго. Имам позната с неушпешен опит при Владимиров на цена 10 000 лв. На нас всичко в Истанбул тотал ни излезе толкоз, но ние малко се поотпуснахме. Може и по малко да излязат.  Peace Peace Извинявайте за спама- просто ме изумяват тези бройки- дори и да не стане хиперст. първо това е резерв, и второ как пък една не могат да отгледат като хората.  Cry Cry

# 82
  • София
  • Мнения: 16 691
Гуги, на теб предлагали ли са ти, при това положение, лека стимулация с хапчета? На мен док. ми предложи за втори опит лека стимулация, хем аз имах само 6 хубави Я.

# 83
  • Мнения: 1 630
Delight31, ама кой тук е казал,че не се оплождат и ги изхвърлят #Crazy
Ами като ти извадят 20 и не стане работата- какво ги правят??

# 84
  • София
  • Мнения: 16 691
Delight, на Владимиров цените са най-скъпи в БГ-факт....но 10000 лв и е излезло заради цената на стимулацията...всяка жена има нужда от различни дози все пак....аз бях на мерионал 150 единици сутрин и вечер и ми излезе 4600 лв опита в Щерев-това с хечинг и НК клетки.....така, че е индивидуална цената....Моя позната прави опит в Белгия- извадиха 12 Я, забременя от ЗЕТ с първото, сега чака второ дете пак от ЗЕТ от същия опит, и и останаха още замразени евентуално за трето....
според мен проблема в БГ е основно, че не правят качествено замразяване и многото Я отиват по дяволите....

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Delight31, ама кой тук е казал,че не се оплождат и ги изхвърлят #Crazy
Ами като ти извадят 20 и не стане работата- какво ги правят??

Замразяват качествените Peace
Delight31,искам да те попитам при вас какъв беше проблема?
Иванкака,не са ми предлагали стимулация с хапчета,тя май се прилага по-често при инсетата, а и когато е слаба стимулацията няма толкова голямо значение дали е с хапчета или с инжекции Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 16 691
Гугито, на мен ми предложиха при следващ опит хапчета и само 3-4 дни на инжекции-това била лека стимулация....при положение, че ти реагираш толкова бурно-според мен с лека стимулация ще докараш пак добра бройка....това само като идея- можеш да питаш твоя док.какво мисли по въпроса...
аз за себе си не съм убедена, че леката стимулация е подходяща за мен...но док. каза, че още първите дни на хапове се виждало колко Я евентуално ще станат, и ако не е добре се прекратява стимулацията още в началото и загубата не е голяма...каза ми, че около 3000 лв. би ми излезнал такъв опит....

# 87
  • Мнения: 2 512
Aз гласувах за 5ти ден.
Първи опит 3 ембр. на 3 ден неуспешен, Втори опит 2 ембр. на 5 ти ден - успешен но мисед в 8 г.с

и определено съм за по щадяща стимулация - Вторият ми опит е на Лимитиран цикъл, Иванкака предполагам че точно този са ти предложили. Като брои Я бяха еднакви / лично мое мнение по качествени/ от 7 Я всичкисе оплодиха до 5 ти ден имаше 3 с много добри показатели.
Но при всеки е идивидуално действието на различни видове медикаменти.
Успех на всички  bouquet  bouquet  bouquet

# 88
  • Мнения: 822
Gugito, ivankaka, не се впечатлявайте толкова че в Турция се " кръстят" с двете ръце на момичетата с много извадени Я тук, аз с интерес следя темите за Турция и моите впечатления са ,че при всички казват, че им е била много силна стимулацията, а после те правят същата или по силна. Да много момичета успяват, но не повече от колкото в БГ, просто много са впечатлени, и да ако се налагат ПИД и др. Турция е най-удобното място като близост и финансово. Останалото е въпрос на реклама.
Относно силата на стимулацията, аз имам ПКЯ и правех много Я /14 - 17 бр/, но имам и 1 провалена стимулация от прекалено ниски дози 50 ед. пурегон на ден - е тръгнаха много Ф., но след 6 ден 2 за 2 дни станаха 22 мм, а останалите стояха на 11 мм - т.е. станаха големи кисти и се наложи стоп и пункция само на кистите. За това моя док. ми казваше тези яйчници се стимулират много сложно - ако им даваме много - хиперстимулация, ако е малко не растат Ф.. За това лекарите трябва да опеделят много внимателно дозите.
ivankaka ти си била на 300 ед. на ден - това е  силна стимулация и имаш 6 Я - горе - долу добре, но по-слабата стимулация едва ли ще даде по-добър резултат, единствено ако въпроса е финансов има резон.
Моят успешен ЕТ беше на 5 ден- 1 Е.
Горе главата момичета - ще стане. Успех.

# 89
  • София
  • Мнения: 16 691
Въпроса определно не е финансов, но според докторката съм реагирала добре на стимулации и следващия път препоръчва лека стимулация, защото е по-щадяща и според нея ще има добър брой Я. Но аз, така или иначе ще ходя и при друг доктор, така, че по-натам ще реша как ще продължа.
Иви, каква е разликата м/у лимитиран цикъл и лека стимулация newsm78 newsm78
Иначе и аз съм за 5-ти ден, нищо, че опита ми беше неуспешен.

Общи условия

Активация на акаунт