Трансфер на 3-ти ден или 5-ти ден?

  • 46 830
  • 171
  •   2
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 16 691
При доктор Персенска съм.Вчера 3 ден ме извикаха за трансфер ,но предния ден имах леко кърваво зацапване,според Персенска не беше спряло напълно и реши да не рискуваме.За това реши да го направим на 5 ден трансфера.Ако не е стагнал ембриона до бластоцист  означава ли че шансовете на имплантация намаляват?
Пими, затова те питах при кой доктор си и в коя клиника...в Надежда няма вероятност да спекулират, тоест те ще ти кажат дали да се прави трансфер или не....Успех ти пожелавам!

# 106
  • Мнения: 1 902
При доктор Персенска съм.Вчера 3 ден ме извикаха за трансфер ,но предния ден имах леко кърваво зацапване,според Персенска не беше спряло напълно и реши да не рискуваме.За това реши да го направим на 5 ден трансфера.Ако не е стагнал ембриона до бластоцист  означава ли че шансовете на имплантация намаляват?
Пими, затова те питах при кой доктор си и в коя клиника...в Надежда няма вероятност да спекулират, тоест те ще ти кажат дали да се прави трансфер или не....Успех ти пожелавам!

Благодаря ти!Дано всичко се нареди!Доктор Персенска каза,че от 5-ти ден повече не можем да чакаме-или трансфер или замразяваме.

# 107
  • София
  • Мнения: 16 691
Замразява се само ако е перфектен ембрион, поне в клиниката на Щерев. В Надежда незнам как се процедира... ще има трансфер споко. Стискам палци!

# 108
  • София
  • Мнения: 6 232
Пими,перфектни бластоцисти спират да се развиват,както и от ембриони с фрагментации има достатъчно бебета. Изобщо не ги мисли клетките и развитието. Важното е,да имаш късмет и да стигнеш до бременност Praynig

# 109
  • Мнения: 1 146
Мисля, че никой не е публикувал линка за статистиката на клиника Надежда - доста подробна е и има статистика при трансфер на 3-ти и 5-ти ден
http://invitro-bg.com/bg/nie/104/

# 110
  • Мнения: 1 902
Няма да има трансфер,момичета!Ембриона не се развива правилно.Другия месец на поправка.Мисля да обсъдя с доктор Персенска варианта за лека стимулация да извадим 2-3,че да има някакъв шанс.Така с едничко нищо не се знае.

# 111
  • София
  • Мнения: 16 691
Пими, съжалявам...да с леката или с тежката стимулация може би е по-добре, че иначе си е игра на нерви....

# 112
  • София
  • Мнения: 6 232
Мисля, че никой не е публикувал линка за статистиката на клиника Надежда
Защото нямаше такава статистика доста дълго време...или,поне не и официално  Thinking

# 113
  • Мнения: 459
гласувах при мен беше трансфер на 5-ти ден, успех на всички  Hug Praynig Hug

# 114
  • Мнения: 894
Гласувах за трансфер на 3-ти ден. При мен е първи опит ин-витро, 38 г., 5 ембриона замразени на трети ден, 5 размразени, от които 4 перфектни и 1 средно качество, 3 трансферирани, 3 хванати, 1 саморедуцирал се, 1 редуциран по медицински показания на 28.03. и в момента пазя една малка ледена шушулка.

# 115
  • София
  • Мнения: 2 367
Гласувах за трансфер на 3-ти ден. Успеха дойде след 4-ти опит ИКСИ. Преди това имам 1 транфер на 2-ри ден и 2 трансфера на 5-ти ден

# 116
  • Мнения: 137
Гласувах за трансфер на 3-ти ден. При мен е първи опит ин-витро, 38 г., 5 ембриона замразени на трети ден, 5 размразени, от които 4 перфектни и 1 средно качество, 3 трансферирани, 3 хванати, 1 саморедуцирал се, 1 редуциран по медицински показания на 28.03. и в момента пазя една малка ледена шушулка.

А къде си прави ин витрото?

# 117
  • Мнения: 894
Гласувах за трансфер на 3-ти ден. При мен е първи опит ин-витро, 38 г., 5 ембриона замразени на трети ден, 5 размразени, от които 4 перфектни и 1 средно качество, 3 трансферирани, 3 хванати, 1 саморедуцирал се, 1 редуциран по медицински показания на 28.03. и в момента пазя една малка ледена шушулка.

А къде си прави ин витрото?
В АГ "Селена" - Пловдив, при д-р Ставрев.

# 118
  • Мнения: 137
Гласувах за трансфер на 3-ти ден. При мен е първи опит ин-витро, 38 г., 5 ембриона замразени на трети ден, 5 размразени, от които 4 перфектни и 1 средно качество, 3 трансферирани, 3 хванати, 1 саморедуцирал се, 1 редуциран по медицински показания на 28.03. и в момента пазя една малка ледена шушулка.

А къде си прави ин витрото?
В АГ "Селена" - Пловдив, при д-р Ставрев.
Мисля че когато се размразят трябва да продължат да се развиват иначе няма ти ги сложат,аз също имах ЗЕТ,може би вече не са били на 3-ти ден...Абе всичко си е до късмет,все си мисля че може би не се улучва синхрона на организма...да ти е живо и здраво бебчето:))

# 119
  • Мнения: 137
Здравейте момичета.Утре ми е ЕТ.След пункцията док реши да ми върне ембрионите на 3-ти ден,но получих усложнения,наложиха ми се вливания няколко дни и ЕТ остана за 5- ден.

Та искам да споделя с вас следното,което мисля че ще е полезно да знаете:
Преди минути говорих с ембриолога да попитам за развитието на ембрионите,
оказа се че точно тези които щяха ми сложат на 3-ти ден си останаха само с 4 клетки,спрели са развитието си,което според ембриолога щеше да е поредното неуспешно ин витро.
Надявам се на развилите се 2 морули,които при добър късмет утре трябва да има поне един бластоцист.
Моя съвет е,ако имате повече яйцеклетки изчакайте да се отсеят годните от негодните.Аз имах 8,оплодиха се 6,2 неправилно развити,2 на четири клетки(които щяха ми слагат ,а те не се развиха,2 М8 и 2 морули.
Късмет на всички момичета:))

Общи условия

Активация на акаунт