Отговори
# 15
  • Мнения: 644
А ти не чакой още два месеца ами иди или се обади на 230568 и търси Ананиева
 

Днес се обадих и ми казаха да се обада утре,защото немогат да ме намерат в компютъра Rolling Eyes
попитах ги също за чл.43 и ми отговориха,че молби Януари не се подават  Naughty
Абе там е такава бъркотия,че нЕмам думи #Crazy
ще пиша утре да ви кажа какво е станало......

# 16
  • Мнения: 5 531
Днес първо се обадих в агенцията за социално подпомагане и от там ми казаха че трябва да се подаде молба по чл43,след което отново отидох в община Красна поляня и от там ми казаха ,че категорично такава молба не се подава,а само за интеграция.Отново се обадих в АСП и отговора беше да си пусна писмо до тях като изложа проблема,за да могат да извършат проверка в общината.Е,обадихсе пак в общината и ми казаха да си пусна молба за мое успокоение,но от нея нямало нужда,и че тези от АСП нищо незнаят-абе пълна каша. #Crazy #Crazy

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
И аз днес ходих и се върнах бясна. В петък ми казаха, че трябва да подавам молба. Отидох в общината, извадих удостоверение за постоянен адрес след 1 час дрямане. Днес отивам - ново 20, нямало нужда от молба. Като питах как стават тия работи - имали ново обаждане и нова заповед  #Cussing out. Сега се чудя кога ли пак ще има нова заповед и то без да разберем и кога ли ще увиснем без парички.

# 18
  • Мнения: 644
А ти не чакой още два месеца ами иди или се обади на 230568 и търси Ананиева
 

Днес се обадих и ми казаха да се обада утре,защото немогат да ме намерат в компютъра Rolling Eyes
попитах ги също за чл.43 и ми отговориха,че молби Януари не се подават  Naughty
Абе там е такава бъркотия,че нЕмам думи #Crazy
ще пиша утре да ви кажа какво е станало......


От обаждането имаше ефект.....след около един час ми се обади една жена и ми се представи,че е от социалните.Попита ме дали мога да отида при тях до 17ч.-беше супер внимателна   newsm78
Естествено отидох и познайте..........парите ще ми ги преведът до 3дни newsm74
Пак ги попитах за молбата''за интеграция''-подава се до края на Януари  Sick
е това е.Успех на всички smile3525

# 19
  • Мнения: 1 271
Супер, браво, радвам се за тебе!
Понякога трябва да им се повиши глас, за да има ефект.
По принцип са отзивчиви де Heart Eyes.
На всички търпение със социалните и да успяваме навреме с декларациите #Crazy Joy  bouquet

# 20
  • Мнения: 704
Току-що чух по радиото, че добавката ще бъде възстановена.
Откога? Трябва ли все пак да подаваме молби?
Ако някой разбере нещо конкретно  Praynig да пише.

# 21
  • Мнения: 3 116
Мамчета, дано са добри новините:

http://www.news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=171065

# 22
  • Мнения: 3 743
По-рано днес социалният министър Емилия Масларова заяви, че Министерството на труда и социалната политика не е давало предложение за отпадане на интеграционната добавка за хората с увреждания. Министър Масларова допълни, че недоразумението се е получило на 20 декември миналата година, когато депутатът Деница Димитрова от НДСВ е дала предложението интеграционните добавки за храна и лекарства да отпаднат.
“Днес внесохме проект за решение в Министерски съвет, и се надявам, че още утре той ще бъде разгледан и интеграционните добавки за хората с увреждания ще бъдат възобновени”, каза още Масларова.


...как пък се получи това "недоразумение"?!?!
...ще се въздържа от коментар, защото ще е нецензурен... smile3514

# 23
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте момичета, токущо ми се обади моята жена от социални грижи за личния асистент и ми каза, че ще има все пак добавка за лекарства и диетично хранене, така че отивайте да си подавате пак молбите, възстановено е всичко както си и беше трябва да занесем направление от доктора и още нещо за тези, които са лични асистенти, и поради това не влизат в дохода за разрешаване на помощ за тока, можело този месец по изключение да получим такава помощ, за декември не се смятала заплатата за личния асистент и ще влезем само за 1 месец да получим помощ, така че давайте, който иска и може нека се пробва. Това е от мен, ще пусна този отговор и в седмичната тема, за да я видят повече хора тази информация.  При нас за чл. 43 нова молба не се подава, важи до когато важи и експертното решение на детето!
Успех!

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 14:46 от Mama Igi

# 24
  • Мнения: 462
Да, мама Иги е напълно права...ще ви оставя един цитат, който потвърждава думите и Simple Smile
 Пуснато на: Пон Яну 16, 2006 5:06 pm    Заглавие: Антонела Понева: Ще подкрепя връщането на интеграционните добавки   

 
"Антонела Понева: Ще подкрепя връщането на интеграционните добавки

16 януари 2006 | 14:31
Агенция "Фокус"



София. “Ще подкрепя решението интеграционните добавки за хората с увреждания да се върнат, тъй като те са им нужни.” Това каза депутатът Антонела Понева от “Демократи за силна България” по време на срещата на Националния съвет на хората с увреждания днес, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Около месец по-рано на 20 декември 2005 година тя и Деница Димитрова от НДСВ предложиха хранителните добавки и лекарствените средства да отпаднат от Закона за интеграция на хората с увреждания. “Беше доста нечестен начина, по който отпаднаха тези добавки, тъй като бюджетната комисия ни постави условие”, каза още Понева.
Депутатът от ДСБ изрази отрицателното си отношение към подоходния тест като каза, че “взетото от едните да се даде на другите е настройване на хората с различни увреждания едни срещу други”. “Обидно е да се намалят средствата на някои от тях с 50%”, бе категорична Понева.
ЦВЕТОМИРА ГЕОРГИЕВА "

# 25
  • Мнения: 1 271
Аз също говорих днес с нашата соц. в Красна Поляна - тя каза че до март ще се изплащат без добавка за храни и лекарства. Още не било решено дали да я върнат. Но след март ще е ако се реши. Дано съм ви полезна.

Ако има мами които вече са подали за това в др. соц.грижи нека ни уведоми да си търсим правата.
  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 2 262
Ами аз съм такава дето си подадох молбата и ми я приеха, сега незнам кога ще излезе одобрението, но ми взеха документите и ми обясниха че ще си получим добавката както трябва. Ще пиша при ново развитие на нещата! Ние сме община Сердика Светле, ако искаш цитирай я!

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Аз се обаждах да питам дали трябва нова молба - казаха ми, че още нямали никаква заповед и не приемат молби.
Мамо Иги, ще чакам да кажеш дали са ти изплатили добавката и ако са - да поръчам да направят проверка.

# 28
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
При нашите социални още висят бележките им по вратите, че добавката я няма от тази година.

# 29
  • Мнения: 60
При нашите социални още висят бележките им по вратите, че добавката я няма от тази година.
Аз имам братовчедка, която работи в социални и тя ми каза, че наистина ще бъде върната добавката за лекарства, но вече ще се получава само от родители, чиито доходи не надвишават .... все още не се знае сумата...  Това ще се гласува от родните ни депутати в скоро време и добавки ще има, но...не за всяко детенце с проблем  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт