Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 704
От 1 януари отпада месечната добавка, която изплащат на децата с решение на ТЕЛК за лекарства и диетично хранене.
Ходих до социалната служба в нашия град и соц. работничка ме информира за горното - бях се засилила да подавам нова молба, но явно се оказа, че няма нужда Confused.
Не знам обаче как стои въпроса с другия вид добавка - по чл. 43 от Закона за интеграция на хората с увреждания /която беше в размер на 105лв месечно/  Thinking
Имате ли информация?

# 1
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
чудя се защо не отпадне направо грижата на държавата за децата с проблеми #Cussing out

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 522
И аз вчера ходих да си взема молба,  но никой нищо не ми каза за отпадане. Дадоха ми молбата, днес ще ходя да я подавам и ще имам по пълно инфо.
За другата добавка май не тряба да се подава нова молба, т.е момичетата не знаеха, защото са на различни места. После се обадих на една приятелка от СП и тя ми каза, че не е сигурна, че трябва да се одава нова, но ме посъветва да я подам.
Довечера ще кажа какво е станало.

# 3
  • Мнения: 704
  но никой нищо не ми каза за отпадане.
Казаха, че отпада добавката за лекарства и диетично хранене; остава тази за транспортни разходи и/или рехабилитационно лечение 1 път за календарната година.
 Praynig lalka пиши довечера, за да не се налага да ходя втори път.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 522
Такааа, инфо от последната минута  Laughing
Вярно е,  отпада добавката за лекарства и диетично хранене. За всички. Не само за децата. Остават за транспорт, рехабилитация, обучение (ние имаме такава отпусната, но не я вземам, щото искат фактура, а дават само по 10 лв. на месец. Аз досега курс за по 10 лв. на месец не съм видяла  Twisted Evil).

За другата добавка, по чл.43 - трябва да се подаде нова молба, като задължително трябва да имаш удостоверение за постоянен адрес на детето от тази година  Twisted Evil. Аз имам от миналата, ама не, не можело. Бележка от училище не е задължителна.

# 5
  • Мнения: 2 543
Ами, нямам какво да кажа! Жалка работа! newsm11

# 6
  • Мнения: 5 531
Аз ходих днес също до социалните-добавките за лекарства наистина отпадат ,но ми казаха ,че нова молба по чл43 не трябва да се подава-старата вече важала за срока на ТЕЛК решението/нашето решение е за 2г, т.е от април 2005 до април 2007/ newsm78.Това ми го казаха в социалните на Красна поляна.Пишете за инфо. от вашата община-явно навсякъде дават различна информация. Joy

# 7
  • Мнения: 1 271
И моята информация е от днес - отпада добавката за лекарства, а тази за чл.43 която е 105 лв, важала до изтичането на ТЕЛК решението, и аз съм към Красна Поляна. Иначе за да ти приемат молбата за транспорт и др... трябва да си пазите тези решения, кото са ви връчили когато са започнали да ви ги изплащат.Лична карта на родителя, копие от ТЕЛК и надявам се да не висим на опашки.Това е - успех и по-малко болни и зависими от държавата ви пожелавам да сме.  bouquet

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Явно си зависи от общината, защото вчера подадох нова молба за по чл.43 и точно както е описала lalka ми искаха и нов постоянен адрес на детето. Аз съм в район Връбница.

# 9
  • Мнения: 644
И моята информация е от днес - отпада добавката за лекарства, а тази за чл.43 която е 105 лв, важала до изтичането на ТЕЛК решението, и аз съм към Красна Поляна. Иначе за да ти приемат молбата за транспорт и др... трябва да си пазите тези решения, кото са ви връчили когато са започнали да ви ги изплащат.Лична карта на родителя, копие от ТЕЛК и надявам се да не висим на опашки.Това е - успех и по-малко болни и зависими от държавата ви пожелавам да сме. bouquet

Я ми кажи след колко време почнаха да ти изплащат тези по чл.43 от подаването на молбата.
И аз съм към Красна Поляна.Аз вече 2-ва месеца чакам и нищо no  а ми казаха до 20дни.

# 10
  • Мнения: 1 271
Ами аз подадох съвсем в началото и започнаха веднага от следващия месец - вече не помня кога беше взето това решение чл.40 да стане чл.43 и парите да се не 28 а 105лв.
А ти не чакой още два месеца ами иди или се обади на 230568 и търси Ананиева или просто питай. Те не губят нищо. Ако трябва подай жалба.Трябва да ти ги изплатят от месеца в който си подала молбата.
Една мама на детенце от градината на Теди си ги получи със задна дата защото имаше право и си го потърси.
Пожелавам ти успех.
Гадно е да го кажа, но понякога трябва да си малко по-нахален.
Не се  newsm78а действай!
  bouquet

# 11
  • Мнения: 5 531
На нас също парите ни ги изплатиха 1месец след подаването на молбата ,обикновено след 18 число на месеца.Преди малко открих телефон на АСП,за въпроси на граждани 9350550,и аз смятам да се възползвам от него в понеделник/в община Люлин също искат нова молба по чл.43/Ще ви се оплача че като си поисках вчера социалните оценки на децата отговора  на служителката беше -Не ме караите сега да ги търся,и без това добавката за лекарства отпада.Просто нямам думи #Cussing out

# 12
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
ЯНЕВА ние чакахме около 2 месеца, но накрая ни преведоха парите със задна дата. Но най-добре си провери на място, ако ти е близо иди за по-сигурно и не чакай повече. Пък и този месец трябва да подадеш пак молба за другата добавка със социалната оценка (май достъпна информация беше), всяка година се подавало...
marychery, ти би трябвало да имаш в теб социална оценка, те трябва да са ти я дали...

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 522
Трябва да има, ама аз като си спомня колко пъти ме караха да ходя за тая оценка, чак се чудя що не се отказах. Взех я, ама съм затрила оригинала. Няма го и толкоз. Случайно намерих едно копие и него преснимах. Другите документи - за детските и за лекарствата са още там - писна ми и повече не ходих. Разкарват хората като маймуни  Twisted Evil
Marychery, все си мисля, че няма право да ти отказва да ти даде оценката, даже и да си я загубила. Нали пазят при тях копие. Аз бих вдигнала едно скандалче на място. Да видиш как бързо дават всичко.
На мен този път ми правиха проблеми, че не е отишъл бащата да подаде молбите (детето е от първия му брак и е присъдено на него). Аз отивам с пълномощно, нот. заверено с копие от лична карта и прочее документация - не можело  Twisted Evil Наложи се да повиша малко тон и да видиш как можа  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 5 531
Aз подадах молба за социална оценка преди около 2 месеца ,защото преди това не ми бяха казали ,че имаме право и на такава оценка и съответно на добавки за лекарства и т.н.Жената от отдела за закрила на детето, която доиде в къщи каза ,че трябва да я получа по пощата, но ако много се забави да отида и да я потърся при социалните.Но вече ви казах какъв беше резултата.Смятам в понеделник пак да се пробвам да  я взема и отново ще попитам трябва ли да се подава  нова молба по чл43.

# 15
  • Мнения: 644
А ти не чакой още два месеца ами иди или се обади на 230568 и търси Ананиева
 

Днес се обадих и ми казаха да се обада утре,защото немогат да ме намерат в компютъра Rolling Eyes
попитах ги също за чл.43 и ми отговориха,че молби Януари не се подават  Naughty
Абе там е такава бъркотия,че нЕмам думи #Crazy
ще пиша утре да ви кажа какво е станало......

# 16
  • Мнения: 5 531
Днес първо се обадих в агенцията за социално подпомагане и от там ми казаха че трябва да се подаде молба по чл43,след което отново отидох в община Красна поляня и от там ми казаха ,че категорично такава молба не се подава,а само за интеграция.Отново се обадих в АСП и отговора беше да си пусна писмо до тях като изложа проблема,за да могат да извършат проверка в общината.Е,обадихсе пак в общината и ми казаха да си пусна молба за мое успокоение,но от нея нямало нужда,и че тези от АСП нищо незнаят-абе пълна каша. #Crazy #Crazy

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 522
И аз днес ходих и се върнах бясна. В петък ми казаха, че трябва да подавам молба. Отидох в общината, извадих удостоверение за постоянен адрес след 1 час дрямане. Днес отивам - ново 20, нямало нужда от молба. Като питах как стават тия работи - имали ново обаждане и нова заповед  #Cussing out. Сега се чудя кога ли пак ще има нова заповед и то без да разберем и кога ли ще увиснем без парички.

# 18
  • Мнения: 644
А ти не чакой още два месеца ами иди или се обади на 230568 и търси Ананиева
 

Днес се обадих и ми казаха да се обада утре,защото немогат да ме намерат в компютъра Rolling Eyes
попитах ги също за чл.43 и ми отговориха,че молби Януари не се подават  Naughty
Абе там е такава бъркотия,че нЕмам думи #Crazy
ще пиша утре да ви кажа какво е станало......


От обаждането имаше ефект.....след около един час ми се обади една жена и ми се представи,че е от социалните.Попита ме дали мога да отида при тях до 17ч.-беше супер внимателна   newsm78
Естествено отидох и познайте..........парите ще ми ги преведът до 3дни newsm74
Пак ги попитах за молбата''за интеграция''-подава се до края на Януари  Sick
е това е.Успех на всички smile3525

# 19
  • Мнения: 1 271
Супер, браво, радвам се за тебе!
Понякога трябва да им се повиши глас, за да има ефект.
По принцип са отзивчиви де Heart Eyes.
На всички търпение със социалните и да успяваме навреме с декларациите #Crazy Joy  bouquet

# 20
  • Мнения: 704
Току-що чух по радиото, че добавката ще бъде възстановена.
Откога? Трябва ли все пак да подаваме молби?
Ако някой разбере нещо конкретно  Praynig да пише.

# 21
  • Мнения: 3 116
Мамчета, дано са добри новините:

http://www.news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=171065

# 22
  • Мнения: 3 743
По-рано днес социалният министър Емилия Масларова заяви, че Министерството на труда и социалната политика не е давало предложение за отпадане на интеграционната добавка за хората с увреждания. Министър Масларова допълни, че недоразумението се е получило на 20 декември миналата година, когато депутатът Деница Димитрова от НДСВ е дала предложението интеграционните добавки за храна и лекарства да отпаднат.
“Днес внесохме проект за решение в Министерски съвет, и се надявам, че още утре той ще бъде разгледан и интеграционните добавки за хората с увреждания ще бъдат възобновени”, каза още Масларова.


...как пък се получи това "недоразумение"?!?!
...ще се въздържа от коментар, защото ще е нецензурен... smile3514

# 23
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте момичета, токущо ми се обади моята жена от социални грижи за личния асистент и ми каза, че ще има все пак добавка за лекарства и диетично хранене, така че отивайте да си подавате пак молбите, възстановено е всичко както си и беше трябва да занесем направление от доктора и още нещо за тези, които са лични асистенти, и поради това не влизат в дохода за разрешаване на помощ за тока, можело този месец по изключение да получим такава помощ, за декември не се смятала заплатата за личния асистент и ще влезем само за 1 месец да получим помощ, така че давайте, който иска и може нека се пробва. Това е от мен, ще пусна този отговор и в седмичната тема, за да я видят повече хора тази информация.  При нас за чл. 43 нова молба не се подава, важи до когато важи и експертното решение на детето!
Успех!

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 14:46 от Mama Igi

# 24
  • Мнения: 462
Да, мама Иги е напълно права...ще ви оставя един цитат, който потвърждава думите и Simple Smile
 Пуснато на: Пон Яну 16, 2006 5:06 pm    Заглавие: Антонела Понева: Ще подкрепя връщането на интеграционните добавки   

 
"Антонела Понева: Ще подкрепя връщането на интеграционните добавки

16 януари 2006 | 14:31
Агенция "Фокус"



София. “Ще подкрепя решението интеграционните добавки за хората с увреждания да се върнат, тъй като те са им нужни.” Това каза депутатът Антонела Понева от “Демократи за силна България” по време на срещата на Националния съвет на хората с увреждания днес, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Около месец по-рано на 20 декември 2005 година тя и Деница Димитрова от НДСВ предложиха хранителните добавки и лекарствените средства да отпаднат от Закона за интеграция на хората с увреждания. “Беше доста нечестен начина, по който отпаднаха тези добавки, тъй като бюджетната комисия ни постави условие”, каза още Понева.
Депутатът от ДСБ изрази отрицателното си отношение към подоходния тест като каза, че “взетото от едните да се даде на другите е настройване на хората с различни увреждания едни срещу други”. “Обидно е да се намалят средствата на някои от тях с 50%”, бе категорична Понева.
ЦВЕТОМИРА ГЕОРГИЕВА "

# 25
  • Мнения: 1 271
Аз също говорих днес с нашата соц. в Красна Поляна - тя каза че до март ще се изплащат без добавка за храни и лекарства. Още не било решено дали да я върнат. Но след март ще е ако се реши. Дано съм ви полезна.

Ако има мами които вече са подали за това в др. соц.грижи нека ни уведоми да си търсим правата.
  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 2 262
Ами аз съм такава дето си подадох молбата и ми я приеха, сега незнам кога ще излезе одобрението, но ми взеха документите и ми обясниха че ще си получим добавката както трябва. Ще пиша при ново развитие на нещата! Ние сме община Сердика Светле, ако искаш цитирай я!

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 522
Аз се обаждах да питам дали трябва нова молба - казаха ми, че още нямали никаква заповед и не приемат молби.
Мамо Иги, ще чакам да кажеш дали са ти изплатили добавката и ако са - да поръчам да направят проверка.

# 28
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
При нашите социални още висят бележките им по вратите, че добавката я няма от тази година.

# 29
  • Мнения: 60
При нашите социални още висят бележките им по вратите, че добавката я няма от тази година.
Аз имам братовчедка, която работи в социални и тя ми каза, че наистина ще бъде върната добавката за лекарства, но вече ще се получава само от родители, чиито доходи не надвишават .... все още не се знае сумата...  Това ще се гласува от родните ни депутати в скоро време и добавки ще има, но...не за всяко детенце с проблем  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 3 743
Днес мъжът ми ходи до социалните да вземе молби и са му казали, че тази добавка е отпаднала Shocked, а току що прочетох това:

   Парламентарната комисия по труда и социалната политика прие на първо четене промените в Закона за интеграция на хората с увреждания, внесени от Министерски съвет, съгласно които хората с увреждания ще получават интеграционна добавка за диетично хранене и лекарствени средства, съобщава БНР. При гласуването на бюджета за тази година парламентът реши да бъде премахната добавката. Министър Емилия Масларова каза, че ако не се направи детайлна индивидуална оценка на всеки човек с увреждане, предвидените пари може да не достигнат до края на годината, както се случи миналата година

а за чл.43 не било необходимо да се подава нова молба сега...

# 31
  • Мнения: 1 710
За съжаление е така. Светла - майката на Теди беше питали и от нея знам за това решение.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 262
Бреййййййййй че мен що ме разкарваха в студа специално да си подам молбата, а и Масларова чух по телевизията като каза, че не отпада тази добавка!!!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 262
Сега да ви напиша, наистина няма добавка за лекарствата и нищо че ме викаха за да подам молба, ми дадоха отговор само за телефона, няма добавка за лекарства!!!

# 34
  • Враца
  • Мнения: 871
А нашите социални във Враца все още не знаят ще я има или няма.Но за всеки случай да съм подала молба. newsm78 . От  София щели да им кажат...абе  чиста провинция ... и с правоТук никой нищо не знае,да сме се обадели по късно.Ако Петя не ми беше казала за еднократната до  2 години на детето....Щяха да минат метър.Все едно ги дават от джоба си! #2gunfire

# 35
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз пак да се включа, май ще има добавки и май парламента вече го е гласувал (по сведение на колежка на мъжът ми, тя откъде знае - хич не знам  newsm78). Не знам обаче дали няма да са обвързани с доходите, нали така се говореше... Щели да се изплащат със задна дата от април, май месец, или нещо такова, аз още не съм ходила до нашите социални, ама като ги знам колко зле са ориентирани, сигурно последни ще разберат...

# 36
  • Мнения: 704
ще има добавки и май парламента вече го е гласувал
... Щели да се изплащат със задна дата от април, май месец

Защо да са със задна дата от април/май? Нали до декември включително изплащаха парите за лекарства Thinking?

# 37
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами да де, април,май ще ги изплащат със задна дата за януари, февруари и т.н.  Simple Smile Може би тогава трябва да се подадат молбите, знам ли, информацията ми не е много достоверна (на еди кой си, еди коя си чула и т.н.  Wink). По принцип, предполагам, че ще го огласят, когато е факт.

# 38
  • Мнения: 704
Ами да де, април,май ще ги изплащат със задна дата за януари, февруари и т.н.  Simple Smile

Даа,  Blush сега, разбрах. Ами, остава да чакаме!

Общи условия

Активация на акаунт