има ли болни деца от грип?

  • 97 402
  • 928
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 29
Процедурно питане :
Та ние сме си със симптоми на грип - висока температура, но както споменах вече шести ден държи, за щастие ниска. Първите няколко дни беше ад  #Crazy Освен това кашлица, хрема...
Сега ми се обади една приятелка и ми каза, че детето й е с варицела, а са играли с моя точно 5 дни преди да му избият пъпките на въпросното. Като се замислих и се сетих, че около гениталиите на синковеца имаше пъпчици днес следобяд, но не им обърнах внимание, а си помислих, че са от нощния памперс, който още слагаме. Освен това има и афти по устата - много!!!
Та на вас на какво ви прилича - грип или варицела?!?
То е ясно, че утре пак сме на доктор, но за момента съм се зачудила  newsm78
Знам,че ако е шарка се дава една лъжичка червено вино и тогава избиват пъпчиците.
И аз съм в потрес от GP -то.Ние сме на 10 години,а изписва лекарства в дозировка за по-големи.Какво да давам не знам;а Т е 37,5.И този антибиотик от първия ден...Ами,ако после се влошим какво ще даде.Явно се застраховат.

# 136
  • София
  • Мнения: 9 898
Ох, в шаш съм и аз. На малката и е пети ден, беше започнала да вдига все по-ниски температури, и от вчера вечерта пак започна да вдига ударно 38,5-7. сваляме ги безпроблемно, обаче ме е страх . И вяка година се повтаря това, на около петия ден има нов пик темп . Кашля си, но не чак толкова много, лекар я слуша всеки ден, сега баща и пак ще я води. Не знам- какво значи усложнения, може ли тия усложнения да не се чуят на слушалка? Детето си е жизнено все повече, храни се все по-добре. Ей, да му се невиди, ама как пък всяка година точно по един и същи начин се развиват нещата. И всеки път съм на ръба аха да си изпрося АБ и то вземе , че им мине.

# 137
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 369
bubSSSSSSS, когато Констанца кара варицелата, не е вдигала температура, но пъпките избиха страшно бързо - сутринта имаше 1, на обяд ни се обадиха да си я вземем от градината - цялата в пъпки.

Валенцето, аз за това много бързо купих АБ-то. Пневмонията на Констанца не се чуваше на слушалка първоначално, за това ме е страх, като я слушам как буха.

# 138
  • София
  • Мнения: 9 898
Ох, Гита Ог, така е, но нали все пак ги водя на лекар, следи ги, а и всяка зима , както писах, точно така имат пик на темп около 5-я ден....не че това е показателно. Така или иначе днес няма да ги водя при лекарката, ще видим утре .Малката не е пила АБ от първа група, сега е първи клас...ама като се налага ще пие. Просто някакси не мога да се пречупя да дам АБ при положение, че лекарите казват, че  засега няма усложнения. Няма да забравя миналата година на шестия ден и в Педиатрията ги водих именно с цел да изпишат АБ- отказаха категорично. Не знам. Confused

# 139
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 369
Е, за това са лекарите, де. Явно няма нужда (аз си търся оправдание, че го дадох)

# 140
  • Мнения: 309
Е, за това са лекарите, де. Явно няма нужда (аз си търся оправдание, че го дадох)
е няма какво да търсиш, затова са лекарите.

# 141
  • София
  • Мнения: 9 898
Не се стърпях и я пратих с баща и при личния лекар. Да видим какво ще каже той.

# 142
  • Мнения: 925
Ох, в шаш съм и аз. На малката и е пети ден, беше започнала да вдига все по-ниски температури, и от вчера вечерта пак започна да вдига ударно 38,5-7. сваляме ги безпроблемно, обаче ме е страх . И вяка година се повтаря това, на около петия ден има нов пик темп . Кашля си, но не чак толкова много, лекар я слуша всеки ден, сега баща и пак ще я води. Не знам- какво значи усложнения, може ли тия усложнения да не се чуят на слушалка? Детето си е жизнено все повече, храни се все по-добре. Ей, да му се невиди, ама как пък всяка година точно по един и същи начин се развиват нещата. И всеки път съм на ръба аха да си изпрося АБ и то вземе , че им мине.
При нас е аналогична ситуацията  ooooh! Пуснах изследвания, чакам резултати  Praynig Седми ден вече - много е с тази температура. А иначе похапва вече, доста по-жизнен е, кашлицата не е както беше, ама... тая температура...  #2gunfire И той все още е без антибиотик, и ми е леко притеснено и се чудя дали не бъркаме с личната като не даваме  newsm78
А иначе май няма да се окаже варицела, щото наличните ни пъпки са се поскрили от цинковото кремче, та надали ...
Лек ден и оздравявайте бързо  Hug

# 143
  • София
  • Мнения: 9 898
Обадиха ми се моите хора. Доктора е казал никакъв АБ. Караме си така, нито и е червено гърлото, нито има хрипчета. Освен инхалациите и АЦЦ да даваме и Мукосолван. Досега не съм давала едновременно два сиропа за кашлица.

# 144
  • софия
  • Мнения: 2 543
Валенцето , и на мен ми е интересно,  защо АСС и Мукосолван. Доктора не е ли обяснил защо?

# 145
  • София
  • Мнения: 9 898
Не съм разбрала по телефона Embarassed- да сменим АЦЦ с Мукосолван е казал.
Да де, ама детето пак вдига температура, параноята ме е подгонила яко и са ми една страшни неща в главата....

# 146
  • София
  • Мнения: 1 189
Валенце, тоя грип явно държи дълго Т. При нас 5 дена, купила съм предписания, ако продължава с Т АБ (Клацид) и сега следя дали има още Т - вчера на петия ден имаше 38, не съм давала понижаващо, после преди лягане смъкна сама до 36, 7, сега следя и аз в трепет, дано вече трайно не вдига  Praynig.  Ей сега колежка ми каза че нейното дете било 6 дена с Т 39 и чак на седмия свалила на 38 и след това се оправила, без АБ (доктор я следял). И аз като тебе след 4-5 дена Т се шашкам, но трябва още малко да стискаме зъби и следим с готовност за АБ.
Дано всички вече започнат да се оправят Praynig

# 147
  • Мнения: 925
Ох, bora дано си права, че моя почна 7ми ден и пак ми направи температура 38  #Crazy Ако знаете на мен какви неща ми ес въртят в главата  #Crazy Ужасно е, няма ли свършване тоя грип  #Cussing out
Валенце  Hug Hug Hug

# 148
  • София
  • Мнения: 9 898
Няма свършване, няма. Направо ще гръмна. Наобяд дадох Мукосолван, ми тя се разкашля още повече. Кашлицата и е влажна, но все едно има постоянно храчки в гърлото, не може да ги отхрачи. Сега направих една глупост и изпратих мъжа ми за Димекс. Миналата година / осъзнавам , че звуча тъпо, сравнявайки сега  ипреди/, пак така накрая кашлицата беше същата, неспираща, и в педиатрията им изписаха Димекс като казаха, че грипа най-добре се повлиява от него, не грипа де, кашлицата при грипа.

# 149
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 369
Валенцето, на Мукосолвана не е ли това целта - да втечни секрета и да го изкашля? Не е ли по - лошо, ако просто се подтисне?

Общи условия

Активация на акаунт