За толерантността !

  • 13 308
  • 273
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 510
Благодаря, Piny!
Колко ли хора си мислят това за мен!
Къде е разликата между толерантност и честност?

# 256
  • Мнения: 481
всички, които не я галят по главичката са нетолерантни  Wink

# 257
  • Мнения: 24 467
А честността е едно от най- ценните качества, т.к. е толкоз рядко и, същевременно, полезно.  Laughing Само че хората не умеят да го ценят. Понеже държат да чуват и четат винаги позитивни отзиви /за самите себе си, идеите си, вижданията си/. Затова и рядко се цени едно трезво обективно мнение, несъвпадащо с личното, а ако е и мотивирано, то си направо дразни.

# 258
  • Варна
  • Мнения: 289
Толерантността я разбирам като дипломатичност един вид.Т.е. дори да ти каже нещо неприятно човека, ще го направи по-най тактичния начин, така че да не обиди.

# 259
  • Мнения: 293
Piny,а ти коя си,че да раздаваш квалификации коя е авторката ?
Я се поспри малко.

# 260
  • Мнения: 481
къде видя квалификация?
Нещо нервна ми се виждаш  Laughing

# 261
  • Мнения: 293
къде видя квалификация?
Нещо нервна ми се виждаш  Laughing

Хаха,нервна  Crazy
Ми мернаха ми се няколко поста,в които се опитваш да остроумничиш що за човек е авторката.
В ролята си на каква ?
Да не би в това да ти е таланта ?

# 262
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Aбе не знам каква е авторката, но силно впечатление прави изключителната й "толерантност" Mr. Green. Направо боде очите.
И извън заучените кухи фрази "да обичаме хората заради тях самите" ; "да уважаваме чуждото мнение" и прочие бла бла, всеки неин пост искри от "толерантност"!
Да не говорим за брилянтната й тема "Кой ви дразни...." - чиста проба призив към всеобща толерантност Mr. Green!

# 263
  • Мнения: 293
Кафе с мед,в тоя форум има хора,на които каквато и тема да им пуснеш - все ще и намерят кусур - и на темата и на авторката. Тъй,че ...  bouquet ето ти един букет от толерантност ! Wink

# 264
  • Варна
  • Мнения: 957
Къде е разликата между толерантност и честност?

честност - Това/Този не ми харесва, дразни ме, не го разбирам, чудя се как е възможно да съществува??!!.

толерантност - Това/Този не ми харесва, дразни ме, не го разбирам, чудя се как е възможно да съществува??!!, но това/този има право да си съществува и да бъде харесван/о, ценен/о от други.

Толерантността не изключва честността, поне според мен.

# 265
  • планетата Земя
  • Мнения: 109

Щяхме да сме мирни, ако някой не беше изревал "аз съм различен, нямате право да мислите, че съм различен, именно защото съм различен. Нямайте различно отношение към мен, като към различен, защото аз съм в правото си да го искам, защото съм различен" ... и т.н. Абсолютен порочен кръг. Хем е различен, хем иска да не е, а претенцията си да не е различен я обосновава с това, че е различен.


Абсолютни глупости. Май друг е в порочния кръг.
Кой ви каза, че различните не искат да са си такива, каквито са? По-скоро обществото не иска да има различни. Много ясно, защото ще му се развали спокойствието.

Но вярвайте си във вашите теории. Това си е ваша работа.

# 266
  • Мнения: 2 510
Никак не е вярно, че различните искат да са различни.

# 267
  • София
  • Мнения: 4 878
Никак не е вярно, че различните искат да са различни.

Разбира се, че искат да са различни. Не само, че искат, но и парадират с различието си. Типичен пример - хомосексуалните.

# 268
  • Мнения: 2 510
Никак не е вярно, че различните искат да са различни.

Разбира се, че искат да са различни. Не само, че искат, но и парадират с различието си. Типичен пример - хомосексуалните.
Тези са от създадените, които използват различността за други цели. Иначе, как ще изпъкнеш сред другите - еднотипни.

# 269
  • София
  • Мнения: 62 595
Най-сърдити са различните, които носят различността си като медал и очакват околните даа им правят път.

Общи условия

Активация на акаунт