За толерантността !

  • 13 367
  • 273
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 510
Законът не може да даде равни права на всички.
Законът отчита интересите на болшинството, а за различните има отделни изключения които отчитат техните права по изключение.
Съвсем друго е когато други се ползват от тези права и нещата се обръщат в ущърб на тези които напрактика трябва да ги ползват.

# 121
  • Мнения: 86
Защо хората се хващат за елементарни неща като циганета, гейчета и дебеланки на плажа?!? А не виждат свещениците в расо, които имат томове изписани доноси за хора, които са се изповядвали пред тях. Добре облечени журналисти, политици и всякакви "специалисти", които с действията си са затривали човешки животи и т.н.

Най-доброто средство срещу нетолерантността е всеки да се занимава със себе си, а не да се взира в другите и да се пази от истинските гадове, а не от безобидните "различни".

Според мен, например циганите са неморални заради това, че консумират без да работят и крадат, а не защото са неграмотни или пък се женят рано или защото слушат циганска музика и т.н. Мюсолманите са неморални защото третират жените по-долно от магаре и защото за тях е ценно да убиеш човек заради някаква си религия. И т.н. На фона на това гейчетата просто олекват.

# 122
  • Мнения: 293

Ако тук в този форум някоя жена се обърка да се оплаче от нещо, отговорите в стил ,,Да си мислила мойтУ момиче навреме,, ще са далеч повече от ,,Горе главата,на всеки се случва,, ! Защо ????

Това изобщо не е вярно.
Всеки, който наистина е в нужда, веднага получава помощ и то компетентна. Аз самата многократно съм получавала такава, а не съм от често искащите.
Но има и друг тип злоупотребяващи с форума, тип "мрънкала", за които истинската помощ се изразява в едно яко сритване в задника, за да престанат да мрънкат и поне да се опитат да променят нещо в живота си. Да не говорим, че същите проявяват и чиста форма на енергиен вампиризъм, за който вярва в тези неща. Те не търсят помощ, те търсят жертви, от чието съчувствие да се опиват. Пиявици.
Като гледам, не си от вчера тук и би трябвало отдавна да ги знаеш тези неща. От вампирите ли си или си в сесия?

Како Сийке, това са твоите определения за хората тук .
И ако за теб проблема на даден човек не е проблем, това съвсем не го прави нито вампир,нито ученичка на 13. И в такива случаи точно е по-добре да замълчиш вместо да ,,сритваш в задника,, .

# 123
  • Варна
  • Мнения: 957
Мюсолманите са неморални защото третират жените по-долно от магаре и защото за тях е ценно да убиеш човек заради някаква си религия. И т.н. На фона на това гейчетата просто олекват.

Всичко олеква на фона на това!!!

# 124
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

 циганите са неморални заради това, че консумират без да работят и крадат, Мюсолманите са неморални защото третират жените по-долно от магаре и защото за тях е ценно да убиеш човек заради някаква си религия.


И кои са тези ? ...Дай  ги поименно ...

# 125
  • София
  • Мнения: 12 794
Защо хората се хващат за елементарни неща като циганета, гейчета и дебеланки на плажа?!? А не виждат свещениците в расо, които имат томове изписани доноси за хора, които са се изповядвали пред тях. Добре облечени журналисти, политици и всякакви "специалисти", които с действията си са затривали човешки животи и т.н.

Най-доброто средство срещу нетолерантността е всеки да се занимава със себе си, а не да се взира в другите и да се пази от истинските гадове, а не от безобидните "различни".

Според мен, например циганите са неморални заради това, че консумират без да работят и крадат, а не защото са неграмотни или пък се женят рано или защото слушат циганска музика и т.н. Мюсолманите са неморални защото третират жените по-долно от магаре и защото за тях е ценно да убиеш човек заради някаква си религия. И т.н. На фона на това гейчетата просто олекват.

Ти разцепи мрака, евала.

# 126
  • Мнения: 25 892

Како Сийке, това са твоите определения за хората тук .
И ако за теб проблема на даден човек не е проблем, това съвсем не го прави нито вампир,нито ученичка на 13. И в такива случаи точно е по-добре да замълчиш вместо да ,,сритваш в задника,, .

Ти го казваш. Аз мисля иначе.
Между другото, има една професия хора, на които точно затова се плаща - да изслушват всякакви откачалки. Ние не сме длъжни. Когато го разбереш, ще започнеш да дишаш по-спокойно. Всеки от нас си има собствени проблеми и чуждите ни идват малко в повече, особено, когато не можеш да помогнеш, освен да налееш масло в огъня - тоест, да помогнеш на зациклилия в жалкия си проблем съвсем да откачи и вместо от психолог, да изпита спешна нужда от психиатър. Или от адвокат, ако премине границата.
Благодаря, но аз това не го наричам нито помощ, нито толерантност, по-скоро сблъсък между два вампира.
Или между две студентки по психология на поправителен.

ПП Между другото, ми стана любопитно и цъкнах тук-там в профила ти. Да дам ли пример за толерантност от твоите постове или да си замълча?  Mr. Green
Е, поне разбрах от кои си.  Stop

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 20:00 от Как` Сийка

# 127
  • Мнения: 2 510
Моето мнение е , че всичко има значение от горе до долу.
Не може да си толерантен или не към глобални въпроси и съответно безхаберен към други.
Да вземаш отношение също може към всичко, но да си налагаш мнението със сила е нещо съвсем друго.
Не се обиждам когато хората дават различно мнение от моето / по- добре отколкото еднакво/ с изключение когато ме сравняват с "голяма бяла птица" или други подобни "човешки" определения.
За собствено успокоение си мисля, че когато аргументите против се свършат на помощ идват силовите методи.

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 20:10 от Снежа63

# 128
  • Мнения: 293

Како Сийке, това са твоите определения за хората тук .
И ако за теб проблема на даден човек не е проблем, това съвсем не го прави нито вампир,нито ученичка на 13. И в такива случаи точно е по-добре да замълчиш вместо да ,,сритваш в задника,, .

Ти го казваш. Аз мисля иначе.
Между другото, има една професия хора, на които точно затова се плаща - да изслушват всякакви откачалки. Ние не сме длъжни. Когато го разбереш, ще започнеш да дишаш по-спокойно. Всеки от нас си има собствени проблеми и чуждите ни идват малко в повече, особено, когато не можеш да помогнеш, освен да налееш масло в огъня - тоест, да помогнеш на зациклилия в жалкия си проблем съвсем да откачи и вместо от психолог, да изпита спешна нужда от психиатър. Или от адвокат, ако премине границата.
Благодаря, но аз това не го наричам нито помощ, нито толерантност, по-скоро сблъсък между два вампира.
Или между две студентки по психология на поправителен.

ПП Между другото, ми стана любопитно и цъкнах тук-там в профила ти. Да дам ли пример за толерантност от твоите постове или да си замълча?  Mr. Green
Е, поне разбрах от кои си.  Stop

Е,имах си хас.
Аз не съм пуснала темата за себе си. А за толерантността на всички ни / тези,които я имат и тези,които я нямат/ и по-скоро за това - защо едни я имат,а други не.
И би ли споделила какъв е тоя екстаз,който изпитвате като сритате някого в задника ???

# 129
  • Мнения: 6 968
толерантна съм,  стига да не ми пипат в канчето.

Е в един момент ще ти пипнат.

# 130
  • Мнения: 2 510
толерантна съм,  стига да не ми пипат в канчето.

Е в един момент ще ти пипнат.
И тогава...

# 131
  • Мнения: 6 968
Най-вероятно ще е късно за ответни мерки.

# 132
  • Мнения: 25 892
И би ли споделила какъв е тоя екстаз,който изпитвате като сритате някого в задника ???

Екстаз? Къде го видя?
За мен сритването на задника за някои (включително и за самата мен) е като животоспасяващия антибиотик или кръвопреливането при други обстоятелства. Жалко, ако не го разбирате. Да, знам, че боли (от личен опит). Но и спасява, ако давещият се желае да бъде спасен.
Аз повече се чудя с какво нахалство някои свръхнетолерантни към околните потребители пускат теми за толерантността. Честно казано, бях леко изкушена от мисълта да цитирам няколко анонимни поста в тази тема и да помоля за оценка са или не са толерантни, но бързо ми мина. Живей!
Ролбите не ме влекат. От изкуствените ми се повдига, от натуралните ме хваща страх. Не за друго, ами не съм компетентна в материята и ме е страх, че каквото и да напиша, мога да навредя - и с толерантността си, и с нетолерантността си към определени диагнози.
Напускам темата. Приятно забавление на всички, които ги влече! 

# 133
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 207
Какво за толерантността?
Аз без бой ще си призная,че съм изключително нетолерантна.Не приемам доста неща.Давам примери-гейове,лесбийки,полигамни,отворени връзки и т.н.
Няма какво да си кривя душата,не ги разбирам и не ги приемам. Wink
За ромите няма да пиша,защото живея в "Столипиново" и изглежда съм свикнала с тях. Laughing

# 134
  • Мнения: 293
И би ли споделила какъв е тоя екстаз,който изпитвате като сритате някого в задника ???

Екстаз? Къде го видя?
За мен сритването на задника за някои (включително и за самата мен) е като животоспасяващия антибиотик или кръвопреливането при други обстоятелства. Жалко, ако не го разбирате. Да, знам, че боли (от личен опит). Но и спасява, ако давещият се желае да бъде спасен.
Аз повече се чудя с какво нахалство някои свръхнетолерантни към околните потребители пускат теми за толерантността. Честно казано, бях леко изкушена от мисълта да цитирам няколко анонимни поста в тази тема и да помоля за оценка са или не са толерантни, но бързо ми мина. Живей!
Ролбите не ме влекат. От изкуствените ми се повдига, от натуралните ме хваща страх. Не за друго, ами не съм компетентна в материята и ме е страх, че каквото и да напиша, мога да навредя - и с толерантността си, и с нетолерантността си към определени диагнози.
Напускам темата. Приятно забавление на всички, които ги влече! 

Благодаря ти за милостта,че ме остави живичка да поживуркам и за компетентното ти мнение по темата !  bouquet
Чао  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт